facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

přílet do Malagy

Odlet z Prahy do Malagy. Po příletu transfer do hotelu 3* a ubytování v blízkosti letiště.MALAGA - ANTEQUERA - GRANADA

Snídaně v hotelu a převzetí automobilu kategorie C (Fiat Punto nebo podobný). Odjezd do města Granada, cestou doporučuji zastávku ve městě Antequera.
Ubytování v hotelu Urban Dream Nevada 3* nebo podobný na dvě noci se snídaní.

Zdánlivě ospalé provinční město leží v samém srdci Andalusie, pouhých 50 km severně od Malagy. Svým historickým dědictvím dokáže překvapit. Horní město – tak se říká návrší, kde si Arabové postavili pevnost a obehnali ji hradbami. Z interiéru se toho moc nedochovalo, místo něj se tu rozkládají terasové zahrady. Když projdete impozantní branou Arco de los Gigantes, postaví se vám nejprve do cesty monumentální kolegiátní chrám Panny Marie, vůbec první kostel v Andalusii postavený převážně v renesančním slohu. Pohled z návrší je jedinečný. Na jedné straně se zvedají první kopce pohoří El Torcal, z druhé strany máte přímo pod sebou záplavu bílých domů s červenými střechami, vyčnívající věže kostelů a dále pak úrodnou antequerskou nížinu.
Odevšad je vidět skála Zamilovaných, zvláštní skalnatý útvar, kde podle dávné legendy ukončili svůj život krásná Maurka z bohaté rodiny a křesťanský sluha, kteří utekli před hněvem dívčiných rodičů, a když viděli, že už svým pronásledovatelům neuniknou a brzy budou rozděleni, skočili v objetí dolů.

Na skok do prehistorie
Megality přitahovaly pozornost člověka odjakživa. Jsou tak trochu tajemné, není divu, že budí zvědavost. V bezprostřední blízkosti Antequery se nacházejí hned tři – dolmeny Menga, Viera a El Romeral.
Největší, Menga, je jakási jeskynní chodba postavená z obrovských kamenných desek s podpůrnými pilíři uprostřed, a zakončená komorou, která pravděpodobně sloužila k pohřebním rituálům. Celkové rozměry jsou úctyhodné: pětadvacet metrů na délku, sedm na šířku a asi čtyři na výšku, největší kamenná deska váží přibližně sto osmdesát tun. Stáří tohoto dolmenu se odhaduje na čtyři tisíce let.

Pohádkové skalní město
Budete-li si chtít odpočinout od historických i prehistorických památek, dobrým cílem je přírodní rezervace Torcal de Antequera nacházející se 10 km jižně od Antequery. Jde o jednu z nejpůsobivějších vápencových krasových oblastí v Evropě. Před nějakými sto padesáti milióny let se tu ještě rozlévalo moře, dnes tato přírodní rezervace dosahuje v nejvyšším bodě 1336 metrů. Rozkládá se na ploše téměř 12 km2 a částečně si ji můžete projít pěšky. Od návštěvnického centra vedou dvě značené trasy: Ruta verde (Zelená trasa) dlouhá 1,5 km a Ruta amarilla (Žlutá trasa) dlouhá 3 km. Na obou budete žasnout nad tím, jak podivuhodné tvary dokázaly z vápence vymodelovat voda, vítr a eroze.
Snídaně


GRANADA

Město plné pomerančovníků a se zasněženými vrcholky Sierry Nevady za zády dnes láká ty, kdo chtějí snít. Déle než půl tisíciletí po nuceném odchodu Maurů dává městu v jihošpanělské Andalusii lesk jeho orientální minulost. Když se ponoříte do uliček staré muslimské čtvrti Albaicín nebo procházíte pevnost Alhambra s jejími zahradami, ocitnete se v jiném světě.
Navštívit Alhambru při cestě do Granady je v podstatě "povinnost". Denně sem totiž pustí nanejvýš 6 600 návštěvníků. Na vstupence máte i přesně vyznačený čas, kdy musíte být u vstupu do nejatraktivnější části pevnosti, do Palacios Nazaries.
Když se proderete chumlem lidí před hlavním vchodem, můžete začít obdivovat orientální krásu, kterou už od 9. století začali budovat maurští vládci Granady. Místo pro svůj hrad vybrali opravdu famózně a navíc měli šikovné stavitele, kteří jako stavební prvky umně využili i to, jak v průběhu dne dopadá do paláců sluneční světlo, či četné vodní nádrže, které pomáhaly zvlhčovat vzduch v Alhambře.
Snídaně


GRANADA – JAÉN - CORDOBA (cca. 200 km)

Dnes pojedete do Cordoby se zastávkou ve městě Jaén. Ubytování 2 noci v Cordobě v hotelu Selu 3* nebo podobném.
Córdoba je jedno z nejkrásnějších a největších starobylých měst Španělska. Je slavná pro malebné křivolaké uličky a maurský vliv na kulturu. Úzkými uličkami zdobenými květinami, fontánami a bílými domky si můžete udělat procházku po Židovské čtvrti, dojít k Římskému Mostu a slavné Mešitě ( Mezquita ), která je třetí největší mešitou světa s 900 sloupy nebo k Alcazaru sídlu katolických králů, který je obklopen nádhernými zahradami.
Snídaně


CORDOBA - SEVILLA (cca. 150 km)

Dnes pojedete do krásného města Sevilla. Ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Bellavista 3* nebo podobném.

Mimo to, že je hlavním městem Andalusie je také hlavním městem flamenca a býčích zápasů. Sevillská katedrála je největší katedrálou Španělska a třetí největší v Evropě. Stavba začala památnou větou: „Postavíme chrám tak velký, že si celý svět o nás bude myslet, že jsme blázni.“ Stavět se začalo roku 1401. Prošla několika fázemi, gotickou, renesanční i barokní.
Uvnitř se nacházejí ostatky Kryštofa Kolumba, které po osamostatnění Kuby sem byly převezeny. Rakev nesou čtyři strážci, kteří představují každé království Španělské koruny: Castilla, León, Aragón a Navarra. Z vnějšku můžeme pozorovat krásné portály, například Puerta del Perdón , která fungovala jako hlavní vchod do bývalé mešity. Mešita se změnila v katedrálu v době, kdy křesťané dobyli město.
Giralda tvoří součást katedrály. Jde o starý arabský minaret mešity. Arabové si ji tak cenily a obdivovali ji, že by ji radši zničili, než aby se jí zmocnili křesťané. Legenda říká, že po jejích 35 rampách Arabové dříve stoupali na koních. Vystoupal po ní i král Ferdinand III. po získání města nad Araby. Vrcholek Giraldy patří jakémusi větrníku, jménem Giraldillo, který představuje vítězství křesťanské víry. Autorem je Bartolomé Morell a dílo realizoval v letech 1566 až 1568.
Reales Alcázares - královský hrad: Místo bylo sídlem arabských emírů. Je postaveno z několika částí, mezi nimi například Casa de los Príncipes. Po reconquistě v roce 1248 se v hradu usídlil král Fernando III. Za vlády Pedra I. bylo místo rozšířeno o Patio de la Montería. Po zemětřesení roku 1755 bylo nezbytné provést některé úpravy. Po vstupu nás přivítá brána Puerta de León, míjíme arabskou hradbu z 12. století a dostáváme se na nádvoří Patio de la Montería. Odtud pokračujeme do Patio del León, abychom obdivovali vynikající drobné práce provedené na Palacio de Pedro. Z nádvoří Leoń se můžeme dostat do Casa de la Contratación, místo, které bylo založeno Isabel Katolickou a kde se plánovaly nejvýznamnější cesty do Nového světa. V další části uvidíme krásné salony z 18. století, například Salon Karla V. foto vstup do Reales Alcázares. Krásnou procházku prožijete v místních zahradách, které zachovávají tvář arabskou, renesanční i moderní.
V Seville toho je k vidění a dělání mnoho jiného, určitě byste neměli opomenout místní býčí arénu La Maestranza, která je nejstarší ve Španělsku. Právě zde se konají býčí zápasy v průběhů Feria de Abril.
Snídaně


SEVILLA - CÁDIZ (cca. 120 km)

Dnes pojedete do města Cádiz, kde se ubytujete na 2 noci se snídaní v hotelu Regio 3* nebo podobný.

Cádiz má jedinečnou polohu na úzkém skalnatém poloostrově na pobřeží Costa de la Luz. Je situováno v zálivu, který omývají vody Středozemního moře. Jeho blízkost moře z něj dělá jednu z nejzajímavějších městských oblastí. Nabízí jedinečné pláže, skvělé možnosti koupání, zábavy i poznávání. Jelikož oplývá třítisíciletou historií, má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout.
Unikátní poloha města mu dodává na atraktivitě. V podstatě celé historické jádro i hotely na pobřeží leží na ostrůvku, který je s pevninou spojen místními silnicemi. Město jako takové oplývá zvláštní atmosférou a dýchne na vás svěžím mořským vánkem. Pokud vás Cádiz zajímá z historického hlediska, navštivte nejstarší čtvrtě, kterými jsou Santa María, La Viña nebo El Pópulo. Všechny jsou protkány úzkými dlážděnými uličkami, ukrývají spoustu zajímavých staveb a výrazně kontrastují s nedalekými moderními částmi města.
Nejvýznamnější památkou Cádizu je bezpochyby katedrála s nepřehlédnutelnou zlatou kopulí postavená z části v 18. a z části v 19. století. Základní kámen byl položen v roce 1722, ale celková výstavba trvala téměř 100 let. Proto jsou dnes na katedrále patrné prvky nejrůznějších architektonických stylů. V interiéru svatostánku se nachází kaple a krypta vykopaná do skály pod hlavním oltářem. V blízkosti katedrály je možné si prohlédnout věž La Torre de Poniente, která nabízí nádherný výhled na město a také věž Torre Tavira.
Historii města připomínají také kostely Santa Cruz a San Felipe Neri a dva hrady Castillo de San Sebastián a Castillo de Santa Catalina. První jmenovaný byl vybudován na pláži La Caleta a ochraňoval město ze severní strany. Druhý hrad nechal postavit král Filip II. v roce 1598, tedy poté, co byl Cádiz napaden Brity. Jestliže se zajímáte o historii města, navštivte Cádizské muzeum v ulici Santa Inés. Dalším významným místem je El Oratorio de la Santa Cueva, tedy Modlitebna svaté jeskyně, v níž jsou k vidění malby španělského malíře Goyi. Za prohlídku jistě stojí také vznešená sídla Casa del Almirante a Casa de las Cadenas.

Jestliže vás více než historické stavby a památky zajímají pláže, budete v Cádizu jistě také spokojení. Pobřeží v okolí města lemuje okolo 7 kilometrů písčitých a upravovaných pláží. Nejnavštěvovanější je Playa La Victoria dlouhá 3300 metrů, která je typickou turistickou pláží. Obklopují ji hotely a apartmány, je lemovaná promenádou s řadou obchodů, restaurací a barů. Druhou velmi oblíbenou pláží je Playa El Chato, jež spojuje Cádiz s oblastí San Fernando. Je velmi rozlehlá a větrná, proto se stala rájem pro milovníky windsurfingu, kitingu a dalších vodních sportů. Tvoří se zde totiž větší či menší vlny, pro koupání malých dětí tak nelze doporučit.
Snídaně


CÁDIZ – park DOŇANA/JEREZ DE LA FRONTERA

Dnešní den strávíte prozkoumáním okolí Cádizu. Můžete se zajet podívat do Národní parku Doňana nebo do městečka Jerez de la Frontera. Odpoledne lze odpočívat na jedné z proslulých pláží Cádizu.
Město Jerez de la Frontera vyniká hned několika přednostmi. Daří se zde vinařství, chovu koní i flamengu. Z turistického hlediska je tam velmi přitažlivé, stejně jako jeho poloha mezi mořem a horami. Jerez leží v úrodné nížině v blízkosti životodárné řeky Guadalquivir a jeho okolí je tak ideální pro turistiku i cyklistiku. Pokud byste zatoužili po koupání v moři, museli byste se vydat do cca 40 km vzdáleného Cádizu ležícího na pobřeží.
Historické centrum Jerezu je v současnosti vyhlášeno kulturní památkou, ukrývá totiž množství významných historických staveb. Jednou z nich je například budova Palacio Duque de Abrantes, která byla postavena v 19. století pod vedením francouzského architekta Garniera. Dnes v budově sídlí Královská škola jezdeckého umění, která je obdobou slavné jezdecké školy ve Vídni. Jerez je od nepaměti spjatý s koňmi a i dnes v něm najdete velké množství stájí s kvalitními chovy. V roce 2004 hostil Jerez de la Frontera dokonce čtvrté Světové jezdecké hry

Národní park Doňana:
Nachází se v západní části Andalusie , a společně se o něj dělí dvě provincie – Huelva a Sevilla .
Andaluský Národní park Doñana se rozkládá na břehu řeky Guadalquivir u Atlantského oceánu. Jedná se o rozmanitou krajinu s lagunami a bažinami. Je útočištěm a hnízdištěm mnoha druhů ptáků, zvláště jeřábů. Sídlí tu celé kolonie plameňáků. Křovinaté lesy se střídají s pohyblivými dunami, brakické mokřady jsou zimovištěm nejrůznějších ptáků z celé severní Evropy. Nachází se zde nejvýznamnější přírodní rezervace bažin Rocío, založená v ústí Guadalquiviru v roce 1963. Přezimuje v ní ptactvo všeho druhu táhnoucí Evropou. Žije zde mnoho rysů, promyk, hadů a dravého ptactva. Do Coto Doñany je možné se dostat buď autobusem z města Sevilly , nebo využít turistických člunů a prohlížet si krásy parku z po řece plovoucích loděk. Do tohoto parku však není úplně jednoduché se dostat. Pro vstup je nezbytné povolení, které vydávají na Biologické stanici v Doňaně. S průvodcem je potom možné vybrat si mezi pěší turistikou nebo cestováním automobilem landroverem.
Klima je v Doñaně subhumidní středomořské, takže letní průměrné teploty se pohybují kolem 25ti stupňů Celsia a pro jarní období je typické deštivé počasí. Celková plocha národního parku je 54.252 hektarů. Podél pobřeží je k vidění spousta malých obranných věží, které se stavěly proti pirátům.
Název parku pochází od jména paní Doñy Any Gómez de Mendoza y Silva, pro kterou sedmý kníže z Medina-Sidonia vystavěl palác uprostřed hor. Zkrácením Doña Ana = Doñana vznikl název místa.
Snídaně


CÁDIZ – TORREMOLINOS (cca. 230 km)

Dnešní den doporučujeme jet pobřežní cestou kolem Gibraltaru a krásných pláží kolem města Tarifa.
Ubytování v hotelu Puente Real 4* nebo podobném na 2 noci se snídaní v oblasti Torremolinos.

Gibraltar - zahrnuje tolik zajímavostí, že jeho návštěva těžko může někoho zklamat. Britské území je asi 5 km dlouhé a maximálně 1,6 km široké. Je to vlastně jeden velký kus vápencové skály, 426 metrů vysoké. Pro staré Řeky a Římany to byl jeden ze dvou Herkulových pilířů, které bájný silák vztyčil na místě, které bylo považováno za konec světa. Od roku 1704 patří Gibraltar Britům a jimi vybudovaná opevnění a brány stojí dodnes. Hned nad městem začíná horní skála, přírodní rezervace se skvělými výhledy a několika pozoruhodnostmi. Při západním větru je to dobré místo pro pozorování migrujících ptáků. Známějšími obyvateli je ale zdejší kolonie makaků, jediných divokých primátů v Evropě. Přírodní jeskyni svatého Michala obývali lidé už v neolitu, dnes se tam konají koncerty. O kus dál dojdete k Centru vojenského dědictví a k impozantním tunelům. Byly ručně vysekány do skály a sloužily jako sklady zbraní. Ve městě samotném je možné zajít do velmi dobrého Muzea Gibraltaru nebo na Trafalgarský hřbitov, kde leží mnoho vojáků zabitých v Bitvě u Trafalgaru (1805).


Neprávem zůstává Tarifa často ve stínu známějších španělských měst, jako je Barcelona, Madrid nebo Sevilla. A je to opravdu škoda, protože tohle město na pobřeží je opravdu nádherné.
Tarifa leží v nejjižnější části Španělska a není zrovna nejoblíbenější turistickou destinací. Ti, kdo ale do Tarify zavítají, potvrzují, že je to jedno z nejkrásnějších španělských měst.
Oplývá nádhernou architekturou, pohnutou historií, skvělými plážemi i vynikající kuchyní. Jsou tu taky ideální podmínky pro extrémní sporty, takže i milovníci adrenalinu si přijdou na své.
Určitě byste si neměli nechat ujít zdejší specialitu - tapas. Porce nejsou velké, takže můžete obejít víc míst a vyzkoušet nejrůznější variace. Maroko je odtud co by kamenem dohodil a taková projížďka na trajektu může být zajímavá kulturní zkušenost.
Jestli na dovolené rádi jen tak relaxujete, zamilujete si křišťálově čistou vodu a písčité pláže v Paseo Marítimo a Playa de Los Lances. Nezapomenutelné zážitky slibuje návštěva hradu Castillo de de Guzmán el Bueno, zvlášť kvůli své pohnuté historii. V roce 1292 unesli Mauři syna generála Guzmána a jako výkupné požadovali, aby se hrad vzdal. Generál to odmítl a upustil dýku, kterou pak Mauři jeho syna podřezali. Nešťastná historie vytváří v místě silnou atmosféru, která působí na návštěvníky hradu dodneška.
Snídaně


VÝLET EL CHORRO A RONDA

Dnešní den doporučujeme okružní výlet do hor. Uvidíte městečko Ronda a pro odvážnější doporučujeme nádhernou Caminito del Rey.

Po snídani vyrážíme za dobrodružstvím. POZOR! Na tento výlet nesmí děti mladší 8 let!!
Pro odvážné je připravena soutěska nad vodní přehradou (cca. 3 hodinová turistika), kdo nebude chtít, může se oddělit a využít šlapadla, kajaky na přehradě či se jenom koupat.
Legendární Caminito del Rey, jíž se přezdívá chodník smrti, se po 14 letech znovu otevírá turistům. Asi tři kilometry dlouhá stezka, která se vine po skalách ve výšce až sto metrů nad propastí kaňonu El Chorro v jihošpanělské provincii Málaga, si v minulosti vyžádala několik životů.
Zrenovovanou stezku si vyzkoušel na vlastní kůži hollywoodský herec Antonio Banderas, který se po ní za velkého zájmu španělských médií prošel s přítelkyní.
Caminito del Rey (Královská cesta) je stará přes 100 let. Začala se budovat už v roce 1901, kdy se ukázalo, že pracovníci vodních elektráren u vodopádů Chorro a Gaitanejo potřebují nějakou stezku pro dopravu a zásobování, která by obě místa spojila. Provoz na stezce byl zahájen v roce 1905.

Horské městečko Ronda, kde navštívíme i nejkrásnější býčí arénu v Andalusii.
Ronda je jedinečné andaluské město, které bylo vystavěno na okraji 100 metrů vysoké rokle, nad řekou Guadalevín. Přes tuto rokli nesoucí název El Tajo, se klene most Puente Nuevo, který je spojnicí mezi starou a novou částí města.Ve staré čtvrti Rondy se můžete procházet úzkými klikatými uličkami, které vyúsťují na malá utajená náměstí ukrývající krásné paláce. Mezi ty nejhezčí patří Palacio de Mondragón, v němž dnes sídlí malé muzeum. Palác vystavěný v roce 1314 původně sloužil jako rezidence velkého maurského krále Abb el Malika. Východní části města dominuje minaret postavený v nazarénském stylu, který náleží ke kostelu San Sebastián. Jih Rondy je obklopen pozůstatky starých arabských hradeb, ze kterých se dochovaly dvě hlavní brány – maurská Puerta de Almocabar a renesanční Puerta de Carlos V. V novém městě najdete uctívanou býčí arénu Plaza de Toros, na které probíhají zápasy toreadorů s býky už od roku 1785
Snídaně


MÁLAGA

Kdo chce zažít pravou tvář Málagy, ať si zajde do rušné části města vinoucí se kolem ulice Larios. Nalezne zde mnoho starodávných uliček, obchůdků a barů, kde za soumraku ožívá noční život. Pro milovníky památek se zde také něco najde. V první řadě může jít o římský amfiteátr z 2. století, který bal náhodou objeven při vykopávání základů budovy v druhé polovině minulého století. Za zmínku stojí také pevnost Alcazaba, původně arabská, postavena na římských ruinách v první polovině 9. století jako ochrana proti nájezdům pirátů.¨
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700