facebook
Uzbekistán - klidný orient - Uzbekistan_Buchara_sokolník

Uzbekistán - klidný orient

7 nocí od 45 770 Kč
Uzbekistán, Poznávací zájezdy

Uzbekistán - klidný orient


Uzbekistán nabízí řadu důvodů, proč zde strávit poznávací dovolenou. V mnoha ohledech se Uzbekistán odlišuje od jiných destinací a přitahuje cestovatele z celého světa. 

Bohaté historické dědictví: Uzbekistán je kolébkou některých z nejvýznamnějších měst na Hedvábné stezce, včetně Samarkandu, Buchary a Chivy. Tyto města nabízejí nádherně zachovalé příklady islámské architektury, jako jsou nádherně zdobené mešity, madrasy a mauzolea.

Nádherná architektura: Vyznačuje se impozantními stavbami jako je Registan v Samarkandu, který je často považován za jednu z nejkrásnějších náměstí ve Střední Asii, nebo ark v Buchaře a ikonické modré dlaždice, které zdobí mnoho budov.

Živá kultura a tradiční umění: Uzbekistán má bohatou kulturu, která zahrnuje tradiční tance, hudbu a umění. Cestovatelé mohou navštívit místní bazary a trhy, jako je známý Chorsu Bazar v Taškentu, kde mohou vidět a koupit tradiční ručně vyráběné výrobky, včetně keramiky, koberců a šperků.

Úchvatná příroda: Kromě kulturních a historických památek, nabízí země také nádherné přírodní scenérie, od rozlehlých pouští až po majestátní hory, které jsou ideální pro trekking a další venkovní aktivity.

Pohostinnost a gastronomie: Uzbecká kuchyně je bohatá a rozmanitá, s jídly jako je plov, kebaby a samosa, která odráží kulturní vlivy regionu. Místní obyvatelé jsou také známí svou pohostinností.

Přístupnost a bezpečnost: Uzbekistán je známý jako bezpečná destinace pro turisty, s moderními zařízeními a dobře rozvinutou turistickou infrastrukturou.

Celkově, pokud hledáte dovolenou, která kombinuje historii, kulturu, architekturu a přírodní krásu, je Uzbekistán skvělou volbou.

Zájezd je připraven ve spolupráci s cestovní kanceláří EMMA Brno.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nádherná a originální architektura
  • Stále živé tradiční umění a kultura
  • Jedinečná příroda, včetně pouště Kyzylkum
  • Zkušený český průvodce
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy přes Istanbul do Taškentu.

Den 2. - Taškent 
V nočních hodinách přílet do Taškentu, hlavního města Uzbekistánu. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Po snídani odjezd na prohlídku města - Muzeum užitého umění, kde nás snad více než exponáty nadchne samotná budova. Dále navštívíme komplex Hazrat Imam s mauzoleem Kaffal Shashi, mešitou i madrasou Barak-Khan z roku 1532. Navštívíme i jeden z největších trhů ve střední Asii Corsu Bazaar, kde pod sedmi velkými kopulemi zdobenými barevnými mozaikami najdeme prodejce ovoce, zeleniny a dalších místních produktů. Odpoledne se projdeme po zdejší třídě nazývané Broadway pro množství zábavních podniků, kaváren i uměleckých galerií na hlavní náměstí Mustakillik square s památníkem obětem ze 2. světové války.
Večeře v restauraci a návrat do hotelu.

Den 3. - Samarkand 
Brzy ráno transfer na nádraží a odjezd vlakem do města Samarkand (UNESCO), třetího největšího města Uzbekistánu, na přelomu 14. a 15. století metropole obrovské říše dobyvatele Amira Timura. Jeho ukořistěné bohatství a stavitelé z porobených zemí dali základ nevídanému mixu orientální architektury. Navštívíme mauzoleum Shahi Zinda s komplexem více než dvaceti unikátních budov z různých období, dále mešitu Bibi Khanum, orientální bazar Siab, mauzoleum Gur Amir. Na seznamu UNESCO najdeme i ohromující samarkandské náměstí Registán, na kterém nechal v 17. století uzbecký chán Yalangtuš Bahodir vystavět naproti Ulughbekově medrese ještě medresu Šer Dór a na třetí straně prostranství medresu Tilla Kórí. Večeře v restauraci a ubytování v hotelu v Samarkandu.

Den 4. - Rodné město Timura 
Po snídani přejezd do města Shahrisabz, rodného města Timura, zakladatele Timurské dynastie. Návštěva paláce Ak-Saray, jehož pozůstatky jsou od roku 2000 pod ochranou Unesco. Bývalý letní palác Timurských panovníků měl být jednou z nejokázalejších staveb své doby. Dále prohlídka komplexu Dorut Tilovat s mešitou Kok-Gumbaz a dalšími významnými stavbami. Po prohlídce památek přejezd do města Buchara. Večeře a ubytování v hotelu.

Den 5 - Buchara 
Po snídani celodenní program s prohlídkou města Buchara na rozhraní pouští Karakum a Kyzylkum. Počátky města sahají hluboko do minulosti. Oficiálně bylo založeno v roce 500 př. n. l., avšak obyvatelé se zde díky zdejší oáze usazovali již daleko předtím. Historické centrum města je velmi cenné, od roku 1993 je součástí světového dědictví UNESCO.
Navštívíme masívní pevnost ARK, kde ve středověku sídlil celý emírův dvůr, dále architektonický komplex Poikalon v centru starého města s mešitou Kalán vystavěné pro 12.000 návštěvníků s nejvyšším minaretem celého Orientu ve své době (46m) i madrasou Miri Arab. Navštívíme slavnou tržnici Tim Abdulla-Khan v historické budově ze 16. stol., která je nejen architektonickým skvostem, ale kde se vždy obchodovalo s hedvábím, kterým bylo město vždy proslaveno a dodnes zde můžete nakoupit vyhlášené Bucharské koberce, ruční výrobky, malby, hudební nástroje apod. Podíváme se také na další tři tradiční obchodní dómy ze 16. století a odpočneme si na náměstí Lyabi Hauz u bazénu s fontánami, kolem kterého se nachází další významné historické budovy.
Na závěr si prohlédneme jednu z nejzajímavějších budov starého města Chor Minor se čtyřmi minarety, které daly této stavbě také její název. Večer večeře v restauraci s ukázkami místního folkloru a návrat do hotelu.

Den 6. - Poušť Kyzylkum a město Chiva
Po snídani se vydáme na dlouhý přejezd přes poušť Kyzylkum, (v českém překladu Červená poušť), která je jedenáctou největší pouští na světě (453 km, cca 8 hod). K večeru dojedeme do města Chiva na ubytování. Večeře v místní restauraci, nocleh.

Den 7. -  Chiva 
Po snídani se vydáme na poznávání starého pouštního města Chiva. Jen málokteré město se může pochlubit takovým bohatstvím paláců s nádhernými mozaikami, unikátními minarety medresami a mešitami. Opevněný střed města s názvem Ičan Kala je zapsán na seznamu UNESCO. Ve svých kamenných hradbách skrývá na 250 zachovalých staveb a dovnitř se můžeme dostat jednou ze čtyř bran, z nichž hlavní městská brána je vskutku monumentální – má 10 metrů na výšku a 4 metry na šířku. Hned za bránou se nachází medresa chána Muhammada Amina, v jejím sousedství stojí nepřehlédnutelný a jedinečný mozaikou pokrytý minaret Kalta Minor. Přes Palácové náměstí s chanskou rezidencí Kunya Ark přijdeme k nejstarší dochované památce města, kterou je velká Páteční mešita, která se dochovala dodnes ve své původní archaické podobě, která nemá ve Střední Asii obdoby. V jižní části města zamíříme k medrese Islama Hodži, u které se vypíná nejvyšší chivský minaret. Návrat na ubytování, nocleh.

Den 8. - Odlet 
Ráno transfer na letiště Urgench (cca 30km) a odlet přes Istanbul do Prahy.

Upozornění k dopravě:

Doprava do Uzbekistánu je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Istanbul 09:20-13:05 , Istanbul-Taškent 18:25-00:55
Urgench - Istanbul 08:20-10:35, Istanbul-Praha 12:10-13:45

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha–Taškent a Urgench–Praha
• letištní taxy a odbavení zavazadla do 23kg
• rychlovlak Taškent - Samarkand
• transfery a dopravu místním autobusem dle programu
• 6× ubytování v hotelech 3-4* ve 2lůžkových pokojích
• 1× ranní ubytování po příletu do Taškentu
• 6× polopenzi (snídaně a večeře)
• folk show během večeře v Buchaře
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Cena nezahrnuje

* vstupy do památek - cca 50 USD
* osobní výdaje
* pojištění
* spropitné místním průvodcům a řidičům - cca 50 USD

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading