facebook
Stopover v Hanoji a plavba v zálivu Lan Ha - Hanoj - Lan Ha Bay - V´Spirit Cruices

Stopover v Hanoji a plavba v zálivu Lan Ha

3 nocí od 10 500 Kč
Vietnam, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Hanoj je krásné město s dlouhou a pestrou historií a je bezesporu jedním z míst, které chcete navštívit, když se do Vietnamu chystáte. Ne každý se chce ale po Vietnamu toulat a mnozí cestovatelé směřují spíše na vietnamské pobřeží za odpočinkem. Připravili jsme pro vás velmi zajímavý program zastávky v Hanoji a okolí, který můžete velmi snadno kombinovat s dalšími svými aktivitami ve Vietnamu nebo Jihovýchodní Asii. Během tří nocí máte možnost zažít hlavní město Vietnamu a poznat mnoho jeho tváří.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Ubytování v centru Hanoje
  • Vynikající fakultativní výlety
  • Kvalifikovaní průvodci
  • Vynikající loď v zátoce Lan Ha
  • Skvělá možnost kombinovat Stopover v Hanoji s dalšími zastávkami ve Vietnamu
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den - Vítejte v Hanoji - Fakultativně: Průvodcovaná prohlídka Hanoje

2. den - Hanoj - Fakultativně: Průvodcovaný výlet na kole -  Hanoj a okolí

3. den - Plavba lodí po zálivu Lan Ha

4. den - Plavba lodí po zálivu Lan Ha a návrat do Hanoje

Cena zahrnuje

Transfery dle programu
2x ubytování v Hanoji se snídaní v Noble Boutique Hotel (3* plus)
1x ubytování na lodi V´Spirit Premier Cruise (4* plus) s plnou penzí
Průvodce při transferech a na lodi
2 lahve pitné vody denně

Cena nezahrnuje

Víza – jsou elektronická a pomůžeme s jejich vyřízením
Fakultativní výlety
Letenky
Osobní výdaje
Spropitné místním řidičům a průvodcům (5-10 USD na osobu a den)

1. den - Vítejte v Hanoji

Hanoj je kulturní centrum severu Vietnamu. Jeho historie je stará několik století a v centru města je mnoho památek, které vám historii připomenou. Proto volíme pro ubytování centrum města. Máte tak skvělou možnost vyrážet na procházky podle svého uvážení. Všude máte blízko – památky, restaurace, bary, obchody.
Po příletu vás na letišti vyzvedne náš průvodce (anglicky mluvící, na vyžádání německy) a odveze vás do hotelu. Bude asistovat při vašem ubytování. Pokud přiletíte dopoledne, doporučujeme odpoledne využít možnost fakultativního výletu.

Fakultativně : Průvodcovaná prohlídka Hanoje
Odpoledne se vydáme na prohlídku Hanoje, města s dlouhou historií. Architektura města je směsí vlivů starých čínských císařství, koloniální Francie a novodobé socialistické výstavby. Navštívíme všechna tradiční místa navštěvovaná turisty z celého světa - památník Ho Chi Minha, jezero Hoan Kiem s červeným mostem a Želví věží, prastarou knihovnu - univerzitu, chrám Ngoc Son a další. Navíc se vydáme i do uliček, kudy mnoho turistů nechodí, abychom se nadechli atmosféry autentické Hanoje. Do hotelu se vrátíte v podvečer.

Přenocování v Hanoji – Noble Boutique Hotel (3* plus)2. den - Hanoj

V programu máte dnes volno, abyste si mohli uspořádat svou návštěvu Hanoje podle svého. Nedaleko vašeho hotelu je tržiště, jste kousek od parků lemujících jezero a kolem jezera je několik památek, které nejsou v programu průvodcované prohlídky Hanoje. Máme ale pro vás lahůdku! Poznejte Hanoj a venkov okolo Hanoje ze sedla kola!

Fakultativně : Průvodcovaná cesta z Hanoje na venkov na kole
Po snídani vyrazíte s naším průvodcem do „garáže“, kde přesednete z auta na kola. Dnešní den prozkoumáte Hanoj a její okolí velmi tradičně – na typickém místním dopravním prostředku minulého století… na kole. Nečeká vás žádná složitá etapa Tour de France, ale pohodová projížďka po okolí Hanoje. Vyrazíte podél Rudé řeky. Cesta vás zavede k mostu Long Bien (dříve se nazýval Paul Dourmer bridge) – byl a je to jeden z inženýrských výdobytků francouzské koloniální éry a tehdejší architektury.

Přejedete přes most a budete poznávat skrytou a neznámou Hanoj – cyklostezka vás dovede mezi pole a políčka se zeleninou a ovocem. Tady bydlí obyčejní lidé, kteří žijí svým venkovským životem a do města přijdou jen prodávat své plody. Vedlejšími cestami mimo město poznáte zelenou Hanoj, vesnice a rýžová pole. Uvidíte zblízka banánovníky, guavu… Budete sami překvapeni, jak zelená Hanoj, jen nedaleko od centra, dokáže být.

Po zhruba 2 hodinách dorazíte do vesnice Bat Trang – malé typické vesničky severního Vietnamu, která je asi 13 km od centra města na druhém břehu Rudé řeky. Bat Trang je proslavená výrobou keramiky a hrnčířství. Sami se o kvalitě zdejších výrobků přesvědčíte. Zdejší ceněné produkty jsou proslavené široko daleko. Vesnici si projdete úzkými uličkami pěšky, abyste objevili místní tržiště, chrám i komunitní centrum. Bat Trang není skanzen, ale opravdové živoucí místo, kde se přiblížíte poznání lokálního způsobu života. Protože bude čas oběda, tak se zastavíte v místní restauraci, kde si dáte oběd a odpočineme si.

Po obědě sednete na kola a šlápnete do pedálů, abyste dojeli zpět do Hanoje. Do centra vás čeká pohodová cca 2-hod jízda.

Přenocování v Hanoji – Noble Boutique Hotel (3* plus
Snídaně


3. den - Hanoj a záliv Lan Ha

Být v Hanoji a nevidět záliv Halong Bay by prý byl hřích. Ano i ne. Halong Bay je proslulá zátoka a její romantické fotografie kolují po celém světě. Ale už to není, co bývalo. Dnes je Halong Bay zahlcena masovou turistikou a pocit romantiky tu už dávno není reálný. Protože známe Vietnam velmi dobře a snažíme se masové turistice vyhnout, vezmeme vás do zátoky Lan Ha, která je stejně krásná a téměř bez lidí.

Ráno po snídani nás vyzvedne řidič a vyrazíme na krásný dvoudenní výlet na lodi do zátoky Lan Ha Bay. Lan Hay Bay má všechny kvality Dračí zátoky a je v tuhle chvíli téměř bez lidí. Po příjezdu do přístavu se nalodíme na vyhlídkovou loď a vydáme do jednoho z nejkrásnějších koutů Vietnamu - zátoky s přibližně 3000 ostrovy a ostrůvky. Během plavby budeme míjet nejkrásnější scénická místa. Po zakotvení uvnitř zátoky, mezi skalami vystupujícími z moře jako zelené pahorky, můžete využít nabídku aktivit dle možností lodi (kajaky, návštěva plovoucí vesnice, masáže – některé jsou za poplatek). Přenocování na lodi v kajutě zařízené jako malý dvoulůžkový pokoj s toaletou a koupelnou. Večer se podává večeře v restauraci na lodi.

Přenocování na luxusní lodi – V´spirit Premier Cruises (4* plus)
Snídaně - oběd - večeře


4. den - Plavba zálivem Lan Ha a návrat do Hanoje

Přivstanete-li si dnes ráno, pak zažijete nezapomenutelný východ slunce nad okolní krajinou a probouzející se den... a třeba s lekcí tai chi na horní palubě. Po snídani se můžete vydat na kajaku na plavbu zátokou. Je to krásná zkušenost, když proplouváte blízko skal, které se nad vámi vypínají až k modrému nebi.

Plavba bude pokračovat nádhernou přírodní scenerií až zpět do přístavu. Během plavby nás šéfkuchař seznámí s uměním místní kuchyně, předvede malou ukázku vaření a nakonec si dáme oběd. Po obědě se vrátíme do Hanoje

Snídaně - obědMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Zájezd k moři - Nha Trang - The Anam (5*) - pohled do zahrady Pobytové zájezdy | Vietnam

Zájezd k moři - Nha Trang - The Anam (5*)

38 500 Kč 12
Okruh - Vietnam plný zážitků -  s českým průvodcem - Vietnam - Vliv čínské kultury najdete na každém kroku. Český průvodce Poznávací zájezdy | Vietnam

Okruh - Vietnam plný zážitků - s českým průvodcem

65 500 Kč 13

Zájezd Vietnam plný zážitků není klasický poznávací zájezd, i když během našeho putování Vietnamem navštívíte mnoho míst, která jsou v klasických itinerářích. Vietnam plný zážitků je připravený pro aktivní cestovatele (nezávisle na věku!). Na každém místě jsme se snažili "okořenit" návštěvu aktivitou, která by nás dostala mimo hlavní turistický proud, která by nám umožnila podívat se na Vietnam trochu jinak.
Poznejte s námi "starou dámu Asie" Hanoj, malebnou zátoku Lan Ha s přespáním na lodi přímo v zátoce, nechte se okouzlit atmosférou městečka Hoi An, moderním Saigonem a pobyt zakončíme na krásné pláži. Vietnamský venkov si prohlédneme z kola, budeme se plavit a spát na luxusní lodi, staneme se na den místními rybáři a farmáři, zasadíme si vlastní rostlinky rýže, naučíme se vařit s místním kuchařem a zažijeme ještě mnohem víc...

Detail Termíny a ceny +