facebook
Nový Zéland - Fly & Drive od severu na jih -

Nový Zéland - Fly & Drive od severu na jih

20 nocí od 91 590 Kč
Nový Zéland, Poznávací zájezdy

Nový Zéland - Fly & Drive od severu na jih

Nový Zéland - poznejte i Vy jedinečnou a unikátní přírodu, ale také maorské tradice a historii. Připravili jsme pro vás pečlivě vybranou trasu od severu k jihu, kterou vám ale můžeme v případě zájmu upravit, rozšířit a doplnit tak, aby splňovala vaše sny o této úchvatné zemi, která doslova překypuje přírodními skvosty.

Během svého putování s pronajatým vozem, kompletně zajištěným ubytováním, trajekty a výlety, navštívíte jak Severní ostrov - kosmopolitní Auckland, nádherný poloostrov Coromandel, gejzíry napěchovanou Rotoru, vulkány překypující Tongariro a i hlavní město Wellington; tak i Jižní ostrov - přeplujete vody Cook Strait a vydáte se po nádherné scénické cestě k úchvatnému Národnímu parku Abel Tasman, poznáte divoké západní pobřeží i alpské velikány a ledovce u Franz Josef. Ve Wanaka a Queenstown Vás čeká doslova země Pána prstenu, spousty nádherných zážitků a aktivit, včetně dvou nejkrásnějších fjordů Milford a Doubfull.  

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Unikátní příroda a zážitky po celou cestu, 24 hodin denně.
  • Self drive - program. My vše připravíme a zařídíme. Vy jedete, vy si organizujete svůj čas a své zážitky.
  • Svěřte se do rukou skutečných profesionálů, připravíme vám program na míru, tak, že budete uvažovat o tom, že už se domů nebudete chtít vrátit.
  • Naše lokální zastoupení je vám k dispozici 24/7 - vždy a všude, za každých okolností.
  • Nevybrali jste s z naší nabídky, nebo byste chtěli program upravit - prodloužit, zkrátit, zkombinovat např. nádhernými a hlavně nedalekými Cookovými ostrovy, či luxusní Francouzskou Polynésiíí a Bora Bora? Neváhejte na kontaktovat. vaše přání umíme zařídit.

1.-2. den: let na Nový Zéland
Cesta na jižní polokouli je opravdu náročná a proto vám rádi nabídneme možnost přerušení cesty a odpočinku např. v Dubaji, Singapuru, Hongkongu, Tokiu a podobně.

3. den: Přílet na Nový Zéland - Auckland
Hned po příletu na vás bude čekat řidič, který vás dopraví do hotelu v centru Aucklandu. Až si odpočinete po dlouhé cestě, vydejte se na obhlídku města. 

Prohlédněte si centrum města, které je moderní změtí mrakodrapů i tradičních domů. Vévodí mu dominanta města – Sky Tower. Centrem pak prochází ulice Queen street, která je plná obchodů, kaváren, barů a restaurací. Nevynechejte ani rekonstruované nábřeží - North Wharf. a udělejte si procházku kolem přístavu. V přístavní budově Ferry Building z roku 1912 najdete příjemné kavárny a restaurace. Nedaleko se nachází Viaduct Harbour, kde kotví luxusní jachty. V North Wharf, kde jsou příjemné restaurace, rybí trh a jezdí tam znovuzrozená historická tramvaj.

4. den: Auckland
Nabírejte síly na cestu, které vás během následujících dvou týdnů zavede do všech možných koutů země. Pokud jste stihli prohlídku města, můžete se vydat na plavbu kolem Aucklandu za pozorování velryb,  nebo např. výlet na nádherný ostrov Waiheke, který se nachází jen 35 minut plavby od Aucklandu.
Waiheke je ráj kouzelných zátok a pláží, vinic, bohémských požitků a především zábavy. Ráno se pohodovou procházkou projděte do přístavu, kde se nalodíte na trajekt, který vás převeze na ostrov. Pro zájemce můžeme zajistit jak plavbu lodí na ostrov, tak i průvodce s dopravou a např. návštěvou vinic a ochutnávkami, např. na vinicích Batch winery, Stonyridge Vineyard, Obsidian, nebo třeba Man O'War Wineyards.

V zálivu Hauraki Gulf po boku impozantního spícího vulkánu Rangitoto, pouhých 35 minut plavby trajektem z centra Aucklandu, najdete ostrovní ráj plný tajuplných zátok, nádherných pláží, zvlněných vinic, luxusních chat a bohémských slastí. Waiheke Island je známý jako „Ostrov vína“ – nachází se zde přes 30 vinic a jedny z nejlepších butikových sklípků, jaké můžete na Novém Zélandu navštívit. Z mnoha vinic se otevírá překrásný pohled na siluetu Aucklandu. Nejlépe si ho vychutnáte pěkně na sluníčku se sklenkou vína Syrah nebo Rosé a s pochutinou z proslulé místní produkce. Tomuto hodování se tu říká „Waiheke time“. Dionýsos by byl nadšen!

5. den: Auckland > poloostrov  Coromandel
Dopoledne si vyzvednete v autopůjčovně vůz, který bude vaším dopravním prostředkem po Severním ostrově a následně i Jižním ostrově a vydáte se na cestu z Aucklandu směrem k poloostrovu Coromandel, kde strávíte u moře 2 noci.

Jestliže Nový Zéland nabízí nepřebernou škálu přírodních divů, poloostrov Coromandel jakoby představoval miniaturu této země. Najdeme tu původní kauri pralesy, písečné pláže s termálními prameny na Hot Water Beach (termální prameny přímo na pobřeží!)., rozvrásněné a těžko přístupné hory i jednu z ikon země protinožců: jeskyni Cathedral Cove.

6. den: poloostrov Coromandel
Volný program, odpočinek a objevování poloostrova.
Jednou z největších atrakcí poloostrova je bezesporu populární dlouhá písečná pláž zvaná Hot Water Beach. Leží na východním pobřeží a jejím unikátem jsou termální prameny vyvěrající přímo v písku.

Cathedral Cove
- skoro v každé brožurce o Novém Zélandu najdete obrázek jeskyně stojící uprostřed pláže s monumentální skálou v pozadí. Všichni cestovatelé po Novém Zélandu tuto fotografii znají, jen málokdo však mohl obdivovat tento vápencový skvost na vlastní oči. Místo je to skutečně úchvatné a koupáním a průzkumem zátok tu lze strávit i celý den. Zdejší pobřeží a okolní ostrůvky tvoří rezervaci s bohatým mořským životem, takže lokalitu ocení i potápěči nebo šnorchlující návštěvníci.

7. den: Coromandel > Rotorua
Rotorua je známá nejen pro svou geotermální činnost, ale i hlavně i pro své maorské tradice.
Cestou do Rotorui, se můžete zastavit ve městě Matamata, kde se nachází známá filmová lokace Hobitton (Hobitín) - vstup a prohlídku vám rádi objednáme, vynechat byste neměli také jeskyně Waitomo, kde se nachází podzemní řeka a u stropu visící světélkující červíci. Po příjezdu do Rotorui se ubytujete na 2 noci.

Rotorua je známá svou geotermální činností (nalézá se zde mnoho termálních pramenů a vřídel, včetně slavného gejzíru Lady Knox) a také je centrem maorské kultury. 2-3 dny zde jsou naprosté minimum, pro všechny návštěvníky Nového Zélandu.

8. den: Rotorua
Den v Rotorue můžete strávit ve Whakarewarewa Thermal Reserve a v lokalitě Waiotapu, známě svými gejzíry a jezírky s bublajícím bahnem. Vydejte se značených trasách a dřevěných chodnících uprostřed bublajících vod a bažin. Největší atrakcí je „přesný“ gejzír Lady Knox, pojmenovaný po dceři guvernéra v roce 1904. Gejzír stříká vodu každý den v 10.15 hodin do výšky až 21 metrů. Další atrakcí je Artist´s Palette – soubor horkých a studených jezírek a bublajících bahen, ke kterému patří též Champagne Pool – okrové barvy nebo Primrose Terraces s krajkovými okraji. Zdejší oblast hýří mnoha barvami. Jižně od Champagne Pool můžete nalézt jezírko Echo Lake se zářivě tyrkysovou barvou, naopak severně se nachází křiklavě zelené jezírko – Devil´s Bath.

V Rainbow Spring můžete vidět nejznámějšího obyvatele Nového Zélandu - ptáka Kiwi.
Večer se můžete zúčastnít "Hangi" - tradiční maorské večeře, kdy se jídlo připravuje v zemi a nakonec maorské oslavy Haka. Během dne také doporučujeme navštívit Te Puia Rotorua a Polynesian Spa. 
Veškeré vstupy a výlety vám rádi zařídíme.

9. den: Odjezd k jezeru Taupo a Národnímu parku Tongariro.
Dnes Vás čeká relativně nenáročný přejezd k jezeru Taupo na jehož jižním konci se nachází známý vulkanický národní park Tongariro, Cestou k jezeru nezapomeňte navštívít Waiotapu Thermal Wonderland, kde se nachází to nejlepší geotermální aktivity v Rorotue a okolí (cca 30 km od Rotorui). a těsně před příjezdem k Taupo vodopády Huka Falls.
Ubytování u NP Tongariro na 2 noci.

10. den: Národní park Tongariro
Projděte si trasy a vydejte se na nádherný trek k vulkánům v národním parku.
Výlet do Národního parku Tongariro bude patřit bezpochyby k životním zážitkům. Pokud si nechcete nechat ujít trek, ale raději volíte v neznámém prostředí doprovod zkušeného průvodce, nabízíme vám možnost vydat se s ním na Tongariro Alpine Crossing - 19 km trasu do nitra parku, mezi komplex kráterů Mt Ngauruhoe a Mt Tongariro.
V ceně výletu  je doprava z National Park Village a Whakapapa Village, oběd a průvodce.

11. den: Přejezd do hlavního města Nového Zélandu Wellingtonu
Cesta na jih severním ostrovem do Masterton v Martinborough, známe jednak svoji krásnou přírodou, ale také oblastí znamenitých vinic s možností návštěvy a ochutnávky. Cesta vede také na dohled sopky Ruapehu- Později odpoledne přejezd do nedalekého hlavního města Nového Zélandu Wellingtonu. Ubytování na 1 noc.

Wellington je velmi pěkně architektonicky zvládnuté a neobvykle kosmopolitní město. Hlavním městem N.Z je od roku 1895. Za doporučení stojí návštěva národního muzea N.Z. Te Papa s nadčasovými expozicemi všeho, co vás ve vztahu k této zemi napadne. Nevynechejte výlet lanovkou na vyhlídku nad městem a zálivem.

12. den: Plavba přes Cookovu úžinu na Jižní ostrov
Plavba z Wellingtonu, lodí přes Cross Strait a malebné zátoky, zálivy a ostrůvky Malborough Sounds do Pictonu na Jižním ostrově. Odtud se vydáte se po scénické Queen Charlotte Road se spoustou zastávek a nádhernými výhledy na modrozelené zátoky, bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds, až do městečka Kaiteriteri - bráně do N.P. Abel Tasman. Pokud počasí dovolí, můžete si dopřát podvečerní koupání v relativně teplých vodách romantické zátoky Tasman Bay. Ubytování v Kaiteriteri, nebo okolí na 2 noci.

13. den: Novozélandský klenot - národní park Abel Tasman
Ráno se vypravte lodí do Národního parku Abel Tasman. Z Kaiteriteri se dejte vodním taxi do Národního parku. Zde budete mít dostatek času na procházky podél nádherného pobřeží, osamocených zátok a pláží.

Abel Tasman National Park byl založen roku 1942 a se svou rozlohou 22.530 hektarů je si nejmenším národním parkem Nového Zélandu, ale svojí krásou předčí mnohé větší. Abel Tasman, jak se zkráceně nazývá, je známý hlavně díky svým zlatavým plážím, krásnými výhledy na modravé moře, několika vnitrozemním trackům a hlavně díky pobřežnímu tracku Abel Tasman Coast Track, který se řadí mezi Great Walk.

Pěší výlety, lze kombinovat s plvbou na lodi, katamaránu nebo kajacích - kontaktujte nás, abychom pro vás vybrali a zajistili tu správnou variantu.  

14. den: Západní pobřeží
Dnes Vás čeká dlouhá cesta přes hory a soutěsku Buller Gorge s největším lanovým mostem (Swing Bridge) pro pěší na NZ na západním pobřeží a dále kolem divokého pobřeží jižního ostrova do Hokitika u NP Paparoa.
Ubytování na 1 noc.
Západní pobřeží Jižního ostrova je divoká, větry ošlehaná část země, kde u Cape Foulwind, na pobřežních útesech, žije kolonie lachtanů a v Punakaiki jsou tzv. "Palačinkové skály" - Pancake Rocks - omývané divokým příbojem, který vstřikuje vodu do děr ve skalách a vytváří tak populární "Gejzírovou erupci". Velmi oblíbené jsou zde i výlety na raftu.

15. den: Franz Josef a Fox - synonyma Jižních Alp - poznejte ledovce, hory a divokou přírodu
Ráno si přivstaňte, čeká vás cesta do Alp - Jižních Alp v Národním Parku Westland.
Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část pouze ve výšce 250 metrů nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. 
Oblast národní parku je velmi geologicky činná a díky tomu se zde nachází mnoho horkých pramenů. Po dlouhé cestě vám jistě přijde vhod i pár hodin relaxace např. ve Franz Josef Hotpools. Ubytování na 1 noc.

16. den: Queenstown
Přejezd do Queenstown. Vaše další cesta vede přes deštný prales na západním pobřeží. N.P. Westland k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Dále pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idylická jezera Hawea a Wanaka.
Ubytování v Queenstown na 2 noci.

Queenstown - nejsympatičtější novozélandské město.
Vyzkoušet tu může různé dobrodružné aktivity jako bungee jumping, rafting, jet boating (tryskové čluny), skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit. Vybrat si z nekonečného množství různých aktivit je téměř nemožné. V zimě je Queenstown navíc luxusním horským střediskem, které ze všech stran obklopují sjezdovky té nejvyšší kvality.
Queenstown leží v srdci kraje filmů Pán prstenů, Wolverine, Vertical Limit a Letopisy Narnie, jejichž tvůrce sem přilákala nádherná krajina národního parku Mt. Aspiring. Můžete se vydat na jednoduché procházky po místech s poetickými názvy Ráj a Eden, ale i na jedny z nejslavnějších treků světa: Milford Sound, Routeburn nebo Kepler. Z nedalekého městečka Arrowtown si snad přinesete pár zlatých vloček, které jste si vyrýžovali v zlatonosné řece Arrow. Pánve na rýžování zlata vám zapůjčí v informačním centru nebo v Dudley’s Cottage za šest dolarů.

17. den: Queenstown
Prostor pro aktivity dle dohody, např. Golf, 4WD, hiking, MTB, Bungee, nebo výlet na vinice
Když jste v Queenstown, neměli byste vynechat Jetboat - tryskové čluny na nádherných horských řekách. Možnost kombinace s kajaky, nebo rýžováním zlata. 
Náš tip: vypravte se do SKIPPERS CANYON a řece Shotover na celodenní s JET Boat - tryskovým člunem a rýžováním zlata. Pro ty, kteří preferují méně divočejší jízdu doporučujeme cestu lanovkou nebo pěšky na vyhlídku Bob's Peak.

18. den: Národní park Fiordland
Tento národní park je dalším ze synonym krásy Nového Zélandu, a to zejména pro dvě místa, které ukrývá - Milford Sound a Doubfull Sound. Sem dnes zamíříte a na 2 noci se ubytujete v Te Anau. 
Vypravte se k největšímu jezeru na Jižním ostrově Te Anau a do NP Fiorland, kde se můžete vypravit na plavbu Milford Cruise, nebo Doubfull Sound.
Národní park Fiordland
Rozprostírá se na jihozápadním cípu Jižního ostrova. Svými 1,2 mil. hektarů je největším národním parkem na Novém Zélandu. Je celý pokrytý hustým a těžko přístupným deštným lesem. Některá údolí jsou dodnes neprobádána. Jeho hornatou tvář zformovala častá zemětřesení, sopečné erupce mohutné pohyby zemské kůry a hlavně ledovce, které zde vyryli fjordy a údolí a zanechali po sobě velká jezera. Maoři zde trvale nežili a jen krátce zde existovaly osady velrybářů a zlatokopů.

Střediskem oblasti je město Te Anau na břehu jezera stejného jména. Pro pěší turistiku je tu 500 km stezek s 60 soukromými útulky na přespání. Rybáři sem jezdí za hnědým a duhovým pstruhem. Jachtaři tady mají k dispozici obrovské plochy jezer.

19. den: Milford Sound a Doubfull Sound
Dnes budete mít čas na výpravu k jednomu z fjordů. Cesta a výlet zabere takřka celý den. Doporučujeme zvážit prodloužení cesty o další noc a užít si zdejší přírodu opravdu naplno.
Náš tip: vydejte se na plavbu s přenocováním na lodi.
- Fjord Milford Sound je někdy považován za osmý div světa. Návštěvník stane v úžasu nad tisícimetrovými skalnatými srázy, ze kterých padají úzké proužky vodopádů. Bujná zeleň nad hladinou postupně ustupuje žulové skále. Nejvyšší vrchol Mt. Pembrok (2065 metrů) je věčně pokryt sněhem a je na něm vidět zbytek ledovce, který v době ledové vyřezal 16 km dlouhý a přes 330 hluboký fjord.
Fjordu dominuje Mitre Peak vysoký 1710 metrů. Je to nejvyšší hora na světě přímo se zvedající od mořské hladiny. Celoročně je fjord obydlen tuleni, kteří se s oblibou vyhřívají na skaliscích. Loď turistů někdy doprovázejí hraví delfíni.
- Fjord Doubtful Sound patří mezi největší novozélandské klenoty, díky obtížnějšímu přístupu zůstává stále panenským územím. Můžete zde spatřit lachtany slunící se na skalách, delfíny (fjord je jejich domovem), tučňáky a další zástupce fauny. Výskyt některých druhů je závislý na ročním období. Soumrak a svítání patří k nezapomenutelným zážitkům. Cesta k fjordu vede přes jezero Manapouri, o němž se tvrdí, že je nejkrásnější na Novém Zéland.

20. den: Te Anau > Wanaka
Přejezd z Te Anau kolem Queenstown do Wanaky. Ubytování na 1 noc.
Wanaka a stejnojmenné jezero nejsou tak rušné jako Queenstown. Atmosféra je zde uvolněnější. Nabízí se zde spousta atrakcí a úchvatné pohledy na horské velikány. Je výchozím bodem pro cesty do národního parku Mount Aspiring a na rýžoviště. Je zde zajímavý komplex třírozměrného bludiště (3D maze) a je tu největší výstava hologramů. Místní podnikatel, Stouart Landsborough, zde vybudoval asi největší centrum hlavolamů a bludišť na světě.

21. den: Aoraki/Mount Cook National Park
Váš pobyt na Novém Zélandu se pomalu blíží ke konci. Čeká vás předposlední úsek cesty. Vnitrozemím Jižního ostrova se vydáte do Lake Tekapo. Ubytování na 1 noc.

Cesta vede kolem bizardních útesů v Omarama, kde se určitě zastavte. Tekapo leží u stejnojmenného jezera, které je největším ze tří jezer v regionu Mackenzie Country. Nad jezerem se tyčí Mount John. Je to asymetrická skála, která byla vytvořena pohybem ledovce. Dosahuje výšky 1031 metrů nad mořem a zdvihá se 300 metrů nad jezero Tekapo pod ním. Na vrcholu hory je astronomická observatoř, která patří Canterburské univerzitě. Mount John byl vybrán jako nejlepší místo pro observatoř na celém Novém Zélandě, pro velké množství jasných nocí v roce, stabilitu a průzračnost atmosféry a unikátnost tmavé oblohy v oblasti Mackenzie Basin. Také tu neruší městské osvětlení. Je mezinárodně známá jako nejlépe položená observatoř pro pozorování jižní noční oblohy. Je to také jedna z observatoří na celém světě, která je položena v tak krásném prostředí obrovských ledovcových jezer, morén a Jižních Alp.

22. den: Christchurch
Přejezd do Christchurch a ubytování na 1 noc.
Christchurch - přezdívané zahradní město je největším na Jižním ostrově a je bránou do nádherné a divoké jižní části Nového Zélandu. Leží v úrodné oblasti Canterbury Plains (Canterburské pláně) v Plains (Canterburské pláně) v především bohatství přírodních krás. Jen asi hodinu cesty od Christchurch jsou vzdáleny zasněžené vrcholky Southern Alps (Jižní Alpy), které nabízejí úžasné možnosti pro milovníky zimních sportů. Takže není nic neobvyklého, když se ráno vykoupete v moři a odpoledne si jedete zalyžovat!

23.-24. den: Odlet zpět domů.

Cena zahrnuje

* letenku Praha - Auckland // Christchurch. Letenka je kalkulována v nejoptimálnější knihovací třídě (tarifu), v případě, že bude nedostupná, je účtován doplatek do aktuálně dostupné třídy.
* 20x ubytování bez stravování v námi  prověřených, kvalitních  hotelech/motelech typu 3-4*. Snídaně je za příplatek.
* transfer v Aucklandu po příletu z Evropy.
* trajekt mezi Severním a Jižním ostrovem
* pronájem vozu na Novém Zélandu z Aucklandu (3. den) do Christchurch (23. den), typ Toyota Corolla nebo podobný, vč. pojištění a všemi poplatky. Vyzvednutí a vrácení na letišti.
* kompletní dokumentaci k cestě po Novém Zélandu včetně map a podkladů v angličtině a češtině
* zákonné pojištění CK
* 24 hodinovou asistenci na telefonu, případně i na místě
* možnost rezervace - objednání aktivit a výletů

Cena nezahrnuje

* volitelné zdravotní pojištění a připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) - rádi vám poradíme a nabídneme tu správnou pojistku
* stravování (u některých ubytování lze zařídit i předem)
* pohonné hmoty pro vůz, parkování
* vstupy do n.p. a rezervací
* vratný deposit autopůjčovně (platba kreditní kartou) - řidič musí předložit kromě řidičského průkazu i kreditní kartu - ne debetní.

1. den: PRAHA - AUCKLAND

Odlet z Prahy na Nový Zéland s přestupem. Možnost zastavit se např. v Dubaji, Singapuru, Hongkongu, Tokiu a pod. Pro detaily nás kontaktuje.3. den: AUCKLAND

Přílet do Aucklandu. Transfer do hotelu shuttlebusem a ubytování v hotelu na 2 noci.4. den: AUCKLAND

Vydejte se do centra města, které je moderní změtí mrakodrapů s kancelářskými prostory. Vévodí mu nová dominanta města – Sky Tower. Páteří centra je ulice Queen street. Ta je plná obchodů, kaváren, barů a restaurací. Nevynechejte ani rekonstruované nábřeží - North Wharf.

Procházku si udělejte kolem přístavu. V přístavní budově Ferry Building z roku 1912 najdete kavárny a restaurace.  Nedaleko se nachází Viaduct Harbour, kde kotví luxusní jachty.  V North Wharf, kde jsou příjemné restaurace, rybí trh a jezdí tam znovuzrozená historická tramvaj.

 
Fakultativně: VÝLETY V AUCKLANDU A OKOLÍ (OSTROV WAIHEKE)

AUCKLAND (ceny naleznete v objednávkovém formuláři)
- Auckland Whale & Dolphin Safari: vydejte se na 4,5 hodinovou plavbu kolem Aucklandu do Hauraki Gulf Marine Park a pozorujte mořské savce - delfíny i velryby.
- Celodenní prohlídka Aucklandu a západního pobřeží s lok. průvodcem
- Volný den můžete např. strávit výletem na ostrov Waiheke, který se nachází jen 35 minut plavby od Aucklandu.
Waiheke je ráj kouzelných zátok a pláží, vinic, bohémských požitků a především zábavy. Ráno se pohodovou procházkou projděte do přístavu, kde se nalodíte na trajekt, který vás převeze na ostrov.
V zálivu Hauraki Gulf po boku impozantního spícího vulkánu Rangitoto, pouhých 35 minut plavby trajektem z centra Aucklandu, najdete ostrovní ráj plný tajuplných zátok, nádherných pláží, zvlněných vinic, luxusních chat a bohémských slastí. Waiheke Island je známý jako „Ostrov vína“ – nachází se zde přes 30 vinic a jedny z nejlepších butikových sklípků, jaké můžete na Novém Zélandu navštívit. Z mnoha vinic se otevírá překrásný pohled na siluetu Aucklandu. Nejlépe si ho vychutnáte pěkně na sluníčku se sklenkou vína Syrah nebo Rosé a s pochutinou z proslulé místní produkce. Tomuto hodování se tu říká „Waiheke time“. Dionýsos by byl nadšen!

Pro zájemce můžeme zajistit jak plavbu lodí na Waiheke, tak i průvodce s dopravou a např. návštěvou vinic a ochutnávkami.  Doporučený čas: v 10:00 z Aucklandu, návrat zpět v 16:00 lodí zpět.

Vyberte si z variant:
- Plavba lodí na ostrov a zpět + 6 hod. výlet po ostrově s privátním průvodcem.
- Plavba lodí na ostrov a zpět + 5,5 hod. výlet s lokálním průvodcem se skupinou dalších turistů. 5. den: AUCKLAND - COROMANDEL

Dopoledne si vyzvednete v autopůjčovně vůz s kompletním pojištěním, který po několik dní bude vaším dopravním prostředkem po Severním ostrově a následně i Jižním ostrově. Odjezd z Aucklandu směrem k poloostrovu Coromandel. Ubytování u moře s odpočinkem na 2 noci.

Jestliže Nový Zéland nabízí nepřebernou škálu přírodních divů, poloostrov Coromandel jakoby představoval miniaturu této země. Najdeme tu původní kauri pralesy, písečné pláže s termálními prameny, rozvrásněné a těžko přístupné hory i jednu z ikon země protinožců: jeskyni Cathedral Cove.6. den: COROMANDEL

Volný program a odpočinek, objevování poloostrova.

Jednou z největších atrakcí poloostrova je bezesporu populární dlouhá písečná pláž zvaná Hot Water Beach. Leží na východním pobřeží a jejím unikátem jsou termální prameny vyvěrající přímo v písku.
Cathedral Cove - skoro v každé brožurce o Novém Zélandu najdete obrázek jeskyně stojící uprostřed pláže s monumentální skálou v pozadí. Všichni cestovatelé po Novém Zélandu tuto fotografii znají, jen málokdo však mohl obdivovat tento vápencový skvost na vlastní oči. Místo je to skutečně úchvatné a koupáním a průzkumem zátok tu lze strávit i celý den. Zdejší pobřeží a okolní ostrůvky tvoří rezervaci s bohatým mořským životem, takže lokalitu ocení i potápěči nebo šnorchlující návštěvníci.7. den: COROMANDEL > ROTORUA

Odjezd do města Rotorua, ale se ještě můžete zastavit ve městě Matamata, kde se nachází známá filmová lokace Hobitton (Hobitín), vynechat byste neměli také jeskyně Waitomo, kde se nachází podzemní řeka a u stropu visící světélkující červíci. 
Ubytování v Rotorua na 2 noci.

Rotorua je známá svou geotermální činností (nalézá se zde mnoho termálních pramenů a vřídel) a také je centrem maorské kultury. 2-3 dny zde jsou naprosté minimum, pro všechny návštěvníky Nového Zélandu.8. den: ROTORUA

Volný program k objevování Rotorui a okolí.

Den můžete strávit ve Whakarewarewa Thermal Reserve a v lokalitě Waiotapu, známě svými gejzíry a jezírky s bublajícím bahnem. Vydejte se značených trasách a dřevěných chodnících uprostřed bublajících vod a bažin. Největší atrakcí je „přesný“ gejzír Lady Knox, pojmenovaný po dceři guvernéra v roce 1904. Gejzír stříká vodu každý den v 10.15 hodin do výšky až 21 metrů. Další atrakcí je Artist´s Palette – soubor horkých a studených jezírek a bublajících bahen, ke kterému patří též Champagne Pool – okrové barvy nebo Primrose Terraces s krajkovými okraji. Zdejší oblast hýří mnoha barvami. Jižně od Champagne Pool můžete nalézt jezírko Echo Lake se zářivě tyrkysovou barvou, naopak severně se nachází křiklavě zelené jezírko – Devil´s Bath.
V Rainbow Spring můžete vidět nejznámějšího obyvatele Nového Zélandu - ptáka Kiwi.
Večer se můžete zúčastnít "Hangi" - tradiční maorské večeře, kdy se jídlo připravuje v zemi a nakonec maorské oslavy Haka.
Fakultativně: VÝLETY V ROTORUA A OKOLÍ

Na své cestě do Rotorui nevynechejte zastávku v Hobitíně - slavné filmové lokaci "Pána prstenů".
Další neméně zajímavým místem jsou jeskyně Waitomo s podzemní řekou a světélkující červíci.
Během dne se můžete smočit v termálních a bahenních lázních Hells Gate Geothermal Park and Mud Bath Spa (s možností výletu po geotermální části), a nebo v Polynesian Spa, kde je sice více lidi, ale také více minerálních bazénu. Maorské kulturní centrum Te Puia Rotorua: Tour and Cultural Performance, Waiotapu Thermal Wonderland: kde se nachází to nejlepší geotermální aktivity v Rorotue a okolí (cca 30 km od Rotorui). Kulturni centrum a skanzen Tamaki Maori Villages Hangi - tradiční maorská slavnost s kulturním představením a večeří, kdy se jídlo připravuje v zemi a nakonec maorské oslavy Haka. Podobný zážitek Vás také čeka v Mitai Maori Village. Chcete li poznat ptáčka Kiwiho, nevynechejte návštěvu Rainbow Springs Nature Park.
9. den: ROTORUA > TAUPO > TONGARIRO

Dnes Vás čeká relativně nenáročný přejezd k jezeru Taupo na jehož jižním konci se nachází známý vulkanický národní park Tongariro, Cestou k jezeru nezapomeňte navštívít Waiotapu Thermal Wonderland, kde se nachází to nejlepší geotermální aktivity v Rorotue a okolí (cca 30 km od Rotorui). a těsně před příjezdem k Taupo vodopády Huka Falls.
Ubytování v okolí NP na 2 noci.
10. den: TONGARIRO

Zažijte hory a sopky v Národním parku. Celodenní možnost výletů a treků v národním parku. Více zde.
Výlet do Národního parku Tongariro bude patřit bezpochyby k životním zážitkům. Pokud si nechcete nechat ujít trek, ale raději volíte v neznámém prostředí doprovod zkušeného průvodce, nabízíme Vám možnost vydat se s ním na Tongariro Alpine Crossing - 19 km trasu do nitra parku, mezi komplex kráterů Mt Ngauruhoe a Mt Tongariro.
11. den: TONGARIRO > WELLINGTON

Cesta na jih severním ostrovem do Masterton v Martinborough, známe jednak svoji krásnou přírodou, ale také oblastí znamenitých vinic s možností návštěvy a ochutnávky.
Později odpoledne přejezd do nedalekého hlavního města Nového Zélandu Wellingtonu.
Ubytování na 1 noc.

Wellington je velmi pěkně architektonicky zvládnuté a neobvykle kosmopolitní město. Hlavním městem N.Z je od roku 1895. Za doporučení stojí návštěva národního muzea N.Z. Te Papa s nadčasovými expozicemi všeho, co vás ve vztahu k této zemi napadne. Nevynechejte výlet lanovkou na vyhlídku nad městem a zálivem.
12. den: WELLINGTON - PICTON - KAITERITERI

Ráno odevzdáte vůz v přístavu ve Wellingtonu, přejedete lodí přes Cross Strait a malebné zátoky, zálivy a ostrůvky Malborough Sounds do Pictonu. Zde si opět vyzvednete vůz stejné kategorie a vydáte se po scénické Queen Charlotte Road se spoustou zastávek a nádhernými výhledy na modrozelené zátoky, bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds, až do městečka Kaiteriteri - bráně do N.P. Abel Tasman. Pokud počasí dovolí, můžete si dopřát podvečerní koupání v relativně teplých vodách romantické zátoky Tasman Bay.
Ubytování v Kaiteriteri, nebo okolí na 2 noci.
13. den: ABEL TASMAN

Z Kaiteriteri se dejte vodním taxi do Národního parku. Zde budete mít dostatek času na procházky podél nádherného pobřeží, osamocených zátok a pláží.

Abel Tasman National Park byl založen roku 1942 a se svou rozlohou 22.530 hektarů je nejmenším národním parkem Nového Zélandu. Abel Tasman, jak se zkráceně nazývá, je známý hlavně díky svým zlatavým plážím, krásnými výhledy na modravé moře, několika vnitrozemním trackům a hlavně díky pobřežnímu tracku Abel Tasman Coast Track, který se řadí mezi Great Walk.
Fakultativně: NÁRODNÍ PARK ABEL TASMAN

Jeden z nej zážitků na Novém Zélandu je výlet do Národního parku Abel Tasman - místo, které nesmí chybět v žádném itineráři. 
Připravili jsme pro Vás výběr dvou výletu:  
1.) celodenní výlet do Abel Tasman s 6 hodinovou plavbou po zátokách národního parku a mořské rezervace Tonga Island. Pokud budete mít štěstí spatříte, během poklidné plavby tučňáky, delfíny nebo i kosatky. Během výletu budete mít i možnost cca 1 hodinového treku po staré maorské pobřežní cestě s nádhernými výhledy na záliv Te Pukatea Bay, nebo tuto trasu bez přerušení absolvovat na lodi. Na lodi je k dispozici také vybavení pro šnorchlování i kajaking. Součástí výletu je i oběd. Maximální limit osob na lodi je 11 + posádka.

2.) Open Day Pass
Celodenní individuální vstup do národního parku včetně dopravy lodí z Kaiteriteri. Vyberte si sami, jakou trasou v parku se vydáte a které lokality navštívíte.
14. den: KAITERITERI > HOKITIKA

Dnes Vás čeká dlouhá cesta přes hory a soutěsku Buller Gorge s největším lanovým mostem (Swing Bridge) pro pěší na NZ na západním pobřeží a dále kolem divokého pobřeží jižního ostrova do Hokitika u NP Paparoa
Ubytování na 1 noc.

Západní pobřeží Jižního ostrova je divoká, větry ošlehaná část země, kde u Cape Foulwind, na pobřežních útesech, žije kolonie lachtanů a v Punakaiki jsou tzv. "Palačinkové skály" - Pancake Rocks - omývané divokým příbojem, který vstřikuje vodu do děr ve skalách a vytváří tak populární "Gejzírovou erupci". Velmi oblíbené jsou zde i výlety na raftu.15. den: HOKITIKA - FRANZ JOSEF GLACIER / FOX

Ráno si přivstaňte a po snídani se rovnou vydejte na cestu k Národnímu Parku Westland
Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část pouze ve výšce 250 metrů nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. Možnost výletu vrtulníkem (i s přistáním přímo na ledovci) nebo k Mt. Cook a Fox Glacier.
Oblast národní parku je velmi geologicky činná a díky tomu se zde nachází mnoho horkých pramenů. Po dlouhé cestě Vám jistě přijde vhod i pár hodin relaxace např. ve Franz Josef Hotpools.
Ubytování na 1 noc.

Národní park Westland

Krajina parku je převážně nedotčená činností člověka. Je hornatá nehostinná, těžko prostupná, s nepříjemným vlhkým klimatem. Turisty přitahuje hlavně svými snadno přístupnými ledovci. Ledovce Franz Josef a Foxův jsou v mírném podnebném pásmu jediné na světě tak blízko moře. 

Ledovec Franz Josef má tvar obrovské pánve. Je napájen sněhovými poli o rozloze 2 000 hektarů. Jeho celková délka je 10 kilometrů. Terminál ledovce byl poprvé prozkoumán v roce 1893. Od té doby se pohyboval vpřed i vzad, ale ústupy byly vždy větší než postupy. Dnes je nestabilní terminál asi 20 km od moře. Celkový ústup všech ledovců na Novém Zélandu i jinde na světě ukazuje, že klima na zeměkouli se v posledních stoletích oteplilo. Terminál ledovce je asi 30 metrová ledová stěna, ze které se trhají kusy ledu a s rachotem padají do řeky vytékající zespodu ledovce. Pár kilometrů od ledovců směrem k moři se nalézá jezero Matheson. Vzniklo roztátím obrovského kusu ledovce při jeho ústupu.16. den: ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ - QUEENSTOWN

Přejezd do Queenstown. Toto město leží na severním břehu jezera Wakatipu odkud je úchvatný výhled na majestátné hory obklopující celé jezero. Město bylo založeno již v roce 1862 během zlaté horečky. Dnes je zejména populárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit.
Ubytování na 2 noci.

Queenstown - nejsympatičtější novozélandské město.

Queenstown je rájem turistů, mladých lidí a hlavním městem adrenalinového sportu. Vyzkoušet různé dobrodružné aktivity jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit. Ve výlohách turistických agentur leží jednokolky, lyže, paraglidy a zmenšeniny závodních člunů. Vybrat si z nekonečného množství různých aktivit je téměř nemožné. V zimě je Queenstown navíc luxusním horským střediskem, které ze všech stran obklopují sjezdovky té nejvyšší kvality.

Queenstown leží v srdci kraje filmů Pán prstenů, Wolverine, Vertical Limit a Letopisy Narnie, jejichž tvůrce sem přilákala nádherná krajina národního parku Mt. Aspiring. Můžete se vydat na jednoduché procházky po místech s poetickými názvy Ráj a Eden, ale i na jedny z nejslavnějších treků světa: Milford Sound, Routeburn nebo Kepler. Z nedalekého městečka Arrowtown si snad přinesete pár zlatých vloček, které jste si vyrýžovali v zlatonosné řece Arrow. Pánve na rýžování zlata vám zapůjčí v informačním centru nebo v Dudley’s Cottage za šest dolarů.
17. den: QUEENSTOWN

Individuální program - prostor pro aktivity dle dohody, např. Golf, 4WD, hiking, MTB, Bungee, nebo výlet na vinice, kde Vás čekají prohlídky s ochutnávkami ve 4 malých vinařstvích v lokalitách Gibbston, Bannockburn a Cromwell.
V Queenstown byste neměli vynechat Jetboat - tryskové čluny na nádherných horských řekách. Možnost kombinace s kajaky, nebo rýžováním zlata. Jeden, případně i více dní (s přenocováním) věnujte cestě do NP Fiordland, kde se můžete zúčastnit plavbě po proslulém fjordu Milford nebo Doubfull.
18. den: Z QUEENSTOWN DONÁRODNÍHO PARKU FIORDLAND

Přejezd do městečka Te Anau, které je branou do MILFORD SOUND a DUBFULL SOUND.  Ubytování na 2 noci.

Národní park Fiordland

Rozprostírá se na jihozápadním cípu Jižního ostrova. Svými 1,2 mil. hektarů je největším národním parkem na Novém Zélandu. Je celý pokrytý hustým a těžko přístupným deštným lesem. Některá údolí jsou dodnes neprobádána. Jeho hornatou tvář zformovala častá zemětřesení, sopečné erupce mohutné pohyby zemské kůry a hlavně ledovce, které zde vyryli fjordy a údolí a zanechali po sobě velká jezera. Maoři zde trvale nežili a jen krátce zde existovaly osady velrybářů a zlatokopů.

Střediskem je město Te Anau na břehu jezera stejného jména. Pro pěší turistiku je tu 500 km stezek s 60 soukromými útulky na přespání. Rybáři sem jezdí za hnědým a duhovým pstruhem. Jachtaři tady mají k dispozici obrovské plochy jezer.

- Milfordský fjord je někdy považován za osmý div světa. Návštěvník stane v úžasu nad tisícimetrovými skalnatými srázy, ze kterých padají úzké proužky vodopádů. Bujná zeleň nad hladinou postupně ustupuje žulové skále. Nejvyšší vrchol Mt. Pembrok (2065 metrů) je věčně pokryt sněhem a je na něm vidět zbytek ledovce, který v době ledové vyřezal 16 km dlouhý a přes 330 hluboký fjord.
Fjordu dominuje Mitre Peak vysoký 1710 metrů. Je to nejvyšší hora na světě přímo se zvedající od mořské hladiny. Celoročně je fjord obydlen tuleni, kteří se s oblibou vyhřívají na skaliscích. Loď turistů někdy doprovázejí hraví delfíni.

- Fjord Doubtful Sound patří mezi největší novozélandské klenoty, díky obtížnějšímu přístupu zůstává stále panenským územím. Můžete zde spatřit lachtany slunící se na skalách, delfíny (fjord je jejich domovem), tučňáky a další zástupce fauny. Výskyt některých druhů je závislý na ročním období. Soumrak a svítání patří k nezapomenutelným zážitkům. Cesta k fjordu vede přes jezero Manapouri, o němž se tvrdí, že je nejkrásnější na Novém Zéland.
19. den: NP FIORLAND

Dnes budete mít čas na výpravu k jednomu z fjordů. Cesta a výlet zabere takřka celý den. Doporučujeme zvážit prodloužení cesty o další noc a užít si zdejší přírodu opravdu naplno.
Náš tip: prodlužte si pobyt a vydejte se na plavbu s přenocováním na lodi.

- Fjord Milford Sound je někdy považován za osmý div světa. Návštěvník stane v úžasu nad tisícimetrovými skalnatými srázy, ze kterých padají úzké proužky vodopádů. Bujná zeleň nad hladinou postupně ustupuje žulové skále. Nejvyšší vrchol Mt. Pembrok (2065 metrů) je věčně pokryt sněhem a je na něm vidět zbytek ledovce, který v době ledové vyřezal 16 km dlouhý a přes 330 hluboký fjord.
Fjordu dominuje Mitre Peak vysoký 1710 metrů. Je to nejvyšší hora na světě přímo se zvedající od mořské hladiny. Celoročně je fjord obydlen tuleni, kteří se s oblibou vyhřívají na skaliscích. Loď turistů někdy doprovázejí hraví delfíni.

- Fjord Doubtful Sound patří mezi největší novozélandské klenoty, díky obtížnějšímu přístupu zůstává stále panenským územím. Můžete zde spatřit lachtany slunící se na skalách, delfíny (fjord je jejich domovem), tučňáky a další zástupce fauny. Výskyt některých druhů je závislý na ročním období. Soumrak a svítání patří k nezapomenutelným zážitkům. Cesta k fjordu vede přes jezero Manapouri, o němž se tvrdí, že je nejkrásnější na Novém Zéland.
20. den: TE ANAU - WANAKA

Vaše další cesta vede přes deštný prales na západním pobřeží. N.P. Westland k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Dále pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idylická jezera Hawea a Wanaka.
Ubytování na 1 noc.

Wanaka a stejnojmenné jezero nejsou tak rušné jako Queenstown. Atmosféra je zde uvolněnější. Nabízí se zde spousta atrakcí a úchvatné pohledy na horské velikány. Je výchozím bodem pro cesty do národního parku Mount Aspiring a na rýžoviště. Je zde zajímavý komplex třírozměrného bludiště (3D maze) a je tu největší výstava hologramů. Místní podnikatel, Stouart Landsborough, zde vybudoval asi největší centrum hlavolamů a bludišť na světě.
21. den: QUEENSTOWN - TEKAPO

Váš pobyt na Novém Zélandu se pomalu blíží ke konci. Čeká Vás předposlední úsek cesty. Vnitrozemím Jižního ostrova se vydáte do Lake Tekapo.
Ubytování na 1 noc.

Cesta vede kolem bizardních útesů v Omarama, kde se určitě zastavte. Tekapo leží u stejnojmenného jezera, které je největším ze tří jezer v regionu Mackenzie Country. Nad jezerem se tyčí Mount John. Je to asymetrická skála, která byla vytvořena pohybem ledovce. Dosahuje výšky 1031 metrů nad mořem a zdvihá se 300 metrů nad jezero Tekapo pod ním. Na vrcholu hory je astronomická observatoř, která patří Canterburské univerzitě. Mount John byl vybrán jako nejlepší místo pro observatoř na celém Novém Zélandě, pro velké množství jasných nocí v roce, stabilitu a průzračnost atmosféry a unikátnost tmavé oblohy v oblasti Mackenzie Basin. Také tu neruší městské osvětlení. Je mezinárodně známá jako nejlépe položená observatoř pro pozorování jižní noční oblohy. Je to také jedna z observatoří na celém světě, která je položena v tak krásném prostředí obrovských ledovcových jezer, morén a Jižních Alp.
22. den: TEKAPO > CHRISTCHURCH

Přejezd do Christchurch a ubytování na 1 noc.

Christchurch - přezdívané zahradní město je největším na Jižním ostrově a je bránou do nádherné a divoké jižní části Nového Zélandu. Leží v úrodné oblasti Canterbury Plains (Canterburské pláně) v Plains (Canterburské pláně) v především bohatství přírodních krás. Jen asi hodinu cesty od Christchurch jsou vzdáleny zasněžené vrcholky Southern Alps (Jižní Alpy), které nabízejí úžasné možnosti pro milovníky zimních sportů. Takže není nic neobvyklého, když se ráno vykoupete v moři a odpoledne si jedete zalyžovat!
23. den: CHRISTCHURCH - ODLET

Vracení vozu na letišti a odlet zpět do Prahy.24. den: PŘÍLET

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Tichomořské dobrodružství: Nový Zéland a Cookovy ostrovy - Poznávací zájezdy | Nový Zéland

Tichomořské dobrodružství: Nový Zéland a Cookovy ostrovy

96 650 Kč 12

Kombinovaný poznávací a pobytový zájezd na Nový Zéland, kde vás čeká okruh po Severním ostrově a následně odlet na Cookovy ostrovy, kde si odpočinete na nádherných plážích tropického ostrova Rarotonga.
Možnost prodloužení pobytu jak na Novém Zélandu, tak i Cookových ostrovech. Cestu připravujeme pro každého klienta na míru, proto vám rádi zájezd upravíme tak, aby naplňoval vaše sny o dokonalé dovolené v Pacifiku.

Detail Termíny a ceny +
loading