facebook
Off-Roadem do ománských hor + poušť + moře (self drive) - Ománské hory Jabal Akhdar

Off-Roadem do ománských hor + poušť + moře (self drive)

7 nocí od 45 900 Kč
Omán, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

V terénním voze 4x4 se vydáte na cestu napříč Ománem. Čekají vás divoká i kultivovaná horská vádí s datlovými háji, potoky, tůněmi a jeskyněmi, štíty s tisícimetrovými skalními stěnami i zapomenuté vesničky vysoko v horách, písečné duny i krásné a neporušené pobřeží.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Self drive 4x4 Toyota Landcruiser
  • Historická pevnost v Nizwě
  • Horská wádí v majestátném Jebel Akhdar
  • Západ slunce na pouštních dunách
  • Starověké hrady
  • Úchvatné přírodní místo - propadlina Bimmmah
  • Pobyt u moře v krásné zátoce poblíž Muscatu

Muscat

Nizwa

Jebel Akhdar

Wahiba Sands

Muscat pobyt u moře

Muscat pobyt u moře

Odlet

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku Praha – Muscat - Praha v ekonomické třídě (1 mezipřistání)
Letištní taxy
Privátní letištní transfery
Půjčení auta 4x4 včetně GPS a navigace
Uvedené aktivity v programu
Strava dle programu
1 noc v hotelu Al Falaj 4* se snídaní
1 noc v hotelu Golden Tulip 4* se snídaní
1 noc v hotelu sama Jabal Al Akhdar Resort 3* se snídaní
1 noc v Desert Night Camp 4* s polopenzí v zářijových termínech
1 noc v 1000 Night Camp 3* s polopenzí v říjnových termínech
2 noci v hotelu Muscat Hills Resort 4* se snídaní
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje

Vízum do Ománu (5 USD/osoba - turistické jednovstupové vízum do 10 dní)
Fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod.)
Stravování neuvedené v programu, nápoje
Fakultativní aktivity (želvy, vodní aktivity, pouštní aktivity)
Případné spropitné místním průvodcům

1. den přílet do Muscatu

Po příletu na vás bude čekat anglicky mluvící řidič, který vás zaveze do hotelu.2. den Muscat - Nizwa

V 9 hodin vám bude přistaveno terénní vozidlo a budete se moci vydat na vaši cestu do Nizwy. Po cestě navštívíte pevnost Nakhl s muzeem, které se pyšní exponáty historických zbraní. Po té se vydáte do krásné oázy Wadi Bani Auf a odsud se můžete projít do starobylé vesnice Bilad Sayt na úpatí hory. Pak se již vrátíte na pohodlnou silnici, která vás zavede přes 400 let staré městečko Al Hamra do Nizwy, kde se ubytujete v hotelu Golden Tulip. Tento den zdoláte přibližně 350 km.
Snídaně


3. den Nizwa - Jebel Akhdar

Po snídani navštívíte místní trhy, po té Vás čeká prohlídka historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Navštívíte zde impozantní pevnost ze 17. století a trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Město Nizwa, nazývané „perlou islámu“ je oáza plná zeleně uprostřed strmých hor. Nizwa měla už v 9. století dvě mešity, Shawadna a Sa´al, a pevnost. Pevnost sloužila na obranu města i jako obydlí imámů. Uvnitř najdete několik soukromých místností a také malé etnologické muzeum. Výhled z hradeb je úchvatný. Na střechy domů, starou hradbu, hory i nádhernou sultánovu mešitu. Její kopule zdobí většinu knížek o Ománu, ale nenechte se mást – její nebeská modř byla nedávno změněna na elegantní béžovou barvu. Po té opustíte Nizwu a vydáte se do hor. Po cestě navštívíte Hrad Jabreen, architektonický skvost ománského stavitelství. Po cestě k vrcholkům se vám nabídne úchvatný výhled na terasovité plantáže Jebel Akhdar s jejich ovocnými stromy, granátovými jablky, česnekem apod. Vzhledem k relativně nízkým teplotám na Jebel Akhdar je tato oblast také známa pro své plantáže růží, ze kterých se vyrábí růžová voda, jež je velmi často užívána ve všech ománských domácnostech. Navštívit můžete vesnice Al Ayn a Wadi Bani Habib. V horách se ubytujete v Sama Jabal Al Akhdar Resortu. Zdoláte přibližně 250 km v místech, kam by vás bez vozu 4x4x nepustili.
Snídaně


4. den Jebel Akhdar - Wahiba sands

Dnes vaše cesta povede do pouště. Zdoláte cca 450 km. z hor namíříte na tržiště v Sinaw, které je známé svým obchodem s kozami a stříbrem. Na okraji pouště navštívíte malé zemědělské vesnice Mudhaybi a Al Qabil a po tése vydáte do nedalekého Wadi Bani Khalid. Je to jedno z nejpůsobivějších ománských vádí. Vykoupete se v přírodních bazénech s průzračnou vodou. Pak již zamíříte mezi duny Wahiba Sands. Po cestě navštívíte beduínskou rodinu a vaše cestu ukončíte v pouštním kempu.
Snídaně - večeře


5. den Wahiba Sands - Muscat


Po snídani se vydáte na vaši závěrečnou jízdu pobřežní cestou směr k Muscatu. zastavíte se v přístavním městečku Sur. Sur je obrácené tváří k moři, odkud vždy přicházelo bohatství. Hlavní město regionu Sharqiya se pyšní bohatou minulostí, bylo jedním z nejdůležitějších přístavů oblasti, klíčovým bodem pro obchod s Indií a zeměmi východní Afriky. Pevnosti a strážní věže, obklopující město, dokazují, jak důležitým v minulosti bylo. Po cestě navštívíte hrobky svaté ženy "Miriams Grab" a podíváte se na úchvatné místo PROPADLINU (ZÁVRT) BIMMAH. Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde si můžete zaplavat a pořídit fantastické fotografie. Po té si zajedete k poslednímu Wadi Arbayeen s přírodními bazény. Vaši cestu dlouhou přibližně 450 km zakončíte v hotelu v Muscatu, kde odevzdáte váš vůz.
Snídaně


6. den Muscat - pobyt u moře

Volný den - pobyt u moře
Snídaně


7. den Odlet

Privátní transfer na letište, odlet do Prahy.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700