facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet Praha - Buenos Aires

Odlet z Prahy do Buenos Aires.
2. den: Přílet do Buenos Aires

Po příletu do Buenos Aires bude následovat transfer do hotelu. Individuální volno k odpočinku. Večer budete vyzvednutí z hotelu na tango show, která bude včetně dobrého vína a večeře.Návrat do hotelu.

Večeře


3. den: Přelet Buenos Aires - Ushuaia

Po snídani budete vyzvednutí z hotelu na letiště a bude vás čekat vnitrostátní přelet do nejjižnějšího města světa - Ushuaia. Transfer do hotelu. Individuální program. 

Snídaně


4. den: Ushuaia - jezera Escondido a Fagnano

Dnes se po snídani vydáte na celodenní výlet terénním autem 4 x 4.

Vyzvednutí od hotelu a pak budete pokračovat „route 3“ přes Fuegianské pohoří až k „Garibaldi Pass“ – odtud budete mít možnost mít panoramatický pohled na jezera Escondido a Fagnano, které jsou cílem Vaší cesty. 

Díky našemu vozidlu budeme moct sjet z pevné silnice a vydat se lesní cestou dřevorubců přes bláto, kameny až k jezeru Fagnano.

Dobrodružství pokračuje broděním se autem až k silnici, která Vás povede k jezeru Escondido. Jedná se o menší jezero, ale je obklopeno nádhernou přírodou. 

Po příjezdu bude následovat krátká instruktáž, příprava kánoe a pádla a pak 45minutá plavba po jezeře, odkud uvidíte přírodu i z druhé strany. Návrat do místa, kde jsou zanechané vozidla. Cesta bude pokračovat k místní chatě v Tierra Mayor. Zde se bude chystat Váš oběd a během přípravy budete mít možnost pěší procházky v okolí. Po obědě návrat do hotelu.

Snídaně - oběd


5. den: Ushuaia - průliv Beagle

Po snídani se vydáte z místního přístavu směrem k průlivu Beagle. Cestou si užijete krásné panoramatické výhledy na pobřeží Ushuaii, uvidíte významné stavby jako muzeum Maritime (bývalé věžení), muzeum konce světa., průmyslovou oblast a vrcholky hor Olivia a Cinco Hermanos. Podíváte se po cestě na ostrovy, kde můžete vidět starodávný život místních obyvatel, uvidíte mořské lachtany z blízka ve volné přírodě a další živočichy, ptáky. Nakonec se dostanete k majáku, který symbolizuje konec světa. 


Snídaně


6. den: Přelet Ushuaia - El Calafate

Po snídani bude následovat hromadný transfer na letiště a odlet do El Calafate. Transfer do hotelu.

Snídaně


7. den: El Calafate - Perito Moreno

Po snídani se vydáte na celodenní výlet do NP Los Glaciares, cca 74 km od El Calafate, kde budete mít cca 2 hodiny individuální volno k procházce kolem ledovců, nafocení apod. Potom se přesunete k místu, kde Vám bude vysvětleno vše kolem plavby kajakem k ledovcům. Dostanete instruktáž, oblečení, boty a vše potřebné. Pak se vydáte na dobrodružství, které jen tak nezapomenete. Po tomto zážitku Vás bude čekat teplý nápoj a snack. Návrat do hotelu v El Calafate.Snídaně


8. den: El Calafate - El Chalten

Jedná se o exkluzivní výlet, který začíná v 7:30. ráno z El Calafate. Vydáte se na mýtickou cestou 40, která hraničící s Argentinským jezerem, přejdete řeku Santa Cruz, pak bude pokračovat k řece La Leona, kde projdete kaňonem dokud po cca 1,5 hod. nedojdete k starému hotelu Paso La Leona, kde si můžete dát kávu s domácími koláči, odtud budete pokračovat k jezeru Viedma - v pozadí s pohořím Andy (včetně Fitz Roy a Tower). Před dosažením vesnice se zastavíte na vyhlídce na ledovec Viedma, odkud budete moci ocenit krásný panoramatický výhled na ledovec, Cordilleru a symbolický Cerro Fitz Roya Cerro Torre. Do horské vesnice El Chaltén dorazíme po 3 hodinách jízdy, kdy ujedete 220 km. Jakmile dorazíte do Pudú Lodge, budete přemístěni do jiného vozidla, které Vás převze přes Cañadón del Río de las Vueltas (37 km), po cestě navštívíte Saltos del Rio de las Vueltas a Lago del Desierto (cesta je bez průvodce). Na konci se můžete projít po břehu jezera Desert a najít si tak příjemné místo k obědu nebo si můžete vybrat výlet k Huemulského jezeru a na ledovec (střední obtížnost). Kolem 16 hod. bude návrat do El Chaltén, kde se setkáte se zbytkem skupiny.


Snídaně - oběd


9. den: Přelet El Calafate - Iguazu

Po snídani bude následovat transfer na letiště a odlet do Iguazu, transfer do hotelu.

Snídaně


10. den: Iguazu - Brazilská strana

Ráno vás vyzvedne průvodce v hotelu a vydáte se výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy na vodopády než strana argentinská – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru Vás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. 

Výlet zahrnuje i let helikoptérou nad vodopády, délka letu cca 10 minut.


Snídaně


11. den: Iguazu - Argentinská strana

Ráno vás vyzvedne průvodce v hotelu a vydáte se na celodenní skupinový výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.

Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdeme k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. V ceně je i plavba motorovým člunem pod vodopády.


Snídaně


12. den: Přelet Iguazu - Salta

Po snídani bude následovat transfer a odlet do Salty. Transfer do hotelu. Individuální volno.

Snídaně


13. den: Salta - Cachi - NP Los Cardones

Po snídani se vydáte na celodenní výlet do NP Los Cardones. Začnete cestou do údolí Lerma, kde se nacházejí nádherné kaňony Quebrada de los Laureles a Quebrada de Escoipe. Poté Vás čeká cesta k Piedra del Molino, kde se dostanete do nadmořské výšky 3.384 m.n.m. Odtud je to již nedalkeo do NP Los Cardones, kde se nachází Tin-Tin, prastará incká stezka. Příjezd do Cachi po cestě s nádhernými výhledy do krajiny a na horské velikány v pozadí. V městečku Vás čeká prohlídka archeologického muzea. Odpoledne návrat do Salty.


Snídaně


14. den: Salta - Salinas Grande - Purmamarca

Dnes Vás čeká celodenní výlet na solné pláně Salinas Grandes. Je to pozůstatek zaniklého jezera, nachází se v tektonické propadlině v pampě mezi masívy pohoří Siera de Ancasti a Sierra Cordoba. Jakmile poprvé zahlédnete pláně, pravděpodobně užasnete nad úchvatnou rozlehlostí a zvláštní krásou tohoto místa, které skrývají neobyčejný ekosystém. Pak se vydáte směrem k typické vesnici Purmamarca s jejími kopci sedmi barev. Návrat do Salty.

Snídaně


15. den: Salta - Cafayate

Po snídani Vás čeká celodenní výlet do Cafayate. Cafayate je krásné vinářské město, které se nachází v údolí Calchaquí, 183 km od hlavního města provincie. Scénická cesta do města Vás povede kolem neuvěřitelně tvarovaných barevných přírodních útvarů, patřících do UNESCO. Výlet začíná ze Salty na jih cestou, která prochází údolím Lerma a jejími heuristickými městy. Dostanete se do Quebrady de las Conchas, do údolí, kde se větrnou a vodní erozí vytvořily skalní formace jako např. Amfiteatr, Ďáblův chřtán, či Ropucha. Po příjezdu do Cafayate navštívíte některé vinice, které jsou známé svou produkcí Torrontes. Zde nebude chybět ochutnávka vyhlášených argentinských vín. Odpoledne se vrátíte zpět do Salty. 


   


Snídaně


16. den: Přelet Salta - Buenos Aires

Po snídani transfer na letiště a odlet do Buenos Aires s transferem do hotelu.


Snídaně


17. den: Odlet do Prahy

Po snídaní transfer na letiště a odlet do Prahy.

SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700