facebook
Nespoutaná Argentina - za krásami přírody s českým průvodcem -

Nespoutaná Argentina - za krásami přírody s českým průvodcem

12 nocí od 149 900 Kč
Argentina, Poznávací zájezdy

Nespoutaná Argentina - za krásami přírody s českým průvodcem

Malá skupinka maximálně 8 lidí s česky hovořícím zkušeným průvodcem.

Argentina je úchvatná země s okouzlujícími městy a dechberoucí přírodou. Vodopády Iguazu, nekonečné řady vinic, velehory se zasněženými vrcholy, ledová Patagonie, koloniální města, nádherné národní parky a tyrkysově průzračné laguny.

Žijí tu lidé různých kultur – domov tu našli Španělé, Italové, Němci, Francouzi, Poláci a další národnosti. Argentinci jsou velmi přátelští. Bez posezení u jihoamerického čaje „maté“ si snad ani nedovedou představit svůj každodenní život, stejně tak jako bez fotbalového utkání, které opravdový Argentinec miluje celým svým srdcem.

Na této velké cestě si prohlédnete hlavní město Buenos Aires, navštívíte do zeleně vtisknuté město San Carlos de Bariloche u jezera Nahuel Huapi, pokračovat budete do magické krajiny ledovců a velehor do El Calafate a El Chalten a zastavíte se "na konci" světa v Ushuaie.

Okruh je možné ještě prodloužit o vodopády Iguazú nebo o jednodenní výlet do uruguayského Colonia del Sacramento (z Buenos Aires). Kalkulaci vám rádi připravíme na vyžádání. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • hlavní město Buenos Aires, kde dodnes vzpomínají na Evitu Perónovou
  • plavba k ledovci Perito Moreno
  • možnost projížďky vlakem "na konci světa"
  • vynikající argentinská kuchyně a excelentní víno
  • Ushuaia - jedno z nejjižnějších měst světa
  • možnost individuálního prodloužení
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: ODLET Z VÍDNĚ (odlet z Prahy za příplatek)
Odbavení a odlet z Vídně do Buenos Aires.

2. den: BUENOS AIRES
Přílet do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku města. Srdcem Buenos Aires je náměstí Plaza de Mayo, kterému dominuje Cabildo (radnice) a Casa Rosada (prezidentský palác). Projdete se po The 9 de Julio Avenue a poznáte i další čtvrti tohoto nezapomenutelného města. Corrientes Avenue je pulsující tepnou nočního života, španělská de Mayo Avenue, Florida Street plná dráždivých tónů tanga. Pitoreskní čtvrť San Telmo, kde žila místní aristokracie až do konce XIX. století, věhlasná ulice Caminito, přístav La Boca s jeho proslulými barevnými domy. Na závěr krátká zastávka na hřbitově Recoleta, kde odpočívá Evita Peronová.

3. den: SAN CARLOS DE BARILOCHE
Transfer na letiště a přelet do Bariloche. Uvítání na letišti, transfer do hotelu. Odpoledne individuální volno, možnost nákupu suvenýrů (především vyhlášené luxusní čokolády) nebo procházky po městě. 

4. den: CIRCUITE CHICO + CERRO CAMPANARIO 
Dnešní výlet patří mezi nejoblíbenější z oblasti Bariloche. Začíná na Bustillo Avenue a pokračuje k přístavu městečka Llao Llao. Vesnička Colonia Suiza leží u jezera Lago Perito Moreno obklopena lesy a zasněženými vrcholky hor. Na závěr si můžete vychutnat dechberoucí výhled z Cerro Campanario na ledovcová jezera a okolní hory.
Návrat do hotelu, nocleh v Bariloche.

5. den: CERRO TRONADOR
Celodenní výlet k Cerro Tronador. Prašnou cestou se dostanete k jezeru Lago Mascardi a následně k unikátnímu „černému ledovci“. Můžete se kochat nádhernými výhledy na jezera a okolní hory částečně pokryté lesy. Cesta dál povede kolem jezera Los Moscos a řeky Manso až k jezeru Hess Lake. Nakonec se přejede řeka Roca a krátkou procházkou se dostanete k výhledu na půvabné vodopády Los Alerces Falls. Návrat do Bariloche, nocleh.

6. den: EL CALAFATE
Transfer na letiště a přelet do El Calafate.
Večer se můžete vydat na procházku do městečka nebo si dát večeři v některé z vyhlášených restaurací.

7. den: EL CALAFATE - PERITO MORENO
Ledovec Perito Moreno se majestátně tyčí 80 km od El Calafate. Jedná se o jeden z největších a jediných ledovců na světě a zároveň je největší atrakcí národního parku Los Glaciares. Až se přiblížíte k ledovci, sejdete po lávkách ještě blíže, abyste mohli obdivovat z různých panoramatických bodů tento nádherný výtvor matky přírody. Užijete si přírodní divadlo, když se různě velké ledové bloky uvolňují a s velkým hřmotem padají do vody a stávají se z nich nádherné ledové kry v hlubokých vodách Lago Argentino. Plavba k čelu ledovce.
Nocleh v El Calafate.

8. den: EL CHALTÉN
Po snídani přejedete do „hlavního města trekkingu“ do El Chaltén.
Po příjezdu se vydáte na procházku na vyhlídky Cóndores a Águilas. Po zhruba čtyřicetiminutovém stoupání dojdete na vyhlídku Cóndores, která, jak název napovídá, je strategicky umístěna pro pozorování kondorů. Odtud si vychutnáte panoramatický výhled na na masivy Torre, Fitz Roy a údolí řeky Vueltas. Z druhé vyhlídky, která je vzdálená zhruba 30 minut chůze, můžete obdivovat jezero Viedma a nekonečnou step. Nocleh v El Chalten.

9. den: EL CHALTÉN - EL CALAFATE
Dnes vás čeká nenáročná procházka nádhernou krajinou po okolí El Chalten. Výhledy na horská úbočí a vrcholy hor s ledovci budou střídat patagonské lesy a laguny. Nejprve začnete mírně stoupat z údolí Río de Las Vueltas, kde se El Chaltén nachází. První dva kilometry budou strmější, pak se bude cesta vinout po úbočí údolí. U laguny Capri si budete moci vychutnat fantastický výhled na jezero a masiv Fitz Roy v dálce, odpočinout si na některé z pláží u jezera a pořídit nádherné fotografie. Po stejné cestě se vrátíte zpět. Je možné připravit i variantu krátké procházky.
Pozdě odpoledne přejezd do El Calafate.

10. den: EL CALAFATE
Volný den. Možnost výběru fakultativních výletů nebo individuální procházky po městečku nebo kolem jezera.

Výlet lodí k ledovcům Upsala a Spegazzini (cena od 280 USD)
Po snídani přejedete do přístavu a vydáte se na plavbu severním ramenem jezera Argentino. Několik minut po vyplutí překonáte přírodní trychtýř známý jako Ďáblův chřtán. Cestou do kanálu Upsala budete proplouvat kolem fascinujících velkých ledovců, které se vynořují z čela ledovce Upsala. Plavba pokračuje do části jezera, která je známá jako Canal Spegazzini a následně doplujete k přední části ledovce Spegazzini, kde spatříte další impozantní ledovce Heim Sur a Peineta.
Odpoledne návrat zpět do El Calafate.

11. den: El CALAFATE - USHUAIA
Transfer na letiště a přelet do Ushuai, které svou tvář upírá k Antarktidě a slouží také jako základna pro arktické expedice. Volné odpoledne, možnosti fakultativní návštěvy muzea bývalé věznice.
Nocleh v Ushuaie.

12. den: USHUAIA - TIERRA DEL FUEGO
Návštěva Národního parku Tierra del Fuego (Ohňová země). Okolní lesy tvoří především vysoké a nízké buky, v blízkosti jsou jezera a rašeliniště, která vytváří nádhernou přírodní scenérii. Přijedete k horám, mlčenlivým svědkům nucených prací vězňů, kteří sem byli dováženi z Ushuai. Nyní je v těchto místech vlaková stanice „Vlaku na konci světa“. Dále Vás cesta zavede k pobřeží, odkud budete mít možnost zahlédnout ostrovy Redonda a Estorbo. Na cestě zpět zastavíte u jezera Roca na krátkou procházku. Dojedete až k zálivu Lapatia, kde končí silnice nº3 a odkud jsou nádherné výhledy na jezero a okolní krajinu.
Návrat do hotelu, nocleh v Ushuaie.

Fakultativně lze zajistit výlet lodí po Beagle Channel.

13. den: USHUAIA - BUENOS AIRES
Transfer na letiště a přelet do Buenos Aires. Volný večer.
Nocleh v Buenos Aires.

V případě zájmu lze prodloužit pobyt v Ushuaie o jednu noc a o fakultativní výlet (cena výletu cca 110 USD):

LAGO ESCONDIDO & FAGNANO
Ushuaiu opustíte silnicí National Route Nº3 (Panamerikána) severním směrem k Fueguinoským Andám. Navštívíte údolí Carbajal, The Huskies, Tierra Myaor a Las Cotorras. Dalším bodem trasy bude průsmyk Garibaldi (450 m.n.m.), kde budete překračovat Cordillera de los Andes s krásným výhledem na jezera Escondido a Fagnano. Návštěva městečka Tolhuin, které je také nazýváno „Srdcem ostrova“. Zastávka s krátkou procházkou po břehu jezera Fagnano. Návrat do Ushuaii. Nocleh.

14. den: ODLET Z BUENOS AIRES
Transfer na letiště, odbavení a odlet do Vídně.

Možnost fakultativního prodloužení o vodopády Iguazu, uruguayské Colonia del Sacramento nebo argentinskou "vinařskou" Mendozu.

15. den: PŘÍLET DO VÍDNĚ

Cena zahrnuje

- letenku z Vídně ve třídě Economy v hodnotě 22.800,- Kč a s příručním zavazadlem (velké zavazadlo k odbavení lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- místní přelety dle programu ve třídě Economy (velké zavazadlo k odbavení lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- letištní, bezpečnostní a palivové poplatky
- 12x ubytování ve 3-4* hotelech se snídaní
- privátní transfery během okruhu
- lodní výlety jsou sdílené
- prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (minimálně 8 osob)
- zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění a připojištění storna
- místní pobytové taxy
- fakultativní výlety a služby
- osobní výdaje
- spropitné a spropitné pro průvodce (cca 10 USD osoba/den - nepovinné)

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading