facebook
Esence Srí Lanky - Exotický Cejlon s českým průvodcem - Čajové plantáže

Esence Srí Lanky - Exotický Cejlon s českým průvodcem

7 nocí od 39 390 Kč
Srí Lanka, Poznávací zájezdy

Esence Srí Lanky - Exotický Cejlon s českým průvodcem

Podmínky vstupu na Srí Lanku pro plně očkované od 29.9.2021:
Před odletem stačí pouze negativní PCR test - žádná karanténa, ani další testy.

* Malá skupinka 6-10 os.+ český průvodce
* Ubytování ve 3-4* hotelech s polopenzí 
* Vstupy vč. safari v n.p. Yala v hodnotě 3500 Kč v ceně
* Návštěva historických míst Dambulla, Polonnaruwa, Sigiriya a Kandy
* Zahrada koření v Matale i královská zahrada v Peradenya
* Čajové plantáže v Nuwara Eliya
* Pobyt u moře s možností prodloužení

Poznávací zájezd na Srí Lanku může mít mnoho podob. Ačkoliv je Srí Lanka poměrně malý ostrov, může vám nabídnout neopakovatelnou exotiku a zážitky.

Zájezdy na Srí Lanku pořádáme více než 20 let, u nás budete v dobrých rukách.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá skupinka 6-10 os. s českým průvodcem. Tam kde jiné kanceláře začínají, jsme my už dávno na cestě.
  • Program cesty zahrnující všechny zásadní lokality spojené s úžasnou historií Srí Lanky.
  • Sloni, čaj a koření aneb tři typická symboly pro Srí Lanku.
  • Báječné přírodní lokality od palmových hájů a rýžových polí nížin až po horské pláně.
  • Ubytování v příjemných a kvalitních hotelech, bez nutnosti denního stěhování.
  • Navazující pobyt u moře u nejhezčích pláží na jihozápadě ostrova.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Na tento den se všichni těšíme. Sejdeme se na letišti, nasedneme do letadla a za pár hodin, které utečou jako nic, budeme přistávat na ostrově v Indickém oceánu, mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem.

2. den: Konečně jsme se dočkali. Naše malá skupinka 6-8 lidí přistane v Kolombu, odkud se vypravíme do středu země, do Sígirije, za exotickými zážitky, vůní koření a milými lidmi.

3. den: Den plný poznávání a seznamování se historií Srí Lanky. Čeká nás výstup na úchvatnou skalní pevnost z 5. století - Sígirija. Odpoledne možnost fakultativního  výletu do historického města Polonnaruwa, nebo na safari do n.p. Minneriya.

4. den: Dnes se vypravíme do Kandy, srdce ostrova. Cestou nás čeká prohlídka skalní chrámy v Dambulle a pak  voňavá zastávka v Zahradě koření v Matale. 
Odpoledne si v Kandy prohlédneme historické město , rušné tržiště, a především poutní místo buddhistů z celého světa Chrám Buddhova zubu. Večer se podíváme na místní tanečníky za doprovodu těch nejlepších bubeníků.

5. den: Ráno se vypravíme do slavné Královské botanické zahrady v Peradenyi s obřími bambusy, alejemi palem, seychelskými „Coco de mer“i pavilonem orchidejí. Po obědě si zajedeme za slony do sirotčince v Pinawale, nebo v Millennium Elephant Foundation.

6. den: Po snídani odjedeme do hor a do oblasti čajových plantáží Nuwara Eliya. Perfektní unik z horkého a vlhkého vnitrozemí. 

7. den: Ráno se vydáme na celý den do nejstaršího a nejznámějšího národního parků Srí Lanky  - Yala. Proslulý je zejména svou koncentrací leopardů, ale i divokých slonů. Zde strávíme i dnešní noc. 

8. den: Dnes se přesuneme do hotelu na pláži na jihozápadním pobřeží. Ti kdo budou mít chuť zde mohou strávit více dní a noci.V opačném případě to bude náš rozlučkový večer s krásnou Srí Lankou.

9. den: časně ráno odjedeme na letiště v Kolombu a odletíme zpět domů.

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha - Kolombo - Praha v ekonomické třídě a včetně odbaveného zavazadla (!) v hodnotě 17000 Kč
* Dopravu po Srí Lance minivanem s českým průvodcem
* 7x ubytování ve 3-4* prověřených hotelech
* 7x polopenzi
* Vstupné do vybraných památek a objektů je již v ceně!
* Zákonné pojištění pro případ úpadku
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* Fakultativní výlety 
* Zdravotní pojištění od 590 Kč/osobu
* Osobní výdaje
* Spropitné (5-10 USD na osobu a den - není povinné)
* Obědy, nápoje
* Poplatek za povinné vstupní vízum (bude upřesněno)

1. den: Vzhůru na Srí Lanku

Na tento den se všichni těšíme. Sejdeme se na letišti, nasedneme do letadla a za pár hodin, které utečou jako nic budeme přistávat na ostrově v Indickém oceánu, mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem.
2. den: Východ slunce nad Srí Lankou

Konečně jsme se dočkali. Naše malá skupinka 6-8 lidí a váš český průvodce se vypravíme do centrální části zvané „Kulturní trojúhelník“, protože v ní je většina stěžejních památkových lokalit. Nás cíl je Sígirije, vonící exotickými zážitky, historií, kořením a milými lidmi.


Večeře


3. den: Sígirija - ponoříme se do historie i tropické přírody

Den plný poznávání a seznamování se historií Srí Lanky. Čeká nás výstup na úchvatnou skalní pevnost z 5. století - Sígirija.
Odpoledne možnost výletu do historického města Polonnaruwa, nebo na safari do n.p. Minneriya.

„Kdo nebyl na Sígiriyi, nebyl na Srí Lance“, to je heslo, které dnes musíme naplnit. Hodinu jízdy se nachází skalní monolit vystupující cca 200 metrů nad okolní krajinu. Na jejím vrcholu a v bezprostředním okolí si nechal v 5. století n.l. král Kasyapa vybudovat neskutečné sídlo a i když se do dnešních dnů dochovaly jen jeho segmenty – dechberoucí fresky dívek, zbytky Lví brány, vodní nádrž na vrcholu, zahradní architektura atd. – jistě zde většina stane v úžasu nad tím, co dávní předci dokázali. Výstup na vrchol není technicky náročný, neb je veden po kamenných, zděných či železných schodech.

Po sestupu ze Sígirie se vrátíme zpět do hotelu za odpočinkem. Kdo by ale měl dlouhou chvíli,lze se s průvodcem domluvit a fakultativně vypravit do Polonnaruwy nebo na safari s jeepem do národního parku Minneriya. Touto oblastí od nepaměti migrují divocí sloni a kromě nich zde bývá šance vidět opice (makaky, hulmany), buvoly, krokodýly či celou řadu místního ptactva.

Když v 11. století n.l., po vyčerpávajících bojích s nájezdníky ze severu ostrova a Indie zaniklo nejstarší srílanské království v Annuradhapuře, nechal jeho vládce zbudovat novou metropoli jižněji u dnešní Polonnaruwy. Během dalších dvou století zde vzniklo město, jehož sláva se šířila daleko mimo ostrov. A i když i Polonnaruwa byla nakonec vyplneněna a vypálena, zůstal zde poměrně kompaktní areál se zbytky monumentálního královského paláce, audienční síně, lázní, celé řady chrámů či obřích dagob-stúp typicky zvonovitého tvaru. To vše si pohodlně projdeme, abychom naši návštěvu zakončili v Gal Vihara s velkými sochami Buddhy vytesanými přímo do skály.

polopenze


4. den: Cesta do Kandy - vůně koření a skořice

Dnes opustíme Sígirii a náš cíl bude Kandy.

Po snídani nás čeká poměrně blízký cíl – nad městečkem Dambulla se vypíná skála, kde prý našel ještě na konci předlepočtového věku azyl jeden z annuradhapurských králů a ten pak nechal ve zdejších jeskyních zbudovat chrám. V díle poté po další staletí pokračovala řada ostrovních vládců, takže dnes zde můžeme navštívit pět jeskyní neuvěřitelně vyzdobených sochami, nástěnnými a nástropními malbami a dalšími buddhistickými artefakty.

Ještě před příjezdem do Kandy, budeme v oblasti Matale projíždět regionem, který proslavila produkce koření. Ostatně to bylo nejžádanější komoditou podněcující zájem koloniálních mocností. V jedné z ukázkových zahrad si zblízka prohlédneme, jak roste skořice, hřebíček, kurkuma, vanilka, kakao a další zázraky rostlinné říše, mající nezastupitelnou úlohu v ayurvedské medicíně, kuchyni či kosmetice. Co a jak se z nich vyrábí a jak se používá nám bude názorně předvedeno.

Odpoledne patří Kandy, do r. 1815 poslední nezávislé baště proti britským kolonizátorům. Rušné ulice plné pulzujícího života, tržiště, rukodělné dílny a především svatostánek a poutní místo buddhistů z celého světa: Dalada Maligawa neboli Chrám Buddhova zubu. Po jeho prohlídce bude posledním bodem trocha folklóru – ukázky tradičních tanců za doprovodu těch nejlepších bubeníků.

polopenze


5. den: Cesta za květninami a slony

Nasnídáme se, a na část dne opustíme Kandy. Nejprve navštívíme slavnou Královskou botanickou zahradu v Peradenyi s obřími bambusy, alejemi palem, seychelskými „Coco de mer“, pavilonem orchidejí, tisíci dalších stromů či keřů a nádhernou parkovou úpravou.

Pak se vypravíme do sloního sirotčince v Pinnawale (nebo Millennium Elephant Foundation) , kde je již více než čtyři desetiletí provozován populární sloní sirotčinec. Krmení slůňat mlékem, koupel stáda v řece a především možnost přímého kontaktu s těmito úžasnými zvířaty jsou dalšími argumenty pro naši návštěvu. Mimochodem, víte, že odsud pochází dvě sloní dámy, které jsou nyní ozdobou pražské ZOO..?

polopenze


6. den: Z Kandy do hor a za cejlonským čajem

Po snídani vzhůru do hor. Naše cesta začne zdánlivě nekonečnými serpentinami stoupat vzhůru, s výhledy na údolí, vodopády a především nekonečné plantáže vyhlášeného čaje. Navštívíme některou z tradičních továren na jeho zpracování, ochutnávka a možnost nákupu samozřejmě nemohou chybět.

Stoupání zakončíme až téměř ve dvoutisícové výšce, kde se na náhorní plošině nachází městečko Nuwara Eliya. Zdejší klima je o poznání chladnější, zejména řada Evropanů se zde cítí jako doma. Ostatně bylo to nejmilejším místem britských koloniálních správců a úředníků, což se dodnes projevuje na zdejší architektuře.

polopenze


7. den: Národní park Yala

Dnes odjedeme do nejstaršího a nejznámějšího národního parků Srí Lanky  - Yala. Proslulý je zejména svou koncentrací leopardů, ale i divokých slonů. Zde strávíme i dnešní noc. 

polopenze


8. den: Cesta k moři

Dnes se dáme sešupem zpět do nížiny a rovnou k moři. Čeká nás zasloužený odpočinkový den v hotelu na pláži.

polopenze


9. den: Rozloučení se Srí Lankou nebo...

Dnes brzy ráno odjedeme na letiště a vrátíme se zpět domů.

Ti kdo chtějí, si mohou pobyt na Srí Lance prodloužit prakticky na libovolnou dobu, v hotelu jaký Vám nejvíce vyhovuje - od malého B&B až po luxusní 5* resort. Kontaktujete nás, rádi Vám ubytování nabídneme. 

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading