facebook
Privátní okruh Ománem + moře (s vlastním řidičem) - Poušť Wahiba

Privátní okruh Ománem + moře (s vlastním řidičem)

7 nocí od 61 600 Kč
Omán, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

V doprovodu anglicky mluvícího řidiče vás čeká privátní cesta za divokými i kultivovanými horskými vádí s datlovými háji, potoky, tůněmi a jeskyněmi, štíty s tisícimetrovými skalními stěnami i zapomenuté vesničky, písečné duny i krásné a neporušené pobřeží. Během toho to poznávacího zájezdu se podíváte do srdce ománské pouště, překrásných přírodních vádí a svůj pobyt zakončíte pobytem u moře.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • V doprovodu anglicky mluvícího řidiče
  • Přátelská atmosféra v zemi sultána Kábúse
  • Cesta podél pobřežních scenérií až do samotné pouště.
  • Západ slunce na dunách
  • Ománská luxusní kultura a tradiční řemesla.
  • Pobyt u moře

Muscat

Nizwa

Wahiba Sands

Sur

Muscat - pobyt u moře

Muscat - pobyt u moře

Odlet

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku Praha – Muscat - Praha v ekonomické třídě (1 mezipřistání)
Letištní taxy
Privátní letištní transfery
Vůz s anglicky mluvicím řidičem po dobu okruhu
Uvedené aktivity v programu
Strava dle programu
2 noci v hotelu Al Falaj 4* se snídaní
1 noc v Desert Night Camp 4* s polopenzí
1 noc v hotelu Sur Plaza Hotel 4* se snídaní
2 noci v hotelu Muscat Hills Resort 4* se snídaní
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje

Vízum do Ománu (5 USD/osoba - turistické jednovstupové vízum do 10 dní)
Fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod.)
Stravování neuvedené v programu, nápoje
Fakultativní aktivity (želvy, vodní aktivity, pouštní aktivity)
Případné spropitné místním průvodcům

1. den Odlet z Prahy




2. den Přílet do Muscatu

Po příletu na vás bude čekat anglicky mluvící řidič, který vás zaveze do hotelu.



3. den Prohlídka města Muscat

Ráno vyzvednutí auta. Návštěva Muscatské "Velké mešity" (ráno, nikoli v pátek) a muzea Bait Al Zubair (ne pátky). Pokračujte na rybí trh a na trh Muttrah. Doporučujeme zastávku u sultánova paláce Al Alam.
Snídaně


4. den Muscat - Nizwa - Ibra - Al Wasil - Wahiba Sands

Po snídani se vydáte do 160 km vzdáleného historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Navštívíte zde impozantní pevnost ze 17. století a trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Město Nizwa, nazývané „perlou islámu“ je oáza plná zeleně uprostřed strmých hor. Nizwa měla už v 9. století dvě mešity, Shawadna a Sa´al, a pevnost. Pevnost sloužila na obranu města i jako obydlí imámů. Uvnitř najdete několik soukromých místností a také malé etnologické muzeum. Výhled z hradeb je úchvatný. Na střechy domů, starou hradbu, hory i nádhernou sultánovu mešitu. Její kopule zdobí většinu knížek o Ománu, ale nenechte se mást – její nebeská modř byla nedávno změněna na elegantní béžovou barvu. Po návštěvě Nizwy již zamíříte do pouště a cestou se ještě zastavíte ve starobylém ománském městečku Ibra. Cesta do Ibry bude trvat necelé dvě hodiny jízdy. Ve čtyřiceti kilometrů vzdáleném Al Wasilu na vás bude čekat transfer, který vás odveze do pouštního kempu, kde se ubytujete a navačeříte. Můžete využít zdarma projížďky na velbloudech. Nebo se vydat do písečných dun na západ slunce.
Snídaně - večeře


5. den Wahiba Sands – Sur

Po snídani vás transfer zaveze do Al Wasil pro vůz a vyrazíte na cestu do Sur. Po cestě se zastavíte ve WADI BANI KHALID: Do tohoto krásného wádí po celý rok přitéká voda. Po křivolaké cestě po horském úbočí vstoupíte do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v hlubokých průzračných jezírkách, dostanete se k nim po četných pěšinkách a můstcích. Zhruba hodinu jízdy je vzdáleno město SUR. Staré město Sur je obrácené tváří k moři, odkud vždy přicházelo bohatství. Hlavní město regionu Sharqiya se pyšní bohatou minulostí, bylo jedním z nejdůležitějších přístavů oblasti, klíčovým bodem pro obchod s Indií a zeměmi východní Afriky. Pevnosti a strážní věže, obklopující město, dokazují, jak důležitým v minulosti bylo. Zde se ubytujete a můžete se vydat na prohlídku tohoto přístavního města.
Snídaně


6. den Sur – Muscat

Po snídani se můžete vydat do přístavu, kde najdete hlavní atrakci, tradiční loděnice, kde se dodnes ručně vyrábí historické dřevěné lodě dhow, stejně jako tomu bylo po celá staletí. Omán je nesmírně pyšný na svoji námořní tradici, a i když poptávka poklesla, v Suru se stále vyrábí kvalitně zpracované lodě pro zákazníky z celého světa. Výrobna lodí je klidné místo, můžete se tu libovolně procházet a vše si prohlédnout. Po té již zamíříte krásnou pobřežní cestou do 200 km vzdáleného Muscatu. Zastavíte se u hrobky svaté ženy "Miriams Grab" a podíváte se na úchvatné místo PROPADLINU (ZÁVRT) BIMMAH. Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde si můžete zaplavat a pořídit fantastické fotografie. Zastavíte se také na pláži FINNY BEACH s lesklým bílým pískem a safírovou vodou. Ubytujete se v krásné zátoce v hotelu Muscat Hills, kde strávíte svůj čas až do vašeho odjezdu. Zde si od vás bude přebrán vůz.
Snídaně


7. den Muscat Hills

Volný den - pobyt u moře
Snídaně


8. den Odlet

Privátní transfer na letište, odlet do Prahy.





MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700