facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

1. den - Odlet z Prahy do Bangkoku

2. den - Přílet do Bangkoku


Po příletu do Bangkoku transfer do hotelu, ubytování, volno. Doporučujeme využít fakultativní výlet na řeku Chao Praya s večeří.

Fakultativně: Průvodcovaná plavba lodí po řece Chao Praya s večeří

Velice oblíbený výlet, který vám ukáže Bangkok ve večerních hodinách. V podvečer se sejdeme v recepci a společně dojedeme do přístavu, kde se nalodíme na vyhlídkovou loď. Loď slouží zároveň jako plovoucí restaurace a my ochutnáme k večeři thajské speciality. Poplujeme centrem Bangkoku a budeme mít velmi hezké výhledy na město a chrámy. Plavba trvá cca 2 hodiny. Po návratu do přístavu odjedeme zpět do hotelu.

Přenocování v Bangkoku – Hotel Ibis Style 3*
3. den - Prohlídka Bangkoku


Po snídani celodenní prohlídka města, seznámíme se s architekturou, náboženstvím a místními obyvateli. Začneme chrámem Wat Tramit – 3 metry vysoká a 5,5 tuny vážící socha Buddhy vyrobená ze zlata. Chrám Wat Po bude další zastávkou, kde můžeme obdivovat sochu ležícího Buddhy. Královský palác se smaragdovým Buddhou je jedním z nejdůležitějších památek a také nejúchvatnější. Od chrámu Wat Saket je krásný výhled na město, odtud pojedeme lodí zpět do centra Bangkoku, cestou zastávka v chrámu Wat Arun. Do hotelu se vrátíme v pozdních odpoledních hodinách.

Přenocování v Bangkoku - Hotel Ibis Style 3*

Snídaně


4. den - Most přes řeku Kwai


Snídaně, dnes se budeme celý den věnovat historii. Odjezd do Kanchanaburi (cca 130 km), cestou zastávka v chrámu Wat Tam Sua, kde je 18 m vysoký Buddha pokrytý zlatou mozaikou a je odtud překrásný výhled. Další zastávkou je válečný hřbitov z druhé světové války, následuje most přes řeku Kwai, 300 m dlouhý železniční most byl v roce 1945 zničen spojeneckými bombami. Projížďka vlakem po „železnici smrti“. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Kanchanaburi – Hotel 4*

Snídaně


5. den - Památná Ayutthaya


Snídaně v hotelu, poté cesta do chrámu Wat Palelai v Suphanburi, dále si prohlédneme ruiny chrámu Wat Chai Wattanaram, replika chrámu Angkor. Poslední zastávkou budou chrámy zapsané v UNESCO – Wat Si Sanphet, Wat Mahathat a Wat Mongkol Bophit. Odpoledne příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Ayutthayi – Hotel 4*

Snídaně


6. den - Pitsanulok a část Sukhotai


Po snídani pojedeme do provincie Phitsanulok, rodiště krále Naresuana Velikého, který roku 1584 prohlásil Ayutthayu nezávislou na Barmě. Cestou navštívíme Wat Prasri Rattana Mahatat. Další zastávkou je historický park v Sukhotai, zapsaný v UNESCO jako kulturní a přírodní dědictví. Řadí se mezi nejúchvatnější thajské památky. Zde navštívíme také Wat Mahathat a Wat Si Chum. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Sukhotai – Hotel 4*

Snídaně


7. den - Na jeden den thajským farmářem


Snídaně, volný den.

Fakultativně: Organic Agriculture project
Na pozemku bývalého letiště Sukhotai se farmáři snaží pěstovat produkty bez použití chemických látek, máme možnost navštívit místní farmu, uvidíme, jak zde produkují vejce, budeme pozorovat vodní buvoly, malé zoo a orchidejovou farmu. Seznámíme se s pěstováním rýže, to vše tradičními způsoby.

Přenocování v Sukhotai – Hotel 4*

Snídaně


8. den - Na kole prohlídka Srisatchanalai

Po snídani opouštíme Sukhotai a první zastávkou bude historický park Srisatchanalai, jehož ruiny leží na pravém břehu řeky Yom, pokračujeme do oblasti Lampang, navštívíme chrám Wat Phrathat Lampang Luang, nejzajímavější dřevěný chrám ve stylu „lanna“ z roku 1476. Pokračujeme do města Lamphun, cestou zastávka na tržnici s exotickým ovocem. V Lamphunu si prohlédneme chrám Wat Phra That Hariphunchai, který pochází z 11. století.
Dnešní den končí ve městě Chiang Mai, kde se také odpoledne ubytujeme.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*

Snídaně


9. den - Prohlídka Chian Mai a okolí


Snídaně, dnes začneme projížďkou po řece Mae Ping (cca 2 hodiny), pojedeme na sever z města, kde uvidíme místní pěstitele a malé vesničky s autentickou přírodou. Řeka zde má nezastupitelnou roli, původně sloužila jako dopravní tepna a také jako zásobárna vody. Po plavbě půjdeme pěšky na místní trh „Kad Luang“, rušné místo místních obyvatel, kde se nabízí místní potraviny a speciality, stejně tak je zde nádherný květinový trh. Dalším místem, kde se zastavíme, je Doi Suthep, posvátný vrcholek tyčící se nad městem Chiang Mai, kde stojí chrám Wat Phrathad Doi Suthep z roku 1384. Thajští poutníci se zde scházejí, aby se poklonili buddhistické relikvii uložené v malebné zlaté „chedi“. Odpoledne návrat do hotelu.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*

Snídaně


10. den - Den slonů a přírody v horách


Po snídani pojedeme asi 50 minut severně od Chiang Mai, cesta vede místními vesničkami, pralesem a můžeme sledovat i místní farmáře. Přijedeme do Baan Chang sloního parku. Zde se seznámíme se slony a dozvíme se více o jejich životě, krmení a také něco z historie a využití slonů při práci. Půjdeme se podívat na koupání slonů. Čaj a káva a malé občerstvení (ovoce) během pobytu ve sloním parku. Odpoledne volno a návrat do hotelu.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*

Snídaně


11. den - Odlet


Snídaně, dle času letu transfer na letiště, odlet.

Snídaně


12. den - Přílet do Prahy


SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700