facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. Praha - BledOdjezd v ranních hodinách z Prahy/ČR

Ubytování ve 3* hotelu v Bledu – večeře a přenocování
Den 2. Bled-Bohinj- Savica – Bled

Snídaně v hotelu. Po snídani túra Bledem včetně návštěvy hradu Bled (vstup není v základní ceně).
Alpské městečko Bled, často popisováno jako vyobrazení ráje, Vás okouzlí smaragdově zbarveným jezerem, pohádkovým ostrovem a impozantním hradem, který se tyčí na útesu přímo nad jezerem. Tento harmonický mix nádherné přírody, bohaté historie a upřímné pohostinnosti láká návštěvníky už několik staletí. Malebná silnice nás povede okolo jezera až do středověkého hradu, který byl postaven před více jak tisíci lety. Jednalo se o prakticky nedobytný majetek biskupa z Brixenu. Dnes návštěvníky láká muzeum s expozicí starých řemesel a nástrojů a samozřejmě úchvatný výhled na jezero a okolí.
Přejezd do oblasti jezera Bohinj včetně návštěvy známých vodopádů Savica (vstup není v základní ceně).
Krásná silnice nás povede z Bledu do úchvatného údolí jezera Bohinj. Toto největší slovinské ledovcové jezero leží v klidném údolí Triglavského národního parku. Jeďte podél jezera a nechte se odměnit úžasným výhledem do okolní krajiny. Navštívíme vodopády Savica a cestou zpět můžete využít kabinovou lanovku na horu Vogel (dobrovolné, není v ceně), užijte si dech beroucí panorama tohoto údolí, obklopeného alpskými vrchy.
Návrat do Bledu a zbytek dne volno
Večeře a přenocování v hotelu
Den 3. Bled- Krasnaja Gora- Bovec-Vršič- Bled

Snídaně v hotelu. Přejezd do Kranjskej Gory a procházka v okolí jezera Jasna. Dále se vydáme do vesnice Bovec přes průsmyk Vršič Mt. Pass ve výšce 1.611 m.
Volný čas na oběd.
Návrat do Bledu a zbytek dne volno
Večeře a přenocování v hotelu
Den 4. Bled-Ljubljana-Postojna-Portorož

Snídaně v hotelu a check-out.
Přejezd do Lublaně a procházka městem včetně cesta lanovkou a návštěva hradu (není v základní ceně).
Lublaň, hlavní město Slovinska, které vyhrálo v roce 2016 ocenění Green Capital of Europe, okouzlí návštěvníky svojí atmosférou. Je zde rovnováha mezi dědictvím minulosti a úspěchy přítomnosti. Projděte se elegantními barokními ulicemi s nádhernými mosty, vychutnejte si výhled na krásné kostely a nasajte zdejší atmosféru posezením podél řeky.
Pokračujeme dále k jeskyním Postojna, včetně návštěvy jeskyní (není v základní ceně, audio průvodce), zastávka u hradu Predjama k fotografování.
Čisté vodě z řeky Pivka trvalo miliony let, než vytvořila Postojenské jeskyně - 21 km dlouhý podzemní labyrint uliček, jeskyní a velkých sálů, ozdobenými krápníky, průsvitnými závěsy a různě formovanými pilíři, hrajícími všemi barvami. Spatříme několik miliónů let v jediném okamžiku a budeme obdivovat dlouhé stalaktity, objevíme masivní pilíře a jiné nádherné přírodní divy. Cesta bude pokračovat k hradu Predjama, který patřil zlodějskému rytíři Erasmu z Luegu. Po staletí se tyčí nad stometrovým útesem a čeká na objevení svých tajemství, legend a mýtů.
Cesta do Portorože, ubytování v 3* hotelu, večeře a přenocování.
Den 5. Portož-Piran-Portorož

Snídaně v hotelu.
Procházka městečkem Piran.
Perlou slovinského pobřeží je středověké městečko Piran, které je jakoby zastrčené mezi mořem a mocnými městskými hradbami. Na hlavním náměstí se nachází historický palác a rodný dům skladatele Tartiniho. Půjdeme vzhůru k impozantnímu kostelu sv. Jiří s věží postavenou v benátském stylu a budeme obdivovat výhled přes malebné střechy domků na uličky městečka a krásnou zátoku.
Zbytek dne volný program.
Večeře a přenocování v hotelu.
Den 6. Portorož

Snídaně v hotelu.
Celý den volný program u moře.
Večeře a přenocování v hotelu.
Den 7. Portorož - Rovinj - Pula - Crikvenica

Snídaně v hotelu a check-out.
Přejezd do města Rovinj a krátká procházka městem, dále pokračujeme do velkolepého města Pula včetně návštěvy amfitéítru (není v základní ceně).
Pula se pyšní několika známými památkami, ale nejznámější je určitě antický amfitéátr, šestý největší na světě. Augustův chrám, antické městské hradby, Zlatá brána a další monumenty z dob Římské říše dokazují, že byla Pula velmi významným místem této oblasti.
Přejezd do Crkvenica a ubytování ve 3* hotelu
Večeře a přenocování.
Den 8. Crikvenica - Plitvická jezera - Crikvenica

Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet do NP Plitvická jezera (není v základní ceně).
Navštivte nejznámější památku chorvatské přírody, Plitvická jezera a Národní park. 16 jezer s úžasnými vodopády obklopené zeleným lesem a nádherně modrou oblohou.
Návrat do Crkvenice, večeře a přenocování v hotelu.
Den 9. Crikvenica

Snídaně v hotelu.
Celý den volný program u moře.
Večeře a přenocování v hotelu.
Den 10. Crikvenica - Praha

Snídaně v hotelu a check-out.
Odjezd do ČR, cestou zastávka v Záhřebu a procházka městem.
Procházka Záhřebem nabídne k vidění kostel sv. Marka, náměstí, kde sídlí chorvatský parlament a vláda. Půjdeme kolem univerzity a navštívíme typickou gotickou katedrálu, přejdeme k fontáně, kterou navrhl světoznámý chorvatský umělec a sochař Ivan Meštrović a také chorvatské Národní divadlo.
Návrat do ČR v pozdních hodinách.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading