facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: PRAHA - AUCKLAND

Potkáme se na letišti a společně odletíme na Nový Zéland. Bude to náročná cesta a bude dlouhá, ale zážitky, které nás na konci čekají budou stát za to.2. den: CESTA NA NOVÝ ZÉLAND
3. den: AUCKLAND

Po dlouhé a vyčerpávající cestě přiletíme do Aucklandu, kde na nás bude čekat řidič a přesuneme do hotelu, kde se ihned ubytujeme - nemusíme čekat mnoho hodin do odpoledne, ale pokoje budou již připravená a zaplacené.
Po nezbytném odpočinku se odpoledne vrhneme objevování kosmopolitního Aucklandu a to včetně vstupu na vyhlídku ze SKY TOWER - v ceně. Přenocování a nabírání sil na další den.

Centru města, je moderní změtí mrakodrapů s kancelářskými prostory. Vévodí mu nová dominanta města – Sky Tower. Páteří centra je ulice Queen street. Ta je plná obchodů, kaváren, barů a restaurací. Nevynecháme ani rekonstruované nábřeží - North Wharf.

Procházku si uděláme kolem přístavu. V přístavní budově Ferry Building z roku 1912 najdete kavárny a restaurace. Nedaleko se nachází Viaduct Harbour, kde kotví luxusní jachty. V North Wharf, kde jsou příjemné restaurace, rybí trh a jezdí tam znovuzrozená historická tramvaj.4. den: AUCKLAND - VÝLET NA OSTROV WAIHEKE

Většinu dnešního dne strávíme výletem na ostrov Waiheke (v ceně), který se nachází jen 35 minut plavby od Aucklandu. Waiheke je ráj kouzelných zátok a pláží, vinic, bohémských požitků a především pohody a relaxu. Ráno se pohodovou procházkou projdeme do přístavu, kde se nalodíme na trajekt, který nás převeze na ostrov. Zde nás čeká cesta a prohlídka ostrova včetně oběda a sklenky vína (v ceně).

V zálivu Hauraki Gulf po boku impozantního spícího vulkánu Rangitoto, pouhých 35 minut plavby trajektem z centra Aucklandu, najdete ostrovní ráj plný tajuplných zátok, nádherných pláží, zvlněných vinic, luxusních chat a bohémských slastí. Waiheke Island je známý jako „Ostrov vína“ – nachází se zde přes 30 vinic a jedny z nejlepších butikových sklípků, jaké můžete na Novém Zélandu navštívit. Z mnoha vinic se otevírá překrásný pohled na siluetu Aucklandu. Nejlépe si ho vychutnáte pěkně na sluníčku se sklenkou vína Syrah nebo Rosé a s pochutinou z proslulé místní produkce. Tomuto hodování se tu říká „Waiheke time“. Dionýsos by byl nadšen!

 

Oběd


5. den: AUCKLAND - COROMANDEL

Dopoledne nás vyzvedne řidič a odjedeme směrem k poloostrovu Coromandel. Sem zatím železnice nevede, ale i tak to bude příjemná a krásná cesta typickou novozélandskou přírodou Severního ostrova.
Než dorazíme do našeho hotelu nedaleko od moře, zastavíme se u vyhlášené dlouhé písečné pláže zvaná Hot Water Beach. Leží na východním pobřeží a jejím unikátem jsou termální prameny vyvěrající přímo v písku.

Jestliže Nový Zéland nabízí nepřebernou škálu přírodních divů, poloostrov Coromandel jakoby představoval miniaturu této země. Najdeme tu původní kauri pralesy, písečné pláže s termálními prameny, rozvrásněné a těžko přístupné hory i jednu z ikon země protinožců: jeskyni Cathedral Cove.
Cathedral Cove - skoro v každé brožurce o Novém Zélandu najdete obrázek jeskyně stojící uprostřed pláže s monumentální skálou v pozadí. Všichni cestovatelé po Novém Zélandu tuto fotografii znají, jen málokdo však mohl obdivovat tento vápencový skvost na vlastní oči. Místo je to skutečně úchvatné a koupáním a průzkumem zátok tu lze strávit i celý den. Zdejší pobřeží a okolní ostrůvky tvoří rezervaci s bohatým mořským životem, takže lokalitu ocení i potápěči nebo šnorchlující návštěvníci.6. den: COROMANDEL > HOBITÍN > ROTORUA

Odjezd do města Rotorua, ale se ještě můžete zastavit ve městě Matamata, kde se nachází známá filmová lokace Hobitton (Hobitín), zde se zúčasníme 2 hodinové prohlídky (v ceně). Pak se vydáme do nedaleké Rotorui, kde se ubytujeme.

Rotorua
je známá svou geotermální činností (nalézá se zde mnoho termálních pramenů a vřídel) a také je centrem maorské kultury. 2-3 dny zde jsou naprosté minimum, pro všechny návštěvníky Nového Zélandu.7. den: ROTORUA

Dnes nás čeká objevování objevování to nejlepšího z Rotorui.
Během dne nás čeká cesta do maorského kulturního centra Te Puia, se seznámíte s touto maorskou kulturou, čeká Vás maorské představení, gejzír Pōhutu a bahení sopky a i tradiční večeře – Hangi, která se připravuje klasickým způsobem na horkých kamenech v zemi (v ceně).
V Rainbow Spring (v ceně) uvidíme nejznámějšího obyvatele Nového Zélandu - ptáka Kiwi.

Fakultativně doporučujeme výlet helikoptérou na vulkanický White Island. Během dne se můžete smočit v termálních a bahenních lázních Hells Gate Geothermal Park and Mud Bath Spa (s možností výletu po geotermální části), a nebo v Polynesian Spa, kde je sice více lidi, ale také více minerálních bazénu. 
8. den: ROTORUA > TAUPO > TONGARIRO

Dnes nás čeká přejezd k jezeru Taupo na jehož jižním konci se nachází známý vulkanický Národní park Tongariro, Cestou k jezeru ale nejdříve navštívíme Waiotapu Thermal Wonderland (v ceně), kde se nachází to nejlepší geotermální aktivity v Rorotue a okolí, a těsně před příjezdem k Taupo vodopády Huka Falls.
Nakonec přejezd trasou nabízející úchvatné pohledy, krajinou kolem Národního parku Tongariro a slavné sopky Ruapehu do hotelu.
   
9. den: CESTA VLAKEM TONGARIRO > WELLINGTON

Dnes Vás čeká skutečně nezapomenutelný den, ač je cestování po silnici příjemné, cesta vlakem má své osobité kouzlo a ve spojení nádhernou novozélandskou přírodou, to bude jeden ze nejlepších zážitků z dovolené.
Dopoledne se vydáme na 4 hodinový pěší výlet do národního parku s lokálním průvodcem (v ceně) a budeme si užívat odlišnou krásu, než jaká nás doprovázela doposud. NP Tongariro je vulkanického původu a je to znát. 
V poledne se přesuneme na nádraží, nasedneme na vlak NORTHERN EXPLORER a vydáme se nádhernou vyhlídkovou trasou přes Ohakune, Palmerston, Paraparaumu až do hlavního města - Wellingtonu.
Souprava zde překonává velký výškový rozdíl díky slavné Raurimu Spiral. Čeká nás nádherné vyhlídky nejdříve na drsnou sopečnou krajinou, přes soutěsky až k pobřežím do své cílové stanice. 
Přesun do hotelu a ubytování.
10. den: WELLINGTON

Wellington je hlavním městem N.Z od roku 1895 a je to velmi pěkně architektonicky zvládnuté a neobvykle kosmopolitní město.
Dopoledne de vydáme na půldenní prohlídku města i s návštěvou národního muzea Te Papa (v ceně) s nadčasovými expozicemi všeho, co vás ve vztahu k této zemi napadne.
11. den: CESTA LODÍ A VLAKEM WELLINGTON - PICTON - KAIKOURA

Ráno odjedeme do přístavu ve Wellingtonu, poplujeme lodí INTERSISLANDER přes Cross Strait a malebné zátoky, zálivy a ostrůvky Marlborough Sounds do Pictonu
V Pictonu nás čeká druhé vlakové dějství - nasedneme na vlak COASTAL EXPLORER  a vyrazíme na další část cesty, tentokrát naše cesta vede slavnou vinařskou oblastí kolem Blenheimu do městečka Kaikoura, na břehu ocánu, známého pozorováním velryb, delfínu, ale i např. lachtanů.
Po příjezdu se přesuneme do hotelu a ubytujeme.
12. den: CESTA VLAKEM KAIKOURA > CHRISTCHURCH

Dnes ráno se vypravíme lodí na pozorování velryb (v ceně). Při troše štěstí budete moci spatřit a obdivovat obvyklé druhy velryb a delfínů vyskytujících se ve zdejších vodách - majestátní Vorvaně připravující se na svůj další ponor, skupiny až 500 Plískavic tmavých (delfíni), příležitostné Velryby jižní, Keporkaky, Plejtváka myšoka, sejvala nebo brydeova, Plejtváka obrovského nebo kulohlavce. Další, méně častí návštěvnici vod zálivu, jsou Plejtvák malý, Vorvaňovec jižní, delfín Risso nebo kosatky.
Odpoledne nás pak čeká naše třetí vlaková cesta, tentokrát do Christchurch.13. den: CESTA VLAKEM CHRISTCHURCH - ARTHUR´S PASS - GREYMOUTH - FRANZ JOSEF

Brzy ráno přejedeme na nádraží a čeká nás poslední cesta vlakem, tentokrát to bude slavná a asi i nejkrásnější trasa na Novém Zélendu, železnicí TRANZALPINE pojedeme přes drsné vnitrozemí, přes proslulý Arthur´s Pass, kolem ledovcové řeky Waimakariri River na divoké východní pobřeží do města Hokitika.
Zde opět přesedneme na silnici a vydáme se do dále na jih. Pobřeží Jižního ostrova je divoká, větry ošlehaná část země, a my se na cestě Národnímu Parku Westland zastavíme v Punakaiki jsou tzv. "Palačinkové skály" - Pancake Rocks - omývané divokým příbojem, který vstřikuje vodu do děr ve skalách a vytváří tak populární "Gejzírovou erupci".
Ubytování a přenocování ve  Franz Josef Glacier nebo okolí.14. den: FRANZ JOSEF GLACIER / FOX - WANAKA

Dopoledne se vydáme prohlédnout si ledovec - fakultativně možnost výstupu s průvodcem.
Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část pouze ve výšce 250 metrů nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. Možnost výletu vrtulníkem (i s přistáním přímo na ledovci) nebo k Mt. Cook a Fox Glacier.
Národní park Westland

Krajina parku je převážně nedotčená činností člověka. Je hornatá nehostinná, těžko prostupná, s nepříjemným vlhkým klimatem. Turisty přitahuje hlavně svými snadno přístupnými ledovci. Ledovce Franz Josef a Foxův jsou v mírném podnebném pásmu jediné na světě tak blízko moře. 

Naše další cesta vede do Wanaky, kde se ubytujeme na 2 noci. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si uděláme alespoň 1 hod. výlet a vydáme se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Dále pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idylická jezera Hawea a Wanaka.15. den: WANAKA

Wanaka a stejnojmenné jezero nejsou tak rušné jako Queenstown. Atmosféra je zde uvolněnější. Nabízí se zde spousta atrakcí a úchvatné pohledy na horské velikány. Je výchozím bodem pro cesty do národního parku Mount Aspiring a na rýžoviště. Je zde zajímavý komplex třírozměrného bludiště (3D maze) a je tu největší výstava hologramů. Místní podnikatel, Stouart Landsborough, zde vybudoval asi největší centrum hlavolamů a bludišť na světě.

Volný program a množství aktivit podle Vaše přání. Dooručujeme např.

- SIBERIA VALLEY (Heli / Trek / Jetboat)
Během cca 4 hodin Vás čeká cca 20 min let helikopterou do NP Mt. Aspring s úchvatnými pohledy na jedno z nejkrásnějších pohoří na jižní polokouli. Pak přistanete v údolí Siberia Valley, kde se vydáte na cca 3 hodinový trek unikátní, neporušenou přírodou, divokými řekami až do odlehlého údolí Wilkin Valley. Na jeho konci pak zažijete opravdovou divokou jízdu tryskovými čluny, tak jak se snad provozuje jen na Novém Zélandu.

- GLACIER JET (Jetboat / Heli / Trek)
Zažijte půldenní dobrodružství v NP Mount Aspiring. Cesta tryskovým člunem vede po nádherné řece Matukituki River, kolem horských velikánů a vodopádů v působivých lokacích, kde se natáčel film Pán prstenu. Pak Vás čeká let helikopterou kolem ledovců Avalanche a Rob Roy Glaciers, a přístání na ledovci Isobel Glacier (25 min.). Zpět pěšky do údolí (cca 50 min) kolem vodopádů, prastarých stromů a posvátných maorských míst.
16. den: WANAKA - TE ANAU

Dnes ráno se vydáme do Te Anau v Národním parku Fiordland., kde nás zítra čeká plavba na Doubfull Sound.

Pakr se rozprostírá se na jihozápadním cípu Jižního ostrova. Svými 1,2 mil. hektarů je největším národním parkem na Novém Zélandu. Je celý pokrytý hustým a těžko přístupným deštným lesem. Některá údolí jsou dodnes neprobádána. Jeho hornatou tvář zformovala častá zemětřesení, sopečné erupce mohutné pohyby zemské kůry a hlavně ledovce, které zde vyryli fjordy a údolí a zanechali po sobě velká jezera. Maoři zde trvale nežili a jen krátce zde existovaly osady velrybářů a zlatokopů.

Střediskem je město Te Anau na břehu jezera stejného jména. Pro pěší turistiku je tu 500 km stezek s 60 soukromými útulky na přespání. Rybáři sem jezdí za hnědým a duhovým pstruhem. Jachtaři tady mají k dispozici obrovské plochy jezer.

17. den: TE ANAU - QUEENSTOWN

Dnes ráno nás čeká přesun do nedalekého městečka Manapouri, kde se nalodíme a vydáme se na celodenní plavbu ke fjordu Doubtful Sound ( v ceně).
Fjord Doubtful Sound patří mezi největší novozélandské klenoty, díky obtížnějšímu přístupu zůstává stále panenským územím. Můžete zde spatřit lachtany slunící se na skalách, delfíny (fjord je jejich domovem), tučňáky a další zástupce fauny. Výskyt některých druhů je závislý na ročním období. Soumrak a svítání patří k nezapomenutelným zážitkům. Cesta k fjordu vede přes jezero Manapouri, o němž se tvrdí, že je nekrásnější na Novém Zéland.

Po plavbě se vrátíme do Te Anaou a pak do Queenstown. Toto město leží na severním břehu jezera Wakatipu odkud je úchvatný výhled na majestátné hory obklopující celé jezero. Město bylo založeno již v roce 1862 během zlaté horečky. Dnes je zejména populárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit.
Ubytování na 2 noci.

Queenstown - nejsympatičtější novozélandské město.

Queenstown je rájem turistů, mladých lidí a hlavním městem adrenalinového sportu. Vyzkoušet různé dobrodružné aktivity jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit. Ve výlohách turistických agentur leží jednokolky, lyže, paraglidy a zmenšeniny závodních člunů. Vybrat si z nekonečného množství různých aktivit je téměř nemožné. V zimě je Queenstown navíc luxusním horským střediskem, které ze všech stran obklopují sjezdovky té nejvyšší kvality.

Queenstown leží v srdci kraje filmů Pán prstenů, Wolverine, Vertical Limit a Letopisy Narnie, jejichž tvůrce sem přilákala nádherná krajina národního parku Mt. Aspiring. Můžete se vydat na jednoduché procházky po místech s poetickými názvy Ráj a Eden, ale i na jedny z nejslavnějších treků světa: Milford Sound, Routeburn nebo Kepler. Z nedalekého městečka Arrowtown si snad přinesete pár zlatých vloček, které jste si vyrýžovali v zlatonosné řece Arrow. Pánve na rýžování zlata vám zapůjčí v informačním centru nebo v Dudley’s Cottage za šest dolarů.
18.den: QUEENSTOWN

Dopoledne výlet po Queenstown, do Arrowtown i ke známému mostu, kde se zrodil Bungee Jumping (výlet v ceně).
Odpoledne prostor pro individuální program - aktivity dle dohody, např. Golf, 4WD, hiking, MTB, Bungee, nebo výlet na vinice, kde Vás čekájí prohlídky s ochutnávkami ve 4 malých vinařstvích v lokalitách Gibbston, Bannockburn a Cromwell.
V Queenstown byste neměli vynechat Jetboat - tryskové čluny na nádherných horských řekách. Možnost kombinace s kajaky, nebo rýžováním zlata. 

Zažijte pravá novozélandská dobrodružství.

DART RIVER 
Divočinou tryskovým člunem po řece – doba jízdy cca 1 ½ hod. Kromě jiného vás zpáteční cesta do Queenstown zavede také na místa, kde se natáčel Pan prstenů.
Varianta s kajaky
Jedná se o kombinaci cesty tryskovým člunem v NP Mt Aspiring s plavbou na kánoích do bočních přítoků řeky, objevování odlehlých tůní a divokých říček.

SKIPPERS CANYON
Celodenní (výlet do nádherné přírody nedaleko Queenstown s JET Boat - tryskovým člunem a rýžováním.
19. den: QUEENSTOWN - ODLET // COOKOVY OSTROVY

Dnes nás čeká rozloučení s Novým Zélandem a odlet zpět do Prahy,  nebo k moři na Cookových ostrovech (pouhé 4 hodiny cesty z Aucklandu!). Využijte tuto jedinečnou možnost a zažijte nádherné tichomořské pláže, kterou jsou nyní na dosah. Rádi Vám připravíme podobný balíček jako např. zde.20. den: PŘÍLET

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading