facebook
Chilské dobrodružství: Santiago – Atacama – Jezerní oblast - Patagonie -

Chilské dobrodružství: Santiago – Atacama – Jezerní oblast - Patagonie

12 nocí od 128 050 Kč
Chile, Poznávací zájezdy

Chilské dobrodružství: Santiago – Atacama – Jezerní oblast - Patagonie

Malý-velký okruh po Chile. Poznejte kromě hlavního města Santiaga nejsušší poušť světa Atacama na severu, Jezerní oblast ve středu země a nezkrotnou Patagonii na samém jihu.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Zažijte skutečnou nezkrotnou Latinskou Ameriku bez starostí. Součástí našeho zájezdu jsou veškeré výlety, vstupy i doprava v ceně (viz program). Nemusíte se o nic starat, ale skutečně prožít Vaši dovolenou v komfortu a bez komplikací. Naši průvodci se o vás postarají, vyzvednou a dovezou a poskytnou ty správné informace na těch pravých místech.
  • Kosmopolitní i historické Santiago
  • Nejsušší poušť světa - Atacama
  • Jezerní oblast - jihoamerické Alpy se sopkami
  • Chilská Patagonie - nezkrotná a divoká
  • Možnost prodloužení o Velikonoční ostrov, nebo kombinace s Argentinou, případně Bolívií.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

10 / 10 Úžasná a organizačně skvěle zajištěná cesta 04.02.2024
Úžasná a organizačně skvěle zajištěná cesta. Zážitky dle očekávání a dané lokality. Vše bezchybné - ubytování, cesta, letecké spoje, průvodci...Špičková úroveň.

ID
Program zájezdu 100%
Ubytování 100%
Průvodce 100%

1. den: ODLET DO CHILE
Cesta do Santiaga je dlouhá a budete 1x, případně 2x přespovat. Na detailech cesty se však společně nejdříve domluvíme - vyberete si trasu, jaká vám nejvíce vyhovuje. Možnost odletu např. z Prahy, Vídně, Mnichova, nebo třeba Berlína.

2. DEN: SANTIAGO
Vítejte v Santiagu!
Přílet na letiště Santiago. Budeme na vás čekat, abychom vás odvezli do vašeho hotelu. 
Santiago je dynamické a kosmopolitní město. Je domovem mnoha akcí, které představují to nejlepší z chilské kultury, a hostí také velkolepé mezinárodní festivaly plné zvuku, chuti a barev. Rozmanitost města se projevuje v mnoha kontrastních čtvrtích. Vydejte se do ulic města a objevíte krásné a originální umělecké galerie, designové obchody a řemeslné trhy, stejně jako velký výběr restaurací, barů a kaváren. Noční ptáci si mohou užít rušný latinskoamerický noční život v Bellavistě!

3. DEN: POUŠŤ ATACAMA
Po snídani vás odvezeme zpět na letiště v Santiagu, abyste stihli let do Calamy.
Po příletu do Calamy na vás bude čekat průvodce, který vás odveze do městečka San Pedro de Atacama. Cesta trvá 1,5  hodiny, ale celou cestu je co obdivovat. Síla pouště a její působivá kamenná barva vás přimějí k tomu, abyste si více než 1 fotografii! Přibližně 100 km od Calamy se nachází nejsušší poušť na světě, která žárlivě skrývá malou oáza zvanou San Pedro de Atacama. Vesnice s prašnými ulicemi a obydlími z nepálených cihel, které si dobyla srdce všech cestovatelů kouzlem Atacamy a jejího okolí. 

Stravování v ceně: snídaně

4. DEN: ATACAMA A ALTIPLANO
Dnes se vypravíte s průvodcem na celodenní výlet do pouště. Objevte kouzelné stíny pouště, navštívíme např. vesnice Toconao, solné pláně Salar de Atacama s lagunou Chaxa, impozantní horské laguny Miscanti a Miñiques nacházející se v národní rezervaci Los Flamencos a dalšími zajímavostmi.
Výlet začneme návštěvou laguny Chaxa, která je dějištěm velkolepé krásy, která je rozdělena na několik vodních ploch, kde se vyskytuje velké množství plameňáků (v rezervaci Flamingos National Reserve, se vyskytují 3 ze 6 druhů plameňáků na světě) a dalších ptáků. Pak se vydáme se směrem k Altiplanu, abychom se dostali do Piedras Rojas, odkud je vidět vrchol sopky, který vznikl oxidací železa obsaženého ve vulkánu. Poté navštívíme laguny Miscanti a Miñiques v nadmořské výšce více než 4 200 m n. m., obklopené impozantními skalními útvary, andskými sopkami.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

5. DEN: ATACAMA - GEJZÍRY DEL TATIO  A MESÍČNÍ ÚDOLÍ
Ranní program: naše dnešní cesta na Altiplano začíná v časných ranních hodinách, abychom mohli sledovat východ slunce v jednom z nejvýznamnějších geotermálních míst na světě: u gejzírů Tatio. Nachází se zde více než 70 gejzírů s jezírky vroucí vody, z nichž tryská pára. Nejlepší je vidět je ráno, abyste mohli skutečně ocenit jejich krásu a kontrast barev.  Poté si vychutnáme zaslouženou snídani v tomto úžasném prostředí ve stínu And. Pak se zastavíme ve vesnici Machuca s pouhými 20 domky postavenými z hlíny, slámy a dřeva a kaktusového dřeva.
Odpolední program: výlet do Měsíčního údolí. Několik kilometrů od San Pedro de Atacama mezi rozeklanými skalami a neobvyklými tvary Kordiller de la Sal (Solné pohoří) se nachází Valle de la Luna (Měsíční údolí).Geologický zázrak v národním parku Los Flamencos. Během výletu si můžete prohlédnout neobyčejné tvary údolí krajiny, které ve vás vyvolají pocit, jako byste se procházeli na Měsíci. Během odpoledne si můžete vychutnat nepřekonatelné výhledy na Andy a okolní sopky. Se soumrakem vás ohromí rudé a zlaté barvy pouštní oblohy.

Stravování v ceně: snídaně 

6. DEN: JEZERNÍ OBLAST
Přelet do střední části Chile, do Puerto Montt a následně přejezd do městečka Puerto Varas, které je známé jako Jezerní oblast. Puerto Varas se nachází na břehu nádherného jezera Llanquihue a je jedním z nejoblíbenějších a nejkrásnějších měst v Chile.

Stravování v ceně: snídaně

7. DEN: SOPKA OSORNO A VODOPÁDY PETROHUÉ
Jezero pocházející z ledovce a aktivní sopka, proslulá svým naprosto dokonale tvarovaným kuželem, jsou dva z  nejlepších příkladů, které můžete vidět v rámci dnešního výletu. Ten začíná na jižním břehu jezera Llanquihue, kde se dozvíte o německých osadnících, kteří sem v 19. století dorazili. Jakmile se ocitnete v Národním parku Vicente Pérez Rosales, čeká na vás výhled na impozantní vodopády Petrohué, které vás ohromí svou tyrkysovou vodou. Odtud se vydáme k prameni řeky Petrohué, jezeru Todos los Santos, kde navštívíme některou z ospalých pláží a ve vesnici Ensenada, na úpatí sopky Osorno, si také vychutnáte oběd. Pak budeme pokračovat do lyžařského střediska, které leží u vulkánu. Cestou vás ohromí panoramatické výhledy na údolí řeky Petrohué a na jezero Llanquihue.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

8. DEN: FRUTILLAR (alternativně ostrov Chiloé)
Na východní straně jezera se nachází městečko Frutillar, které okouzluje návštěvníky krásou po celý rok. Objevte toto okouzlující místo na břehu jezera s krajinou tvořenou jezerem Llanquihue a několika ohromujícími sopkami. I zde zde patrný vliv německých osadníků, s velkolepými starými chalupami, z nichž mnohé jsou přestavěny na penziony, domy, vynikající bavorskou gastronomií. 

Stravování v ceně: snídaně

* ZA PŘÍPLATEK CELODENNÍ VÝLET NA OSTROV CHILOÉ

9. DEN: PATAGONIE 
Přelet do Puerto Natales v chilské Patagonii.
Puerto Natales je vstupní branou do národního parku Torres del Paine, dobrodružství v přírodě v oblasti Patagonie. Malé městečko se nachází u průlivu Seňoret podél malebného fjordu, na pozadí dramatických kulis nejjižnějších vrcholků And. 

Stravování v ceně: snídaně

10. DEN: PATAGONIE A TORRES DEL PAINE
Odjezd na celodenní výlet do Národního parku Torres del Paine, kde vás čeká Silla del Diablo, jeskyni Milodon, Laguna Sofia, Cordillera Prat, jezero Porteño, jezero Sierra del Toro, Sierra Ballena, Cuernos del Paine, jezero Gray, řeka Paine, vodopády Salto Grande, vyhlídka na jezero Nordenskjold, jezero Sarmiento, laguna Amarga, vodopád Paine. 

Stravování v ceně: snídaně, oběd

* ZA PŘÍPLATEK TREK K ŽULOVÝM VĚŽÍM TORRES DEL PAINE (fyzicky náročné)

11. DEN: PATAGONIE - LEDOVCE BALMACEDA A SERRANO
Po snídani Vás čeká výlet lodí kolem fjordu Poslední naděje k ledovci Balmaceda a Serano. Na úvod plavby Señoretským průlivem mineme národní historickou památku Frigorífico Bories, stavbu z roku 1913. Budeme pokračovat v cestě až k ostrovu Guanaco, kde lze spatřit delfíny magellanské.Cesta po vodě pokračuje až do našeho hlavního cíle u hory Balmaceda, kde budeme moci spatřit úchvatný ledovec Balmaceda. Po plavbě následuje vylodění v národním parku Bernardo O'Higgins, kde se vydáme na pěší túru podél břehu laguny Témpanos po snadno přístupné stezce, abychom se dostali k úpatí ledovce Serrano, projdeme původním lesem coigües (Nothofagus dombeyi), ñirres (Nothofagus antarctica) a ciruelillos (Embothrium coccineum) a budeme se kochat nádhernou vegetací a kontrastem mezi oblohou a mořským ledem.
Po návratu na plavidlo si vychutnáme úchvatné panoramatické výhledy na ledovec a poté se vrátíme do Puerto Natales.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

12. DEN: SANTIAGO
Odlet zpět do Santiaga a ubytování v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně

13. DEN: SANTIAGO
Dnes se vypravíme na půldenní prohlídku města. Santiago vyniká tím, že je kosmopolitním a zajímavým místem, kde město dokonale spojuje své tradice s moderním životem. Prohlídka vás zavede do srdce města, kde se nachází a jeho symbolická místa, jako je náměstí Plaza de Armas, katedrála, palác Moneda, nebo kopec Santa Lucia, který je městskou oázou v centru města. Po prohlídce Santiaga přijedeme do čtvrti Barrio Lastarria, které je proslulé svou kulturní a gastronomickou tradicí. Další část prohlídky nás zavede do východní části města, do finančního srdce Santiaga, známého svými moderními budovami, impozantními skleněnými mrakodrapy a působivými sochami.

Stravování v ceně: snídaně

* ZA PŘÍPLATEK VÝLET NA POBŘEŽÍ DO VIŇA DEL MAR

14. DEN: ODLET DOMŮ
Ve stanovený čas odjezd na letiště a odlet domů.

Stravování v ceně: snídaně

15. DEN: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* Letenku Praha (případně jiné odletové letiště) - Santiago - Atacama - Jezerní oblast - Patagonie - Santiago a zpět vč. letištních tax, v optimální (nejlevnější) rezervační třídě a s příručním zavazadlem. Příplatek za odbavené zavazadlo do podpalubí od 6500 Kč (poplatky za přepravu účtují letecké společnosti jak na mezinárodních tak i vnitrostátních linkách,  přesnou výši vám ověříme).
* Ubytování na ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) v hotelech 3* (za příplatek 4*)
* Všechny výlety s anglicky mluvícím průvodcem uvedené v programu, ve skupině s dalšími cestovateli. Ve vybraném termínu český průvodce.
* Stravování: dle programu
* Všechny transfery a dopravu
* Vstupy do národních parků
* Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Volitelné zdravotní pojištění + připojištění zájezdu proti storno
* Osobní výdaje
* Doporučené spropitné pro průvodce cca. 10 USD/os a den, pro řidiče 5 USD/os a den (není ale povinné)

1. den: ODLET DO CHILE

Cesta do Santiaga je dlouhá a budete 1x, případně 2x přespovat. Na detailech cesty se však společně nejdříve domluvíme - vyberete si trasu, jaká vám nejvíce vyhovuje. Možnost odletu např. z Prahy, Vídně, Mnichova, nebo třeba Berlína.
2. DEN: SANTIAGO

Vítejte v Santiagu!

Přílet na letiště Santiago. Budeme na vás čekat, abychom vás odvezli do vašeho hotelu. 

Santiago je dynamické a kosmopolitní město. Je domovem mnoha akcí, které představují to nejlepší z chilské kultury, a hostí také velkolepé mezinárodní festivaly plné zvuku, chuti a barev.

Rozmanitost města se projevuje v mnoha kontrastních čtvrtích. Vydejte se do ulic města a objevíte krásné a originální umělecké galerie, designové obchody a řemeslné trhy, stejně jako velký výběr restaurací, barů a kaváren. Noční ptáci si mohou užít rušný latinskoamerický noční život v Bellavistě!
3. DEN: POUŠŤ ATACAMA

Po snídani vás odvezeme zpět na letiště v Santiagu, abyste stihli let do Calamy.

Po příletu do Calamy na vás bude čekat průvodce, který vás odveze do městečka San Pedro de Atacama. Cesta trvá 1,5  hodiny, ale celou cestu je co obdivovat. Síla pouště a její působivá kamenná barva vás přimějí k tomu, abyste si více než 1 fotografii!

Přibližně 100 km od Calamy se nachází nejsušší poušť na světě, která žárlivě skrývá malou oáza zvanou San Pedro de Atacama. Vesnice s prašnými ulicemi a obydlími z nepálených cihel, které si dobyla srdce všech cestovatelů kouzlem Atacamy a jejího okolí. 

Snídaně


4. DEN: ATACAMA A ALTIPLANO

Dnes se vypravíte s průvodcem na celodenní výlet do pouště. Objevte kouzelné stíny pouště, navštívíme např. vesnice Toconao, solné pláně Salar de Atacama s lagunou Chaxa, impozantní horské laguny Miscanti a Miñiques nacházející se v národní rezervaci Los Flamencos a dalšími zajímavostmi.

Výlet začneme návštěvou laguny Chaxa, která je dějištěm velkolepé krásy, která je rozdělena na několik vodních ploch, kde se vyskytuje velké množství plameňáků (v rezervaci Flamingos National Reserve, se vyskytují 3 ze 6 druhů plameňáků na světě) a dalších ptáků. Pak se vydáme se směrem k Altiplanu, abychom se dostali do Piedras Rojas, odkud je vidět vrchol sopky, který vznikl oxidací železa obsaženého ve vulkánu. Poté navštívíme laguny Miscanti a Miñiques v nadmořské výšce více než 4 200 m n. m., obklopené impozantními skalními útvary, andskými sopkami.

Snídaně - oběd


5. DEN: ATACAMA - GEJZÍRY DEL TATIO A MESÍČNÍ ÚDOLÍ

Ranní program: naše dnešní cesta na Altiplano začíná v časných ranních hodinách, abychom mohli sledovat východ slunce v jednom z nejvýznamnějších geotermálních míst na světě: u gejzírů Tatio. Nachází se zde více než 70 gejzírů s jezírky vroucí vody, z nichž tryská pára. Nejlepší je vidět je ráno, abyste mohli skutečně ocenit jejich krásu a kontrast barev- Poté si vychutnáme zaslouženou snídani v tomto úžasném prostředí ve stínu And.Poté se zastavíme ve vesnici Machuca s pouhými 20 domky postavenými z hlíny, slámy a dřeva a kaktusového dřeva.

Odpolední program: výlet do Měsíčního údolí. Několik kilometrů od San Pedro de Atacama mezi rozeklanými skalami a neobvyklými tvary Kordiller de la Sal (Solné pohoří) se nachází Valle de la Luna (Měsíční údolí).Geologický zázrak v národním parku Los Flamencos. Během výletu si můžete prohlédnout neobyčejné tvary údolí krajiny, které ve vás vyvolají pocit, jako byste se procházeli na Měsíci. Během odpoledne si můžete vychutnat nepřekonatelné výhledy na Andy a okolní sopky. Se soumrakem vás ohromí rudé a zlaté barvy pouštní oblohy.

Snídaně


6. DEN: JEZERNÍ OBLAST

Přelet do střední části Chile, do Puerto Montt a následně přejezd do městečka Puerto Varas, které je známé jako Jezerní oblast. Puerto Varas se nachází na břehu nádherného jezera Llanquihue a je jedním z nejoblíbenějších a nejkrásnějších měst v Chile.

Snídaně


7. DEN: SOPKA OSORNO A VODOPÁDY PETROHUÉ

Jezero pocházející z ledovce a aktivní sopka, proslulá svým naprosto dokonale tvarovaným kuželem, jsou dva z  nejlepších příkladů, které můžete vidět v rámci dnešního výletu. Ten začíná na jižním břehu jezera Llanquihue, kde se dozvíte o německých osadnících, kteří sem v 19. století dorazili. Jakmile se ocitnete v Národním parku Vicente Pérez Rosales, čeká na vás výhled na impozantní vodopády Petrohué, které vás ohromí svou tyrkysovou vodou. Odtud se vydáme k prameni řeky Petrohué, jezeru Todos los Santos, kde navštívíme některou z ospalých pláží a ve vesnici Ensenada, na úpatí sopky Osorno, si také vychutnáte oběd. Pak budeme pokračovat do lyžařského střediska, které leží u vulkánu. Cestou vás ohromí panoramatické výhledy na údolí řeky Petrohué a na jezero Llanquihue.

Snídaně - oběd


8. DEN: FRUTILLAR (alternativně ostrov Chiloé)

Na východní straně jezera se nachází městečko Frutillar, které okouzluje návštěvníky krásou po celý rok. Objevte toto okouzlující místo na břehu jezera s krajinou tvořenou jezerem Llanquihue a několika ohromujícími sopkami. I zde zde patrný vliv německých osadníků, s velkolepými starými chalupami, z nichž mnohé jsou přestavěny na penziony, domy, vynikající bavorskou gastronomií. 

* ZA PŘÍPLATEK CELODENNÍ VÝLET NA OSTROV CHILOÉ

Snídaně


9. DEN: PATAGONIE

Přelet do Punta Arenas a Puerto Natales v chilské Patagonii.

Puerto Natales je vstupní branou do národního parku Torres del Paine, dobrodružství v přírodě v oblasti Patagonie. Malé městečko se nachází u průlivu Seňoret podél malebného fjordu, na pozadí dramatických kulis nejjižnějších vrcholků And. 

Snídaně


10. DEN: PATAGONIE A TORRES DEL PAINE

Odjezd na celodenní výlet do Národního parku Torres del Paine, kde vás čeká Silla del Diablo, jeskyni Milodon, Laguna Sofia, Cordillera Prat, jezero Porteño, jezero Sierra del Toro, Sierra Ballena, Cuernos del Paine, jezero Gray, řeka Paine, vodopády Salto Grande, vyhlídka na jezero Nordenskjold, jezero Sarmiento, laguna Amarga, vodopád Paine. 

* ZA PŘÍPLATEK TREK K ŽULOVÝM VĚŽÍM TORRES DEL PAINE (fyzicky náročné)

Snídaně - oběd


11. DEN: PATAGONIE - LEDOVCE BALMACEDA A SERRANO

Po snídani Vás čeká výlet lodí kolem fjordu Poslední naděje k ledovci Balmaceda a Serano. Na úvod plavby Señoretským průlivem mineme národní historickou památku Frigorífico Bories, stavbu z roku 1913. Budeme pokračovat v cestě až k ostrovu Guanaco, kde lze spatřit delfíny magellanské.Cesta po vodě pokračuje až do našeho hlavního cíle u hory Balmaceda, kde budeme moci spatřit úchvatný ledovec Balmaceda. Po plavbě následuje vylodění v národním parku Bernardo O'Higgins, kde se vydáme na pěší túru podél břehu laguny Témpanos po snadno přístupné stezce, abychom se dostali k úpatí ledovce Serrano, projdeme původním lesem coigües (Nothofagus dombeyi), ñirres (Nothofagus antarctica) a ciruelillos (Embothrium coccineum) a budeme se kochat nádhernou vegetací a kontrastem mezi oblohou a mořským ledem.

Po návratu na plavidlo si vychutnáme úchvatné panoramatické výhledy na ledovec a poté se vrátíme do Puerto Natales.

Snídaně - oběd


12. DEN: SANTIAGO

Odlet zpět do Santiaga a ubytování v hotelu.

Snídaně


13. DEN: SANTIAGO

Dnes se vypravíme na půldenní prohlídku města. Santiago vyniká tím, že je kosmopolitním a zajímavým místem, kde město dokonale spojuje své tradice s moderním životem. Prohlídka vás zavede do srdce města, kde se nachází a jeho symbolická místa, jako je náměstí Plaza de Armas, katedrála, palác Moneda, nebo kopec Santa Lucia, který je městskou oázou v centru města. Po prohlídce Santiaga přijedeme do čtvrti Barrio Lastarria, které je proslulé svou kulturní a gastronomickou tradicí. Další část prohlídky nás zavede do východní části města, do finančního srdce Santiaga, známého svými moderními budovami, impozantními skleněnými mrakodrapy a působivými sochami.

* ZA PŘÍPLATEK VÝLET NA POBŘEŽÍ DO VIŇA DEL MAR

Snídaně


14. DEN: ODLET DOMŮ

Ve stanovený čas odjezd na letiště a odlet domů.

Snídaně


15. DEN: PŘÍLET

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading