facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: PRAHA - AUCKLAND

Dnes začíná Vaše cesta na jižní polokouli. Cesta je to dlouhá, ale můžete si ji zpříjemnit zastávkou v Dubaji, nebo nějaké jiné asijské destinaci, např. Singapur, Hongkong a pod. 3. den AUCKLAND

Po příletu do Aucklandu jsme Vám zajistili dopravu z letiště až do hotelu. Po ubytování a nezbytném odpočinku se vypravte na první prohlídku města.

4. den: AUCKLAND

Vydejte se do centra města, které je moderní změtí mrakodrapů s kancelářskými prostory. Vévodí mu nová dominanta města – Sky Tower. Páteří centra je ulice Queen street. Ta je plná obchodů, kaváren, barů a restaurací. Nevynechejte ani rekonstruované nábřeží - North Wharf.

Procházku si udělejte kolem přístavu. V přístavní budově Ferry Building z roku 1912 najdete kavárny a restaurace. Nedaleko se nachází Viaduct Harbour, kde kotví luxusní jachty. V North Wharf, kde jsou příjemné restaurace, rybí trh a jezdí tam znovuzrozená historická tramvaj.

Od Ferry Building si můžete udělat lodní výlet. Doporučujeme alespoň krátký (na 3 hodiny, na půl dne) na poloostrov Devonport, kde se zastavil čas a uvítá vás původní viktoriánská zástavba, milé kavárny a zejména klid a pohoda. Skvělou volbou ja také poklidný Waiheke, kde jsou znamenité vinice. Nebo se vydejte na výlet na některé z mnoha přilehlých ostrovů. Rangitoto Island a Motutapu Island jsou vhodné k jednodennímu výletu, zatímco třeba na Great Barrier Island můžete strávit i několik dnů.

Snídaně


Fakultativně: VÝLETY V AUCKLANDU A OKOLÍ (OSTROV WAIHEKE)

AUCKLAND (ceny naleznete v objednávkovém formuláři)
- Auckland Whale & Dolphin Safari: vydejte se na 4,5 hodinovou plavbu kolem Aucklandu do Hauraki Gulf Marine Park a pozorujte mořské savce - delfíny i velryby.

-
Celodenní prohlídka Aucklandu a západního pobřeží s lok. průvodcem
Volný den můžete např. strávit výletem na ostrov Waiheke, který se nachází jen 35 minut plavby od Aucklandu.
Waiheke je ráj kouzelných zátok a pláží, vinic, bohémských požitků a především zábavy. Ráno se pohodovou procházkou projděte do přístavu, kde se nalodíte na trajekt, který vás převeze na ostrov.
V zálivu Hauraki Gulf po boku impozantního spícího vulkánu Rangitoto, pouhých 35 minut plavby trajektem z centra Aucklandu, najdete ostrovní ráj plný tajuplných zátok, nádherných pláží, zvlněných vinic, luxusních chat a bohémských slastí. Waiheke Island je známý jako „Ostrov vína“ – nachází se zde přes 30 vinic a jedny z nejlepších butikových sklípků, jaké můžete na Novém Zélandu navštívit. Z mnoha vinic se otevírá překrásný pohled na siluetu Aucklandu. Nejlépe si ho vychutnáte pěkně na sluníčku se sklenkou vína Syrah nebo Rosé a s pochutinou z proslulé místní produkce. Tomuto hodování se tu říká „Waiheke time“. Dionýsos by byl nadšen!

Pro zájemce můžeme zajistit jak plavbu lodí na Waiheke, tak i průvodce s dopravou a např. návštěvou vinic a ochutnávkami. Doporučený čas: v 10:00 z Aucklandu, návrat zpět v 16:00 lodí zpět.

Vyberte si z variant:
- Plavba lodí na ostrov a zpět + 5,5 hod. výlet s lokálním průvodcem se skupinou dalších turistů.5. den: AUCKLAND - POLOOSTROV COROMANDEL

Dopoledne si vyzvednete v autopůjčovně vůz s kompletním pojištěním, který po několik dní bude vaším dopravním prostředkem po Severním ostrově a následně i Jižním ostrově. Odjezd z Aucklandu směrem k poloostrovu Coromandel. Ubytování u moře s odpočinkem na 2 noci.

Jestliže Nový Zéland nabízí nepřebernou škálu přírodních divů, poloostrov Coromandel jakoby představoval miniaturu této země. Najdeme tu původní kauri pralesy, písečné pláže s termálními prameny, rozvrásněné a těžko přístupné hory i jednu z ikon země protinožců: jeskyni Cathedral Cove.
Snídaně


6. den: COROMANDEL

Volný program a odpočinek, objevování poloostrova.

Jednou z největších atrakcí poloostrova je bezesporu populární dlouhá písečná pláž zvaná Hot Water Beach. Leží na východním pobřeží a jejím unikátem jsou termální prameny vyvěrající přímo v písku.
Cathedral Cove - skoro v každé brožurce o Novém Zélandu najdete obrázek jeskyně stojící uprostřed pláže s monumentální skálou v pozadí. Všichni cestovatelé po Novém Zélandu tuto fotografii znají, jen málokdo však mohl obdivovat tento vápencový skvost na vlastní oči. Místo je to skutečně úchvatné a koupáním a průzkumem zátok tu lze strávit i celý den. Zdejší pobřeží a okolní ostrůvky tvoří rezervaci s bohatým mořským životem, takže lokalitu ocení i potápěči nebo šnorchlující návštěvníci.
Snídaně


7. den: COROMANDEL > ROTORUA

Odjezd do města Rotorua, ale se ještě můžete zastavit ve městě Matamata, kde se nachází známá filmová lokace Hobitton (Hobitín), vynechat byste neměli také jeskyně Waitomo, kde se nachází podzemní řeka a u stropu visící světélkující červíci. 
Ubytování v Rotorua na 2 noci.

Rotorua je známá svou geotermální činností (nalézá se zde mnoho termálních pramenů a vřídel) a také je centrem maorské kultury. 2-3 dny zde jsou naprosté minimum, pro všechny návštěvníky Nového Zélandu.
Snídaně


8. den: ROTORUA

Volný program k objevování Rotorui a okolí.

Den můžete strávit ve Whakarewarewa Thermal Reserve a v lokalitě Waiotapu, známě svými gejzíry a jezírky s bublajícím bahnem. Vydejte se značených trasách a dřevěných chodnících uprostřed bublajících vod a bažin. Největší atrakcí je „přesný“ gejzír Lady Knox, pojmenovaný po dceři guvernéra v roce 1904. Gejzír stříká vodu každý den v 10.15 hodin do výšky až 21 metrů. Další atrakcí je Artist´s Palette – soubor horkých a studených jezírek a bublajících bahen, ke kterému patří též Champagne Pool – okrové barvy nebo Primrose Terraces s krajkovými okraji. Zdejší oblast hýří mnoha barvami. Jižně od Champagne Pool můžete nalézt jezírko Echo Lake se zářivě tyrkysovou barvou, naopak severně se nachází křiklavě zelené jezírko – Devil´s Bath. 
Rainbow Spring můžete vidět nejznámějšího obyvatele Nového Zélandu - ptáka Kiwi.
Večer se můžete zúčastnít "Hangi" - tradiční maorské večeře, kdy se jídlo připravuje v zemi a nakonec maorské oslavy Haka.
Snídaně


Fakultativně: VÝLETY V ROTORUA A OKOLÍ

Na své cestě do Rotorui nevynechejte zastávku v Hobitíně - slavné filmové lokaci "Pána prstenů".
Další neméně zajímavým místem jsou jeskyně Waitomo s podzemní řekou a světélkující červíci.
Pro dobrodruhy doporučujeme výlet helikoptérou na vulkanický White Island.
Během dne se můžete smočit v termálních a bahenních lázních Hells Gate Geothermal Park and Mud Bath Spa (s možností výletu po geotermální části), a nebo v Polynesian Spa, kde je sice více lidi, ale také více minerálních bazénu. Maorské kulturní centrum Te Puia Rotorua: Tour and Cultural Performance, Waiotapu Thermal Wonderland: kde se nachází to nejlepší geotermální aktivity v Rorotue a okolí (cca 30 km od Rotorui). Kulturni centrum a skanzen Tamaki Maori Villages Hangi - tradiční maorská slavnost s kulturním představením a večeří, kdy se jídlo připravuje v zemi a nakonec maorské oslavy Haka. Podobný zážitek Vás také čeka v Mitai Maori Village. Chcete li poznat ptáčka Kiwiho, nevynechejte návštěvu Rainbow Springs Nature Park.9. den: ROTORUA - AUCKLAND - RAROTONGA

Odjezd zpět do Aucklandu, kde na letišti vrátíte vůz a odletíte na Rarotongu.
Díky časovému posunu zde přistanete o den dříve.
Hned na letišti Vás přivítá náš lokální zástupce. Pozdraví se s Vámi a odveze do hotelu.

Pobyt v hotelu na 6 nocí. Zvolit můžete ze 3* nebo 4* varianty:
kat. 3*+: MANUIA BEACH RESORT
kat. 4*: PACIFIC RESORT RAROTONGA


Volný program v následujících dnech, odpočinek na pláži nebo objevování krás tropického ostrova. Nemusíte ale jen odpočívat a lenošit na pláži. Rarotonga, přilehlé ostrovy a oceán nabízejí tolik dobrodružství, výletů a aktivit, kolik si jen budete přát.
- vydejte se na jednodenní letecký výlet na půvabný atol Aitutaki
- rybaření na moři
- výlet lodí po laguně, případně zajistíme i pronájem lodi (vč. kapitána)
- výlety do vnitrozemí ostrova na čtyřkolkách - potápění
- návštěva kulturního maorského centra - Pa´s trek: poznejte s průvodcem ostrov, jeho přírodu, kulturu a historii
- 4x4 Raro Safari s úchvatnými výhledy na ostrov
atd.
Neváhejte nás kontaktovat pro více informací a ceny.

Nejznámější a nejvíce navštěvovaný hlavní ostrov Rarotonga, kde žije 10.000 obyvatel na 70 km čtverečných. Celý ostrov je obklopen překrásnou tyrkysovou lagunou, jež vytváří ideální podmínky k vodním sportům, šnorchlování, potápění či rybaření. Vnitrozemí ostrova vytváří hornatá krajina, pokrytá bujnou vegetací. Návštěva Cookových ostrovů Vám umožní vychutnat krásy Tichomoří a poznat poklidný životní rytmus přívětivých místních obyvatel stranou od turistického ruchu.
Snídaně


14 den: COOKOVY OSTROVY - AUCKLAND

Během dnešního dne Vás čeká odlet zpět do Aucklandu. V hotelu Vás vyzvedne řidič a odveze na letiště. 
Snídaně


15. den: AUCKLAND - PRAHA

Opět přeletíte datovou hranici a v Aucklandu, navzdory relativně krátkému letu, přistanete o den později.
Během dne Vás pak čeká další let, tentokrát domů.
V případě zájmu, možnost zajištění ubytování, nebo pokračování v cestě po Novém Zélandu.16. den: PRAHA

Přílet do Prahy.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700