facebook

Dovolená Venezuela

Nalezeno celkem výsledků

Bohužel v tuto chvíli nemáme žádný připravený zájezd podle vašich požadavků.

Vaše cestovatelská přání umíme splnit a zájezd pro vás připravit individuálně.

Napište nám.

Kontaktní formulář

Venezuela - vše o této zajímavé destinaci pro vaší báječnou dovolenou

Venezuela je země impozantních rozměrů: najdete zde největší jezero v Jižní Americe a třetí nejdelší řeku, nejvyšší vodopády na světě a nejdelší hady. Žijí zde také jaguáři a pásovci. Zdejší krajina patří k těm nejzvláštnějším, které kde spatříte: na západě se tyčí zasněžené vrcholky And, na jihu leží vlhké amazonské pralesy. Na východě se rozkládá nádherná plošina Gran Sabana se stolovými horami "tepui" a bílé pláže na Karibském pobřeží jsou lemovány kokosovými palmami.


Doporučujeme vydat se do Národního parku Morrocoy proslaveného červenou dekou, která na mnoha místech pokrývá stromy. Tvoří ji ptáci „Corocoro“ známí u nás jako ibisové rudí.


Hlavní důvod k návštěvě státu ale pro mnohé představuje Canaima, jiný národní park, jemuž dominuje Salto Ángel, kilometrový vodopád, svého druhu nejdelší na světě. K jeho objevení se váže zajímavá historka: poprvé o něm světu vyprávěl pilot, který v horách hledal zlato. Když se k němu po letech vrátil, aby jeho existenci zdokumentoval, narazil přímo do něj.