facebook
Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem -

Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem

10 nocí od 66 190 Kč
Mexiko, Poznávací zájezdy

Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem

12 denní poznávací zájezd s českým průvodcem s pobytem u Karibiku: Mexico City, Chiapas a Yucatán.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

 

1. den: Praha - Mexico City
Odlet do Mexika. Přivítání na letišti s českým průvodcem a transfer do hotelu v širším centru Ciudad de Mexico.

2. den: Mexico City
Polodenní pěší prohlídka centra města: Metropolitní Katedrála, náměstí Zócalo, „Templo Mayor“ – zbytky chrámu Aztéků, “Palacio Nacional” - palác s freskami Diego Rivery, následuje procházka centrem města po k “Palacio Bellas Artes”, odpoledne možnost fakult. návštěvy Antropologického musea a/nebo zámku Chapultepec nebo Tore Latinoamericana s panoramtickým vyhledem na 20 mil. metropoli, v pozdním odpoledni volno, noc v Mexico City.

3. den: Mexico City / Basilika / Teotihuacan
Celodenní výlet do Teotihuacanu, tajemného města, které mezi lety 200 – 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Mesoameriku a které se stalo později kultovním místem pro Aztéky: Pyramidy Slunce a Měsíce, Třída mrtvých či Chrám Quetzalcoatla. Při zpáteční cestě návštěva chrámu panny Guadeloupské, noc v Mexico City.

4. den: letecky do Villahermosa / La Venta / Palenque
Ráno odlet z Mexico City do Villahermosy, poté transfer do Palenque, do hotelu 3*. V případě ranního letu z Mexico City a časových možnostech může být realizována návštěva “Parku a Musea v La Venta” s pozůstatky kultury Olméků, kteří jsou považováni za předchůdce Mayů.

5. den: Palenque / Campeche
Ráno návštěva slavného mayského království Palenque, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je považováno za jedno z nejkrásnějších mayských měst. Navštívíte Chrám nápisů, kde byla nalezena hrobka nejznámějšího mayského krále Pakala. Uvidíte Chrám Červené královny, Chrám Kříže, Chrám slunce jakož i Královský palác. Následuje transfer do koloniálního města Campeche, (na seznamu UNESCO), vybudovaného v 16.st. na břehu moře a opevněného proti nájezdům pirátů, ubytování v hotelu 3* v centru města.

6. den: Campeche / Uxmal / Merida
Dalším velkým zážitkem pro vás bude prohlídka výjimečného archeologického naleziště Uxmal, jednoho z nejdůležitějších středisek Mayů. Uvidíte zde řadu nádherných budov: Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu.
Po prohlídce možnost návštěvy „Choco Story“ –  museum a tropická zahrada s historií pěstování a ukázkou výroby čokolády včetně ochutnávky tohoto tradičního mayského nápoje, obchůdek s výrobky z čokolády.
Následuje přejezd do Méridy, kde si prohlédneme památky z koloniální doby na náměstí Plaza Mayor. Nocleh v hotelu 3* hotelu.

7. den: Merida / Chichén Itzá/ Playa
Ráno odjezd z Meridy a poté prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Nejznámější stavbou je Kukulcánův chrám, zvaný také El Castillo. Uvidíte též Chrám válečníků, hriště na posvátnou míčovou hru pelotu i studnu lidských obětí. Následuje krátký přejezd do stylové koloniální haciendy Selva Maya a koupání v krásném cenotu Saamal a oběd s yucateckými specialitami.
Odjezd do Playa del Carmen nocleh v hotelu 3/4* s bazénem a se snídaní, cca 7 min od veřejné pláže nebo za příplatek v hotelu 4* přímo na pláži s programem all inclusive

8.-10. den - Volno a pobyt u moře
Možnost fakult. výletů: doporučujeme: Tulum a Cobá, nebo Isla Contoy.

11. den - Playa del Carmen / letiště Cancun
Dopoledne volný program, poté odjezd na letiště v Cancunu a odlet do Evropy.

12. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha - Mexico City / Cancun - Praha v ekonomické třídě v hodnotě 17000 Kč s příručním zavazadlem (přeprava velkého zavazadla do 23 kg za příplatek 2800 Kč)
* Letenku Mexico City - Villahermosa
* Veškerou dopravu a transfery
* Ubytování ve 3*-4* hotelech, lodžích a B&B se snídaní (možnost doobjednání polopenze). Závěrečný pobyt u moře 4 noci v příjemném 3* B&B se snídaní cca 5 min. od pláže, nebo za příplatek 4* rezort přímo u moře s All inclusive.
* Českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu (min. 6 osob)
* Lokální průvodce v archeolog. nalezišti
* Oběd Haciendě Selva Maya nedaleko Chichén Itzá (nápoje nejsou v ceně)
* Veškeré uvedené výlety kromě fakultativních
* Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* Osobní výdaje
* Vstupy do památek dle programu (cca 75 USD)
* Spropitné řidiči cca 5 USD na osobu a den
* Zdravotní pojištění a připojištění

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Út - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku - Český průvodce Poznávací zájezdy | Mexiko

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku

57 590 Kč 10

Poznávací zájezd do Mexika: Mayské poklady Yucatanu s pobytem u moře, nabízí skvělou alternativu ke klasickým poznávacím zájezdům do oblasti Yucatanu. V programu je zahrnutých několik známých a vyhlášených míst, památek UNESCO - Chichenitza, Palenque, Uxmal a jsou doplněny málo známými místy, které jsou krásné a téměř bez turistů. Pobyt u moře vám dá čas na odpočinek.

V průběhu cestování vám vysvětlíme, jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali, co to je kalendář dlouhého počtu a jak moc byly oba pro Maye významné, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné chrámy devět stupňů, jak se liší stavba pyramidy od chrámu nebo proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Kromě starobylých mayských království uvidíte rozmanitou floru i faunu, od nízké neprostupné džungle na severu Yucatanu až po nejzachovalejší vysoké pralesy v oblasti Chiapasu.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

Detail Termíny a ceny +
loading