Dovolená Jihoafrická republika

Nalezeno celkem výsledků

8
Český průvodce Jihoafrická republika jako na dlani s českým průvodcem Jihoafrická republika

Jihoafrická republika jako na dlani s českým průvodcem

od 89 900 Kč 19
Jihoafrickou republikou po vlastní ose Jihoafrická republika

Jihoafrickou republikou po vlastní ose

od 98 500 Kč 13
Bez letenky Mohlabetsi Safari Lodge - individuální bez letenky Jihoafrická republika

Mohlabetsi Safari Lodge - individuální bez letenky

od 5 850 Kč / noc
Bez letenky Náklaďákem na safari do Krugerova NP Jihoafrická republika

Náklaďákem na safari do Krugerova NP

od 17 900 Kč 4
Český průvodce Safari v Jihoafrické republice s českým průvodcem Jihoafrická republika

Safari v Jihoafrické republice s českým průvodcem

od 45 990 Kč 5
Bez letenky Velký okruh Jihoafrickou republikou Jihoafrická republika

Velký okruh Jihoafrickou republikou

od 56 900 Kč 17
Český průvodce Z Kapska na safari s českým průvodcem Jihoafrická republika

Z Kapska na safari s českým průvodcem

od 68 900 Kč 8
Západní Kapsko po vlastní ose Jihoafrická republika

Západní Kapsko po vlastní ose

od 39 900 Kč 6

Jihoafrická republika - vše o této zajímavé destinaci pro vaší báječnou dovolenou

Říká se, že pokud se zamilujete do Afriky, je to láska na celý život.Jestliže patříte mezi ty, kteří toto rčení poznali na vlastní kůži, nemusíme nic vysvětlovat. A pakliže jste ještě v Jihoafrické republice nebyli, věřte, že když budete odlétat a zemi pod vámi pomalu zakryjí mračna, budete si říkat: "musím se sem vrátit, nejde to se sem nevrátit, ještě aspoň jednou…". Není divu, protože Jihoafrická republika vám servíruje jeden krásný zážitek za druhým.

Je to země s krutou a krvavou historií. Má však zvláštní, uklidňující a tajuplnou atmosféru a nabídne vám snad vše, co si budete přát. Můžete navštívit moderní města s mrakodrapy, kde najdete všechny výdobytky civilizace, nebo malou zapadlou vesničku, kde vám domorodci zatančí v rytmech bubnů. Zdejší vinice jsou jako drahokamy usazené v zeleném moři kopců a když budete pozorovat západ slunce v národním parku společně se slony, zebrami, žirafami, lvy, šakaly, antilopami a stovkou ptáků, budete mít pocit, že se vám zdá krásný sen. Jestli si budete přát, můžete si zajezdit na pštrosovi, proplouvat obrovským hejnem lachtanů, procházet se mezi tisícem tučňáků nebo se najednou ocitnout uprostřed stáda buvolů. A což teprve, až se odvážíte na turisty stále ještě málo objevený severozápad země – do pouště Kalahari. Zdejší drsná a nemilosrdná pouštní a skalnatá krajina vypadá možná na první pohled jako mrtvá, ale to je obrovský omyl. Na místech, kde si myslíte, že je nemožné žít, se vždycky jako zázrakem objeví nějaká řeka, kolem níž se soustředí veškerý život a která již sama o sobě vytváří nezapomenutelné scenérie.

Stejně tak nezapomenete na místa nasáklá krví, kde umíraly tisíce lidí při bitvách, při těžbě diamantů, zlata nebo při rasových potyčkách. Když se dostanete do hor, kde příroda vytvořila fantastické skalní formace a jeskyně, budete žasnout stejně tak jako když se před vámi bude třpytit oslnivý komplex Sun City, který vyrostl jako by mávnutím kouzelného proutku a plní turistům jejich hříšné sny. Pokud objevíte některý ze stovek vodopádů, stačí jen zavřít oči a přijímat energii vycházející z obrovské síly vody.

Země je to obrovská, vzdálenosti jsou velké, ale pokud se umíte dívat, namáhavých přejezdů nebudete litovat. Překrásná krajina, která se vám před očima bude měnit každou hodinu, dokáže vaše srdce a duši naplnit mírem. Mohli bychom pokračovat dál a dál, pět chválu na jih země, který se na jaře promění v jeden obrovský kvetoucí koberec, na překrásné dravé moře, na hluboké kaňony a krásná jezera, na farmy se stovkami krav pasoucích se na překrásných loukách a na usmívající se lidi, kteří pochopili, že možná právě takhle vypadá ráj. A vzpomeňte si na tyto řádky, až budete stát na Stolové hoře a dívat se na Kapské Město ležící pod vámi. Pochopíte totiž, proč patří mezi jedno z nejkrásnějších měst na světě.