facebook
Za poznáním na Reunion a odpočinkem na Mauricius -

Za poznáním na Reunion a odpočinkem na Mauricius

8 nocí od 79 900 Kč
Reunion, Poznávací zájezdy

Za poznáním na Reunion a odpočinkem na Mauricius

Kombinovaný zájezd na dva exotické ostrovy v Indickém oceánu.
Réunion je synonymem neuvěřitelně rozmanitého ostrova, nadoblačných hor, sopek, hlubokých soutěsek, tropické a exotické přírody, malých vesniček roztroušených na těch nejméně pravděpodobných místech i nádherného oceánu, který na jednom místě divoce doráží na příkré útesy, aby pak na jiném omýval pláže a laguny s bílým nebo černým lávovým pískem.
Byla by škoda při návštěvě ostrova trávit veškerý čas jen na jeho pobřeží. Aktivní sopky, vyhlídkové trasy s nezapomenutelnými panoramatickými výhledy na přírodu, střediska adrenalinových sportů nebo poklidná městečka v horách, kde život běží opravdu pomalu. 

Mauricius. Při tomto slově se snad každému automaticky vybaví slavná známka. Ano, právě tato známka způsobila to, že se o malý ostrov začal zajímat celý svět. Tvář ostrova tvoří především krásné písčité pláže a hornatá krajina ve vnitrozemí. Vnitrozemí je protkané řekami, jezery a vodopády, které stékají dolů k moři. 
Mauricius je obklopen korálovými lagunami, které tak vytvářejí ideální podmínky pro potápění. Mezi červeně, zlatě, modře či žlutě zbarvenými korály proplouvají ryby nejrůznějších tvarů, barev a velikostí. Ostrov je oblíbený milovníky moře, slunění, potápění, vodními lyžaři, surfaři, rybáři, jachtaři, hráči golfu. Dovolená na Mauriciu není „za hubičku“, ale návštěvníci tu dostanou za své peníze servis a kvalitu na velmi vysoké úrovni.

Poznávací individuální pobyt s kompletním zajištěním. V balíčku nabízíme letenky, pronájem vozu střední kategorie, ubytování na 4 noci na Reunionu v příjemném 3* penzionu nebo hotelu v oblasti Saint Leu a 4 noci v 4,5* La Pirogue Mauritius s polopenzí (All Inclusive za příplatek). Možnost upgrade ubytování do 4,5* hotelu LUX* Saint Gilles na Reunionu.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Přizpůsobte si cestu na míru - máte volnost kdy budete lenošit na pláži, nebo vydávat se za dobrodružstvím do vnitrozemí Reunionu či Mauriciu.
  • Možnost upgrade do hotelů 4* - 5* se stravováním třeba All Inclusive (na Mauriciu).
  • Různorodá příroda: Reunion nabízí dramatické sopečné krajiny, včetně aktivní sopky Piton de la Fournaise, zatímco Mauricius je známý svými bílými písečnými plážemi a tyrkysovými lagunami. Kombinace těchto dvou ostrovů umožňuje prožít různé přírodní scenérie na jedné dovolené.
  • Kulturní rozmanitost: Reunion je ostrov s bohatou kreolskou kulturou, zatímco Mauricius má směsici indické, africké, čínské a evropské kultury. Návštěva obou ostrovů poskytuje jedinečný pohled na jejich kulturní dědictví a tradice.
  • Aktivní odpočinek: Reunion je rájem pro milovníky trekkingu, canyoningu a paraglidingu, zatímco Mauricius nabízí skvělé podmínky pro potápění, šnorchlování a golf. Spojením těchto dvou ostrovů prožijete neopakovatelnou dovolenou.
  • Přírodní rezervace a parky: Reunion se může pochlubit chráněným národním parkem UNESCO, zatímco na Mauriciu můžete navštívit přírodní rezervace jako Black River Gorges nebo Île aux Aigrettes. Tím získáte příležitost poznat rozmanitost přírody obou ostrovů.
  • Krásné pláže: Mauricius je proslulý svými nádhernými plážemi, ideálními pro odpočinek a vodní sporty, zatímco Reunion nabízí několik malebných pláží a přírodní bazény vytvořené lávou. Kombinace obou vám přinese velmi pestrý zážitek.
  • Letecké spojení: Reunion a Mauricius jsou vzdáleny jen hodinu letu přímou linkou!
  • Gastronomické zážitky: Na Reunionu si můžete vychutnat autentickou kreolskou kuchyni s vlivy francouzské gastronomie, zatímco Mauricius je známý svou pestrou kuchyní, která kombinuje indické, čínské, africké a evropské chutě.
  • Historické a kulturní památky: Na Reunionu můžete navštívit koloniální města jako Saint-Denis, zatímco Mauricius nabízí historické památky jako Aapravasi Ghat a Le Morne Brabant. Oba ostrovy tak poskytují bohaté historické a kulturní poznávání.

1. den: Odlet z Prahy na REUNION
Cesta z Prahy je s 1 přestupem. Alternativně vám rádi nabídneme i lety např. z Vídně, či Mnichova, které mohou být i cenově výhodnější  - rozdíl v ceně vám odečteme).

2. den: Přílet na REUNION
Po příletu na Reunion si v autopůjčovně vyzvednete vůz. Pak se vydáte na cestu do vašeho ubytování u Saint Leu, které se nachází na západním pobřeží ostrova a kde bude vaše základna pro toulky po ostrově. V Saint Leu vás čekají krásné pláže, obchůdky a restaurace. Výhodou této lokality je, že můžete podnikat množství výletů do všech koutů ostrova a dá se říci, že žádná z cest vám nezabere více jak +/- 1,5 hodiny jedním směrem. Prázdninová atmosféra s garancí!
Cestou do St. leu odbočte v Saint-Gilles-les-Hauts a vypravte se do Le Maïdo, kde vás čeká nejkrásnější vyhlídka ostrova. Le Maido leží v západní části ostrova ve výšce 2 205 m. n. m. Již cestou sem můžete vidět krásné výhledy, políčka s cukrovou třtinou a kouzelné domečky roztroušené po okolí. Krajina se však cestou nahoru mění a samotný vrchol je pokryt klečí. Místo přírody tu můžete obdivovat nádherný výhled na moře na jedné straně, na druhé pak Cirque de Mafate a Piton des Neiges.

3.-5. den: REUNION
V následujících dnech se vydejte za objevováním krás ostrova. Kompletní seznam a popis všech výletů včetně tras a doporučení vám zpracujeme a předáme na míru. Prozatím si vychutnejte krátký popis několika dní a výletů, které můžete prokládat odpočinkem u moře:

SALAZIE CIRCUS
Ráno vyrazte kolem Saint Denis do St. André. Pokud se vám ale bude chtít, můžete si udělat malou odbočku do Sainte-Suzanne, vesničky mezi poli cukrové třtiny a místa nejstaršího osídlení Reunionu. O něco dál si můžete prohlédnout 55m vysoký vodopád. Pak pokračujte dále směrem do Hell Bourg a k Cirque de Salazie, nejzelenější a nejodlehlejší vnitrozemské oblasti Reunionu. Z Hell Bourg se můžete vydat na půldenní i celodenní výlety do okolí, dle času i náročnosti.
- Hiking k Bélouve cottage (jeden z nejkrásnějších v olbasti)
- Le tour du Piton de la Mare d'Affouches
- Výstup Piton des Neiges
- Vodopády Cascade du Voile de la Mariee, česky Nevěstin závoj, který najdete nedaleko vesničky Salazie. Vysoký vodopád stéká v několika stupních z vrcholků hor, které jsou často ukryté v mracích, dolu do strmého údolí. Pohled je to opravdu úchvatný.
- Vodopád Trou de Fer dostupný přímo z Hell Bourg. Cirque de Salazie nabízí také několik kratších půldenní výletů.

CIRQUE DE CILAOS
Pokud se rozhodnete pro cestu do horského okruhu Cilaos, čeká vás silnice o 400 zatáčkách, na konci které je menší horské kreolské městečko Cilaos, které je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody. Slovo Cilaos v původním překladu znamená „Země, kterou nechcete opustit”, možná i proto je Cilaos tak odlišný od sousedního okruhu Mafate a Salazie. Kromě jiného je nejvíc osídlený a pyšně se nad ním tyčí vrch Piton des Neiges. Místní lidé zde žijí na malých náhorních plošinách. A co je nejpodstatnější, v horách se ukrývá 80 kilometrů turistických chodníků.

SAINT PIERRE – SAINT JOSEPH – CAP MÉCHANT
Cesta až na samý jih ostrova. Nejprve vás čeká cesta do Saint-Pierre, ale cestou se zastavte u pláže Gouffre d’Étang Salé s divokými kamennými formacemi. V Saint-Pierre si vyhraďte 1-2 hodny na návštěvu města, které má hezkou koloniální architekturu. Pokud budete mít čas, vydejte se ještě o pár kilometrů dál na východ. Za Saint Philippe, kde se nachází lávová pole a tzv. La Route des laves.

BÉBOUR-BÉLOUVE
Vypravte se do oblasti Bébour – Belouve a Belvedere de Bois Court v centru ostrova s původním tropickým pralesem, který je jedním z nejhezčích a největších na ostrově. Je to také ideální místo na relax a aktivní odpočinek – nacházejí se zde skvělé výletní trasy, které vám třeba jeden výšlap zabere třeba jen 3-4 hod.

6. den: REUNION - MAURICIUS
Odjezd na letiště a odlet na Mauricius. Po příletu vás vyzvedne řidič a odveze do plážového hotelu La Pirogue Mauritius, kde strávíte 4 noci - 5 dní (za příplatek prodloužení pobytu, nebo na vyžádání jiný hotel, nebo rezort).

Dovolená na Mauriciu, nabízí kouzelné, azurově zbarvené "resetovací tlačítko". "Vypněte" všechny starosti a stres a užijte tropickou krajinu a nádherné pláže se skvělým servisem na lehátku třeba i se sklenkou dobrého rumu, který na Mauriciu opravdu umí.
   

10. den: ODLET DOMŮ
Transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet dle leteckého spojení 10. nebo 11. den.
   

Cena zahrnuje

* Základní letenku Praha - Reunion - Mauricius - Praha v hodnotě 30.000 Kč/os. s příručním zavazadlem. Velké odbavené zavazadlo za příplatek (cca 2600 Kč - cenu na přání ověříme)
* Pronájem vozu na Reunionu se základním pojištěním.
* Transfer na Mauriciu z letiště do hotelu a zpět (na přání zajistíme pronájem vozu)
* Ubytování na 4 noci v příjemném hotelu nebo penzionu nedaleko St. Leu (vlastní stravování) a 4 noci ve 4,5* hotelu na Mauriciu s polopenzí (All inclusive za příplatek)
* Kompletní podklady pro cestu včetně popisu výletů a aktivit. 
* Zákonné pojištění pro případ úpadku.
* Zákonný odvod do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje

* Poplatky za parkování, pohonné hmoty, připojištění vozu (lze doobjednat)
* Pobytové taxy cca 2,2 EUR/os a den.
* Závěrečný úklid (cca 30 EUR).
* Placené výlety a aktivity.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading