facebook
Velikonoce na Srí Lance s českým průvodcem a pobytem u moře -

Velikonoce na Srí Lance s českým průvodcem a pobytem u moře

11 nocí od 43 990 Kč
Srí Lanka, Poznávací zájezdy

Velikonoce na Srí Lance s českým průvodcem a pobytem u moře

* V případě povinných testů COVID-19 vám před odletem uhradíme náklady na jeden test.

Velikonoční speciál:
klasický okruh s českým průvodcem v malé skupince 6-10 osob, ve 4* hotelech a s prodloužením pobytu u moře s polopenzí.

* Malá skupinka 6-10 os.+ český průvodce
* Ubytování ve 4* hotelech
* Vstupy v hodnotě 2000 Kč v ceně
* Návštěva historických mst Dambulla, Polonnaruwa, Sigiriya a Kandy
* Zahrada koření v Matale i královská zahrada v Peradenya
* Čajové plantáže v Nuwara Eliya
* Hortonovy pláně a pěší výlet a k lokalitě zvané World´s End
* Pobyt u moře s možností prodloužení

Poznávací zájezd na Srí Lanku může mít mnoho podob. Ačkoliv je Srí Lanka poměrně malý ostrov, může vám nabídnout neopakovatelnou exotiku a zážitky.

Zájezdy na Srí Lanku pořádáme více než 20 let, u nás budete v dobrých rukách.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Malá skupinka 6-10 os. s českým průvodcem. Tam kde jiné kanceláře začínají, jsme my už dávno na cestě.
 • Program cesty zahrnující všechny zásadní lokality spojené s úžasnou historií Srí Lanky.
 • Báječné přírodní lokality od palmových hájů a rýžových polí nížin až po horské pláně.
 • Ubytování v příjemných a kvalitních hotelech, bez nutnosti denního stěhování.
 • Navazující pobyt u moře u nejhezčích pláží na jihozápadě ostrova, s možností zvolit si ubytování v jednoduchém hotýlku, nebo i luxusním rezortu.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Na tento den se všichni těšíme. Sejdeme se na letišti, nasedneme do letadla a za pár hodin, které utečou jako nic, budeme přistávat na ostrově v Indickém oceánu, mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem.

2. den: Konečně jsme se dočkali. Naše malá skupinka 6-10 lidí přistane v Kolombu, odkud se vypravíme do středu země, do Sígirije, za exotickými zážitky, vůní koření a milými lidmi. Cestou nás čeká první milé setkání a to se slony v sirotčinci v Pinawale, nebo v Millennium Elephant Foundation.

3. den: Den plný poznávání a seznamování se historií Srí Lanky. Vypravíme se na úchvatnou skalní pevnost z 5. století - Sígirija. Odpoledne se pak podíváme do historického města Polonnaruwa, nebo se fakultativně můžete vydat na safari do n.p. Minneriya.

4. den: Po snídani se odjedeme do Kandy. Cestou nás čeká voňavá zastávka v Zahradě koření v Matale. Odpoledne si v Kandy prohlédneme historické město a rušné tržiště.

5. den: Ráno se vypravíme do slavné Královské botanické zahrady v Peradenyi s obřími bambusy, alejemi palem, seychelskými „Coco de mer“i pavilonem orchidejí. Později odpoledne se vydáme na poutní místo buddhistů z celého světa - Chrám Buddhova zubu a večer se podíváme na místní tanečníky za doprovodu těch nejlepších bubeníků.

6. den: Po snídani odjedeme do hor a do oblasti čajových plantáží v Nuwara Eliya. Perfektní unik z horkého a vlhkého vnitrozemí. Čeká nás procházka po srílanském venkově, mezi čajovými plantážemi i s možností si udělat cyklovýlet kolem jezera Lake Gregory.

7. den: Ráno po snídani odjezd dále do hor v oblasti známé jako Horton Plains a k lokalitě zvané World´s End. Nejběžnější výlet na Horton Plains začíná u návštěvnického centra. Tento trek je cirka 9km okruh, který vám zabere přibližně 3 hodiny času.
Odpoledne odjezd na pobřeží ho vybraného hotelu na pláži, s pobytem na 5 nocí.

12. den: transfer do hotelu v Kolombu, kde strávíte poslední noc, před zítřejším ranním odletem.

13. den: odlet zpět domů.

Cena zahrnuje

 • Letenku na trase Praha - Kolombo - Praha v ekonomické třídě a včetně odbaveného zavazadla (!)
 • Dopravu po Srí Lance minivanem
 • Český průvodce 2.-7. den, během pobytu u moře na telefonu
 • 6x ubytování ve 4* prověřených hotelech během poznávací cesty
  5x ubytování v 4* hotelu The Habitat, Kosgoda na pláži s polopenzí
 • 6x snídani během okruhu a 5 x polopenze během pobytu u moře (polopenze během okruhu, nebo plná penze za příplatek)
 • Vstupné do vybraných památek a objektů je již v ceně!
 • Zdravotní pojištění
 • Zákonné pojištění pro případ úpadku
 • Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní výlety
 • Osobní výdaje
 • Spropitné (5-10 USD na osobu a den - není povinné)
 • Obědy, nápoje
 • Poplatek za povinné vstupní vízum (bude upřesněno)

1. den: Vzhůru na Srí Lanku

Na tento den se všichni těšíme. Sejdeme se na letišti, nasedneme do letadla a za pár hodin, které utečou jako nic budeme přistávat na ostrově v Indickém oceánu, mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem.
2. den: Východ slunce nad Srí Lankou

Konečně jsme se dočkali. Naše malá skupinka 6-8 lidí a váš český průvodce se vypravíme do centrální části zvané „Kulturní trojúhelník“, protože v ní je většina stěžejních památkových lokalit. Nás cíl je Sígirije, vonící exotickými zážitky, historií, kořením a milými lidmi. Cestou nás čeká první milé setkání a to se slony v sirotčinci v Pinawale, nebo v Millennium Elephant Foundation.
3. den: Sígirija - ponoříme se do historie i tropické přírody

Den plný poznávání a seznamování se historií Srí Lanky. Čeká nás výstup na úchvatnou skalní pevnost z 5. století - Sígirija.

„Kdo nebyl na Sígiriyi, nebyl na Srí Lance“, to je heslo, které dnes musíme naplnit. Hodinu jízdy se nachází skalní monolit vystupující cca 200 metrů nad okolní krajinu. Na jejím vrcholu a v bezprostředním okolí si nechal v 5. století n.l. král Kasyapa vybudovat neskutečné sídlo a i když se do dnešních dnů dochovaly jen jeho segmenty – dechberoucí fresky dívek, zbytky Lví brány, vodní nádrž na vrcholu, zahradní architektura atd. – jistě zde většina stane v úžasu nad tím, co dávní předci dokázali. Výstup na vrchol není technicky náročný, neb je veden po kamenných, zděných či železných schodech.

Po sestupu ze Sígirie se vrátíme zpět do hotelu a odpoledne se lze fakultativně vypravit do Polonnaruwy, nebo na safari s jeepem do národního parku Minneriya. Touto oblastí od nepaměti migrují divocí sloni a kromě nich zde bývá šance vidět opice (makaky, hulmany), buvoly, krokodýly či celou řadu místního ptactva.

Když v 11. století n.l., po vyčerpávajících bojích s nájezdníky ze severu ostrova a Indie zaniklo nejstarší srílanské království v Annuradhapuře, nechal jeho vládce zbudovat novou metropoli jižněji u dnešní Polonnaruwy. Během dalších dvou století zde vzniklo město, jehož sláva se šířila daleko mimo ostrov. A i když i Polonnaruwa byla nakonec vyplneněna a vypálena, zůstal zde poměrně kompaktní areál se zbytky monumentálního královského paláce, audienční síně, lázní, celé řady chrámů či obřích dagob-stúp typicky zvonovitého tvaru. To vše si pohodlně projdeme, abychom naši návštěvu zakončili v Gal Vihara s velkými sochami Buddhy vytesanými přímo do skály.

Snídaně


4. den: Cesta do Kandy - vůně koření a skořice

Po snídani nás čeká cesta do Kandy, se zastávkou v oblasti Matale, regionem, který proslavila produkce koření. Ostatně to bylo nejžádanější komoditou podněcující zájem koloniálních mocností. V jedné z ukázkových zahrad si zblízka prohlédneme, jak roste skořice, hřebíček, kurkuma, vanilka, kakao a další zázraky rostlinné říše, mající nezastupitelnou úlohu v ayurvedské medicíně, kuchyni či kosmetice. Co a jak se z nich vyrábí a jak se používá nám bude názorně předvedeno.

Odpoledne si prohlédneme město, do r. 1815 poslední nezávislé baště proti britským kolonizátorům. Rušné ulice plné pulzujícího života, tržiště, rukodělné dílny....

Snídaně


5. den: Cesta za květninami a kulturou

Ráno se vypravíme do slavné Královské botanické zahrady v Peradenyi s obřími bambusy, alejemi palem, seychelskými „Coco de mer“i pavilonem orchidejí. Později odpoledne se vydáme na poutní místo buddhistů z celého světa - Chrám Buddhova zubu a večer se podíváme na místní tanečníky za doprovodu těch nejlepších bubeníků.

Snídaně


6. den: Z Kandy do hor a za cejlonským čajem

Po snídani vzhůru do hor. Naše cesta začne zdánlivě nekonečnými serpentinami stoupat vzhůru, s výhledy na údolí, vodopády a především nekonečné plantáže vyhlášeného čaje. Navštívíme některou z tradičních továren na jeho zpracování, ochutnávka a možnost nákupu samozřejmě nemohou chybět.

Stoupání zakončíme až téměř ve dvoutisícové výšce, kde se na náhorní plošině nachází městečko Nuwara Eliya. Zdejší klima je o poznání chladnější, zejména řada Evropanů se zde cítí jako doma. Ostatně bylo to nejmilejším místem britských koloniálních správců a úředníků, což se dodnes projevuje na zdejší architektuře.

Snídaně


7. den – Výšlap po Hortonových pláních a moře

Ráno se vypravíme na horské pláně, které nám svým charakterem spíše než tropy připomenou třeba krajinu ve Skotsku. Po příjezdu na místo započneme se zhruba devítikilometrovým trekem: i když procházku Stromovkou to pochopitelně nepřipomíná, není nijak zásadně obtížný a dá se projít volnější chůzí. Nejzajímavějšími místy jsou „Konec světa“ s nádherným výhledem do kraje (samozřejmě za příznivého počasí) a vodopády Baker Falls.

Pozdeji odpoledne zamíříme k pobřeží na jihozápadě. Znalci říkají, že hezké pláže začínají v Bentotě směrem na jih. A právě hned pod Bentotou na nás čeká příjemný menší hotel a po leckdy náročném cestování zasloužený relax.

polopenze


8.-11. den: Moře


polopenze


12. den: zpět do Kolomba

Dnes kolem poledne odjezd do hotelu v Kolombu, kde strávíte poslední noc před zítřejším ranním odletem.

Snídaně


13. den: Návrat domlů

Odlet zpět domů.

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading