facebook
Poznávací zájezd Ománem s českým průvodcem - Hrobky

Poznávací zájezd Ománem s českým průvodcem

5 nocí od
Omán, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Objevíte okouzlující Omán bez starostí, v malé skupince lidí s českým průvodcem. Uvidíte hlavní město Muscat, historickou Nizwu, přespíte v poušti a navštívíte místa, která vás vtáhnou do historie. V této přátelské zemi sultána Kábúse, budete odpočívat na plážích a zároveň zažijete nevšední zážitky.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Přátelská země sultána Kábúse.
  • Ománská historie a tradiční řemesla.
  • Přespání v pouštním kempu.
  • Západ slunce na dunách.
  • Ománská wádí
  • Pobyt u moře.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Přílet do Muscatu.

Nizwa

Městečka Manah, Ibra, pevnost Bahla, hrad Jabreen, poušť Wahiba Sands.

Pobřežní skvost Bimmah, pláž Finny, Wadi Tiwi.

Volný den u moře.

Odlet z Muscatu do Prahy.

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku Praha – Muscat - Praha v ekonomické třídě (1 mezipřistání)
Letištní taxy
Privátní letištní transfery
Poznávací okruh s českým průvodcem dle programu
Strava dle programu
1 noc v Muscatu v hotelu Levatio 4*
1 noc v Nizvě v hotelu Golden Tulip 4*
1 noc v pouštním kempu 3* s polopenzí
2 noci v hotelu Muscat Hills Resort 4* se snídaní
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje

Vízum do Ománu (5 OMR/osoba - turistické jednovstupové vízum do 10 dní)
Fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod.)
Stravování neuvedené v programu, nápoje
Fakultativní aktivity (želvy, vodní aktivity, pouštní aktivity, prohlídka města Muscatu)
Spropitné místním průvodcům (cca 10USD/osoba)

1. den

V odpoledních hodinách odletíte z Prahy do Muscatu s mezipřistáním v Sharjah. Na letiště v Muscatu přiletíte druhý den našeho zájezdu.
2. den

Na letišti v Muscatu vás bude čekat transfer, který nás odveze do hotelu kde se ubytujete.
3. den

Po snídani se odhlásíte z hotelu a vydáte se společně s českým průvodcem  na váš okruh Ománem. Vaším prvním cílem bude městečko Nizwa. Po cestě navštívíte starobylou vesničku Birkat, která je zapsána na seznamu UNESCO a místo Izky s hrobkami Zeekha. Po té vás čeká prohlídka historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Uvidíte  zde impozantní pevnost ze 17. století a navštívíme trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Město Nizwa, nazývané „perlou islámu“ je oáza plná zeleně uprostřed strmých hor. Nizwa měla už v 9. století dvě mešity, Shawadna a Sa´al, a pevnost. Pevnost sloužila na obranu města i jako obydlí imámů. Uvnitř najdete několik soukromých místností a také malé etnologické muzeum. Výhled z hradeb je úchvatný. Na střechy domů, starou hradbu, hory i nádhernou sultánovu mešitu. Její kopule zdobí většinu knížek o Ománu, ale nenechte se mást – její nebeská modř byla nedávno změněna na elegantní béžovou barvu.  Po té se ubytujete na hotelu.


Snídaně


4.den

Po snídani se odhlásíte z hotelu a vydáte se na další cestu, tentokrát do pouště Wahiba Sands. Po cestě se vypravíte  do pravého ománského městečka Manah nebo Ibry, uvidíte  jednu z nejznámějších vesnic Birkat jejíž součástí jsou zříceniny, velká banánová plantáž a malebné okolí se zavlažovacím systém Falaj, uvedeným jako světové dědictví UNESCO. Navštívíte pevnost Bahla, s 10 kilometrovou hliněnou hradbou, která je kulturní památkou UNESCO. Hrad Jabreen Castel, je architektonický skvost ománského stavitelství. V podvečerních hodinách přijedete do pouštního kempu, kde se ubytujete a společně ochutnáte ománské speciality při večeři.  

Fakultativně: Pro zájemce možné zajistit vyjížďku na velbloudech za  západem slunce, nebo v jeepech mezi duny.

Snídaně - večeře


5.den

Po snídani se odhlásíte z hotelového kempu a vydáme se na cestu do Muscatu, tentokrát po pobřeží. Navštívíte úchvatné místo PROPADLINU (ZÁVRT) BIMMAH. Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde si můžete zaplavat a pořídit fantastické fotografie. Zastavíte se také na pláži FINNY BEACH s lesklým bílým pískem a safírovou vodou a u Wadi Tiwi, které je typické pro Omán. Po příjezdu do Muscatu se ubytujete v hotelu na pláži, kde můžete relaxovat do vašeho odjezdu.

Snídaně


6. den

Volný den u moře.

Fakultativně: půldenní prohlídka hlavního města Muscatu, potápění, šnorchlování přímo u hotelu.

Snídaně


7. den

Po snídani se odhlásíte z hotelu. Dle vašeho odletového času na vás bude čekat transfer, který vás odveze na letiště. Odlet přes Sharjah do Prahy.

SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700