facebook
Poznávací: Od Bangkoku na sever s českým průvodcem - Ayutthaya

Poznávací: Od Bangkoku na sever s českým průvodcem

9 nocí od 49 900 Kč
Thajsko, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Zájezdy do Thajska nabízí na našem trhu celá řada cestovních kanceláří. Většinou jde o dovolenou u moře. Poznávacích zájezdů, navíc s českým průvodcem, už tolik není. Marco Polo Int. nabízí poznávací zájezdy do Thajska už od roku 1992. Thajsko máme moc rádi a snažíme se neustále objevovat nová místa, která by mohla být zajímavá i pro naše klienty.
Zájezd, který máte před sebou, jsme koncipovali jako cestu za poznáním a zážitky. Najdete v něm nádhernou thajskou přírodu, historické památky, chrámy, autentické vesnice s rýžovými políčky, ale i výlety na kolech a další aktivity. Přijměte naše pozvání k návštěvě jednoho z nejzajímavějších koutů Jihovýchodní Asie.

Fotogalerie

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Okruh v malé skupině max. do 10 osob
  • Královské město Bangkok
  • UNESCO památky v Kanchanaburi a v Sukhotai
  • Most přes řeku Kwai
  • Historické město Chiang Mai
  • Návštěva sloního parku a projížďka po řece
  • Možnost prodloužení o pobyt u moře
  • Prodlužte si zájezd do Thajska o návštěvu Angkor Wat


1. den: odlet z PRAHY


2. den: Vítejte v BANGKOKU


3. den: Poznáváme BANGKOK


4. den: BANGKOK – KANCHANABURI


5. den: KANCHANABURI – AYUTHAYA


6. den: AYUTTHAYA – PITSANULOK – SUKHOTAI


7. den: SUKHOTAI


8. den: SUKHOTAI – LAMPANG – LAMPHUN – CHIANG MAI


9. den: CHIANG MAI – plavba po řece –místní trh, DOI SUTHEP – WAT PRATHAD10. den: CHIANG MAI – sloní park


11. den: odlet z CHIANG MAI


12. den: přílet do PRAHY

Cena zahrnuje


Leteckou dopravu s odletem z Prahy s přestupem do Bangkoku, zpět s odletem z Chiang Mai
9x ubytování se snídaní v hotelech 3 a 4* dle programu
Kompletní transfery
Vstupy dle programu
Česky mluvící průvodce po celou dobu pobytu
Základní zdravotní pojištění
Pojištění ck

Cena nezahrnuje


Připojištění 1490 Kč (storno, zavazadla, odpovědnost za škodu)
Osobní výdaje
Fakultativní výlety

1. den - Odlet z Prahy do Bangkoku

2. den - Přílet do Bangkoku


Po příletu do Bangkoku transfer do hotelu, ubytování, volno. Doporučujeme využít fakultativní výlet na řeku Chao Praya s večeří.

Fakultativně: Průvodcovaná plavba lodí po řece Chao Praya s večeří

Velice oblíbený výlet, který vám ukáže Bangkok ve večerních hodinách. V podvečer se sejdeme v recepci a společně dojedeme do přístavu, kde se nalodíme na vyhlídkovou loď. Loď slouží zároveň jako plovoucí restaurace a my ochutnáme k večeři thajské speciality. Poplujeme centrem Bangkoku a budeme mít velmi hezké výhledy na město a chrámy. Plavba trvá cca 2 hodiny. Po návratu do přístavu odjedeme zpět do hotelu.

Přenocování v Bangkoku – Hotel Ibis Style 3*
3. den - Prohlídka Bangkoku


Po snídani celodenní prohlídka města, seznámíme se s architekturou, náboženstvím a místními obyvateli. Začneme chrámem Wat Tramit – 3 metry vysoká a 5,5 tuny vážící socha Buddhy vyrobená ze zlata. Chrám Wat Po bude další zastávkou, kde můžeme obdivovat sochu ležícího Buddhy. Královský palác se smaragdovým Buddhou je jedním z nejdůležitějších památek a také nejúchvatnější. Od chrámu Wat Saket je krásný výhled na město, odtud pojedeme lodí zpět do centra Bangkoku, cestou zastávka v chrámu Wat Arun. Do hotelu se vrátíme v pozdních odpoledních hodinách.

Přenocování v Bangkoku - Hotel Ibis Style 3*

Snídaně


4. den - Most přes řeku Kwai


Snídaně, dnes se budeme celý den věnovat historii. Odjezd do Kanchanaburi (cca 130 km), cestou zastávka v chrámu Wat Tam Sua, kde je 18 m vysoký Buddha pokrytý zlatou mozaikou a je odtud překrásný výhled. Další zastávkou je válečný hřbitov z druhé světové války, následuje most přes řeku Kwai, 300 m dlouhý železniční most byl v roce 1945 zničen spojeneckými bombami. Projížďka vlakem po „železnici smrti“. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Kanchanaburi – Hotel 4*

Snídaně


5. den - Památná Ayutthaya


Snídaně v hotelu, poté cesta do chrámu Wat Palelai v Suphanburi, dále si prohlédneme ruiny chrámu Wat Chai Wattanaram, replika chrámu Angkor. Poslední zastávkou budou chrámy zapsané v UNESCO – Wat Si Sanphet, Wat Mahathat a Wat Mongkol Bophit. Odpoledne příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Ayutthayi – Hotel 4*

Snídaně


6. den - Pitsanulok a část Sukhotai


Po snídani pojedeme do provincie Phitsanulok, rodiště krále Naresuana Velikého, který roku 1584 prohlásil Ayutthayu nezávislou na Barmě. Cestou navštívíme Wat Prasri Rattana Mahatat. Další zastávkou je historický park v Sukhotai, zapsaný v UNESCO jako kulturní a přírodní dědictví. Řadí se mezi nejúchvatnější thajské památky. Zde navštívíme také Wat Mahathat a Wat Si Chum. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Sukhotai – Hotel 4*

Snídaně


7. den - Na jeden den thajským farmářem


Snídaně, volný den.

Fakultativně: Organic Agriculture project
Na pozemku bývalého letiště Sukhotai se farmáři snaží pěstovat produkty bez použití chemických látek, máme možnost navštívit místní farmu, uvidíme, jak zde produkují vejce, budeme pozorovat vodní buvoly, malé zoo a orchidejovou farmu. Seznámíme se s pěstováním rýže, to vše tradičními způsoby.

Přenocování v Sukhotai – Hotel 4*

Snídaně


8. den - Na kole prohlídka Srisatchanalai

Po snídani opouštíme Sukhotai a první zastávkou bude historický park Srisatchanalai, jehož ruiny leží na pravém břehu řeky Yom, pokračujeme do oblasti Lampang, navštívíme chrám Wat Phrathat Lampang Luang, nejzajímavější dřevěný chrám ve stylu „lanna“ z roku 1476. Pokračujeme do města Lamphun, cestou zastávka na tržnici s exotickým ovocem. V Lamphunu si prohlédneme chrám Wat Phra That Hariphunchai, který pochází z 11. století.
Dnešní den končí ve městě Chiang Mai, kde se také odpoledne ubytujeme.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*

Snídaně


9. den - Prohlídka Chian Mai a okolí


Snídaně, dnes začneme projížďkou po řece Mae Ping (cca 2 hodiny), pojedeme na sever z města, kde uvidíme místní pěstitele a malé vesničky s autentickou přírodou. Řeka zde má nezastupitelnou roli, původně sloužila jako dopravní tepna a také jako zásobárna vody. Po plavbě půjdeme pěšky na místní trh „Kad Luang“, rušné místo místních obyvatel, kde se nabízí místní potraviny a speciality, stejně tak je zde nádherný květinový trh. Dalším místem, kde se zastavíme, je Doi Suthep, posvátný vrcholek tyčící se nad městem Chiang Mai, kde stojí chrám Wat Phrathad Doi Suthep z roku 1384. Thajští poutníci se zde scházejí, aby se poklonili buddhistické relikvii uložené v malebné zlaté „chedi“. Odpoledne návrat do hotelu.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*

Snídaně


10. den - Den slonů a přírody v horách


Po snídani pojedeme asi 50 minut severně od Chiang Mai, cesta vede místními vesničkami, pralesem a můžeme sledovat i místní farmáře. Přijedeme do Baan Chang sloního parku. Zde se seznámíme se slony a dozvíme se více o jejich životě, krmení a také něco z historie a využití slonů při práci. Půjdeme se podívat na koupání slonů. Čaj a káva a malé občerstvení (ovoce) během pobytu ve sloním parku. Odpoledne volno a návrat do hotelu.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*

Snídaně


11. den - Odlet


Snídaně, dle času letu transfer na letiště, odlet.

Snídaně


12. den - Přílet do Prahy


SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Jóga v Thajsku - na ostrově Koh Hai - s českou lektorkou - Český průvodce Poznávací zájezdy | Thajsko

Jóga v Thajsku - na ostrově Koh Hai - s českou lektorkou

39 900 Kč 8

Zanechme na chvíli za sebou naše každodenní povinnosti, stres a negativní emoce a pojeďme se společně naladit na příchod jara a načerpat novou energii v krásném prostředí exotického ostrova. Jedinečná kombinace plážového pobytu a zdravé jógy. Užijte si lenošení na pláži, zklidněte se pomocí meditace či vyzkoušejte některý z výletů lodí na okolní ostrůvky, zdejší podmořský život je bohatý, takže šnorchlování pro vás bude zážitkem.


Celým pobytem vás bude doprovázet Katka Prýmková, tvořivý člověk s nikdy nekončící dobrou náladou. Katka žila několik let v Austrálii a na Maledivách a poslední roky procestovala s batohem na zádech kus světa. Je to nadšená fotografka i dobrodruh s vášní pro poznávání nových kultur a zemí, kterou mimo jógu baví také číst krásné knihy, skládat básně a potápět se v hlubinách oceánu.

Katka je zároveň certifikovanou lektorkou jógy vedenou pod registrací mezinárodních učitelů u Yoga Alliance. Jógou a její výukou se zabývá již přes 11 let. Pravidelně jezdí do Indie a Thajska, kde se i ona stále učí novému od svých učitelů. Vyučovala jógu v nejrůznějších koutech světa a dnes se snaží kousek této příjemné energie vdechnout i do svých lekcí. Při učení jógy se snaží být v neustálém kontaktu s každým jednotlivcem, tedy naslouchat jeho potřebám a pomáhat mu při ásanách tak, aby pro něj cvičení bylo přínosné a pochopil hlubší podstatu jógy.

Pobyt je také skvělou možností pro sólo cestovatele, kteří milují cestování a poznávání nových zemí.

Detail Termíny a ceny +
Poznávací zájezd: ostrovy Thajska a Malajsie - Poznávací zájezdy | Thajsko

Poznávací zájezd: ostrovy Thajska a Malajsie

44 500 Kč 12


Thajské ostrovy Koh Lanta, Koh Hai a Koh Lipe s kombinací malajského ostrova Langkawi, jsou pro vás možností, jak poznat dvě země a navštívit nejkrásnější ostrovy Andamanského moře. Výborné jídlo, krásná příroda, zatím nedotčena turistickým ruchem, úžasné šnorchlování a relax u moře, to je přesně to, co vám tento zájezd nabízí.

Detail Termíny a ceny +