facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy

V odpoledních hodinách odletíme z Prahy, s přestupem v Doha nebo v Istambulu, do Entebbe
2. den - Přílet do Ugandy a park Ziwa Rhino

Po přistání na letišti v Entebbe a celních a pasových formalitách se setkáme se svými řidičem-průvodcem. „Nalodíme“ se do našeho terénního vozu a vyrazíme vstříc našemu ugandskému dobrodružství.

Naší první zastávkou bude svatyně nosorožců – park Ziwa Rhino Consevancy a nádherná Amuka Lodge, kde budeme ubytováni. 

Ziwa Rhino je jediný park v Ugandě, kde můžete potkat divoké nosorožce. 70 km2 zvlněné krajiny, pokryté původním lesem a savanou, je chráněným územím od roku 2 000. Všichni nosorožci jsou velmi dobře chráněni strážci, placenými z fondu, do kterého přispívají lidé z celého světa a do které jde velká část z tržeb parku. Park zároveň slouží k obnově genofondu nosorožců a nosorožci ze Ziwa jsou vypouštěni do dalších parků v Ugandě. 

Vydáme se k pozorování nosorožců.  Po projížďce parkem se vydáme na cestu k dalšímu našemu cíli – vodopádům Murchison a národnímu parku, který je obklopuje. 

Když jsme přistávali v Entebbe, mohli jsme vidět legendární Viktoriino jezera a cíl naší dnešní cesty je u dalšího slavného jezera, u Albertova jezera.  Cesta trvá cca 5 hodin  (300 km).  Budeme projíždět ugandským venkovem a zajímavou ugandskou krajinou.

Do Pakuba Safari Lodge přijedeme odpoledne. Ubytujeme se a odjedeme na odpolední safari do parku. Park je vyhlášený velkým množstvím antilop, slonů, žiraf, ale i lvů.

Před setměním se vrátíme do lodge na večeři.

Ubytování : Pakuba Safari Lodge

Oběd - večeře


3. den - Cesta k vodopádům Murchison

Národní park Murchison Falls je jednou z prvních chráněných lokalit v Ugandě. Je o něco větší, než Karlovarský kraj.  Má velmi rozmanitou krajinu a je rájem zvířat.

Velmi brzo ráno vyrazíme na ranní safari – ráno je velká šance pozorovat predátory. V parku žije hodně lvů, ale máme šanci potkat i leoparda a hyeny. Na oběd se vrátíme do lodge. Po obědě si trochu odpočineme.

Odpoledne se vydáme na lodi na plavbu k vodopádům. Břehy tzv. Viktoriina Nilu jsou domovem mnoha druhů zvířat a ptáků, včetně největší volavky Goliáše, egyptských husí, ledňáčků a zoborožců. Doplujeme až téměř k „Ďáblově kotly“.

V podvečer se vrátíme do lodge na večeři.

Ubytování : Pakuba Safari Lodge

Snídaně - oběd - večeře


4. den - Přejezd do národního parku Kidepo Valley

Po snídani se vydáme směrem na severovýchod. Cesta nás dovede až na hranice Ugandy, Jižního Súdánu a Keni. Do oblasti drsných, polosuchých údolí. Uvidíme úplně jiný obraz Ugandy, než doposud. Tímhle směrem se vydává málo turistů, většina se vydá na jih.  Je to určitě škoda, protože Kidepo patří k nejúžasnějším safari místům ve Východní Africe. Dlouhá cesta divokou příhraniční oblastí Karamoja určitě stojí za námahu.

Sám park má rozlohu 1 500 km2. To cca 3c víc než tzv. Velká Praha. Národním parkem je od roku 1962 a můžeme tu potkat až 77 druhů savců a přes 475 druhů ptáků.

Do lodge Kidepo Savannah Lodge přijedeme odpoledne, ubytujeme se a vyrazíme na pozdní odpolední safari. Krajina je v dálce lemována horským pásmem a před ním je otevřená savana, ve které se dnes budeme pohybovat.

Po setmění se vrátíme do lodge na večeři

Ubytování : Kidepo Savannah Lodge

Snídaně - oběd - večeře


5. den - Pěší safari v Kidepo Valley

Dnešek je o pěším safari. Po snídani si nás vyzvednou rangeři z parku a vyrazíme na pochod divočinou. Budeme se pohybovat nejen v savaně, ohraničené pohořím Morongole, ale projdeme i palmovým hájem zvláštního druhu palem Lontar. Budeme v území buvolích stád, zeber, žiraf a mnoha dalších antilop. Ozbrojení rangeři budou dbát na naši bezpečnost, protože mezi námi a divokou africkou přírodou nebude žádná bariéra.

Před obědem se vrátíme do lodge. Poobědváme a odpoledne budeme mít volno.

Ubytování : Kidepo Savannah Lodge

Snídaně - oběd - večeře


6. den - Safari v Kidepo a místní komunita

Po snídani vyrazíme do údolí Narus, plného skalisek, kde žije několik rodin lvů a velmi často se tu potkávají i leopardi, sloni, šakaly a buvoly.

Na oběd se vrátíme do lodge.

Po obědě navštívíme místní komunitu. Život na hranicích mezi třemi naprosto odlišnými zeměmi, v přímém kontaktu s divokou zvěří a v prostředí náročných klimatických podmínek, není nijak lehký. Místní komunita se s ním vypořádává po svém. 

V podvečer se vrátíme do lodge.

Ubytování : Kidepo Savannah Lodge

Snídaně - oběd - večeře


7. den - Moroto

Po snídani se vydáme do oblasti Moroto. Kolem poledne se ubytujeme a po obědě se vydáme do vesnice.

Místní etnikum velmi lpí na tradicích dekorativního rituálního poškozování kůže (skarifikace obličeje). Na místě se rozhodneme, zda se vydáme do okolí lodge a do vesnice na kolech, nebo pěšky. 

Ubytování : Kara Tunga Karamoja Bush Camp

Snídaně - oběd - večeře


8. den - Národní park Bokora_Metheniko a národní park Pian Upe

Po snídani se se zastávkou v národním parku Bokora_Matheniko přesuneme do národního parku Pian Upe, kde budeme následující dvě noci a kde se budeme loučit s úchvatnou ugandskou přírodou. Díky tomu, že do parku ještě neproudí davy turistů, jsou tu volnější podmínky pro návštěvníky. Můžeme se vydat na pěší safari, můžeme popojet na různá místa a vydat se pěšky na prohlídku okolí apod. To už v mnoha parcích není možné.

Ubytování : Pian Cottages

Snídaně - oběd


9. den - Národní park Pian Upe

Máme celý den pro sebe v národním parku Pian Upe. Naplánujeme si jeho využití, až na místě. Pian Upe je druhý největší park v Ugandě. Má rozlohu přes 2 300 km2 a velmi členitý terén, včetně skalisek a savan. 

Oběd. Po obědě přejedeme do oblasti vodopádu Sipi. Ubytujeme se a odpočineme si.

Ubytování : Sipi River Lodge

Snídaně - oběd - večeře


10. den - Vodopád Sipi a Kampala

Díky nutnosti získat test na Covid před cestou domů, musíme zpět do Kampaly. Po cestě se zastavíme v oblasti vodopádu Sipi. Velmi úrodná oblast v okolí zajímavého vodopádu je především oblastí pěstování kávy. Káva a čaj a banány jsou pro Ugandu velmi důležitými plodinami.

Navštívíme i samotný vodopád Sipi. 

Kolem poledne přijedeme do Kampaly a zastavíme se v laboratoři na odběr testů. 

Ubytujeme se v příjemném hotelu L´Petit Village

Snídaně - oběd - večeře


11. den - Botanická zahrada a odlet

Po snídani navštívíme místní botanickou zahradu a budeme čekat na výsledky testů – měli bychom je mít kolem oběda.  Po obědě přejedeme na letiště v Entebbe a odletíme do Evropy

Snídaně


13. den - Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Út - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Uganda

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem

59 500 Kč 5

Poznávací zájezd "Individuální cesta za gorilami" je zájezd pro milovníky Afriky, kteří nemají příliš času a přesto chtějí vidět safari v Ugandě a dopřát si jedinečný zážitek ze setkání s gorilami. I když je zde určený termín odletu, můžete odlétat se stejným itinerářem prakticky denně. Počet permitů k návštěvě goril je ale velmi omezený a potřebujeme alespoň dva dny na jeho potvrzení. Po celou dobu máte k dispozici 4x4 terénní safari vůz s velmi dobře vyškoleným a zkušeným řidičem-průvodcem v angličtině. Vůz máte jen pro sebe a to je velká výhoda, protože si z velké části můžete určovat rytmus své cesty. Je to velká výhoda především při safari.

Detail Termíny a ceny +
loading