facebook
Stopover v Hanoji a plavba v zálivu Lan Ha - Hanoj - Lan Ha Bay - V´Spirit Cruices

Stopover v Hanoji a plavba v zálivu Lan Ha

3 nocí od 10 500 Kč
Vietnam, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Hanoj je krásné město s dlouhou a pestrou historií a je bezesporu jedním z míst, které chcete navštívit, když se do Vietnamu chystáte. Ne každý se chce ale po Vietnamu toulat a mnozí cestovatelé směřují spíše na vietnamské pobřeží za odpočinkem. Připravili jsme pro vás velmi zajímavý program zastávky v Hanoji a okolí, který můžete velmi snadno kombinovat s dalšími svými aktivitami ve Vietnamu nebo Jihovýchodní Asii. Během tří nocí máte možnost zažít hlavní město Vietnamu a poznat mnoho jeho tváří.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Ubytování v centru Hanoje
  • Vynikající fakultativní výlety
  • Kvalifikovaní průvodci
  • Vynikající loď v zátoce Lan Ha
  • Skvělá možnost kombinovat Stopover v Hanoji s dalšími zastávkami ve Vietnamu
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Vítejte v Hanoji - Fakultativně: Průvodcovaná prohlídka Hanoje

2. den - Hanoj - Fakultativně: Průvodcovaný výlet na kole -  Hanoj a okolí

3. den - Plavba lodí po zálivu Lan Ha

4. den - Plavba lodí po zálivu Lan Ha a návrat do Hanoje

Cena zahrnuje

Transfery dle programu
2x ubytování v Hanoji se snídaní v Noble Boutique Hotel (3* plus)
1x ubytování na lodi V´Spirit Premier Cruise (4* plus) s plnou penzí
Průvodce při transferech a na lodi
2 lahve pitné vody denně

Cena nezahrnuje

Víza – jsou elektronická a pomůžeme s jejich vyřízením
Fakultativní výlety
Letenky
Osobní výdaje
Spropitné místním řidičům a průvodcům (5-10 USD na osobu a den)

1. den - Vítejte v Hanoji

Hanoj je kulturní centrum severu Vietnamu. Jeho historie je stará několik století a v centru města je mnoho památek, které vám historii připomenou. Proto volíme pro ubytování centrum města. Máte tak skvělou možnost vyrážet na procházky podle svého uvážení. Všude máte blízko – památky, restaurace, bary, obchody.
Po příletu vás na letišti vyzvedne náš průvodce (anglicky mluvící, na vyžádání německy) a odveze vás do hotelu. Bude asistovat při vašem ubytování. Pokud přiletíte dopoledne, doporučujeme odpoledne využít možnost fakultativního výletu.

Fakultativně : Průvodcovaná prohlídka Hanoje
Odpoledne se vydáme na prohlídku Hanoje, města s dlouhou historií. Architektura města je směsí vlivů starých čínských císařství, koloniální Francie a novodobé socialistické výstavby. Navštívíme všechna tradiční místa navštěvovaná turisty z celého světa - památník Ho Chi Minha, jezero Hoan Kiem s červeným mostem a Želví věží, prastarou knihovnu - univerzitu, chrám Ngoc Son a další. Navíc se vydáme i do uliček, kudy mnoho turistů nechodí, abychom se nadechli atmosféry autentické Hanoje. Do hotelu se vrátíte v podvečer.

Přenocování v Hanoji – Noble Boutique Hotel (3* plus)2. den - Hanoj

V programu máte dnes volno, abyste si mohli uspořádat svou návštěvu Hanoje podle svého. Nedaleko vašeho hotelu je tržiště, jste kousek od parků lemujících jezero a kolem jezera je několik památek, které nejsou v programu průvodcované prohlídky Hanoje. Máme ale pro vás lahůdku! Poznejte Hanoj a venkov okolo Hanoje ze sedla kola!

Fakultativně : Průvodcovaná cesta z Hanoje na venkov na kole
Po snídani vyrazíte s naším průvodcem do „garáže“, kde přesednete z auta na kola. Dnešní den prozkoumáte Hanoj a její okolí velmi tradičně – na typickém místním dopravním prostředku minulého století… na kole. Nečeká vás žádná složitá etapa Tour de France, ale pohodová projížďka po okolí Hanoje. Vyrazíte podél Rudé řeky. Cesta vás zavede k mostu Long Bien (dříve se nazýval Paul Dourmer bridge) – byl a je to jeden z inženýrských výdobytků francouzské koloniální éry a tehdejší architektury.

Přejedete přes most a budete poznávat skrytou a neznámou Hanoj – cyklostezka vás dovede mezi pole a políčka se zeleninou a ovocem. Tady bydlí obyčejní lidé, kteří žijí svým venkovským životem a do města přijdou jen prodávat své plody. Vedlejšími cestami mimo město poznáte zelenou Hanoj, vesnice a rýžová pole. Uvidíte zblízka banánovníky, guavu… Budete sami překvapeni, jak zelená Hanoj, jen nedaleko od centra, dokáže být.

Po zhruba 2 hodinách dorazíte do vesnice Bat Trang – malé typické vesničky severního Vietnamu, která je asi 13 km od centra města na druhém břehu Rudé řeky. Bat Trang je proslavená výrobou keramiky a hrnčířství. Sami se o kvalitě zdejších výrobků přesvědčíte. Zdejší ceněné produkty jsou proslavené široko daleko. Vesnici si projdete úzkými uličkami pěšky, abyste objevili místní tržiště, chrám i komunitní centrum. Bat Trang není skanzen, ale opravdové živoucí místo, kde se přiblížíte poznání lokálního způsobu života. Protože bude čas oběda, tak se zastavíte v místní restauraci, kde si dáte oběd a odpočineme si.

Po obědě sednete na kola a šlápnete do pedálů, abyste dojeli zpět do Hanoje. Do centra vás čeká pohodová cca 2-hod jízda.

Přenocování v Hanoji – Noble Boutique Hotel (3* plus
Snídaně


3. den - Hanoj a záliv Lan Ha

Být v Hanoji a nevidět záliv Halong Bay by prý byl hřích. Ano i ne. Halong Bay je proslulá zátoka a její romantické fotografie kolují po celém světě. Ale už to není, co bývalo. Dnes je Halong Bay zahlcena masovou turistikou a pocit romantiky tu už dávno není reálný. Protože známe Vietnam velmi dobře a snažíme se masové turistice vyhnout, vezmeme vás do zátoky Lan Ha, která je stejně krásná a téměř bez lidí.

Ráno po snídani nás vyzvedne řidič a vyrazíme na krásný dvoudenní výlet na lodi do zátoky Lan Ha Bay. Lan Hay Bay má všechny kvality Dračí zátoky a je v tuhle chvíli téměř bez lidí. Po příjezdu do přístavu se nalodíme na vyhlídkovou loď a vydáme do jednoho z nejkrásnějších koutů Vietnamu - zátoky s přibližně 3000 ostrovy a ostrůvky. Během plavby budeme míjet nejkrásnější scénická místa. Po zakotvení uvnitř zátoky, mezi skalami vystupujícími z moře jako zelené pahorky, můžete využít nabídku aktivit dle možností lodi (kajaky, návštěva plovoucí vesnice, masáže – některé jsou za poplatek). Přenocování na lodi v kajutě zařízené jako malý dvoulůžkový pokoj s toaletou a koupelnou. Večer se podává večeře v restauraci na lodi.

Přenocování na luxusní lodi – V´spirit Premier Cruises (4* plus)
Snídaně - oběd - večeře


4. den - Plavba zálivem Lan Ha a návrat do Hanoje

Přivstanete-li si dnes ráno, pak zažijete nezapomenutelný východ slunce nad okolní krajinou a probouzející se den... a třeba s lekcí tai chi na horní palubě. Po snídani se můžete vydat na kajaku na plavbu zátokou. Je to krásná zkušenost, když proplouváte blízko skal, které se nad vámi vypínají až k modrému nebi.

Plavba bude pokračovat nádhernou přírodní scenerií až zpět do přístavu. Během plavby nás šéfkuchař seznámí s uměním místní kuchyně, předvede malou ukázku vaření a nakonec si dáme oběd. Po obědě se vrátíme do Hanoje

Snídaně - obědMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700