facebook
Safari v Tanzanii - Klenoty severní Tanzanie s českým průvodcem -

Safari v Tanzanii - Klenoty severní Tanzanie s českým průvodcem

6 nocí od 68 500 Kč
Tanzanie, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Vydat se na safari do Tanzanie je snem mnoha milovníků divokých zvířat. Na první pohled se může zdát, že zájezdů na safari je na trhu hodně, ale při bližším pohledu zjistíte, že ne vše, co se jako cesta na safari tváří, ve skutečnosti takovou cestou je. Tanzanie není levná země a poplatky za vstup do národních parků jsou také hodně vysoké, zvlášť u těch vyhlášených míst jako je Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. Zájezdy na safari do Tanzanie pořádáme už od roku 1994 a můžeme připravit na míru zájezd všech kategorii. Zájezd, který máte před sebou, jsme vytvořili pro ty, co vyžadují kvalitu a přitom nechtějí nebo nemohou platit úplně individualizované služby. Je to zájezd za výbornou cenu a ve výborné kvalitě, nabízející mnoho zážitků.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Kvalitní ubytování ve 4* lodžích
  • Safari auto s kvalifikovaným řidičem-průvodcem
  • Maximálně 6 osob ve skupině
  • Safari v kráteru Ngorongoro
  • Návštěva jezera Natron - jezera smrti
  • Safari v legendárním parku Serengeti
  • Výlet na kolech kolem jezera Manyara
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den - Odlet z Vídně do Tanzanie (via Adis Abeba)

2. den - Přílet do Tanzanie a jezero Manyara

3. den - Památka UNESCO - kráter Ngorongoro

4. den - Jezero smrti - jezero Natron

5. den - přejezd od jezera Natron do národního parku Serengeti, včetně safari

6. den - Celý den v Serengeti

7. den - Cesta ze Serengeti k jezeru Manyara, včetně safari

8. den - Dopoledne výlet na kolech v okolí jezera Manyara - odpoledne odlet do Evropy

9. den - Přílet do Vídně

Cena zahrnuje

Letenky na trase Vídeň - Kilimanjaro – Vídeň (za příplatek možný odlet z Prahy)
Transfery safari autem
2x ubytování v Africa Safari Lake Manyara Lodge (4*)
2x ubytování v Africa Safari Lake Natron Lodge (4*)
2x ubytování v Africa Safari Central Serengeti Lodge (4*)
6x snídaně, 6x oběd, 6x večeře
Safari v kráteru Ngorongoro
Safari v Serengeti
Výlet v okolí jezera Natron
Výlet na kole v okolí jezera Manyara
Vstupy do národních parků v hodnotě 505 USD (cca 12 000,- Kč)
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje
Nápoje
Spropitné pro místní průvodce (cca 5-10 USD na osobu a den)
Fakultativní výlet : Noční safari u jezera Manyara

1. den - Odlet z Vídně
2. den - Přílet do Tanzanie a jezero Manyara

Po příletu na letiště Kilimanjaro projdete pasovým a celním odbavením. Pro vstup do Tanzanie potřebujete vízum, které získáte na letišti po přistání (50 USD). Na letišti vás čeká náš řidič-průvodce s terénním vozem. Odjedete k jezeru Manyara. Po cestě budete projíždět městečkem Arusha a krajinou s mnoha baobaby. Kolem jezera Manyara je jich spousta.
Po příjezdu do lodže se ubytujete a budete odpočívat. Lodž má výhled na jezero a velmi příjemný areál.

Ubytování u jezera Manyara v Africa Safari Lake Manyara Lodge (4*)
Večeře


3. den - Kráter Ngorongoro

Velmi brzy ráno budete mít budíček. Lehká snídaně a vyrazíte směrem kráter Ngorongoro. Nejprve vystoupáte na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedete do rezervace a budete stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budete na hraně kráteru. Užijete si nádherný výhled na dno kráteru a začnete sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat a vy v něm prožijete celé dopoledne a kus odpoledne.

Ngorongoro je unikátní místo a safari v něm je rovněž unikátní. Je nutné být na jeho dně co nejdříve ráno, aby byla šance vyhnout se náporu masové turistiky. Ale zkušení řidiči ví, jakou trasu v kráteru zvolit. Dno kráteru je velké jako Praha a je tedy mnoho možností jak se v něm pohybovat.

Odpoledne se z kráteru vydáte k jezeru Natron. Jezero je mimo hlavní trasy turistů a je to místo, kde zažijete ten opravdový pocit cestovatele po Africe. K jezeru dorazíte v podvečer, ubytujete se a povečeříte.

Ubytování u jezera Natron v Africa Safari Lake Natron Lodge (4*)
Snídaně - oběd - večeře


4. den - Jezero Natron

Dnešní den budete poznávat jedno z nejzajímavějších a málo navštěvovaných míst ve Východní Africe. Jezero Natron, někdy přezdívané „Jezoro smrti“.

Jezero Natron je pojmenované podle hydroxidu sodného, louhu. Voda v jezeře má hodně podobné vlastnosti, jako tahle žíravina. Může za to sopka Ol Doinyo Lengai, která je nedaleko a jejíž popel padá už po staletí do jezera a vody stékající ze sopky jsou obohacené o síru a další minerály.
Teplota vody je v jezeře často přes 50 °C. Ptáci, kteří do jezera spadnou, jsou odsouzeni k smrti. Kromě plaměňáků, kteří naopak jezero vyhledávají k páření
.

Ubytování u jezera Natron v Africa Safari Lake Natron Lodge (4*)


Snídaně - oběd - večeře


5. den - Od jezera Natron do Serengeti

Po snídani se vydáte na cestu do Serengeti, dalšího klenotu Tanzanie. Cesta je složitá, protože pojedete po nezpevněných cestách, téměř opuštěnou divokou krajinou. Vyprahlá africká krajina, kde jen občas narazíte na chudou masajskou vesničku, vás dovede až ke vstupu do národního parku Serengeti. Po registraci projedete branou a ocitnete se v jednom z nejzajímavějších národních parků Tanzanie. Vaše safari pokračuje!
Během cesty do centrální části parku, kde jste ubytovaní, můžete pozorovat zvířata. Po příjezdu do lodže se ubytujete, naobědváte a trochu si odpočinete. Odpoledne vyrazíte na safari. Zebry a pakoně, sloni a predátoři, to jsou hlavní obyvatelé centrálního Serengeti. Do lodže se vrátíte na večeři.

Ubytování v Serengeti v Africa Safari Central Serengeti Lodge (4*)
Snídaně - oběd - večeře


6. den - Serengeti

Před svítáním vás probudí váš průvodce a po kávě a čaji se vydáte na ranní safari. Zažijete východ slunce v divoké africké savaně. Je to čas predátorů. Při troše štěstí uvidíte lvy, jak hodují na své kořisti, nebo levharta. Určitě uvidíte velké množství antilop. Kolem deváté ranní se vrátíte do lodže na snídani. Pak můžete v lodži odpočívat. Kolem vás je divoká africká příroda.
Po obědě se vydáte na odpolední safari do jiné části parku, tak abyste mohli během svého pobytu vidět úplně odlišné typy krajiny, jiná zvířata a seznámit se s životem divoké zvěře z různých úhlů pohledu.

Ubytování v Serengeti v Africa Safari Central Serengeti Lodge (4*)
Snídaně - oběd - večeře


7. den - Ze Serengeti k jezeru Manyara

Po snídani se vydáte na dlouhou cestu zpět k jezeru Manyara. Nejprve projedete parkem Serengeti ke vstupní bráně. To je v podstatě safari, protože budete po cestě pozorovat zvířata, která potkáte. Pak projedete územím Masajů až k úpatí kráteru Ngorongoro a vystoupáte na jeho vrchol. Projedete po jeho prstenci a sestoupíte na planinu na jeho druhé straně. A po planině přejedete až nad jezero Manyara. Budete sjíždět krajinou baobabů do lodže.

Ubytování u jezera Manyara v Africa Safari Lake Manyara Lodge (4*)
Snídaně - oběd - večeře


8. den - Výlet na kolech u jezera Manyara a odlet do Evropy

Brzy ráno snídaně a po ní výlet na kolech v okolí jezera Manyara a v okolí vesnice Mto wa Mbu. Před obědem návrat do lodže. Oběd a odjezd na letiště pro odlet do Evropy.
Snídaně - oběd


9. den - Přílet do Vídně

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700