facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy - přílet do Ugandy

Odlet z Prahy v ranních hodinách (via Amsterodam) a přílet do Ugandy na letiště Entebbe v podvečer. Po vstupních formalitách odjezd do Kampaly a ubytování a nocleh

Ubytování v La Petite Village v Kampale
2. den - Cesta do Murchison Falls NP

Brzy po snídani se vydáte střední Ugandou směrem na severo západ do národního parku Murchison Falls. Cca v polovině cesty se zastavíte ve vyhlášeném parku Ziwa Rhino Sanctuary, který je zaměřený na ochranu nosorožců a jejich genofondu. Po návštěvě a obědě se vydáte na poslední úsek cesty k Murchison Falls.

Do parku přijedete odpoledne. Ubytujete se a vydáte se  na podvečerní safari. Po setmění se vrátíte do lodže na večeři.

Ubytování v Murchison v Pakuba Safari Lodge (4*)


Snídaně - oběd - večeře


3. den - Murchison Falls National Park

Po snídani se vydáte na safari v národním parku, který je množstvím zvířat vyhlášený. Sloni, lvy, buvoli, žirafy, pakoně, vodušky a další antilopy.

Na oběd se vrátíte do lodže. Po odpočinku se vydáte do přístavu a nalodíte se na loď, na které poplujete k vodopádům. Tady začíná cesta posvátné řeky Nil. Před večeří se vrátíte do lodže.

Ubytování v Murchison v Pakuba Safari Lodge (4*)


Snídaně - oběd - večeře


4. den - Přejezd od pramene Nilu do Semuliki

Po snídani se vydáte na jih po pobřeží Albertova jezera. Uprostřed jezera probíhá hranice mezi Ugandou a Kongem. Cesta potrvá cca 4 hodiny. Před obědem dorazíte do oblasti chráněného tropického lesa Bugoma.

Ubytujete se, naobědváte a po krátkém odpočinku vyrazíte na túru do tropického lesa. Z túry se vrátíte v podvečer na večeři.

Ubytování v Bugoma Jungle Lodge


Snídaně - oběd - večeře


5. den - Park Semliki

Po snídani vás čeká cesta ještě víc na jih  do parku Semuliki. Park je masové veřejnosti téměř neznámý a v tom je i jeho kouzlo. Nachází se na hranici s Kongem (kdo by hledal nějaké dráty mezi těmito dvěma zeměmi, tady by je hledal marně). Ekotyp Semuliki je i na Ugandu unikátní, a proto jej volíme jako vaší bránu do Ugandy. Zelená příroda plná ptáků a drobných živočichů, s velkou populací leopardů, primátů a antilop, vás hned uvede do Afriky.

Do parku přijedete odpoledne, když jste před tím absolvovali  jízdu západní Ugandou.  Může se to zdát dlouhé, ale budete projíždět zemí, která je velmi odlišná od ostatních zemí v okolí. Je velmi autentická, s velmi dobře pracujícími lidmi a plná barev.

Ubytování v Semuliki Safari Lodge (4* plus)
6. den - Pěší safari a národní park Queen Elizabeth

Po snídani vyjdete na pěší safari. To má své kouzlo. Najednou slyšíte všechny zvuky buše, neruší vás motor auta. Vidíte buš z úplně jiné perspektivy, než z auta. 

Po obědě se vydáte na jih. Cílem dnešního dne je národní park Queen Elizabeth NP. Cesta potrvá přes cca 3 hodiny a vjedete přímo do srdce rezervace do oblasti Ishasha, oblasti tzv. stromových lvů.

Ubytování v Bufflo Safari Lodge (4* plus)


Snídaně - oběd - večeře


7. den - Plavba po kanálu Kazinga a safari v národním parku Queen Elizabeth

Po snídani se nalodíte na patrový člun na kanálu Kazinga spojujícím dvě jezera Edvardovo a Jiřího. Kanál je dlouhý skoro 32 km a žije v něm velká komunita hrochů a krokodýlů nilských. Zajímavé je i pozorovat život kolem kanálu.

Odpoledne ještě jednou zajedete do lokality stromových lvů, není úplně jednoduché je vidět a je dobré mít víc příležitostí. Ten zážitek pak stojí za to.

Během safari přejedete do Ishasha Jungle Lodge , ubytujete se a v podvečer vyrazíte na další safari.

Ubytování v Ishasha Jungle Lodge (3*)


Snídaně - oběd - večeře


8. den - Blíže ke gorilám - přejezd k národnímu parku Bwindi

Dnes vás čeká cesta do oblasti, kde žijí gorily. Ráno se v klidu nasnídáte a pak se vydáme na jihozápad, horskými údolími na úpatí pohoří Bwindi.

Na konci cesty vás čeká Buhoma Lodge s nádherným výhledem na kopce národního parku Bwindi.

Ubytování u národního parku Bwindi v Buhoma Lodge (3* plus)


Snídaně - oběd - večeře


9. den - Návštěva ve světě goril a přejezd k jezeru Bunyonyi

Setkání s gorilami je pro každého velký svátek.  A dnes ten sváteční den čeká na vás. Ráno po snídani popojedete do Mgahinga Gorilla National Park. V 08:00 tu budete mít briefing, během kterého vás rangeři seznámí se vším podstatným, co potřebujete vědět k tomu, abyste se mohli za gorilami vydat. Pak za gorilami vyrazíte. Rangeři mají přesné zprávy, kde gorily jsou (musí je 24 hodin denně hlídat před pytláky).

Podle lokace může trvat putování i dvě a půl hodny, než se s gorilami setkáte. Ale to setkání vám zůstane v duši a v srdci celý život. Budete s nimi skoro hodinu, někdy se podaří i trochu víc.

Po návratu na úpatí hor odjede k jezeru Bunyonyi (cca 2 hodiny jízdy). "Jezero malých ptáčků", jak zní překlad jeho jména, patří k nejkrásnějším jezerům rovníkové Afriky. Je v nadmořské výšce bezmála 2 000 m.n.m. a je bez obav vhodné i ke koupání. V jeho okolí žije silná zemědělská komunita, která velmi poctivě obdělává půdu. Tady nikdo nečeká na pomoc zvenčí.

Ubytování v hotelu Arcadia Cottages Bunyonyi 


Snídaně - oběd - večeře


10. den - Lake Mburo

Snídaně v resortu a dopoledne se seznámíte s okolím jezera Bunyonyi. Pak přejedete kopcovitou krajinou k jezeru Mburo.

Národní park „Jezero Mburo“ se hodně liší od ostatních národních parků v Ugandě. Jezero je relativně malé, „jen“ 260 km2, což je 6x naše Lipno. Je to vlastně systém 5 jezer, která přitahují obrovské množství ptáků, obrovská stáda zeber a dalších antilop. Můžete tu narazit na celkem vzácnou antilopu losí (největší africká antilopa). Na rozloučení s Afrikou je jezero Mburo, perfektní.

K jzeru dojete odpoledne, ubytujete se a pojedete na odpolední safari. Vrátíte s na večeři.

Ubytování u jezera Mburo v Mihingo Lodge (4*)

11. den - Odjezd do Entebbe a odlet


Po snídani se rozloučíte se safari krátkým safari. Pak se vydáte na cestu do Entebbe. Pojedete se zastávkami cca 6 hodin. V Entebbe zastavíte na večeři (není v ceně) a pak se vydáte na letiště k odletu do Evropy

12. den - Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Uganda

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem

64 500 Kč 6

Poznávací zájezd "Cesta za gorilami" je zájezd pro milovníky Afriky, kteří nemají příliš času a přesto chtějí vidět safari v Ugandě a dopřát si jedinečný zážitek ze setkání s gorilami. Krom samotných goril zažijete ale unikátní safari ve věhlasném parku Queen Elizabeth, výlet lodí po kanálu Kazinga, budete mít šanci vidět ,,stromové lvy,, či relaxovat u jezera Bunyonyi.
I když je zde určený termín odletu, zájezd je možné absolvovat s anglicky mluvívím průvodcem i v jiné termíny (v návaznosti na letecké spojení, které je aktuálně velmi dobré s jedním přestupem). Počítejte však s tím, že počet permitů k návštěvě goril je ale velmi omezený a potřebujeme alespoň dva dny na jeho potvrzení.

Termín 23.11.-1.12. POSLEDNÍ DVĚ VOLNÁ MÍSTA (garantovaný odjezd)

Detail Termíny a ceny +
loading