facebook
Skotsko - to nejlepší včetně ostrova Skye, po zemi i vlakem -

Skotsko - to nejlepší včetně ostrova Skye, po zemi i vlakem

10 nocí
Velká Británie, Poznávací zájezdy

Skotsko - to nejlepší včetně ostrova Skye, po zemi i vlakem

Skotsko je často považováno za nejhezčí část Britských ostrovů a není se čemu divit. Po prohlídce klenotu Skotsku, ikonického Edinburghu, dáte městu sbohem a vypravíte se za krásami jezera Loch Lomond a oblasti Glencoe, vydáte se také hledat příšeru k jezeru Loch Ness či parní lokomotivou k viaduktu Glenfinnan.
Za největší highlight celého Skotska je však považován Isle of Skye a tamější divoká příroda. Skalní formace Quirang, ikonický Nest Point lighthouse a stovky pasoucích se ovcí na zelených pláních – tato panoramata se vám vryjí hluboko pod kůži.
Užijte si navíc:
- Cestu parním vlakem The Jacobite (alias Bradavický Express) v 1. třídě po nezapomenutelné trase nejen Skotska, ale celého Spojeného království.  
- Velká 2 hodinová plavbu po jezeře Loch Ness

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Poznejte anglickou a skotskou historii, na nejkrásnějších místech Spojeného království.
  • Cestujete sami a sami si rozvrhnete čas. My se postaráme o zbytek a předáme vám maximum informací, zařídíme vše potřebně a předplatíme co bude třeba.
  • Prožijte dovolenou bez stresu z plánování. Nechte to na nás - cestujte s profesionály. Doporučíme vám ta nejlepší místa, i ty mimo hlavní turistické trasy.
  • Poznejte tajemné středověké hrady a krajinu jako z detektivek Agathy Christie.
  • Divoké rozeklané pobřeží ostrova Skye a skály vystupující z divokého moře.
  • Drsná příroda, ale také nekonečné louky a pastviny se stády ovcí.

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu.

Po příletu převzetí vozu a ubytování na 2 noci.
Symbolicky hned první večer doporučujeme navštívit jeden z místních pubů, například The White Hart Inn, nejstarší pub v Edinburghu.

2. den: EDINBURGH

Vydejte se na prohlídku nádherného romantického středověkého města Edinburghu a Edinburského hradu, projděte se uličkami The Royal Mile, čtvrtí Holyrood se skotským parlamentem a den zakončete vyhlídkou z Carlton Hill.

3. den: FORTH BRIDGE > FALKIRK > HRAD STIRLING

Dnes se vypravíte na půldenní cestu na západ s mnoha zastávkami, mimo jiné  u železničního mostu Forth Bridge (Unesco), u unikátního lodního výtahu Falkirk Wheel a na jednom z nejimpozantnějších skotských hradů - Stirling. Závěr dne u jezera Loch Lomond.

4. den: LOCH LOMOND > GLENCOE

Vypravte se do nádherné přírody, na pěší výlety kolem jezera. Později přejezd do nejikoničtějšího údolí celého Skotska – Glencoe.

5. den: IKONICKÁ CESTA VLAKEM A FORT WILLIAMS

Dopoledne vás čeká nezapomenutelná cesta vlakem The Jacobite (alias Bradavický Express) v 1. třídě po nezapomenutelné trase nejen Skotska, ale celého Spojeného království. Odpoledne přejezd srdcem Skotské vysočiny do Fort Williams.

6. den: FORT WILLIAMS > OSTROV SKYE

Odjezd do Portree, malebného městečka na ostrově Skye, na kterém budete trávit následující dny.

7. den: OSTROV SKYE

Prožijte den na nejoblíbenějších a nejfotogeničtějších místech Skotska, vypravte se návštěvu nejznámějších přírodních krás tohoto ostrova, jako The Old Man of Storr, Kilt Rock a Mealt Falls, nebo Quiraing.

8. den: OSTROV SKYE > EILEAN DONAN

Druhý den na Skye: zastávka u hradu Dunvegan Castle opředeného bohatou historií. Cesta k Neist Pointu, nejzápadněji položenému cípu ostrova s majákem stojícím na útesu.
Odpoledne přesun do Fort Augustus. Možnost ubytování v bývalém benediktinském opatství (za příplatek).

9. den: OBLAST LOCH NESS > INVERNESS

Dopoledne 2 hodinová plavba po jezeře Loch Ness. Cesta k hradu Urqwuhart a Rogie Falls, soustavě několika vodopádů v nádherné lesnaté krajině. Den zakončete procházkou po městě Inverness, kde přenocujete.

10. den: CAIRNGORMS > PITLOCHRY

Odjezd do oblasti Cairngorms. Možnost výletu na kolech po Speyside Way – cca 10km. Cesta k hradu Balmoral, který slouží v létě jako královské sídlo. Odjezd do Pitlochry, kde se vydejte na ochutnávku do místní destilérky Edradour, která patří k nejautentičtějším a nejoblíbenějším ve Skotsku.

11. den: ST. ANDREWS a ODLET

Odjezd směr Edinburgh a letiště. Cestou zajížďka do St. Andrews - nejstarší skotské univerzitní město, které dříve bývalo duchovním centrem Skotska.
Odlet domů.

Cena zahrnuje

Cenu vám zkalkulujeme na na vyžádání. Obvykle zahrnuje:
- Letenky . Poplatek za velké kabinové, nebo dbavené zavazadlo do podpalubí za příplatek
- Půjčení auta typu střední kategorie na 10,5 dne s vyzvednutím na letišti a základním pojištěním
- Zpáteční jízdenka na vlak The Jacobite (Bradavický vlak) ve First class
- 2 hod. výlet lodí po jezeře Loch Ness
- 10x ubytování se snídaní ve 3* hotýlcích B&B
- Asistenci cestovní kanceláře 24/7
- Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
- Povinné odvody do garančního fondu

Cena nezahrnuje

- Pohonné hmoty, poplatky za parkování a pod.
- Zdravotní pojištění do zahraničí od renomované pojišťovny: 554 Kč/osobu s krytím 25 mil. Kč na léčebné výlohy včetně hrazení nákladů na Covid-19 a karantnénu (detaily v naší cestovní kanceláři)

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu

Po příletu do Edinburghu pro vás připravíme auto a zamíříte s ním rovnou do hotelu. Po ubytování se vydejte na krátké seznámení s tímto městem. Symbolicky hned první večer doporučujeme navštívit jeden z místních pubů, například The White Hart Inn, nejstarší pub v Edinburghu. Zde můžete mimo výborného piva ochutnat i skotské národní jídlo haggis.
2. den: EDINBURGH

Dnes bude na programu prohlídka Edinburghu. Prohlídku tohoto nádherného romantického středověkého města započněte u Edinburského hradu, který je dominantou celého města. Poté se můžete brouzdat uličkami velice oblíbené oblasti The Royal Mile, navštívit protestanský kostel sv. Jilijí a dojít si na nějaký dobrý oběd. Pokračovat můžete do čtvrti Holyrood, kde se můžete těšit například na Holyrood Palace ze 17. století, skotský parlament, Holyrood Park a na další zajímavá místa obklopena legendami. Prohlídku města zakončíte na slavném Carlton Hill, odkud uvidíte celé město jako na dlani.

Snídaně


3. den: FORTH BRIDGE > FALKIRK > HRAD STIRLING

Po snídani vyrazíte směr Stirling, se zastávkou ve Forth Bridge, kde je 2,5 km dlouhý železniční most zapsaný na seznamu UNESCO, který svou konstrukcí trochu připomíná sanfranciský Golden Gate. Za návštěvu stojí také unikátní tzv. Falkirk Wheel – unikátní rotační lodní výtah, který překonává výšku 24 metrů a umožňuje tak vodní spojení mezi Glasgow a Edinburghem. Dále budete pokračovat na návštěvu jednoho z nejimpozantnějších skotských hradů Stirling. Oblast Stirl Poté se přesunete k Loch Lomondu, kde budete trávit noc. V případě, že Vám příliš nelákají technické památky, doporučujeme navštívit malebnou vesničku Luss ležící na břehu Loch Lomond.

