facebook
Poznávací Omán a pobyt u moře self drive -

Poznávací Omán a pobyt u moře self drive

7 nocí od 49 900 Kč
Omán, Poznávací zájezdy

Poznávací Omán a pobyt u moře self drive


Příroda Ománu je daleko rozmanitější než by se dalo čekat. Najdeme tu samozřejmě pouště, ale také divoké horské štíty – po pobřeží Ománského zálivu se táhne pohoří Al-Hajar. V určitých oblastech, jako je jižní Omán (okolí města Salalah), se v období po monzunových deštích dokonce vyskytuje hojná zelená vegetace. Nesmírně zajímavé jsou fjordy a zátoky podél pobřeží, jeskyně ve skalních masívech, oázy v pouštích, prameny čerstvé vody, vodopády a jezírka. Nádherné a romantické jsou wádí, dočasné vodní toky vznikající po deštích. Ománská vláda klade mimořádný důraz na ochranu přírody, také proto jsou po celé zemi rozsety různé přírodní rezervace, ve kterých žijí rozmanité druhy chráněných živočichů a rostlin.
Omán nabízí mnoho možností a určitě bude pro všechny cestovatele překvapením.

 

Zážitky, na které se můžete těšit


  • Pozorování mořských želv

  • Horská Wádí, písečné duny

  • Nocleh v pouštním kempu

  • Památky UNESCO, město Nizwa

  • Jste pánem svého času, sami řídíte a děláte si přestávky podle sebe

  • Také pobyt u moře, můžete si ho libovolně prodloužit nebo vybrat jakýkoli jiný hotel
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666


1. den odlet


2. den přílet do Muscatu, ubytování


3. den prohlídka města Muscat - Velká mešita, muzeum Bait Zubair, Sultanátův palác, pevnosti Jalali a Mirani, místní trhy.


4. den z Muscatu do vesničky Quriyat, dále Wádí Arbyn, vápencový kráter Sink hole, propadliště Bima, pláž Fins, Wádí Tiwi, pozorování mořských želf v Suru


5. den Wádí Bani Khalid s koupáním, rybí trh v Suru, návštěva beduínské rodiny, nocleh v pouštním kempu, západ slunce v poušti


6. den návštěva datlové farmy, zavlažovací systém Falaj, pohoří Hadžar ve výšce 2000 m, náhorní plošina Siq


7. den Jabel Akdher, hrad Jabreen, pevnost Bahla zapsaná v UNESCO, pevnost Nizwa, trhy v Nizwě


8. den vesnička Al Hamra a Bait Al Safa, muzeum, přejezd k moři


9. den pobyt u moře, odlet

Cena zahrnuje


leteckou dopravu z Prahy do Muscatu s přestupem vč. let. a bezp. tax
2x ubytování v hotelu Al Falaj 4* se snídaní
1x ubytování v hotelu Sur Plaza 3* se snídaní
1x ubytování v pouštním kempu Arabian Oryx s polopenzí
1x ubytování v hotelu Sama Jabel Akdlher 3* s polopenzí
1x ubytování v hotelu Golden Tulip Nizwa 4* se snídaní
2x ubytování v hotelu Barcelo Musannah 5* se snídaní
v den příletu transfer z letiště do hotelu
2.-9. pronájem auta vč. pojištění
asistenci místního partnera
pojištění ck

Cena nezahrnuje


pojištění a připojištění
víza
vstupy (cca 75 USD)
GPS - za poplatek cca 15 USD na den

1. den odlet z PrahyDle času letu odlet z Prahy s přestupem do Muscatu.

2. den přílet do Muscatu, ubytoávní

Po příletu do Muscatu transfer do hotelu, ubytování. Oběd či večeři si můžete zakoupit v hotelu.

Ubytování v hotelu Al Falaj hotel Muscat 4*
3. den prohlídka města Muscat

Po snídani si převezmete auto, poté si pojedete prohlédnout město Muscat. Začnete Velkou mešitou, jednou z největších mešit na světě  (otevřeno pouze dopoledne 08,00-11,00 h), dále muzeum Bait Zubair, odpoledne přejedete do staré části Muscatu, Sultanátův palác, který lemují dvě pevnosti – Jalali a Mirani. Zajímavou podívanou jsou také místní trhy, tak zvané souqy. V pozdních odpoledních hodinách návrat do hotelu.

Ubytování v hotelu Al Falaj hotel Muscat 4*


Snídaně


4. den z Muscatu přes Wádí do městečka Sur

Ráno po snídani se vydáte svým terénním vozem do vnitrozemí Ománu směrem do Quriyatu. Rybářská vesnice mezi lagunou a mořem, kam rybáři chodí každé ráno chytat ryby a pak je prodávat na trhu, který je přímo na pláži. Přístav Quriyat je střežen strážní věží. Po prohlídce vesničky pokračujete do Wádi Arbyn. Wádí znamená mrtvé koryto řeky. Terénní cesta do této oblasti pro vás bude zážitkem. Další zastávkou je Sink Hole, velkolepý vápencový kráter s modrozelenou vodou na dně. Ještě před příjezdem na krásnou bílou písčitou pláž Fins uvidíte propadliště Bima. Poté pojedete do Wádí Tiwi, kde se nachází vesnice s mnoha farmami na pěstování banánů a papáji. Vychutnejte si krátkou procházku a pokračujte v jízdě do městaSur. Po příjezdu ubytování. Po časné večeři (není v ceně), kolem 20,00 h odjezd do želví rezervace. Želvy zelenavé zde každoročně urazí kolem 100 kilometrů, aby zde vyvedly mláďata. Je to jedinečná příležitost spatřit želvy v jejich přirozeném prostředí. Výlety za želvami vedou v různých skupinách místní přírodovědci (anglicky mluvící). Později návrat do hotelu. (Pozorování želv není zaručeno, vstup je podmíněn dostupností vstupenek).

Ubytování v hotelu Sur Plaza 3*


Snídaně


5. den Sur-Wahiba pouštní kemp

Po snídani odjezd do Wahiby, cestou návštěva Wádí Bani Khalid. Ještě před odjezdem navštívíte místní rybí trh v Suru. Wádí Bani Khalid v arabštině znamená přírodní oáza. Wadi Bani Khalid je naprostým kontrastem k pískům Wahiba. Je jako oáza v poušti s průzračně zelenými přírodními pramenitými jezírky. Vychutnejte si procházku ve Wádí nebo se ve Wádí vykoupejte.  Písky Wahiba, často označované za dokonalý příklad písečného moře, tvoří rozsáhlé pásmo dun táhnoucí se od severu k jihu, z nichž některé dosahují výšky až 100 m a mají oranžovou barvu. Také navštivte beduínský dům a setkejte se s beduínskými ženami, abyste se dozvěděli více o jejich životě v poušti. V jejich domě si vychutnáte ománskou kávu a datle a dozvíte se, co ženy dělají, aby přežily v poušti. Večer pozorování velkolepého západu slunce z vrcholu písečných dun. Večeře a přenocování v pouštním táboře.

Ubytování v Arabian Oryx pouštním kempu


Snídaně - večeře


6. den Wahiba-Nizwa-Jabel Akdhar

Snídaně v kempu, kolem 9:00 hodiny na odjezd z pouště. Dojedete na silnici Black Top Road a pojedete do Jabel Akdhar, cestou navštívíte Sinaw a Birkat Al mauz. Birkat Al mauz je místo, kde místní obyvatelé  pěstují datlové palmy. Projedete starou vesnicí a farmami datlových palem. Průvodce vám vysvětlí celý proces pěstování a také starrý zavlažovací systém v Ománu - Falaj System.  Stoupání po úseku 36 km dlouhé klikaté silnice do Jabel Akdharu, zelené hory pohoří Západní Hadžar v nadmořské výšce 2000 m n. m. Vydejte se na cestu do Jabel Akdharu. V Jebel Akdharu místní obyvatelé pěstují ovoce a zeleninu na terase hory. Na náhorní plošině Siq si uděláte krátkou procházku, abyste viděli terasové plantáže a navštívili opuštěnou vesnici. 
Večeře v hotelu v ceně.

Ubytování v hotelu Sama Jabel Akhdar 3*


Snídaně - večeře


7. den Jabel Akdhar-Nizwa

Snídaně, poté pojedete z pohoří  hradu Jabreen, určitě nejkrásnější ománský hrad postavený koncem 17. století, který se stal sídlem ománské vzdělanosti. Většina stropů je vyzdobena krásnými malbami s islámskými motivy. Výhled z vrcholu hradu je opravdu fascinující. Po prohlídce Jabreenu cesta do vesnice Bahla,  mystická vesnice a proslulá arabskými hrnčířskými výrobky.  Prohlédněte si  pevnost z 12. století, která je nyní zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. 
Pevnost Bahla představuje typickou ománskou vojenskou pevnost, jejíž areál byl obehnán hradbami o poloměru 12 km. Po návštěvě pevnosti Baha se vrátíte do Nizwy, navštivte pevnost Nizwa s obrovskou kulatou věží, kterou nechal v 17. století postavit imám Sultan Bin Saif Al Ya' Aruba na obranu cesty do vnitrozemí. Pevnost je dominantou celé oblasti a město vyrostlo kolem této stavby. Přístup na vrchol je možný pouze po úzkém točitém schodišti, které je zataraseno těžkými dřevěnými dveřmi s kovovými hroty. Z vrcholu věže se naskýtá pohled na město Nizwa z ptačí perspektivy. Po příjezdu do Nizwy se půjdete podívat na místní trh (souq), kde si můžete zakoupit koření, suvenýry, exotické ovoce a zeleninu. Návrat do hotelu.

Ubytování v hotelu Golden Tulip Nizwa 4*


Snídaně


8. den Nizwa-Al Hamra-Mussanah

Po snídani odjezd do Al Hamry, příjezd do staré vesnice Al Hamra a procházka vesnicí do Bait Al Safa. Bait Al Safa je místní muzeum, které vytvořili vesničané a které představuje ománský dům. Navštivte toto muzeum a vychutnejte si ománskou kávu a datle.  Pokračujte v jízdě k moři do hotelu Barcelo Musannah.  

Ubytování  v hotelu Millenium resort (nyní Barcelo Musannah resort) 5*


Snídaně


9. den pobyt u moře, odlet

Snídaně, dle času letu transfer na letiště, odlet, návrat do ČR.

V případě zájmu prodloužení pobyu u moře a také vám rádi poradíme s výběrem hotelu u moře dle vašeho přání a požadavků.

 

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading