facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

přílet na Madeiru

Kolem poledne odlet z Prahy na Madeiru. Přílet ve čtyři hodiny odpoledne. Transfer do hotelu a odpočinekFunchal a botanická zahrada

Po snídani navštívíme hlavní město Funchal. Začneme u sochy Sissi, navštívíme prezidentské zahrady, Park Svaté Kateřiny, Katedrály SÉ z 16. Století. Půjdeme navštívit jezuitský chrám Igreja dos Jesuitas a pak se zastavíme ve vinném sklípku na ochutnávku známého madeirského vína. Další zastávka bude na tržnici kde najdete mnoho různých květin, tropického ovoce a rybí trh, kde bude rozchod.
Lanovkou nebo autobusem se dostaneme na vrch Monte, odkud budeme mít nádherný výhled na celý Funchal. Navštívíme tropickou zahradu s mnoha rostlin pocházejících z celého světa a také polodrahokamy ze všech koutů světa. Poslední zastávka bude v kostele, který je zasvěcen Panně Marii. Je cílem pouti, která se ve městě koná každý rok 15 srpna a je součástí Nanebevzetí Panny Marie. Fakultativně možnost svést tradičními sáňkami - 2 km. Následně návrat do Funchalu.
Snídaně


okruh západní částí ostrova

Po snídani se vydáme na západ ostrova. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude v “Ribeira Brava”, která se nachází na úrovni moře. Poté nás cesta zavede směrem nahoru přes 4 různé vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva). Podíváme se do oblasti „Encumeada“, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedeme do „São Vicente“, kde se zastavíme na oběd. Po obědě pokračujeme přes Seixal, který je známý svým vodopádem „Veu da Noiva“ ( Nevěstin závoj). Po severní cestě pokračujeme do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Dalším programem dnešního dne je volné koupání v přírodním koupališti v Porto Moniz (vstupné 1,50 €).
Snídaně


leváda 25 pramenů

Po snídani se vydáme na levádu Risco + 25 Fontes (25 pramenů) Jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře je Levada Rabaçal 25 Fontes. Levady jsou zavlažovací kanály, kterými se dopravuje voda z horských oblastí. Jsou široké 20 - 120 cm a hluboké někdy až 1 metr. V dnešní době jsou levadová koryta již vybetonovaná a vedle nich se vybudovaly turistické cesty, které každoročně přiláká množství turistů. Levada Rabaçal 25 Fontes se nachází na západě ostrova a vstup na ní je přes náhorní plošinu Paul da Serra. Nejprve se podíváme na vodopád Risco a pak budeme pokračovat k našemu hlavnímu cíli. Levada vede přes zalesněné pásmo a naskytnou se vám překrásné výhledy a náměty na fotografování. Levada patří mezi turistiku se střední zátěží a cesta zpět vede nahoru. Je dlouhá 9 km.
Snídaně


okruh východní částí ostrova

Po snídani se vydáme na východ ostrova. Naše první zastávka na tomto výletu bude ve vesnici "Camacha", kde je manufaktura proutěného nábytku, pokračujeme na druhý nejvyšší vrchol Madeiry "Pico do Areiro", který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračuje se přes vnitrozemí do "Ribeiro Frio", známé pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. V tomto místě se napojíme na krátkou Levady "Balcoes" / balkónky, která vyústí v srdci hor a poskytne vám panoramaticky výhled na hory.
Možnost obědu bude ve Faialu .Po cestě na severovýchod navštívíme městečko "Santana", kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budeme pokračovat do nejvýchodnější části Madeiry a zastavíme na vyhlídce , "Ponta do Rosto". Pojedeme podél pobřeží kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do Funchalu. Návrat do hotelu.
Snídaně


Eira do Serrado a střed ostrova

Po snídani se vydáme na půldenní výlet do středu ostrova. První zastávka bude na vyhlídce Pico dos Barcelos, kde si vychutnáte nádherný výhled na Funchal. Dále budeme pokračovat směrem na Eira do Serrado, kde se zastavíme a pěšky se posuneme na skálu nad Údolím, odkud budeme vidět město Cural das Freiras – Údolí jeptišek, jeptišky se zde schovávaly před piráty. Poté pojedeme do botanické zahrady, kde najdete mnoho různých druhů květin a stromu. Odpoledne volno.
Snídaně


východní poloostrov Sao Lourenco

Po snídani se vydáme na polodenní turistický výlet na východní poloostrov Sao Lourenco. Trasa je dlouhá asi 9 km a povede nás kolem rozeklaných skal, které jsou nádherně barevné podle toho jak na ně svítí slunce. Návrat do hotelu a volné odpoledne. 
Snídaně


odlet

Volné dopoledne a ve 12. hodin check-out. Kolem druhé hodiny odpolední transfer na letiště a odlet. Kdo bude mít zájem, lze si pobyt prodloužit
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700