Snídaně


4. den: LOCH LOMOND > GLENCOE

Po snídani se vydáte na krátkou procházku v okolí jezera a třeba i výstup na Conic hill (cca 1,5 hod, menší převýšení, vhodné i pro děti, velice pěkný výhled na jezero). Poté vás čeká přejezd do nejikoničtějšího údolí celého Skotska – Glencoe

Snídaně


5. den: IKONICKÁ CESTA VLAKEM A FORT WILLIAMS

Dnes si uděláte jednodenní výlet parním vlakem The Jacobite (alias Bradavický Express) v 1. třídě po nezapomenutelné trase nejen Skotska, ale celého Spojeného království. Cestou pojedete i po jednom z nejznámějších mostů na světě – Glenfinnan viaduktu. Poté budete mít necelé dvě hodiny pauzu ve vesnici Mallaig, malé rybářské vesnici s výhledem na ostrov Skye. Odpoledne se vrátíte zpět opět vlakem do Fort Williamu. Celá cesta bude trvat cca 6 hodin. Pokud se i po náročném programu budete stále cítit svěží, můžete podniknout zhruba 1,5 hod. nenáročnou procházku Dun Deardail samým srdcem Skotské vysočiny. Na konci této cesty budete odměněni jedním z nejhezčích pohledů na nejvyšší horu Skotska Ben Nevis.

Snídaně


6. den: FORT WILLIAMS > OSTROV SKYE

Odjezd do Portree, malebného městečka na ostrově Skye, na kterém budete trávit následující dny.

Snídaně


7. den: OSTROV SKYE

Ostrov Skye je jedním z nejoblíbenějších a nejfotogeničtějších míst Skotska. Kromě doslova epických výhledů si budete Skye pamatovat i díky mimořádně přátelské atmosféře, nebo všudypřítomným ovcím. První den na ostrově vyrazíte na návštěvu nejznámějších přírodních krás tohoto ostrova. Pokud možno již brzy ráno.

Prožijte den na nejoblíbenějších a nejfotogeničtějších místech Skotska, vypravte se návštěvu nejznámějších přírodních krás tohoto ostrova, jako The Old Man of Storr, Kilt Rock a Mealt Falls, nebo Quiraing.

Odpoledne návrat do Portree.

Snídaně


8. den: OSTROV SKYE > EILEAN DONAN

Druhý den na Skye bude téměř stejně ikonický jako ten první a začněte jej krátkou zastávkou u Dunvegan Castle, hradu opředeného bohatou historií. Odtud budete pokračovat k Neist Pointu, nejzápadněji položenému cípu ostrova s majákem stojícím na útesu. Právě odsud pocházejí možná nejznámější fotografie z celého Skye.

Cestou se také zastavte v Eilean Donan, jednoho z nejkrásnějších hradů Skotska. Hrad je obehnán vodní plochou a je spojen s pevninou klenutým mostem. Poté se přesunete do Fort Augustus.

Snídaně


9. den: OBLAST LOCH NESS > INVERNESS

Po snídani vyrazíte na 2 hodinovou plavbu po jezeře Loch Ness, při které budete pátrat po bájné Lochneské příšeře. Po návratu zpět do Fort Augustus a obědě pokračujte podél pobřeží jezera na sever k hradu Urqwuhart a dále do vesničky Drumnadrochit, kde můžete navštívit Loch Ness Centre and Exhibition se spoustou zajímavých příběhů a legend o místním jezeře. 

Den zakončíte krátkou procházkou po městě Inverness, kde také zůstanete na ubytování.  

Snídaně


10. den: CAIRNGORMS > PITLOCHRY

Dnes se přesunete do oblasti Cairngorms, která je jedním ze 3 národních parků ve Skotsku. Zde doporučujeme půjčit kola a projet si Speyside Way – cca 10km jednoduchou cyklotrasu skrz okolní nádhernou krajinu. Pokud se podaří stezku zdolat rychle, můžete si ještě zajet k hradu Balmoral, který slouží v létě jako královské sídlo a které často využívá k odpočinku Alžběta II. 

Dále pak pokračujte do Pitlochry, kde se po ubytování můžete vydat na ochutnávku do místní destilérky Edradour, která patří k nejautentičtějším a nejoblíbenějším ve Skotsku. 

Snídaně


11. den: ST. ANDREWS a ODLET

Po snídani se začnete pomalu přibližovat k letišti. Ještě si uděláte zajížďku do St. Andrews. Jedná se o nejstarší skotské univerzitní město, které ale dříve bývalo duchovním centrem Skotska. Tomu nasvědčuje i místní polorozbořená katedrála z 12. století. Poté už se bohužel vydáte přímo na letiště, kde opět vrátíte auto a počkáte si na svůj let. 

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading