facebook
Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem -

Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem

10 nocí od 93 950 Kč
Mexiko, Poznávací zájezdy

Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem

 12 denní poznávací zájezd s českým průvodcem a se závěrečným pobytem u Karibiku vč. All Inclusive. Čeká vás Mexico City a Teotihuacán, přelet do Chiapasu a okruh mayskými památkami po Yucatánu.

Možnost prodloužení pobytu u Karibiku. Na přání vám upravíme pobyt na jakkoliv dlouhou dobu, včetně možnosti se ubytovat např. v luxusním 5* all inclusive resortu, nebo i jednoduchém hotýlku se snídaní.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Okruh se zkušeným českým průvodcem v malé skupince 6-10 os.
  • Mexico City a magický Teotihuacán
  • Mayské památky na Yucatánu
  • Pobyt u Karibiku s All Inclusive hotelem
  • Možnost prodloužení pobytu u moře
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

Mexiko za jedna! 30.12.2022
Nelitujeme, vzpomínáme, stýská se nám. Děkujeme a těšíme se na příště!Marco Polo byla opět dobrá volba, po úchvatném Japonsku s japonologem Martinem jsme si na konci roku užily barevné, veselé a pálivé Mexiko. Dobře naplánovaný zájezd, od severu na jih, kdy Yucatan byl už jen poslední tečkou před návratem. Oceňujeme zejména malé skupiny, flexibilitu, osobní přístup a služby na úrovni po celé trase zájezdu (hotely v centru a s bazény, doporučené restaurace, auto s lednicí stále po ruce ...:)) A pokud k tomu máte průvodce Michala, který zaplní každou volnou chvíli svými znalostmi a osobního řidiče, nemá to chybu.Doporučujeme a děkujeme! Byla to jízda! Sylvie + další 3 cestovatelky

Sylvie

1. den: ODLET DO MEXICO CITY
Odlet do Mexika. Přivítání na letišti  českým průvodcem a transfer do hotelu v širším centru Ciudad de Mexico.

2. den: MEXICO CITY
Polodenní pěší prohlídka centra města: Metropolitní Katedrála, náměstí Zócalo, „Templo Mayor“ – zbytky chrámu Aztéků, “Palacio Nacional” - palác s freskami Diego Rivery, následuje procházka centrem města po k “Palacio Bellas Artes”, odpoledne možnost fakult. návštěvy Antropologického musea a/nebo zámku Chapultepec nebo Tore Latinoamericana s panoramtickým výhledem na 20 mil. metropoli, v pozdním odpoledni volno, noc v Mexico City.

3. den: MEXICO CITY / TEOTIHUACAN
Celodenní výlet do Teotihuacanu, tajemného města, které mezi lety 200 – 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Mesoameriku a které se stalo později kultovním místem pro Aztéky: Pyramidy Slunce a Měsíce, Třída mrtvých či Chrám Quetzalcoatla. Při zpáteční cestě návštěva chrámu panny Guadeloupské, noc v Mexico City.

4. den: LETECKY DO VILLAHERMOSA > LA VENTA > PALENQUE
Ráno odlet z Mexico City do Villahermosy, poté transfer do Palenque. V případě ranního letu z Mexico City a časových možnostech může být realizována návštěva “Parku a Musea v La Venta” s pozůstatky kultury Olméků, kteří jsou považováni za předchůdce Mayů.

5. den: PALENQUE > CAMPECHE
Ráno návštěva slavného mayského království Palenque, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je považováno za jedno z nejkrásnějších mayských měst. Navštívíte Chrám nápisů, kde byla nalezena hrobka nejznámějšího mayského krále Pakala. Uvidíte Chrám Červené královny, Chrám Kříže, Chrám slunce jakož i Královský palác. Následuje transfer do koloniálního města Campeche, (na seznamu UNESCO), vybudovaného v 16.st. na břehu moře a opevněného proti nájezdům pirátů, ubytování v hotelu v centru města.

6. den: CAMPECHE > UXMAL > MERIDA
Dalším velkým zážitkem pro vás bude prohlídka výjimečného archeologického naleziště Uxmal, jednoho z nejdůležitějších středisek Mayů. Uvidíte zde řadu nádherných budov: Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu.
Po prohlídce možnost návštěvy „Choco Story“ –  museum a tropická zahrada s historií pěstování a ukázkou výroby čokolády včetně ochutnávky tohoto tradičního mayského nápoje, obchůdek s výrobky z čokolády.
Následuje přejezd do Méridy, kde si prohlédneme památky z koloniální doby na náměstí Plaza Mayor. Nocleh v hotelu.

7. den: MERIDA > CHICHÉN ITZÁ > POBYT U MOŘE
Ráno odjezd z Meridy a poté prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Nejznámější stavbou je Kukulcánův chrám, zvaný také El Castillo. Uvidíte též Chrám válečníků, hřiště na posvátnou míčovou hru pelotu i studnu lidských obětí. Následuje krátký přejezd do stylové koloniální haciendy Selva Maya a koupání v krásném cenotu Saamal a oběd s yucateckými specialitami.
Odjezd ke karibiku a ubytování na 4 noci v 4* Sunscape Akumal Beach Resort and Spa s All inclusive.

8.-10. den: VOLNO A POBYT U MOŘE
Možnost fakult. výletů: doporučujeme: Tulum a Cobá, nebo Isla Contoy.

11. den: ODLET
Dopoledne volný program, poté odjezd na letiště v Cancunu a odlet do Evropy.

12. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha - Mexico City / Cancun - Praha v ekonomické třídě v hodnotě 19000 Kč s příručním zavazadlem (přeprava velkého zavazadla do 23 kg za příplatek)
* Letenku Mexico City - Villahermosa s příručním zavazadlem (přeprava velkého zavazadla do 23 kg za příplatek)
* Veškerou dopravu a transfery
* Ubytování při poznávací části ve 3*-4* hotelech, lodžích a B&B se snídaní (možnost doobjednání polopenze). Závěrečný pobyt u moře 4 noci / 5 dní ve 4* Sunscape Akumal Beach Resort and Spa s All inclusive.
* Českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu (min. 6 osob)
* Lokální průvodce v archeolog. nalezišti
* Oběd Haciendě Selva Maya nedaleko Chichén Itzá (nápoje nejsou v ceně)
* Veškeré uvedené výlety kromě fakultativních
* Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* Osobní výdaje
* Odbavené zavazadlo do podpalubí (za příplatek zajistíme)
* Vstupy do památek dle programu (cca 75 USD)
* Spropitné řidiči cca 5 USD na osobu a den
* Lokální ubytovací taxy.
* Zdravotní pojištění a připojištění

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading