facebook
Tanzanie -  plameňáci u jezera Natron a mnohem více -

Tanzanie - plameňáci u jezera Natron a mnohem více

5 nocí od
Tanzanie, Lake Natron, Poznávací zájezdy

Tanzanie - plameňáci u jezera Natron a mnohem více

Privátní safari v Tanzánii ideální pro všechny, kdo chtějí maximalizovat odlišné zážitky v krátké době. Kombinace úchvatného kráteru Ngorongoro s jezerem Natron uchvátí ty nejnáročnější.

Vydat se na safari do Tanzanie je snem mnoha milovníků divokých zvířat. Na první pohled se může zdát, že zájezdů na safari je na trhu hodně, ale při bližším pohledu zjistíte, že ne vše, co se jako cesta na safari tváří, ve skutečnosti takovou cestou je. Tanzanie není levná země a poplatky za vstup do národních parků jsou také hodně vysoké, zvlášť u těch vyhlášených míst jako je Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. Zájezdy na safari do Tanzanie pořádáme už od roku 1994 a můžeme připravit na míru zájezd všech kategorii. Zájezd, který máte před sebou, jsme vytvořili pro ty, co vyžadují kvalitu a přitom nechtějí nebo nemohou platit úplně individualizované služby. Je to zájezd za výbornou cenu a ve výborné kvalitě, nabízející mnoho zážitků.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Přírodní památka UNESCO kráter Ngorongoro
  • Planeňáci u jezera Natron - jezera smrti
  • Sloni v NP Tarangire
  • Safari auto s kvalifikovaným řidičem-průvodcem
  • Základní cena na osobu při počtu 4 osob v autě. V safari autě může být až 6 osob, v tomto případě bude cena na účastníka nižší. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte, rádi Vám sdělíme cenu ve vašem případě.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet do Tanzánie

2. den: NP Tarangire

3. den: Maasai Boma a jezero Manyara

4. den: kráter Ngorongoro

5. den: jezero Natron

6. den: Plameňáci

7. den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenky na trase Praha - Kilimanjaro – Praha
1x Vnitrostátní přelet v Tanzánii
Veškeré transfery safari autem zahrnující dopravu z/na letiště, safari výjezdy či přejezdy mezi lokalitami
1x ubytování v Africa Safari Arusha Lodge (4*)
3x ubytování v Africa Safari Lake Manyara Lodge (4*)
1x ubytování v Africa Safari Lake Natron Lodge (4*)
Stravování dle programu (plná penze)
3x safari výjezdy (Tarangire, Ngorongoro, Natron)
Aktivity zmíněné v programu (pěší safari za plameňáky, návštěva masajské vesničky)
Vstupy do parků dle programu
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje
Nápoje
Spropitné pro místní průvodce (cca 5-10 USD na osobu a den)
Fakultativní výlety

1. den: Přílet do Tanzánie

Ráno odletíte z České republiky na letiště v Kilimanjaru.

Ubytování v Africa safari Arusha Lodge.

2. den: NP Tarangire

Po snídani Vás v městečku Arusha Vás vyzvedne Váš průvodce a řidič a vyrazíte na safari do národního parku Tarangire, pojmenovaném podle řeky Tarangire, která je hlavním zdrojem pitné vody pro celý park. Oběd dostanete s sebou zabalený, abyste neztráceli čas a mohli si již vychutnávat pravou africkou atmosféru. I když hlavním tématem budou sloni - Tarangire je rájem slonů - uvidíte i hodně jiných zvířat. Po safari se přesunete k jezeru Manyara, kde se i ubytujete na několik příštích nocí.

Ubytování v Africa safari Lake Manyara Lodge.

Snídaně - oběd - večeře


3. den: Maasai Boma Lake manyara

Dnešní den bude více o kultuře a místních obyvatelích. Navštívíte masajskou vesničku, abyste pochopili, jaký je život místních domorodců, jak chrání svůj majetek před predátory, viděli tradiční masajské chýše či si s nimi zatančili tradiční tance. odpoledne pak můžete relaxovat u bazénu, nebo si vybrat některou z volitelných aktivit ( jízda na kole, nočné safari atd.)

Snídaně - oběd - večeře


4. den: Kráter Ngorongoro

Velmi brzy ráno budete mít budíček. Lehká snídaně a vyrazíte směrem kráter Ngorongoro. Nejprve vystoupáte na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedete do rezervace a budete stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budete na hraně kráteru. Užijete si nádherný výhled na dno kráteru a začnete sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat a vy v něm prožijete celý den. 

Ngorongoro je unikátní místo a safari v něm je rovněž unikátní. Je nutné být na jeho dně co nejdříve ráno, aby byla šance vyhnout se náporu masové turistiky. Ale zkušení řidiči ví, jakou trasu v kráteru zvolit. Dno kráteru je velké jako Praha a je tedy mnoho možností jak se v něm pohybovat. V kráteru můžete vidět celou velkou pětku vč. černého nosorožce, ale i spoustu dalších zvířat jako jsou hyeny či zebry.

Snídaně - oběd - večeře


5. den: Cesta k jezeru Natron

Dnešní den pojedete k jednomu z nejzajímavějších a málo navštěvovaných míst ve Východní Africe. Jezero Natron, někdy přezdívané „Jezero smrti“. Cestou se změní krajina z bujné vegetace na vyprahlou krajinu lemovanou jen místy menšími masajkými vesničkami.Ubytujete se Africa Safari lake Natron lodge.

Jezero Natron je pojmenované podle hydroxidu sodného, louhu. Voda v jezeře má hodně podobné vlastnosti, jako tahle žíravina. Může za to sopka Ol Doinyo Lengai, která je nedaleko a jejíž popel padá už po staletí do jezera a vody stékající ze sopky jsou obohacené o síru a další minerály.
Teplota vody je v jezeře často přes 50 °C. Ptáci, kteří do jezera spadnou, jsou odsouzeni k smrti. Kromě plaměňáků, kteří naopak jezero vyhledávají k páření.

Snídaně - oběd - večeře


6. den: Plameňáci

Dnešek bude ve znamení plameňáků. Místní domorodec Vás provede po březích jezera, kde se v době hnízdění vyskytuje až 2,5milionů plameňáků. Doba líhnutí probíhá od září do dubna, přičemž její vrchol je v říjnu a listopadu.

Okolo poledne Vás pak odvezou na letiště, odkud se vrátíte zpět do Arushy, budete tak mít možnost prohlédnout si vše ještě i z ptačí perspektivy. Dnes Vás odvezou na blízké letiště, odkud poletíte do Arushy, po přistání zůstanete v lodgi, kde můžete si dát pozdní oběd či strávit den u bazénu.Nad ránem Vás přepraví na mezinárodní letiště Kilimanjaro, odkud odletíte do Prahy.

Snídaně


7. den: Přílet do Prahy

Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading