facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy - přílet do Ugandy

Ráno odlet z Prahy do Amasterodamu a pokračování do Ugandy do Entebbe. Večer přílet do Ugandy. Celní a pasové odbavení. Setkání s naším řidičem a transfer do hotelu v Kampale (40 km, cca 50 minut).  Ubytování a nocleh.

Ubytování v Kampala v hotelu Le Petite Village (4*)

2. den - Národní park Semuliki

Po snídani začíná  vaše putování rovníkovou Afrikou. Vydáte se z Entebbe na západ do parku Semuliki. Park je masové veřejnosti téměř neznámý a v tom je i jeho kouzlo. Nachází se na hranici s Kongem (kdo by hledal nějaké dráty mezi těmito dvěma zeměmi, tady by je hledal marně). Ekotyp Semuliki je i na Ugandu unikátní, a proto jej volíme jako vaší bránu do Ugandy. Zelená příroda plná ptáků a drobných živočichů, s velkou populací leopardů, primátů a antilop, vás hned uvede do Afriky.

Do parku přijedete kolem poledne, když jste před tím absolvovali cca 300 km (5 hodin) jízdy střední Ugandou.  Může se to zdát dlouhé, ale budete projíždět zemí, která je velmi odlišná od ostatních zemí v okolí. Je velmi autentická, s velmi dobře pracujícími lidmi a plná barev.

V podvečer vyrazíte na velmi zajímavé pěší safari. Den plný zážitků zakončíte dobrou večeří.

Ubytování v Semuliki Safari Lodge (4* plus)


Snídaně - oběd - večeře


3. den - Pěší safari a národní park Queen Elizabeth

Po snídani vyjdete na pěší safari. To má své kouzlo. Najednou slyšíte všechny zvuky buše, neruší vás motor auta. Vidíte buš z úplně jiné perspektivy, než z auta. 

Po obědě se vydáte na jih. Cílem dnešního dne je národní park Queen Elizabeth NP. Cesta potrvá přes cca 3 hodiny a vjedete přímo do srdce rezervace do oblasti Ishasha, oblasti tzv. stromových lvů.

Ubytujete se a v Mweya Safari Lodge  (4* plus). Má skvělou lokalitu s výhledem na řeku, se spoustou divokých zvířat. Všichni naši klienti velmi chválili personál, stravu a polohu lodže. 

Ubytování v Mweya Safari Lodge (4* plus)


Snídaně - oběd - večeře


4. den - Plavba kanálem Kazinga a národní park Queen Elizabeth

Po snídani se nalodíte na patrový člun na kanálu Kazinga spojujícím dvě jezera Edvardovo a Jiřího. Kanál je dlouhý skoro 32 km a žije v něm velká komunita hrochů a krokodýlů nilských. Zajímavé je i pozorovat život kolem kanálu.

Odpoledne ještě jednou zajedete do lokality stromových lvů, není úplně jednoduché je vidět a je dobré mít víc příležitostí. Ten zážitek pak stojí za to.

Během safari přejedete do Ishasha Jungle Lodge , ubytujete se a v podvečer vyrazíte na další safari.

Ubytování v Ishasha Jungle Lodge (3*)


Snídaně - oběd - večeře


5. den - Blíže ke gorilám

Dnes vás čeká cesta do oblasti, kde žijí gorily. Ráno se v klidu nasnídáte a pak se vydáme na jihozápad, horskými údolími na úpatí pohoří Bwindi.

Na konci cesty vás čeká Buhoma Lodge s nádherným výhledem na kopce národního parku Bwindi.

Ubytování u národního parku Bwindi v Buhoma Lodge (3* plus)

Snídaně - oběd - večeře


6. den - Svět goril

Setkání s gorilami je pro každého velký svátek.  A dnes ten sváteční den čeká na vás. Ráno po snídani popojedete do Mgahinga Gorilla National Park. V 08:00 tu budete mít briefing, během kterého vás rangeři seznámí se vším podstatným, co potřebujete vědět k tomu, abyste se mohli za gorilami vydat. Pak za gorilami vyrazíte. Rangeři mají přesné zprávy, kde gorily jsou (musí je 24 hodin denně hlídat před pytláky).

Podle lokace může trvat putování i dvě a půl hodny, než se s gorilami setkáte. Ale to setkání vám zůstane v duši a v srdci celý život. Budete s nimi skoro hodinu, někdy se podaří i trochu víc.

Po návratu na úpatí hor se vydáte do Buhoma Lodge. Krásné místo s výhledem na park Bwindi, kde jste byli za gorilami.

Ubytujete se a povečeříte. Buďte si jistí, že celý večer se vám bude hlavou honit zážitek z dnešního dne. To je Afrika – setkání s divokými zvířaty, jaké lze zažít jen na pár místech na světě a nikdo neví, jak dlouho to ještě bude možné.

Ubytování v Buhoma Lodge (4* plus)


Snídaně - oběd - večeře


7. den - Buhoma Lodge a odlet na Zanzibar

Dopoledne máte v lodži. Buhoma Lodge je krásné místo, kde  třeba jen sedět na terase a pozorovat okolní přírodu, je zážitek. Kolem jedenácté hodiny vás vyyzvedne auto a odjedete na letiště v Kihihi, odkud odletíte ve 14:30 do Entebbe. U místního spoje nikdy nevíme, kolik zastávek po cestě budete mít, ale nejpozději v 17 budete v Entebbe. Ale dnes máte přesun na Zanzibar za odpočinkem a je nutné být na letišti v Entebe včas. Váš let je ve 21:25 a na letišti musíte být cca 3 hodiny před odletem.

Na Zanzibar doletíte (via Nairobi) v půl druhé ráno. Projdete celní a pasovou kontrolou (je třeba mít potvrzení o očkování proti žluté zimnici) a řidič vás odveze do vašeho hotelu. Cesta trvá cca 1 hodinu. Do hotelu dorazíte nad ránem, ale pokoj budete mít k dispozici ihned. Vaše odpočinková dovolená začíná.

Ubytování na Zanzibaru v hotelu RIU (dříve La Gemma) (4* plus) – all inclusive


Snídaně


8. až 11. den - Pobyt u moře v systému All inclusive

Ubytování na Zanzibaru v hotelu La Gemma (4*plus)

all inclusive


12. den - PObyt u moře a odlet do Evropy

Celý den máte v hotelu. Pokusíme se zajistit tzv. late check out v 18:00, abychom nemuseli platit celou noc, ale to musíme teprve s hotelem vyjednat. Váš odlet je ve 03:40 ráno, takže na letišti musíte být nejpozději v 01:00, odjezd od hotelu před půlnocí. 

all inclusive


13. den - Přílet do Prahy

03:40 odletíte do Prahy (via Nairobi a via Amsterodam). Přílet v 17:45

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700