facebook
Jižní Amerika: Argentinská a Chilská Patagonie s průvodcem -

Jižní Amerika: Argentinská a Chilská Patagonie s průvodcem

10 nocí od 86 390 Kč
Argentina, Poznávací zájezdy

Jižní Amerika: Argentinská a Chilská Patagonie s průvodcem

Okruh po Argentině a Chile, kde bude naším hlavním cílem argentinská a chilská Patagonie. Kromě ní si prohlédneme i hlavní města Buenos Aires a Santiago.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Prohlídka Buenos Aires, při kterém zažijete argentinské Tango
  • Majestátní ledovec Perito Moreno s plavbou po jezeře
  • Přírodní div světa - žulové věže v národním parku Torres del Paine
  • Plavba po chilských fjordech k ledovcům Balmaceda a Serrano
  • Prohlídka historického i moderního Santiaga

1. DEN: ODLET
Odlet z Prahy do Buenos Aires.

2. DEN: BUENOS AIRES
Přílet do Buenos Aires. Na letišti vás vyzvedne náš průvodce a odveze do hotelu, kde dnes přenocujete.

3. DEN: BUENOS AIRES
Během dne vás čeká prohlídka argentinského hlavního města s elegantními čtvrtěmi Recoleta a Palermo, podíváte se na historické náměstí Plaza de Mayo a k architektonickým ikonám jako je opera Colon, Metropolitní katedrála a další. Projdeme se po starém městě San Telmo, které bylo až do konce 19. století domovem městské aristokracie, po ulici Caminito, v La Boca, v pestré čtvrti, kterou vybudovali italští přistěhovalci a podíváme se prosperující scénu na nábřeží Puerto Madero.
Večer nás čeká argentinské Tango.
Buenos Aires je proslulé svým úžasným nočním životem a zemí Carlose Gardela, nesčetnými gastronomickými a kulturními zážitky. Tango představuje "královnu řeky Plata" ("Reina del Plata"). Užijeme si nezapomenutelnou noc, oddáme se kouzlu tohoto města, které nikdy nespí a kouzlu tohoto ohromujícího a města hudby - hlavního protagonisty večera. Čeká nás typická tango show: 15 umělců, jeden orchestr, tanečníci a jeden zpěvák.

Stavování v ceně: večeře

4. DEN: EL CALAFATE - ARGENTINSKÁ PATAGONIE
Odlet do El Calafate v argentinské Patagonii, kde se ubytujeme 3 noci. Odpoledne bude čas projít si krásné městečko na břehu jezera a ochutnat skvělé grilované argentinské jehněčí, čerstvé ryby nebo steaky.

Stravování v ceně: snídaně

5. DEN: LEDOVEC PERITO MORENO
Ledovec Perito Moreno se majestátně tyčí 80 km od El Calafate. Jedná se o jeden z největších a jediných ledovců na světě a zároveň největší atrakcí národního parku Los Glaciares o rozloze 600 000 hektarů chráněné oblasti pokryté ledovým krunýřem. Na začátku pronikneme do patagonského andského pralesa a provedeme první dechberoucí zastávku na "Curva de los Suspiros" (Křivka vzdechů), kde si vychutnáme první pohled na tento neuvěřitelný přírodní zázrak.
Až se přiblížíme k ledovci, sejdeme po lávkách ještě blíže a mohli obdivovat z různých panoramatických bodů tento nádherný výtvor matky přírody. Užijete si přírodní divadlo, když se různě velké ledové bloky uvolňují a s velkým hřmotem padají do vody a stávají se z nich nádherné ledové kry v hlubokých vodách Lago Argentino.
Později nás čeká ještě plavba k čelu ledovce. Vyplujeme z přístavu v zátoce Bajo de las Sombras, vzdáleného 7 km od ledovce. Cestou budeme pozorovat padající ledové bloky, dokud se nepřiblížíme do vzdálenosti 300 m od jeho jižní stěny, kde se zastavíme a budeme obdivovat jeho velikost.

Stravování v ceně: snídaně

6. DEN: EL CALAFATE
Dnes budete mít volný den s možností si vybrat z několika výletů (nejsou v ceně):

4X4 OFF-ROAD MOUNT FRÍAS S OBĚDEM
Hlavní body programu: Hora Frías - jezero Argentino - Torres del Paine.
Výlet 4x4 začneme u brány farmy stoupáním na horu Frías, po stezkách s výhledem na hlavní část jezera Argentino. Po dvaceti minutách zastavíme na prvním vyhlídkovém místě ve výšce 450 metrů a budeme pozorovat údolí řeky Centinela. Pokračujeme ve stoupání na druhou vyhlídku ve výšce 1030 metrů s neuvěřitelným výhledem na Torres del Paine, jižní a severní kanál jezera Argentino, nejvyšší výběžky horského řetězce And a hřeben Fitz Roy, pokud nám to počasí dovolí. Pokračujeme v dobrodružství a sjíždíme přes pohoří s lesy lengas na východních svazích hor a cestu skončíme v Estancii Alice, kde nás čeká oběd. Návrat zpět do El Calafate.

PLAVBA KE VŠEM LEDOVCŮM
Z přístavu Punta Bandera, který se nachází 47 km od El Calafate, se vydáme na plavbu severním ramenem jezera Argentino. Několik minut po vyplutí překonáme přírodní trychtýř známý jako Ďáblův chřtán do kanálu Upsala. Tam budeme proplouvat kolem velkých ledovců, které se vynořují z čela ledovce Upsala. Poté vjedeme do sektoru jezera, který je známý jako Canal Spegazzini a v němž se můžeme kochat pozorováním další impozantního ledovce. Odtud budeme pokračovat v plavbě k přední části ledovce Spegazzini, kde uvidíme také ledovce Heim Sur a Peineta. Právě v této době se připravíme na vylodění na základně Spegazzini a zahájíme návštěvu oblasti tím, že procházkou po krásné lesní cestě, dokud nedorazíme k chatě. Tato 300 metrů dlouhá stezka je přístupná a při jejím průchodu se zastavíme na stanovištích a vyhlídkách s výhledem na celý záliv Los Glaciares. Ti, kteří rádi chodí pěšky mohou zvolit horskou stezku. Tato trasa je středně náročná a plná neuvěřitelných výhledů.

Stravování v ceně: snídaně

7. DEN: PŘEJEZD DO CHILE
Dnes nás čeká dlouhý, ale nádherný den - pojedeme z El Calafate do chilského Puerto Natalaes a to vše pod dohledem majestátních žulových skal v parku Torres del Paine. Ubytování na 3 noci.

Puerto Natales je vstupní branou do národního parku Torres del Paine a dobrodružství v přírodě v oblasti Patagonie. Malé město se nachází u Señoretského průlivu podél malebného fjordu, na pozadí dramatických kulis nejjižnějších vrcholků And.

Stravování v ceně: snídaně

8. den: CHILSKÁ PATAGONIE - TORRES DEL PAINE
Odjezd na celodenní výlet do Národního parku Torres del Paine, kde vás čeká Silla del Diablo, jeskyně Milodon, Laguna Sofia, Cordillera Prat, jezero Porteño, jezero Sierra del Toro, Sierra Ballena, Cuernos del Paine, jezero Gray, řeka Paine, vodopády Salto Grande, vyhlídka na jezero Nordenskjold, jezero Sarmiento, laguna Amarga, vodopád Paine.

Bude toho opravdu hodně - dlouhý celodenní výlet s nezapomenutelnými zážitky. V případě zájmu je možné zorganizovat i ubytování v parku v lodgi a zažít chilskou Patagonii mnohem intenzivněji - s treky, výlety na koních apod.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

* ZA PŘÍPLATEK TREK K ŽULOVÝM VĚŽÍM TORRES DEL PAINE (fyzicky náročné)

9. DEN: CHILSKÁ PATAGONIE - LEDOVCE BALMACEDA A SERRANO
Po snídani Vás čeká výlet lodí kolem fjordu Poslední naděje k ledovci Balmaceda a Serano. Na úvod plavby Señoretským průlivem mineme národní historickou památku Frigorífico Bories, stavbu z roku 1913. Budeme pokračovat v cestě až k ostrovu Guanaco, kde lze spatřit delfíny magellanské.
Cesta po vodě pokračuje až do našeho hlavního cíle u hory Balmaceda, kde budeme moci spatřit úchvatný ledovec Balmaceda. Po plavbě následuje vylodění v národním parku Bernardo O'Higgins, kde se vydáme na pěší túru podél břehu laguny Témpanos po snadno přístupné stezce, abychom se dostali k úpatí ledovce Serrano, projdeme původním lesem coigües (Nothofagus dombeyi), ñirres (Nothofagus antarctica) a ciruelillos (Embothrium coccineum) a budeme se kochat nádhernou vegetací a kontrastem mezi oblohou a mořským ledem.
Po návratu na plavidlo si vychutnáme úchvatné panoramatické výhledy na ledovec a poté se vrátíme do Puerto Natales.
Stravování v ceně: snídaně, oběd

10. DEN: ODLET DO SANTIAGA
Během dnes odjezd na letiště Punta Arenas a odlet do hlavního města Chile - Santiaga.
Ubytování na 2 noci.

Stravování v ceně: snídaně

11. DEN: SANTIAGO
Dnes se vypravíme na půldenní prohlídku města. Santiago vyniká tím, že je kosmopolitním a zajímavým místem, kde město dokonale spojuje své tradice s moderním životem. Prohlídka vás zavede do srdce města, kde se nachází a jeho symbolická místa, jako je náměstí Plaza de Armas, katedrála, palác Moneda, nebo kopec Santa Lucia, který je městskou oázou v centru města. Po prohlídce Santiaga přijedeme do čtvrti Barrio Lastarria, které je proslulé svou kulturní a gastronomickou tradicí. Další část prohlídky nás zavede do východní části města, do finančního srdce Santiaga, známého svými moderními budovami, impozantními skleněnými mrakodrapy a působivými sochami.

Stravování v ceně: snídaně

* ZA PŘÍPLATEK VÝLET NA POBŘEŽÍ DO VIŇA DEL MAR

12. DEN: ODLET DOMŮ
Ve stanovený čas odjezd na letiště a odlet domů.

Stravování v ceně: snídaně

13. DEN: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* Letenku Praha (případně jiné odletové letiště) - Buenos Aires // Santiago - Praha vč. letištních tax, v optimální (nejlevnější) rezervační třídě a s příručním zavazadlem. Příplatek za odbavené zavazadlo do podpalubí od 5000 Kč (poplatky za přepravu účtují letecké společnosti jak na mezinárodních tak i vnitrostátních linkách, přesnou výši vám ověříme).
* Ubytování na ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) v hotelech 3* (za příplatek 4*)
* Všechny výlety s anglicky mluvícím průvodcem uvedené v programu, ve skupině s dalšími cestovateli. Ve vybraném termínu český průvodce (min. 8 os.)
* Stravování: dle programu
* Všechny transfery a dopravu
* Vstupy do národních parků
* Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Volitelné zdravotní pojištění + připojištění zájezdu proti storno
* Fakultativní výlety viz program
* Osobní výdaje
* Doporučené spropitné pro průvodce cca. 10 USD/os a den, pro řidiče 5 USD/os a den (není ale povinné)

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading