facebook
Putování Thajskem trochu jinak a Laos -

Putování Thajskem trochu jinak a Laos

13 nocí od 92 900 Kč
Thajsko, Poznávací zájezdy

Putování Thajskem trochu jinak a Laos

Proč jet na tento zájezd do Thajska a Laosu?

Do Thajska odcestovalo za posledních desetiletí několik stovek Čechů. Samostatně, nebo s cestovními kancelářemi. Mnoho z nich se do Thajska pravidelně vrací. Zdálo by se, že už všichni všude byli a že už není co objevovat. Opak je ale pravdou. Thajsko je velmi dynamicky se rozvíjející země, která ale lpí na mnoha věcech natolik tradičních, že se nemění celá staletí. Napětí mezi těmito dvěma protiklady vytváří velmi zajímavou současnost, která určitě stojí za vidění a prožití.

Marco Polo Int. byla úplně první cestovní kanceláří, která cesty do Thajska pořádala a naše více než 30 letá zkušenost je pro naše klienty zárukou, že víme co a proč nabízíme, co a proč zahrneme do svých itinerářů. Zárukou, že s námi můžete objevovat i nová místa, nebo nahlížet na ta tradiční netradičním způsobem.

Vydejte se s námi na putování Thajskem trochu jinak a přidejte si ke své cestě návštěvu Laosu a popřípadě i odpočinek u moře.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Výborný itinerář, který kombinuje známá i neznámá místa
  • Velmi kvalitní ubytování
  • Kvalitní průvodci
  • Zajímavá kombinace Thajska a Laosu
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet do Laosu
Poletíme přímým letem Thai Airways z Mnichova do Bangkoku a navazujícím letem do Luang Prabangu. Do Mnichova zařídíme svoz autobusem. Je to nejrychlejší a nejpohodlnější spojení.

Den 2. - Přílet do Laosu a Luang Prabang

Brzy ráno přistaneme v Bangkoku a přestoupíme na let do Laosu. Zavazadla budeme mít odbavená až do Luang Prabangu, takže přestup budeme mít pohodlný a doba na přestup je cca 2,5 hodiny (Bangkok Luang Prabang, 08:45 1020, doba letu 1:35). Přílet do LP a celní a pasové formality. Transfer do hotelu a ubytování.

Odpoledne a v podvečer procházka po městě. Večeři si dáme v nějaké příjemné hospůdce.

Den 3. - Luang Prabang

Budíček před svítáním. Za svítání vychází mniši z klášterů a začínají procházet ulicemi města. Je to zvláštní čas a neopakovatelná atmosféra, kdy tiší mniši prochází tichými ulicemi probouzejícího se města. Stojí za to si přivstat.

Po ranní procházce se vrátíme do hotelu na snídani a připravíme se na další aktivní den. Prohlídku města na kolech.

Pro ty, kteří se obávají, že by den na kolech nezvládli, jsou k dispozici elektrokola. Prohlídku města začneme v bývalém královském paláci (dnes je to Národní muzeum) a seznámíme se s laoskou historií. Budeme pokračovat uličkami města k proslulému chrámu Wat Mai a postupně si prohlédneme některé další chrámy. Projedeme se podél řeky Nam Khan až k nejuctívanějšímu chrámu Luang Prabangu, k chrámu Wat Xieng Tong.

Odměnou za námahu nám bude oběd v Tamarindu – jedné z nejlepších místních restaurací.

Po obědě vyrazíme na trh Phosy Market a navštívíme neziskovou organizaci Ock Pop Tock, která se snaží zachovat tradiční umění starých laoských tkalců.

Dlouhý den zakončíme projížďkou po řece Mekong a v podvečer se vrátíme do hotelu.

Den 4. - Okolí Luang Prabangu

Poslední den v Laosu. Po snídani odjedeme kousek za Luang Prabang na farmu Living Land Community Farm – krásné místo, které se snaží obnovit organické zemědělství v souladu s místní přírodou.

Užijte si procházku s průvodcem po ekologické zeleninové farmě a naučte se nejrůznější řemesla, od výroby doškových střech a košíkářství až po výrobu nudlí a získávání šťávy z cukrové třtiny. Vyzkoušíme si na chviličku život farmáře – spíš se zasmějeme své neschopnosti přežít.

Po farmaření přejedeme k vodopádu Kuan Si. Kromě krásné přírody je také možné se koupat v tyrkysových bazénech pod nimi (oblékejte se prosím skromně.) Pro odvážné se můžete vydat na vrchol vodopádů po strmé stezce, kde na vás čekají úžasné výhledy.

Návrat do hotelu pozdě odpoledne a nocleh.

Den 5. - Z Luang Prabangu do Chiang Mai

Ráno v klidu posnídáme v hotelu a kolem 10 hodiny odjedeme na letiště v Luang Prabangu, abychom ve 13:05 odletěli do Chiang Mai. Přistaneme ve 14:15.

Čeká nás celní a pasové odbavení do Thajska. Přejedeme do hotelu a v rychlosti se ubytujeme a
vydáme se na prohlídku města.
Vrcholem prohlídky města bude impozantní Wat Doi Suthep, kam dorazíme při západu slunce, kdy je chrám nejkrásnější. Večer se vydáme do města, plného nočního života a na noční trh.

Den 6. - Do hor mezi Kareny

Na následující dva dny se vzdáme pohodlí a vyrazíme do hor mezi tradiční kmen KARENŮ.. Brzy ráno po snídani si nás u hotelu vyzvedne pick-up a na jeho korbě se vydáme do hor.

Po příjezdu do vesnice se seznámíme s tím, jak taková tradiční vesnice funguje i v dnešní moderní době. Moderní svět proniká do vesnic stále patrněji a mění život k nepoznání. Přesto stále ještě stojí za to se do vesnic vydat a dotknout se alespoň stínu toho, co tu zažívali dřívější cestovatelé. Kmen je hodně závislý na tom, co si sám vyprodukuje – od zeleniny, rýže a dalších plodin, až po chovná zvířata na maso. V rámci vesnice funguje i obchod, včetně „rychlého občerstvení“.

Pak se vydáme na túru do džungle – její délka lze ovlivnit a jsou k dispozici různě dlouhé trasy. Určitě doporučuji alespoň 2-3 hodinovou trasu.
Dáme si oběd u vodopádu (piknik) – když bude vhodné počasí, budeme i trochu grilovat. Pozdě odpoledne se vrátíme do vesnice. Tady budeme i nocovat.

Večer průvodce připraví tradiční sezónní jídlo, často včetně čerstvě vypěstovaných surovin. Užijte si jídlo a klid života daleko od shonu města. Čas jídla spojuje všechny kolem ohně, zejména v chladných zimních měsících

Nocleh v ubytování v rodině Karen nabízí venkovní sprchy a ekologické bambusové/dřevěné chatrče. Usínejte za zvuků džungle.

Den 7. - Vykoupejte si svého slona

Probuzení v džungli je většinou velmi brzké – nejen, že domácí se vydávají za svou každodenní prací, ale z venku je slyšet kohouty a ptáky všeho druhu. Prostě budíček na vsi. Tradiční domácí snídaně je posilněním pro další procházku v džungli. Součástí cesty je návštěva záchranné stanice pro slony. Zůstaneme v něm několik hodina a budeme se aktivně zapojovat do života tábora. Budeme krmit, učit se slonům velet a možná se se slony i projdeme džinglí.

Po procházce není nic lepšího, než se zchladit v řece a vykoupat i svého slona. Řeka Mae Wang vám k tomu poskytne skvělé podmínky.

Poobědváme u řeky. Po obědě se vydáme po proudu řeky na bambusových vorech.

Na konci raftu budeme mít možnost se převléct do suchého a čistého oblečení a vydáme se nazpět do civilizace, do Chaing Mai.

Den 8. - Z Chiang Mai do Lampangu

Po snídani se vydáme na jih, směrem do Lampangu. Čekají nás cca 3 hodiny jízdy krásnou hornatou krajinou do města Lampang, který je často nazýván „Malým Bhutánem“.

Lampang je malé tradiční severothajské město a v některých částech je jako návrat v čase. Je běžné vidět místní obyvatele cestovat koňskými povozy. Lampang má poměrně dlouhou historii, která sahá až do 7. století, kdy královna Chammathewi, první vládkyně oblasti Lamphun, založila město, aby po její smrti dala svému synovi místo, kde by vládl.

Po příjezdu do města se ubytujeme a půjdeme do centra na oběd, abychom si užili pozorování místního života. Projdeme se po Talad Gao Road s jejími zajímavými budovami a trochu si odpočineme v některé kavárně, abychom se připravili na odpolední výstup k chrámu Wat Chaloem Phra Kiat.

Výstup trvá cca 1 hodinu a je dost náročný především kvůli velkému horku, které v Lampangu prakticky nikdy nepolevuje. Výstup ale stojí za to a vaše úsilí bude odměněno nádherným výhledem.

Den 9. - Z Lampangu do Sukhothai

Po snídani se vydáme ještě více na jih. 3-4 hodiny jízdy nás dovedou do jednoho z nejkrásnějších historických měst Thajska – ke slavné památce UNESCO – ke královskému městu Sukhothai.

Tady vznikla thajská abeceda, první zákony země a tady vznikly základy tradičního thajského umění. Královským městem byla Sukhothai více než 100 let. Roku 1367 se ale hlavní sídlo království přesunulo do Ayuthayi.
Po příletu se odjedeme ubytovat a trochu si odpočineme.

Den 10. - Sukhothai

Po snídani se vydáme k objevování nádherné památky UNESCO – historický park obsahuje téměř 200 staveb, některé jsou téměř zničené, jiné zachované a další rekonstruované. Po areálu se budeme pohybovat na kolech – navštívíme Wat Sri Sawai, Wat Sra Sri, Wat Trapang Ngoen a Wat Mahathat. Dalším vrcholem je Wat Sri Chum, kde v sedě leží obrovský Buddha.

Den na kole bude pokračovat i odpoledne, kdy vyrazíme do krajiny v okolí historického parku. Budeme projíždět rustikálními vesnicemi, rýžovými políčky a budeme ochutnávat místní pochoutky při zastávkách v různých restauracích. V podvečer se vrátíme do hotelu.

Den 11. - Odlet ze Sukhothai do Bangkoku a přejezd k moři

Brzy ráno odjezd na letiště a odlet do Bangkoku (08:50). Po příletu do Bangkoku transfer do oblasti Pattaya. Cesta trvá cca 1,5 hodiny, podle hotelu, do kterého se jede. Ubytování a pobyt u moře

Den 12. až den 14. - Pobyt u moře

Máte plné 3 dny u moře. Dost na to, abyste si trochu odpočinuli a málo na to, abyste se začali nudit.

Den 15. - Odjezd do Bangkoku a odlet do Evropy

Celé dopoledne u moře. Odpoledne transfer na letiště do Bangkoku, na odlet do Mnichova.

16. den  - Odlet z Bangkoku do Mnichova a přejezd do Prahy

Po půlnoci (00:50) odlet přímou linkou z Bangkoku do Mnichova. Přílet do Mnichova v 06:45 a odjezd autobusem do Prahy.

Cena zahrnuje

• Letenky na trase Mnichov Bangkok Mnichov v ekonomické třídě (v kalkulaci je zahrnuta cena 23 000,-, která je nyní k dispozici. Pokud dojde v průběhu rezervace k jejímu navýšení, bude rozdíl účtován na vrub klienta. Pokud CK potvrdí cestovní smlouvu, budoucí rozdíl jde na vrub CK)
• Letenku na trase Bangkok Luang Prabang – (4.800,-)
• Letenka na trase Luan Prabang Chiang Mai (4.700,-)
• Letenku na trase Sukhothai Bangkok (2.480,-)
• Transfery dle programu
• Vstupy do památek dle programu
• 9 nocí ubytování v uvedených zařízeních se stravováním dle programu. Během treku k domorodým kmenům v horách je v tradičním karenském srubu = jedna společná místnost na kůlech (srub pro naši skupinu). Pohodlné matrace s povlečením na podlaze – každá dvojice matrací má svou moskytiéru. Je nutné si uvědomit, že jsme na návštěvě ve velmi tradičním prostředí a musíme ctít a respektovat místní pravidla. Toalety a umývárna jsou společné (západní wc s zaléváním).
• 4 noci u moře hotelu Sea Sand Sun v pokoji Garden Villas se snídaní
• Pitná voda během všech transferů

• Anglicky mluvící místní průvodci
• Česky mluvící průvodce Marco Polo Int.
• Zákonné pojištění CK
• Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

• Víza (vyřídíme) – je možné, že v době realizace zájezdu nebudou potřeba
• Zdravotní pojištění – nabídneme a zařídíme
• Pojištění storna a Covidu – nabídneme a zařídíme
• Stravování mimo uvedené v programu
• Nápoje během stravování zahrnutého do programu
• Spropitné místním průvodcům a karenské vesnici – počítejte 115 USD, které vybere průvodce Marco Polo a bude distribuovat během cesty

Den 1. - Odlet do Laosu

Poletíme přímým letem Thai Airways z Mnichova do Bangkoku a navazujícím letem do Luang Prabangu. Do Mnichova zařídíme svoz autobusem. Je to nejrychlejší a nejpohodlnější spojení.

Mnichov Bangkok         13:35 0610+1         doba letu 10:35

Bangkok Luang Prabang 08:45 1020 doba letu 1:35

Den 2. - Přílet do Laosu a Luang Prabang

Brzy ráno přistaneme v Bangkoku a přestoupíme na let do Laosu. Zavazadla budeme mít odbavená až do Luang Prabangu, takže přestup budeme mít pohodlný a doba na přestup je cca 2,5 hodiny (Bangkok Luang Prabang, 08:45 1020, doba letu 1:35). Přílet do LP a celní a pasové formality. Transfer do hotelu a ubytování.

Ubytování: 3 nagas 4* https://www.3-nagas.com/  

Odpoledne a v podvečer procházka po městě. Večeři si dáme v nějaké příjemné hospůdce.

Den 3. - Luang Prabang

Budíček před svítáním. Za svítání vychází mniši z klášterů a začínají procházet ulicemi města. Je to zvláštní čas a neopakovatelná atmosféra, kdy tiší mniši prochází tichými ulicemi probouzejícího se města. Stojí za to si přivstat.

Po ranní procházce se vrátíme do hotelu na snídani a připravíme se na další aktivní den. Prohlídku města na kolech.

Pro ty, kteří se obávají, že by den na kolech nezvládli, jsou k dispozici elektrokola. Prohlídku města začneme v bývalém královském paláci (dnes je to Národní muzeum) a seznámíme se s laoskou historií. Budeme pokračovat uličkami města k proslulému chrámu Wat Mai a postupně si prohlédneme některé další chrámy. Projedeme se podél řeky Nam Khan až k nejuctívanějšímu chrámu Luang Prabangu, k chrámu Wat Xieng Tong.

Odměnou za námahu nám bude oběd v Tamarindu – jedné z nejlepších místních restaurací.

Po obědě vyrazíme na trh Phosy Market a navštívíme neziskovou organizaci Ock Pop Tock, která se snaží zachovat tradiční umění starých laoských tkalců.

Dlouhý den zakončíme projížďkou po řece Mekong a v podvečer se vrátíme do hotelu.

Snídaně - oběd


Den 4. - Okolí Luang Prabangu

lední den v Laosu. Po snídani odjedeme kousek za Luang Prabang na farmu Living Land Community Farm – krásné místo, které se snaží obnovit organické zemědělství v souladu s místní přírodou. 

Užijte si procházku s průvodcem po ekologické zeleninové farmě a naučte se nejrůznější řemesla, od výroby doškových střech a košíkářství až po výrobu nudlí a získávání šťávy z cukrové třtiny. Vyzkoušíme si na chviličku život farmáře – spíš se zasmějeme své neschopnosti přežít.

Po farmaření přejedeme k vodopádu Kuan Si. Kromě krásné přírody je také možné se koupat v tyrkysových bazénech pod nimi (oblékejte se prosím skromně.) Pro odvážné se můžete vydat na vrchol vodopádů po strmé stezce, kde na vás čekají úžasné výhledy.

Návrat do hotelu pozdě odpoledne a nocleh.

Snídaně


Den 5. - Z Luang Prabangu do Chiang Mai

Ráno v klidu posnídáme v hotelu a kolem 10 hodiny odjedeme na letiště v Luang Prabangu, abychom ve 13:05 odletěli do Chiang Mai. Přistaneme ve 14:15.

Čeká nás celní a pasové odbavení do Thajska. Přejedeme do hotelu a v rychlosti se ubytujeme a 

vydáme se na prohlídku města. 

Vrcholem prohlídky města bude impozantní Wat Doi Suthep, kam dorazíme při západu slunce, kdy je chrám nejkrásnější. Večer se vydáme do města, plného nočního života a na noční trh.

Ubytování :  Bodhi Serene Chian Mai

https://bodhiserene.com/about-bodhi-serene-hotel.php

Snídaně


Den 6. - Do hor mezi Kareny

Na následující dva dny se vzdáme pohodlí a vyrazíme do hor mezi tradiční kmen KARENŮ.. Brzy ráno po snídani si nás u hotelu vyzvedne pick-up a na jeho korbě se vydáme do hor

Po příjezdu do vesnice se seznámíme s tím, jak taková tradiční vesnice funguje i v dnešní moderní době. Moderní svět proniká do vesnic stále patrněji a mění život k nepoznání. Přesto stále ještě stojí za to se do vesnic vydat a dotknout se alespoň stínu toho, co tu zažívali dřívější cestovatelé. Kmen je hodně závislý na tom, co si sám vyprodukuje – od zeleniny, rýže a dalších plodin, až po chovná zvířata na maso. V rámci vesnice funguje i obchod, včetně „rychlého občerstvení“

Pak se vydáme na túru do džungle – její délka lze ovlivnit a jsou k dispozici různě dlouhé trasy. Určitě doporučuji alespoň 2-3 hodinovou trasu.

Dáme si oběd u vodopádu (piknik) – když bude vhodné počasí, budeme i trochu grilovat. Pozdě odpoledne se vrátíme do vesnice. Tady budeme i nocovat.

Večer průvodce připraví tradiční sezónní jídlo, často včetně čerstvě vypěstovaných surovin. Užijte si jídlo a klid života daleko od shonu města. Čas jídla spojuje všechny kolem ohně, zejména v chladných zimních měsících

Nocleh v ubytování v rodině Karen nabízí venkovní sprchy a ekologické bambusové/dřevěné chatrče. Usínejte za zvuků džungle.

Snídaně - oběd - večeře


Den 7. - Vykoupej si svého slona

Probuzení v džungli je většinou velmi brzké – nejen, že domácí se vydávají za svou každodenní prací, ale z venku je slyšet kohouty a ptáky všeho druhu. Prostě budíček na vsi. Tradiční domácí snídaně je posilněním pro další procházku v džungli. Součástí cesty je návštěva záchranné stanice pro slony. Zůstaneme v něm několik hodina a budeme se aktivně zapojovat do života tábora. Budeme krmit, učit se slonům velet a možná se se slony i projdeme džinglí.

Po procházce není nic lepšího, než se zchladit v řece a vykoupat i svého slona. Řeka Mae Wang vám k tomu poskytne skvělé podmínky.

Poobědváme u řeky. Po obědě se vydáme po proudu řeky na bambusových vorech.

Na konci raftu budeme mít možnost se převléct do suchého a čistého oblečení a vydáme se nazpět do civilizace, do Chaing Mai.

Snídaně - oběd


Den 8. - Z Chian Mai do Lanpangu

Po snídani se vydáme na jih, směrem do Lampangu. Čekají nás cca 3 hodiny jízdy krásnou hornatou krajinou do města Lampang, který je často nazýván „Malým Bhutánem“. 

Lampang je malé tradiční severothajské město a v některých částech je jako návrat v čase. Je běžné vidět místní obyvatele cestovat koňskými povozy. Lampang má poměrně dlouhou historii, která sahá až do 7. století, kdy královna Chammathewi, první vládkyně oblasti Lamphun, založila město, aby po její smrti dala svému synovi místo, kde by vládl.

Po příjezdu do města se ubytujeme a půjdeme do centra na oběd, abychom si užili pozorování místního života. Projdeme se po Talad Gao Road s jejími zajímavými budovami a trochu si odpočineme v některé kavárně, abychom se připravili na odpolední výstup k chrámu Wat Chaloem Phra Kiat. 

Výstup trvá cca 1 hodinu a je dost náročný především kvůli velkému horku, které v Lampangu prakticky nikdy nepolevuje. Výstup ale stojí za to a vaše úsilí bude odměněno nádherným výhledem.

Ubytování :  Lampang River Lodge 4*

https://www.lampangriverlodge.com/

Snídaně


Den 9. - Z Lampangu do Sukhothai

Po snídani se vydáme ještě více na jih. 3-4 hodiny jízdy nás dovedou do jednoho z nejkrásnějších historických měst Thajska – ke slavné památce UNESCO – ke královskému městu Sukhothai.

Tady vznikla thajská abeceda, první zákony země a tady vznikly základy tradičního thajského umění. Královským městem byla Sukhothai více než 100 let. Roku 1367 se ale hlavní sídlo království přesunulo do Ayuthayi.

Po příletu se odjedeme ubytovat a trochu si odpočineme.

Ubytování: The Legendha Sukhothai 4* plus

https://www.legendhasukhothai.com/

Snídaně - oběd


Den 10. - Královské město Sukhothai

Po snídani se vydáme k objevování nádherné památky UNESCO – historický park obsahuje téměř 200 staveb, některé jsou téměř zničené, jiné zachované a další rekonstruované. Po areálu se budeme pohybovat na kolech – navštívíme Wat Sri Sawai, Wat Sra Sri, Wat Trapang Ngoen a Wat Mahathat. Dalším vrcholem je Wat Sri Chum, kde v sedě leží obrovský Buddha.

Den na kole bude pokračovat i odpoledne, kdy vyrazíme do krajiny v okolí historického parku. Budeme projíždět rustikálními vesnicemi, rýžovými políčky a budeme ochutnávat místní pochoutky při zastávkách v různých restauracích. V podvečer se vrátíme do hotelu.

Ubytování: The Legendha Sukhothai 4* plus

https://www.legendhasukhothai.com/

Snídaně


Den 11. - Odlet ze Sukhothai do Bangkoku a transfer k moři

Brzy ráno odjezd na letiště a odlet do Bangkoku (08:50). Po příletu do Bangkoku transfer do oblasti Pattaya. Cesta trvá cca 1,5 hodiny, podle hotelu,  do kterého se jede. Ubytování a pobyt u moře.

Snídaně


Den 12. až Den 14. - Pobyt u moře

Máte plné 3 dny u moře. Dost na to, abyste si trochu odpočinuli a málo na to, abyste se začali nudit.

Snídaně


Den 15. - Pobyt u moře a transfer na odlet

Celé dopoledne u moře. Odpoledne transfer na letiště do Bangkoku, na odlet do Mnichova. 

Snídaně


Den 16. - Přílet do Prahy

Po půlnoci (00:50) odlet přímou linkou z Bangkoku do Mnichova. Přílet do Mnichova v 06:45 a odjezd autobusem do Prahy.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading