facebook

Dovolená Chile

Nalezeno celkem výsledků

Bohužel v tuto chvíli nemáme žádný připravený zájezd podle vašich požadavků.

Vaše cestovatelská přání umíme splnit a zájezd pro vás připravit individuálně.

Napište nám.

Kontaktní formulář

Chile - vše o této zajímavé destinaci pro vaší báječnou dovolenou

Jižní Amerika je nesmírně rozmanitý kontinent. A pokud některou ze zemí celé Latinské Ameriky lze považovat za zemi kontrastů, pak je to Chile. Chile, ohraničená Pacifikem na západě a vysokým pohořím And na východě, se táhne v úzkém pásu od žluté pouště Atacama přes střední jezerní oblast se zasněženými sopkami až k ledovcové Patagonii. K jejímu území patří i množství ostrovů a ostrůvků, z nichž nejproslulejší jsou Ohňová země, Velikonoční ostrov, Ostrovy Juana Fernándeze (na jednom z nich žil po určitou dobu Alexander Selkirk, předobraz Robinsona Crusoa) a ostrov Hannover, kde se podle fantazie Julese Verna odehrál děj románu Dva roky prázdnin. Faktem je, že kdyby si slavný spisovatel tenkrát dal práci a pustý a studený ostrov navštívil, nikdy by na něj ubohé chlapce neposlal.

Představte si Evropu od severního Norska k jižnímu Španělsku – to je Chile a jeho rozsah klimatických zón. S délkou 4.330 kilometrů (a v průměru ne širší než 180 kilometrů) je Chile sedmou největší zemí Latinské Ameriky (756.630 km2) s 14 milióny obyvatel. Její území se rozkládá, trochu nadneseně řečeno, na třech světadílech, protože k ní přísluší neoficiálně výřez Antarktidy (1.250 km2) a Velikonoční ostrov ležící v Oceánii. Měřeno podél poledníku je Chile nejdelší zemí světa. Nejvyšší horou je téměř sedm tisíc metrů vysoké Nevado Ojos del Salado (6.893 m).

Chile svým hostům umožní prožít nejrozmanitější zážitky počínaje dobrodružstvím a sportem a konče vínem a gastronomií. Ale najdete zde i bezpočet zážitků až intimně spojených s přírodou a kulturním dědictvím této nádherné země. Příroda, hory, oceán, víno, zábava... to je Chile.