facebook
Krásy Slovinska a Chorvatska autobusem - 10 dní/9 nocí -

Krásy Slovinska a Chorvatska autobusem - 10 dní/9 nocí

9 nocí od 20 990 Kč
Slovinsko, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Zažijte Slovinsko a Istrii s naším průvodcem, navštivte s námi nejznámější památky a poznejte krásy těchto míst. Navštívíme například - krásné centrum Lublaně, neuvěřitelné Postojenské jeskyně, kouzelný Bled, NP Plitvická jezera, amfitéátr v Pule.

Slovinsko je neuvěřitelně rozmanitá země. Jeho největší předností je překrásná příroda, kde si můžete vychutnat jak horské, tak přímořské klima nebo velké množství krasových jevů, zejména jeskyní.
Slovinsko je průsečíkem vlivů kulturních (vlivy starých Římanů a Slovanů) a geografických. Setkávají se tu významné evropské regiony: Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří. Je to také 3. nejzalesněnější země EU (hned po Finsku a Švédsku). Své významné postavení mají i vinice, které zabírají celých 161 km2.
Chorvatsko si uchovalo krásu, která byla kdysi typická pro celé Středozemí. Jedinečná pobřežní linie, fascinující kulturní dědictví, dobře zachovaná příroda, přátelští lidé, vynikající gastronomie a nespočet možností k odpočinku a aktivitám – co si na dovolené můžete víc přát? Zátoky ke koupání s průzračně modrým mořem udělají z každého dne skvělý zážitek, který zůstane ve vzpomínkách ještě dlouho po dovolené.

TOP body okruhu:
Piran – slovinské Benátky na poloostrově mezi Piranským zálivem a Strunjanským zálivem. Leží jen pár kilometrů od Portoroži. Staré přístavní město je muzeem klasické medievální architektury.
Jezero Bled – symbol Slovinska a místo, kam z celé země zavítá nejvíce turistů. Jedinečný ráz jezeru dává ostrůvek uprostřed a hory, které jezero obklopují.
Jezero Bohinj a vodopády Savica – nejhlubší slovinské jezero ledovcového původu. O nic míň krásné než je Bled, nicméně mnohem klidnější. Jezero se příznačně přezdívá „božský ráj“. Nedlouhou procházkou po kamenných schodech se dostanete k vodopádům Savica.
Krasové jeskyně Postojna – slovo „kras“ pochází právě ze slovinského jazyka. Krasových komplexů je po Slovinsku několik. Nejnavštěvovanější je právě Postojna, 2 miliony let starý monument.
Amfiteátr v Pule – tento věhlasný amfiteátr mohl ve své době pojmout až 23 000 diváků. Mezi 200 amfiteátry na světě je ten pulský na šestém místě – co se velikosti a zachovalosti týká – přitom první tři řady jsou zcela zachované.
Plitvická jezera - území vyhlášeno již v roce 1949 národním parkem. Kotlina obklopená hustě zalesněnými horami, ve které je 16 větších a menších jezer s křišťálově čistou, tyrkysově zbarvenou vodou. Díky terasovité poloze jsou jezera propojena vodopády. Plitvická jezera jsou zanesena na seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nechte se okouzlit smaragdově modrou vodou ve slovinských řekách a jezerech
  • Vykoupejte se v nádherném a čistém jaderském moři - v našem poznávacím zájezdu je dostatek prostoru
  • Objevte Plitvická jezera, kde se natáčely známé filmy s Vinnetouem
  • Nenechte si ujít světoznámou památku z dob antiky - amfitéátr v Pule
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. Praha - Bled

Den 2. Bled-Bohinj- Savica – Bled

Den 3. Bled- Krasnaja Gora- Bovec-Vršič- Bled

Den 4. Bled-Ljubljana-Postojna-Portorož

Den 5. Portož-Piran-Portorož

Den 6. Portorož

Den 7. Portorož - Rovinj - Pula - Crikvenica

Den 8. Crikvenica - Plitvická jezera - Crikvenica

Den 9. Crikvenica

Den 10. Crikvenica - Praha

Cena zahrnuje

Autobusová doprava po celou dobu poznávacího zájezdu
3x ubytování v Bledu v *** hvězdičkovém hotelu s polopenzí
3x ubytování v Portotoži v *** hvězdičkovém hotelu s polopenzí
3x ubytování v Crikvenici v *** hvězdičkovém hotelu s polopenzí
Lázeňská taxa
Český průvodce
Pojištění léčebných výloh
Pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

Vše co není zahrnuto v odstavci cena zahrnuje - například:
Vstupy do památek v rámci programu
Spropitné
Obědy a výlohy na nápoje během hlavních jídel
Komplexní připojištění (včetně stornopojištění)

Den 1. Praha - BledOdjezd v ranních hodinách z Prahy/ČR

Ubytování ve 3* hotelu v Bledu – večeře a přenocování
Den 2. Bled-Bohinj- Savica – Bled

Snídaně v hotelu. Po snídani túra Bledem včetně návštěvy hradu Bled (vstup není v základní ceně).
Alpské městečko Bled, často popisováno jako vyobrazení ráje, Vás okouzlí smaragdově zbarveným jezerem, pohádkovým ostrovem a impozantním hradem, který se tyčí na útesu přímo nad jezerem. Tento harmonický mix nádherné přírody, bohaté historie a upřímné pohostinnosti láká návštěvníky už několik staletí. Malebná silnice nás povede okolo jezera až do středověkého hradu, který byl postaven před více jak tisíci lety. Jednalo se o prakticky nedobytný majetek biskupa z Brixenu. Dnes návštěvníky láká muzeum s expozicí starých řemesel a nástrojů a samozřejmě úchvatný výhled na jezero a okolí.
Přejezd do oblasti jezera Bohinj včetně návštěvy známých vodopádů Savica (vstup není v základní ceně).
Krásná silnice nás povede z Bledu do úchvatného údolí jezera Bohinj. Toto největší slovinské ledovcové jezero leží v klidném údolí Triglavského národního parku. Jeďte podél jezera a nechte se odměnit úžasným výhledem do okolní krajiny. Navštívíme vodopády Savica a cestou zpět můžete využít kabinovou lanovku na horu Vogel (dobrovolné, není v ceně), užijte si dech beroucí panorama tohoto údolí, obklopeného alpskými vrchy.
Návrat do Bledu a zbytek dne volno
Večeře a přenocování v hotelu
Den 3. Bled- Krasnaja Gora- Bovec-Vršič- Bled

Snídaně v hotelu. Přejezd do Kranjskej Gory a procházka v okolí jezera Jasna. Dále se vydáme do vesnice Bovec přes průsmyk Vršič Mt. Pass ve výšce 1.611 m.
Volný čas na oběd.
Návrat do Bledu a zbytek dne volno
Večeře a přenocování v hotelu
Den 4. Bled-Ljubljana-Postojna-Portorož

Snídaně v hotelu a check-out.
Přejezd do Lublaně a procházka městem včetně cesta lanovkou a návštěva hradu (není v základní ceně).
Lublaň, hlavní město Slovinska, které vyhrálo v roce 2016 ocenění Green Capital of Europe, okouzlí návštěvníky svojí atmosférou. Je zde rovnováha mezi dědictvím minulosti a úspěchy přítomnosti. Projděte se elegantními barokními ulicemi s nádhernými mosty, vychutnejte si výhled na krásné kostely a nasajte zdejší atmosféru posezením podél řeky.
Pokračujeme dále k jeskyním Postojna, včetně návštěvy jeskyní (není v základní ceně, audio průvodce), zastávka u hradu Predjama k fotografování.
Čisté vodě z řeky Pivka trvalo miliony let, než vytvořila Postojenské jeskyně - 21 km dlouhý podzemní labyrint uliček, jeskyní a velkých sálů, ozdobenými krápníky, průsvitnými závěsy a různě formovanými pilíři, hrajícími všemi barvami. Spatříme několik miliónů let v jediném okamžiku a budeme obdivovat dlouhé stalaktity, objevíme masivní pilíře a jiné nádherné přírodní divy. Cesta bude pokračovat k hradu Predjama, který patřil zlodějskému rytíři Erasmu z Luegu. Po staletí se tyčí nad stometrovým útesem a čeká na objevení svých tajemství, legend a mýtů.
Cesta do Portorože, ubytování v 3* hotelu, večeře a přenocování.
Den 5. Portož-Piran-Portorož

Snídaně v hotelu.
Procházka městečkem Piran.
Perlou slovinského pobřeží je středověké městečko Piran, které je jakoby zastrčené mezi mořem a mocnými městskými hradbami. Na hlavním náměstí se nachází historický palác a rodný dům skladatele Tartiniho. Půjdeme vzhůru k impozantnímu kostelu sv. Jiří s věží postavenou v benátském stylu a budeme obdivovat výhled přes malebné střechy domků na uličky městečka a krásnou zátoku.
Zbytek dne volný program.
Večeře a přenocování v hotelu.
Den 6. Portorož

Snídaně v hotelu.
Celý den volný program u moře.
Večeře a přenocování v hotelu.
Den 7. Portorož - Rovinj - Pula - Crikvenica

Snídaně v hotelu a check-out.
Přejezd do města Rovinj a krátká procházka městem, dále pokračujeme do velkolepého města Pula včetně návštěvy amfitéítru (není v základní ceně).
Pula se pyšní několika známými památkami, ale nejznámější je určitě antický amfitéátr, šestý největší na světě. Augustův chrám, antické městské hradby, Zlatá brána a další monumenty z dob Římské říše dokazují, že byla Pula velmi významným místem této oblasti.
Přejezd do Crkvenica a ubytování ve 3* hotelu
Večeře a přenocování.
Den 8. Crikvenica - Plitvická jezera - Crikvenica

Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet do NP Plitvická jezera (není v základní ceně).
Navštivte nejznámější památku chorvatské přírody, Plitvická jezera a Národní park. 16 jezer s úžasnými vodopády obklopené zeleným lesem a nádherně modrou oblohou.
Návrat do Crkvenice, večeře a přenocování v hotelu.
Den 9. Crikvenica

Snídaně v hotelu.
Celý den volný program u moře.
Večeře a přenocování v hotelu.
Den 10. Crikvenica - Praha

Snídaně v hotelu a check-out.
Odjezd do ČR, cestou zastávka v Záhřebu a procházka městem.
Procházka Záhřebem nabídne k vidění kostel sv. Marka, náměstí, kde sídlí chorvatský parlament a vláda. Půjdeme kolem univerzity a navštívíme typickou gotickou katedrálu, přejdeme k fontáně, kterou navrhl světoznámý chorvatský umělec a sochař Ivan Meštrović a také chorvatské Národní divadlo.
Návrat do ČR v pozdních hodinách.

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700