facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy - přílet do Ugandy

Ráno odlet z Prahy do Amasterodamu a pokračování do Ugandy do Entebbe. Večer přílet do Ugandy. Celní a pasové odbavení. Setkání s naším řidičem a transfer do hotelu v Kampale (40 km, cca 50 minut).  Ubytování a nocleh.

Ubytování v Kampala v hotelu Le Petite Village (4*)

2. den - Cesta do Murchison Falls NP

Brzy po snídani se vydáte střední Ugandou směrem na severo západ do národního parku Murchison Falls. Cca v polovině cesty se zastavíte ve vyhlášeném parku Ziwa Rhino Sanctuary, který je zaměřený na ochranu nosorožců a jejich genofondu. Po návštěvě a obědě se vydáte na poslední úsek cesty k Murchison Falls.

Do parku přijede odpoledne. Ubytujete se a vydáte se  na podvečerní safari. Po setmění se vrátíte do lodže na večeři.

Ubytování v Murchison v Pakuba Safari Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


3. den - Murchison Falls National Park

Po snídani se vydáte na safari v národním parku, který je množstvím zvířat vyhlášený. Na oběd se vrátíte do lodže. Po odpočinku se vydáte do přístavu a nalodíte se na loď, na které poplujete k vodopádům. Tady začíná cesta posvátné řeky Nil. Před večeří se vrátíte do lodže.

Ubytování v Murchison v Pakuba Safari Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


4. den - Přejezd od pramene Nilu do Semuliki

Po snídani vás čeká dlouhá cesta na jih  do parku Semuliki. Park je masové veřejnosti téměř neznámý a v tom je i jeho kouzlo. Nachází se na hranici s Kongem (kdo by hledal nějaké dráty mezi těmito dvěma zeměmi, tady by je hledal marně). Ekotyp Semuliki je i na Ugandu unikátní, a proto jej volíme jako vaší bránu do Ugandy. Zelená příroda plná ptáků a drobných živočichů, s velkou populací leopardů, primátů a antilop, vás hned uvede do Afriky.

Do parku přijedete odpoledne, když jste před tím absolvovali cca 350 km (6-7 hodin) jízdy západní Ugandou.  Může se to zdát dlouhé, ale budete projíždět zemí, která je velmi odlišná od ostatních zemí v okolí. Je velmi autentická, s velmi dobře pracujícími lidmi a plná barev.

V podvečer vyrazíte na velmi zajímavé pěší safari. Den plný zážitků zakončíte dobrou večeří.

Ubytování v Semuliki Safari Lodge (4* plus)


Snídaně - oběd - večeře


5. den - Pěší safari a národní park Queen Elizabeth

Po snídani vyjdete na pěší safari. To má své kouzlo. Najednou slyšíte všechny zvuky buše, neruší vás motor auta. Vidíte buš z úplně jiné perspektivy, než z auta. 

Po obědě se vydáte na jih. Cílem dnešního dne je národní park Queen Elizabeth NP. Cesta potrvá přes cca 3 hodiny a vjedete přímo do srdce rezervace do oblasti Ishasha, oblasti tzv. stromových lvů.

Ubytování v Bufflo Safari Lodge (4* plus)


Snídaně - oběd - večeře


6. den - Plavba po kanálu Kazinga a safari v národním parku Queen Elizabeth

Po snídani se nalodíte na patrový člun na kanálu Kazinga spojujícím dvě jezera Edvardovo a Jiřího. Kanál je dlouhý skoro 32 km a žije v něm velká komunita hrochů a krokodýlů nilských. Zajímavé je i pozorovat život kolem kanálu.

Odpoledne ještě jednou zajedete do lokality stromových lvů, není úplně jednoduché je vidět a je dobré mít víc příležitostí. Ten zážitek pak stojí za to.

Během safari přejedete do Ishasha Jungle Lodge , ubytujete se a v podvečer vyrazíte na další safari.

Ubytování v Ishasha Jungle Lodge (3*)

Snídaně - oběd - večeře


7. den - Blíže ke gorilám - přejezd k národnímu parku Bwindi

Dnes vás čeká cesta do oblasti, kde žijí gorily. Ráno se v klidu nasnídáte a pak se vydáme na jihozápad, horskými údolími na úpatí pohoří Bwindi.

Na konci cesty vás čeká Buhoma Lodge s nádherným výhledem na kopce národního parku Bwindi.

Ubytování u národního parku Bwindi v Buhoma Lodge (3* plus)

Snídaně - oběd - večeře


8. den - Návštěva ve světě goril a přejezd k jezeru Bunyonyi

Setkání s gorilami je pro každého velký svátek.  A dnes ten sváteční den čeká na vás. Ráno po snídani popojedete do Mgahinga Gorilla National Park. V 08:00 tu budete mít briefing, během kterého vás rangeři seznámí se vším podstatným, co potřebujete vědět k tomu, abyste se mohli za gorilami vydat. Pak za gorilami vyrazíte. Rangeři mají přesné zprávy, kde gorily jsou (musí je 24 hodin denně hlídat před pytláky).

Podle lokace může trvat putování i dvě a půl hodny, než se s gorilami setkáte. Ale to setkání vám zůstane v duši a v srdci celý život. Budete s nimi skoro hodinu, někdy se podaří i trochu víc.

Po návratu na úpatí hor odjede k jezeru Bunyonyi (cca 2 hodiny jízdy). "Jezero malých ptáčků", jak zní překlad jeho jména, patří k nejkrásnějším jezerům rovníkové Afriky. Je v nadmořské výšce bezmála 2 000 m.n.m. a je bez obav vhodné i ke koupání. V jeho okolí žije silná zemědělská komunita, která velmi poctivě obdělává půdu. Tady nikdo nečeká na pomoc zvenčí.

Ubytování v hotelu Lake Bunyonyi Rock Resort (3* plus)

Snídaně - oběd - večeře


9. den - Lake Mburo

Snídaně v resortu a dopoledne se seznámíte s okolím jezera Bunyonyi. Pak přejedete kopcovitou krajinou k jezeru Mburo.

Národní park „Jezero Mburo“ se hodně liší od ostatních národních parků v Ugandě. Jezero je relativně malé, „jen“ 260 km2, což je 6x naše Lipno. Je to vlastně systém 5 jezer, která přitahují obrovské množství ptáků, obrovská stáda zeber a dalších antilop. Můžete tu narazit na celkem vzácnou antilopu losí (největší africká antilopa). Na rozloučení s Afrikou je jezero Mburo, perfektní.

K jzeru dojete odpoledne, ubytujete se a pojedete na odpolední safari. Vrátíte s na večeři.

Ubytování u jezera Mburo v Hihingo Lodge (4*)
10. den - Odjezd do Entebbe a odlet

Po snídani se rozloučíte se safari krátkým safari. Pak se vydáte na cestu do Entebbe. Pojedete se zastávkami cca 6 hodin. V Entebbe zastavíte na večeři (není v ceně) a pak se vydáte na letiště k odletu do Evropy
11. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700