facebook
Objevte Slovinsko karavanem - 7 dní/6 nocí - Túry pro začátečníky -

Objevte Slovinsko karavanem - 7 dní/6 nocí - Túry pro začátečníky

6 nocí od 22 520 Kč
Slovinsko, Poznávací zájezdy

Objevte Slovinsko karavanem - 7 dní/6 nocí - Túry pro začátečníky

Zažijte Slovinsko po vlastní ose v karavanu. Vyzkoušejte si túry pro začátečníky s kvalitním průvodcem a objevte perly Slovinska jako je Bled, Bohinj, Triglavský národní park nebo Lublaň - vše pohodlně vlastním tempem.

Slovinsko je neuvěřitelně rozmanitá země. Jeho největší předností je překrásná příroda, kde si můžete vychutnat jak horské, tak přímořské klima nebo velké množství krasových jevů, zejména jeskyní.
Slovinsko je průsečíkem vlivů kulturních (vlivy starých Římanů a Slovanů) a geografických. Setkávají se tu významné evropské regiony: Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří. Je to také 3. nejzalesněnější země EU (hned po Finsku a Švédsku). Své významné postavení mají i vinice, které zabírají celých 161 km2.

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1: Příjezd do Lublaně

Den 2: Bohinj - Blato a plošina Vogar – Bled

Den 3: Bled - soutěska Vintgar – Bled

Den 4: Bled - Bovec a Kobarid – Kranjska Gora

Den 5: Kranjska Gora - Velika Planina – údolí Logar

Den 6: údolí Logar – Lublaň

Den 7: odjezd z Lublaně

Cena zahrnuje

zapůjčení karavanu pro 2-4 osoby na 6 nocí/7 dní (včetně dálniční známky, kompletního vyčištění vozu, vody)
3x oběd v místní restauraci (menu o 3 chodech, bez nápojů)
2x oběd v horské boudě (menu o 1-2 chodech, bez nápojů)
soukromý transfer na/z letiště Lublaň k místu vyzvednutí karavanu
lokální průvodce v anglickém jazyce pro túry ve dnech 2, 3, 4, 5, 6 a Lublaň (také den 6)
vstupy do atraktivit: ochutnávka sýrů - Bohinj, hrad Bled, soutěska Vintgar, muzeum v Kobaridu, zpáteční lanovka ve Velika Planina

Cena nezahrnuje

Letenku Prahu - Lublaň - Praha (na vyžádání)
Povinná kauce cca 900-1200 € (dle typu karavanu)
Balíček vybavení (kuchyňský set, set na spaní, stůl a židle (1 židle na klienta) - cca od 90 €
Cestovní pojištění
Snídaně a večeře
Technického průvodce po cestě
Lázeňská/turistická taxa
Ubytování v hotelech/privátní ubytování
Jiné vstupy do památek než jsou vyjmenovány v odstavci cena zahrnuje
Spropitné pro místní průvodce
Benzín, poplatky za parkování, zpoplatněné úseky silnic

Den 1: Příjezd do Lublaně

Po příletu na letiště Lublaň setkání s řidičem a transfer k místu vyzvednutí kempingového vozu. Jeďte do oblasti jezera Bohinj a přenocujte v kempu Vaší volby.Den 2: Bohinj - Blato a plošina Vogar – Bled

Bohinj, největší slovinské přírodní jezero, je usazeno na úpatí hor. Setkejte se svým průvodcem a začněte túru v male vesničce Stara Fužina, která se nachází hned vedle Bohinjského jezera. Pokračujte přes Blato a odpočiňte si a poobědvejte u horské boudy Kosijev dom na Vogarju, kde je nádherný výhled na jezero a okolní hory. Vraťte se zpět do vesnice Stara Fužina a navštivte farmu Planšar, kde Vás čeká ochutnávka sýrů. Volný odpolední program, cesta do Bledu do kempu vlastní volby a přenocování.

Délka túry k horské boudě KOSIJEV DOM: cca 1,5 hodinyDen 3: Bled - soutěska Vintgar – Bled

Tento den je rezervován pro objevování Bledu a okolí. Projděte se kolem jezera (cca 6 km) a navštivte hrad Bled, který se nachází na 130 m vysokém útesu nad jezerem. Oběd v lokální restauraci v Bledu. Odpoledne je na programu návštěva soutěsky Vintgar, kterou vyhloubila řeka Radovna. Trasa vede kolem peřejí, vodopádů či tůní a tuto túru zakončíte u nádherného dřevěného mostu s výhledem na 13 m vysoký vodopád. Návrat do Bledu a přenocování v kempu vlastní volby.

Délka túry kolem jezera Bled: cca 1,5 hodiny
Délka túry soutěskou VINTGAR: cca 1 hodinyDen 4: Bled - Bovec a Kobarid – Kranjska Gora

Ráno přejeďte do údolí Soči, které vytvarovala smaragdově zelená řeka stejného jména. Jeďte přes průsmyk Vršič, nejvýše položený průsmyk slovinských hor a pokračujte do Trenta. Túru začněte u pramene řeky Soča, pokračujte přes Triglavský národní park podél řeky. Na konci túry transfer zpět ke karavanu (v ceně) a pokračujte do Kobaridu. Oběd v místní restauraci a navštivte muzeum První světové války. Jeďte do oblasti Kranjské Gory a přenocujte v kempu vlastní volby.

Délka túry SOČA RIVER: cca 1,5 hodinyDen 5: Kranjska Gora - Velika Planina – údolí Logar

Dnešní den je věnován Velike Planině, vysokohorské pastevecké vesnici. Na túru se vydejte z Kranjskiho raku přes náhorní plošinu Velika Planina až k vrcholu Gradišče. Oběd ve Velika Planina, poté návrat do výchozího a pokračujte do údolí Logar k přenocování v kempu vlastní volby.

Délka túry VELIKA PLANINA: cca 2,5 hodinyDen 6: údolí Logar – Lublaň

Užijte si údolí Logar, jedno z nejkrásnějších ledovcových údolí Alp, a začněte zde svou túru k 90 m vysokým vodopádům Rinka. Cestou objevte kouzlo této neposkvrněné přírody, cestou zpět se zastavte na oběd. Poté jeďte do hlavního města Slovinska - Lublaně a užijte si průvodcovanou túru. Navštívíte nejdůležitější místa starého centra, od městské tržnice přes Triple Bridge, barokní radnici a fontánu Robba. Přenocování v oblasti Lublaně dle vlastní volby.

Délka túry k vodopádům RINKA: cca 0,5 hodinyDen 7: odjezd z Lublaně

Jeďte k místu odevzdání kempingového vozu, kde se setkáte s řidičem Vašeho transferu na letiště. Konec programu a služeb.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700