facebook
Krásy Slovinska - 7 dní/6 nocí - krátký okruh -

Krásy Slovinska - 7 dní/6 nocí - krátký okruh

6 nocí od 12 950 Kč
Slovinsko, Poznávací zájezdy

Krásy Slovinska - 7 dní/6 nocí - krátký okruh

Zažijte Slovinsko po vlastní ose, zvolte si vlastní tempo a navštivte nejznámější památky, s naším krátkým okruhem budete mít dost volného času na relax u Bledu nebo na pobřeží Jadranského moře. 

Slovinsko je neuvěřitelně rozmanitá země. Jeho největší předností je překrásná příroda, kde si můžete vychutnat jak horské, tak přímořské klima nebo velké množství krasových jevů, zejména jeskyní. 
Slovinsko je průsečíkem vlivů kulturních (vlivy starých Římanů a Slovanů) a geografických. Setkávají se tu významné evropské regiony: Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří. Je to také 3. nejzalesněnější země EU (hned po Finsku a Švédsku). Své významné postavení mají i vinice, které zabírají celých 161 km2.
TOP body okruhu:
Piran – slovinské Benátky na poloostrově mezi Piranským zálivem a Strunjanským zálivem. Leží jen pár kilometrů od Portoroži. Staré přístavní město je muzeem klasické medievální architektury. 
Jezero Bled – symbol Slovinska a místo, kam z celé země zavítá nejvíce turistů. Jedinečný ráz jezeru dává ostrůvek uprostřed a hory, které jezero obklopují. 
Jezero Bohinj a vodopády Savica – nejhlubší slovinské jezero ledovcového původu. O nic míň krásné než je Bled, nicméně mnohem klidnější. Jezero se příznačně přezdívá „božský ráj“. Nedlouhou procházkou po kamenných schodech se dostanete k vodopádům Savica.
Krasové jeskyně Postojna – slovo „kras“ pochází právě ze slovinského jazyka. Krasových komplexů je po Slovinsku několik. Nejnavštěvovanější je právě Postojna, 2 miliony let starý monument. Hosté absolvují prohlídku jeskyně v malém elektrickém vláčku.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • průvodcované túry a vstupy do atraktivit v ceně
  • možnost ubytování ve *** nebo **** kategorii
  • možnost přikoupení polopenze (večeří)
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1: Příjezd do Bledu

Den 2: Bled a Bohinj

Den 3: Bled

Den 4: Bled – Lublaň – Postojenské jeskyně – Hrad Predjama – Portorož

Den 5: Portorož

Den 6: Portorož

Den 7: Odjezd

Cena zahrnuje

3x ubytování se snídaní nebo polopenzí ve vybrané kategorii v Bledu nebo okolí
3x ubytování se snídaní nebo polopenzí ve vybrané kategorii v Portoroži nebo okolí
Anglicky mluvící průvodce v Bledu (3 h.)
Anglicky mluvící průvodce v Lublani (3 h.) 
Anglicky mluvící průvodce v Piranu (2 h.)
Vstup do hradu Bled
Vstup k vodopádům Savica
Vstup do Postojemských jeskyní
Vstup do hradu Predjama

Cena nezahrnuje

Příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání)
Obědy a nápoje
Technického průvodce po cestě
Transfer zavazadel z hotelu do hotelu
Jiné vstupy do památek než jsou vyjmenovány v odstavci cena zahrnuje
Spropitné pro místní průvodce
Dopravu
Cestovní pojištění

Den 1: Příjezd do Bledu

Příjezd do Bledu, check-in ve vybraném hotelu v Bledu a přenocování.

Den 2: Bled a Bohinj

Alpské městečko Bled, často popisováno jako vyobrazení ráje, Vás okouzlí smaragdově zbarveným jezerem, pohádkovým ostrovem a impozantním hradem, který se tyčí na útesu přímo nad jezerem. Tento harmonický mix nádherné přírody, bohaté historie a upřímné pohostinnosti láká návštěvníky už několik staletí. Malebná silnice Vás povede okolo jezera až do středověkého hradu, který byl postaven před více jak tisíci lety. Jednalo se o prakticky nedobytný majetek biskupa z Brixenu. Dnes návštěvníky láká muzeum s expozicí starých řemesel a nástrojů a samozřejmě úchvatný výhled na jezero a okolí.

Pokračujte do městečka Bohinj.
Krásná silnice Vás povede z Bledu do úchvatného údolí jezera Bohinj. Toto největší slovinské ledovcové jezero leží v klidném údolí Triglavského národního parku. Jeďte podél jezera a nechte se odměnit úžasným výhledem do okolní krajiny. Navštivte vodopády Savica a cestou zpět můžete využít kabinovou lanovku na horu Vogel (dobrovolné, není v ceně), užijte si dech beroucí panorama tohoto údolí, obklopeného alpskými vrchy.

Návrat do Bledu a přenocování v hotelu.
Den 3: Bled

Volný program k prozkoumání Bledu a okolí po vlastní ose. Přenocování v Bledu.
Den 4: Bled – Lublaň – Postojenské jeskyně – Hrad Predjama – Portorož

Odjezd z Bledu. Cesta do Lublaně, hlavního města Slovinska a túra s místním průvodcem.
Lublaň, hlavní město Slovinska, které vyhrálo v roce 2016 ocenění Green Capital of Europe, okouzlí návštěvníky svojí atmosférou. Je zde rovnováha mezi dědictvím minulosti a úspěchy přítomnosti. Projděte se elegantními barokními ulicemi s nádhernými mosty, vychutnejte si výhled na krásné kostely a nasajte zdejší atmosféru posezením podél řeky.

Pokračujte do Postojné.
Čisté vodě z řeky Pivka trvalo miliony let, než vytvořila Postojenské jeskyně - 21 km dlouhý podzemní labyrint uliček, jeskyní a velkých sálů, ozdobenými krápníky, průsvitnými závěsy a různě formovanými pilíři, hrajícími všemi barvami. Zkušený průvodce Vás doprovodí tímto pohádkovým světem a zažijete také nezapomenutelnou jízdu podzemním vláčkem do srdce jeskynního systému. Spatříte několik miliónů let v jediném okamžiku a budete obdivovat dlouhé stalaktity, objevíte masivní pilíře a jiné nádherné přírodní divy. Cesta bude pokračovat do úchvatného hradu Predjama, který patřil zlodějskému rytíři Erasmu z Luegu. Po staletí se tyčí nad stometrovým útesem a čeká na objevení svých tajemství, legend a mýtů.

Dále do Portorože, ubytování ve vybraném hotelu v Portoroži a přenocování.
Den 5: Portorož

Užijte si ranní túru šarmantním centrem městečka Piran.
Perlou slovinského pobřeží je středověké městečko Piran, které je jakoby zastrčené mezi mořem a mocnými městskými hradbami. Na hlavním náměstí se nachází historický palác a rodný dům skladatele Tartiniho. Půjdeme vzhůru k impozantnímu kostelu sv. Jiří s věží postavenou v benátském stylu a budeme obdivovat výhled přes malebné střechy domků na uličky městečka a krásnou zátoku.

Zbytek dne vlastní volný program, přenocování v Portoroži.
Den 6: Portorož

Volný program k prozkoumání pobřeží a okolí po vlastní ose. Přenocování v hotelu.
Den 7: Odjezd

Snídaně v hotelu a check-out. Konec programu.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Út - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading