facebook

Dovolená Maroko

Nalezeno celkem výsledků

Bohužel v tuto chvíli nemáme žádný připravený zájezd podle vašich požadavků.

Vaše cestovatelská přání umíme splnit a zájezd pro vás připravit individuálně.

Napište nám.

Kontaktní formulář

Maroko - vše o této zajímavé destinaci pro vaší báječnou dovolenou

Maroko, pouštní země na západním cípu Afriky, je turistickou destinací, která je zatím českým cestovatelům trochu ukryta. A přitom má tolik co nabídnout. Maroko nabízí autentické trhy, historii i překrásnou přírodní scenérii.

Marocká krajina je nejvíce ovlivněna třemi aspekty – pohořím Atlas, Saharou a atlantským pobřežím. Atlas je stavebním kamenem celé země a prochází od jihozápadu (Antiatlas) přes jeho největší část – Vysoký Atlas dosahující výšek přes 4 000 m n. m. – až k severu a severozápadu země, kde strmě padá do Středozemního moře a pokračuje po pobřeží do Alžírska.

Kromě hor a pouště jsou to i slavná města jako Casablanca, Marrakéš, Rabat nebo plážové letovisko Al Džadída, která lákají k návštěvě. Nejkrásnějším a nejzajímavějším městem je bezesporu Marrakéš. Je jedním ze čtyř královských měst. Má nebývale velkou medinu, ve které objevíte atmosféru středověkého města.Zasněžené vrcholky Vysokého Atlasu lemující okolí města zůstanou pravděpodobně dlouho ve vaší mysli. V Marrákeši byste si neměli ujít večer strávený na obrovském náměstí Djemaa el-Fna, které je ústředním místem Marrákeše. Djemaa el-Fna nabízí velkolepou podívanou. Za soumraku se otevírá spousta stánků s jídlem, které Vás budou vábit vůněmi, přicházejí hudebníci, akrobati, zaklínači hadů… to vše tvoří nezapomenutelnou atmosféru.