facebook
Okruh - Vietnam -  Památky UNESCO + pobyt u moře - Hue

Okruh - Vietnam - Památky UNESCO + pobyt u moře

10 nocí od 45 500 Kč
Vietnam, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Vietnam je velká země a nabízí nepřeberné možnosti různých kombinací. Cesty do Vietnamu pořádáme více než 15 let a máme Vietnam moc rádi a známe jeho výhody i nevýhody. V této nabídce zájezdu do Vietnamu jsme vytvořili ideální kombinaci pro ty, kdo chtějí něco vidět, něco zažít a odpočinout si. Navštívíte dvě historická města - památky UNESCO v centrálním Vietnamu, projedete se na kolech mezi rýžovými políčky, zkusíte si sázet rýži a další farmářské práce, nahlédnete i do života vietnamských rybářů, naučíte se vařit skvělé vietnamské jídlo a odpočinete si na dvou dlouhých písčitých plážích.  

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Historická města Hoi An a Hue - památky UNESCO
  • Aktivní den - "Farmářem a rybářem ve Vietnamu"
  • Kurz vietnamské kuchyně
  • Odpočinek na dlouhých písčitých plážích
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy

2. den - Přílet do Vietnamu (Danang) - přejezd do Hoi Anu - ubytování na pláži

3. den - Farmářem a rybářem ve Vietnamu

4. den - Prohlídka historického centra  Hoi Anu a přejezd do Hue

5. den - Prohlídka historické části Hue, včetně Zakázaného Města a odpolední kurz vietnamské kuchyně 

6.-11. den - Pobyt na pláži v Hue v hotelu Ana Mandara Hue (5*)

12. den - Konec dovolené ve Vietnamu - večer transfer na letiště

13. den - Odlet do Prahy (via Doha). Přílet do Prahy odpoledne (13:25)

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha Danang Praha s Qatar Airways
Transfery dle programu
Vstupy do památek dle programu - prohlídka památek UNESCO - Hoi An a Hue
Výlet: "Farmářem a rybářem ve Vietnamu", včetně oběda
Výlet: "Kurz Vietnamské kuchyně"
2x ubytování v Hoi An - Aira Butigue Hotel (4*) se snídaní
8x ubytování v Hue - Ana Mandara Hue (5*) se snídaní
Anglicky mluvícího průvodce
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK pro případ insolvence
Zákonný odvod CK do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Vízum - elektronické a pomůžeme jej vyřídit
Osobní výdaje
Připojištění
Spropitné pro průvodce a řidiče (5-10 USD na osobu a den)

1. den - Odlet z Prahy

Odletíte z Prahy do Danangu (via Doha) s Qatar Arways.2. den - Přílet do Vietnamu

Po přistání v Danangu v ranních hodinách projdete celní a pasovou kontrolou. Pro vstup do Vietnamu je potřeba vízum, které se vystavuje elektronicky před odletem (doporučujeme tak tři týdny před odletem a pomůžeme s jeho vyřízením). Na letišti se setkáte s naším zástupcem (anglicky mluvící, popř. na vyžádání německy mluvící), který zajistí váš transfer do historického města Hoi An (cca 45 minut jízdy) a bude asistovat u vašeho ubytování na pláži nedaleko města. 

Po dlouhé cestě oceníte odpočinek u moře. Hotel má krásnou zahradu a je postavený přímo u dlouhé písčité pláže. Večer doporučujeme zajet do města, protože večerní Hoi An je nádherný a jeho pěší zóna je plná stánků s jídle, obchůdků, restaurací a kaváren.  

Hoi An - tato živoucí muzejní expozice, která se rozkládá na břehu řeky, vyzařuje půvab a kultivovanost na každém rohu. Jde bez pochyby o nejpůvabnější přímořskou lokalitu v celém Vietnamu, kde rozhodně stojí za to se zastavit. Hoi An vychází vstříc všem, kdo se rádi projdou - do historického centra mají auta vjezd zakázán a z každého místního hotelu se sem dá bez námahy dojít.


Přenocování v Hoi An - Aira Boutique Hotel 4*plus3. den - Farmářem a rybářem ve Vietnamu

Život vietnamského venkovana je dřina a dnes to poznáte na vlastní kůži. Po snídani vás vyzvedne průvodce, aby vás doprovodil na venkov. Pojedete na kolech krajinou farem, rýžových polí - stanete se na dnešní den Vietnamci. Dojedete do vesnice Cam Thanh, kde vás uvítá pan domácí. Přidáte se k jeho rodině a půjdete sázet rýži. Vyzkoušíte si jízdu na vodním buvolovi, vláčení pluhu v rýžovém poli, naučíte se sázet a přesazovat rostlinky rýže, zatopit pole vodou a sklízet…. Dle sezónních prací uvidíte, co čeho všeho se budete moci pustit.

Po práci na poli popojdete do rybářské vesnice, kde vás budou čekat typické loďky ve tvaru košů. S rybáři vyplujete do okolních kanálů při ústí řeky za rybařením. Rybařit budete pomocí tradiční sítě Chai. V košíkových loďkách proplujete ke divokým okrajům pobřeží. Nakonec vám kapitán uvaří oběd, zchladíte se studeným pivem (nebo nealkem) a dopujete zpět do vesnice. Odtud se v pozdním odpoledni vrátíte do hotelu v Hoi An.

Přenocování v Hoi An - Aira Boutigue Hotel 4* plus
Snídaně - oběd


4. den - Historické město Hoi An a přejezd do Hue

Po snídani se odhlásíte z hotelu. Váš průvodce si vás vyzvedne a popojedete do historického centra Hoi Anu. Projdete se historickým centrem města, uvidíte staré měšťanské domy, 400 let starý japonský krytý most, dozvíte se zajímavosti z historie tohoto dřívějšího obchodního přístavu. Navštívíte také několik obchůdků s rukodělnými výrobky i malé galerie, kde budete moci nasát atmosféru tohoto malebného městečka. Hoi An je jedno z nejmalebnějších míst Vietnamu, najdete tu mix vietnamské i čínské kultury, úzké ulice, staré domy, tradiční výrobu papírových luceren a lampionů, nejrůznější umělce i řemeslníky… Lampiony jsou místním tradičním výrobkem a zcela jistě se podíváte i na jejich výrobu… a budete-li mít chuť, tak si sami můžete lucernu vyrobit. Když se vám povede, může to být krásná vzpomínka na Hoi An nebo milý dárek.

Kolem poledne se vydáte do Hue. Pojedete pobřežní cestou s nádhernými vyhlídkami a projedete průsmykem Hai Van Pass. Do Hue přijedete pozdě odpoledne, nebo v podvečer.

Přenocování v Hue - Ana Mandara Hue - 5*
Snídaně


5. den - Zakázané město Hue a "kuchařem ve Vietnamu"

Ráno vyrazíte na místní tržiště, abyste si v doprovodu kuchaře, nakoupili ingredience nezbytné pro přípravu oběda. Na tržišti Dong Ba (nedaleko Voňavé řeky) je k dostání prakticky všechno potřebné… Procházkou dojdete k historické pagodě Thien Mu z roku 1601, která patří k symbolům města Hue a znázorňuje 7 reinkarnací Buddhy. Po návštěvě pagody přejedete k vstupní bráně do královského sídla - Zakázaného města. Po celou dobu je s vámi váš průvodce. 

Budete mít čas si prohlédnout město jeho historické části pěšky nebo na kole podle naší chuti – navštívíte zahrady, staré chrámy, císařskou citadelu a určitě bude čas na nákupy suvenýrů a návštěvu rodinných dílniček a manufaktur. Vždyť co jiného si z Vietnamu přivézt než ručně dělané originální dárky. Nadšení, pracovitost a umění místních lidí v nás vzbudí obdiv.

Před návratem do hotelu navštívíte kurz vietnamské kuchyně a připravíte si některou z vietnamských specialit. Po kurzu se vrátíte zpět do hotelu a začíná vaše dovolená u moře.

Přenocování v Hue - Ana Mandara Hue - 5*
Snídaně


6. - 11. den - Pobyt u moře v hotelu Ana Mandara Hue.

Ana Mandara, je prvním plážovým resortem v oblasti Hue, na pláži Thuan An. Kdo si pro svou dovolenou ve Vietnamu zvolí právě tento resort, „ochutná“ opravdový Vietnam. „Ana“ znamená ve Vietnamštině „Cudná kráska“ a „Mandara“ znamená „Dům pro hosty“. Obě jména jsou pro resort příznačná. Resort patří mezi malé hotely, často nazývané „glamping“ – 78 pokojů a vil v krásné zahradě o rozloze 2,8 ha. Hotel je také vhodným doplňkem ke všem našim poznávacím zájezdům do Vietnamu.
Všechny pokoje v hotelu Ana Mandara Hue jsou vybaveny velmi kvalitním stylovým nábytkem. Design pokojů vychází z vietnamsko-čínského stylu, respektive tradičního stylu z období poslední císařské dynastie Nguen, která v Hue sídlila. Minibar, televize, varná konvice. Koupelny mají sprchový kout a vanu.

Přenocování na pláži v Hue - Ana Mandara Hue - 5*
Snídaně


12. den - Konec dovolené ve Vietnamu a odlet

Poslední den ve Vietnamu. Pokoje máte k dispozici cca do oběda. Pokud si budete přát zajistit tzv. "late check out", kontaktujte naši kancelář a mi zjistíme aktuální možnosti hotelu a aktuální cenu (vždy záleží na obsazenosti hotelu). Večer (cca 21:00) si vás vyzvedne náš zástupce a odveze vás na letiště.13. den - Přílet do Prahy

Po půlnoci (00:50) odletíte z Danangu do Prahy (via Doha). Přílet je plánovaný na 13:25
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700