facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

1. den Muscat - přílet

Po příletu na vás bude čekat anglicky mluvící řidič, který vás zaveze do hotelu v Muscatu.
Ubytování v hotelu Muscat Hills Resort 4*
Snídaně


2. den Muscat

Volný den u moře
Snídaně


3. den City Tour

Po snídani v 09:00 odjezd na půldenní prohlídku města. Muscat mimo jiné nabízí operní dům Royal Opera, která je národní ikonou, přístav, kde kotví sultánova loď, dvě malé pevnosti Jalali a Mirani, staré hradby a samozřejmě nesmí chybět sultánův palác. Doporučujeme Velkou mešitu (bez garance, dle konání modliteb). Podíváte se i na místní trhy – souq.
Snídaně


4. den Ras al Hadd - pozorování želv

Check out, odjezd z hotelu po snídani v 08:00 do Ras Al Had. Po cestě navštívíte úchvatné místo PROPADLINU (ZÁVRT) BIMMAH. Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde si můžete zaplavat a pořídit fantastické fotografie. Zastavíte se také na pláži FINNY BEACH s lesklým bílým pískem a safírovou vodou. Čeká vás také cesta k Wadi Shab, kde se vykoupete v průzračné vodě (cca 2 hodiny cesty včetně koupání).Pokračování do cílové stanice RAAS AL HADD – DOMOVA ŽELV: Nádherné pláže v okolí Raas al Had nepřitahují pouze lidské návštěvníky Ománu. Každý rok do tohoto nejvýchodnějšího cípu sultanátu připlouvá množství želv, aby zde nakladly svá vzácná vejce. Vidět tyto obrovské vodní živočichy vylézat na břeh a klást vejce a pozorovat desítky právě vylíhlých želviček jak si hledají cestu do moře, je opravdu jedinečný zážitek. Omán si je vědom svou velkou zodpovědností, co se ochrany želví populace týče, návštěvníci proto musí striktně dodržovat pravidla chování (fotografování, rušení zvířat atd). Ubytujete se v nedalekém hotelu a ve večerníchhodinách, kdy je největší šance vidět želvy v akci, vás odvezou na jedno z míst kde je možné se s těmito nádhernými živočichy potkat.
Snídaně - večeře


5. den Wahiba Sands

Check out, po snídani v 09:00 odjezd do kempu v poušti s návštěvou SUR a Wadi Bani Khalid.
SUR – VÝROBNA LODÍ DHOW: Staré město Sur je obrácené tváří k moři, odkud vždy přicházelo bohatství. Hlavní město regionu Sharqiya se pyšní bohatou minulostí, bylo jedním z nejdůležitějších přístavů oblasti, klíčovým bodem pro obchod s Indií a zeměmi východní Afriky. Pevnosti a strážní věže, obklopující město, dokazují, jak důležitým v minulosti bylo. V přístavu najdete hlavní atrakci, tradiční loděnice, kde se dodnes ručně vyrábí historické dřevěné lodě dhow, stejně jako tomu bylo po celá staletí. Omán je nesmírně pyšný na svoji námořní tradici, a i když poptávka poklesla, v Suru se stále vyrábí kvalitně zpracované lodě pro zákazníky z celého světa. Výrobna lodí je klidné místo, můžete se tu libovolně procházet a vše si prohlédnout.
Navštívíte WADI BANI KHALID: Do tohoto krásného wádí po celý rok přitéká voda. Po křivolaké cestě po horském úbočí vstoupíte do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v hlubokých průzračných jezírkách, dostanete se k nim po četných pěšinkách a můstcích.
Wahiba Sands (zvaná též Sharqiya Sands) pokrývá plochu 12 500 km2. Oblast, jež měří od severu k jihu 180 km a od východu k západu 80 km, dostala jméno po beduínském kmeni Wahiba. Strávíte noc v Desert Night Camp 4* v místě nekonečných písků a rozvláčných velbloudů. Wahiba sands je rozlohou nevelká, ale chytne vás za srdce.
Oběd v lokální restauraci nebo formou Picnic Lunch Box.
Ubytování v pouštním kempu Desert Night Camp
Snídaně - večeře


6. den Jabal Akhdar

Check out, ve 12:00 se vypravíte do pravého ománského městečka Manah nebo Ibry, uvidíte jednu z nejznámějších vesnic Birkat jejíž součástí jsou zříceniny, velká banánová plantáž a malebné okolí se zavlažovacím systém Falaj, uvedeným jako světové dědictví UNESCO.
Navštívíte pevnost Bahla, s 10 kilometrovou hliněnou hradbou, která je kulturní památkou UNESCO. Hrad Jabreen Castel, architektonický skvost ománského stavitelství.
Po cestě k vrcholkům se vám nabídne úchvatný výhled na terasovité plantáže Jebel Akhdar s jejich ovocnými stromy, granátovými jablky, česnekem apod. Vzhledem k relativně nízkým teplotám na Jebel Akhdar je tato oblast také známa pro své plantáže růží, ze kterých se vyrábí růžová voda, jež je velmi často užívána ve všech ománských domácnostech.
Mezi 16:00 – 16:30 dorazíte do „ráje“ kde se ubytujete a strávíte zde 2 noci. Krásu ománských hor můžete v klidu vychutnávat třeba z hotelového bazénu.
Oběd v lokální restauraci nebo formou Picnic Lunch Box.
Ubytování v hotelu Alila Jabal Akhdar Resort 5
Snídaně - večeře


7. den Nizwa

Po snídani v 08:00 se vydáte na místní tržiště se zvířaty, po té Vás čeká prohlídka historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Navštívíte zde impozantní pevnost ze 17. století a trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Město Nizwa, nazývané „perlou islámu“ je oáza plná zeleně uprostřed strmých hor. Nizwa měla už v 9. století dvě mešity, Shawadna a Sa´al, a pevnost. Pevnost sloužila na obranu města i jako obydlí imámů. Uvnitř najdete několik soukromých místností a také malé etnologické muzeum. Výhled z hradeb je úchvatný. Na střechy domů, starou hradbu, hory i nádhernou sultánovu mešitu. Její kopule zdobí většinu knížek o Ománu, ale nenechte se mást – její nebeská modř byla nedávno změněna na elegantní béžovou barvu.
Oběd v lokální restauraci nebo formou Picnic Lunch Box.
Ubytování v hotelu Alila Jabal Akhdar Resort 5*
Snídaně - večeře


8. den Muscat

Check out. Po snídani v 08:30 se vydáte do netradičního muzea, kde vás místní ženy zavedou do tradičního domu a předvedou vám kulinářskou výrobu jalovcového oleje, pečení ománského chleba a můžete si s nimi vypít třeba šálek kávy nebo čaje.
Po té se podíváte do tradiční vesnice, která leží nad kaňonem a oázou a vystoupáte k ruinám strážní věže nad vesnicí. Cesta z hotelu Alila do Muscatu je cca na 3 hodiny.
Oběd v lokální restauraci nebo formou Picnic Lunch Box.
Návrat do Muscatu, kde se ubytujete v Muscat Hills Resort 2x dvoulůžkové chatě barasti se snídaní.
Snídaně


9. den Muscat

Volný den u moře.
Snídaně


10. den Muscat

Volný den u moře.
Snídaně


11.den Muscat

Volný den u moře.
Snídaně


12. den Muscat

V ranních hodinách transfer na letiště v Muscatu, odlet do Prahy.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700