facebook

Zambie - neobjevený safari klenot

Zambie je neobjeveným safari klenotem. Viktoriiny vodopády, v celé své mohutné kráse, jsou na seznamu mnoha lidí, ale zbytek Zambie je velkou neznámou. Pokud se však ponoříte hlouběji, najdete jedny z nejčistších a nepřeplněných rájů divoké přírody v Africe. Prvotřídní parky, jako je South Luangwa, Lower Zambezi a Kafue, čekají jen na to, abyste je prozkoumali při projížďkách, ale také při safari pěšky, na lodích a kánoích s odborným průvodcem.

Kam se v Zambii vydat na safari?

Pokud navštívíte jakoukoli kombinaci tří hlavních parků v zemi (národní parky Jižní Luangwa, Kafue a Dolní Zambezi), máte téměř jistotu, že uvidíte čtyři z Velké pětky. Buvoli, sloni a lvi jsou zde velmi častým jevem. Zambie je také proslulá tím, že nabízí kvalitní pozorování nejtajuplnější africké kočky, levharta. Největší šanci vidět nosorožce máte v národním parku Mosi-oa-Tunya, kde můžete tyto těžké šelmy sledovat pěšky. Ale obecně se dá říci, že Zambie není dobrou destinací pro první cestu na safari. Parky jsou velmi rozsáhlé, málo zalidněné, kempy  jsou velmi komorní (mají většinou do deseti stanů) a zvěř je hodně plachá.

Pokud se chystáte na safari poprvé v životě, doporučuji vám přečíst si můj blog pro ty, kdo se na safari chystají poprvé: Chystáte se na safari poprvé v životě? 

Ovšem pro ty, kdo již mají se safari zkušenost a Afriku si zamilovali, je Zambie skvělým a doporučeným cílem.

Proč se do Zambie vydat?

* Velmi autentický zážitek z divočiny * Malé kempy v buši a nízká hustota turistického ruchu * Vynikající a velmi dobře vyškolení rangeři * Jedna z nejlepších afrických destinací pro pěší safari

Jaká divoká zvířata můžete v Zambii vidět? 

Zambie je známá svou bohatou a rozmanitou divokou přírodou, která láká turisty a milovníky přírody z celého světa. V národních parcích a přírodních rezervacích Zambie můžete vidět širokou škálu divokých zvířat - slony, lvy, levharty, množství druhů antilop, s trochou štěstí i nosorožce, hrochy, žirafy a velké množství druhů ptáků.

Kdy je nejlepší se do Zambie vydat?

Nejlepší doba pro pozorování divoké zvěře se shoduje s obdobím sucha (květen až říjen), kdy je málo vody a zvířata se shromažďují u napajedel a řek. Buš je v tomto období méně bujná a zvířata jsou snáze pozorovatelná. Od října až do dešťů může být nesnesitelné horko. V období dešťů (listopad až duben) jsou některé cesty neprůjezdné a mnoho kempů se v této době zavírá. 

 

 

 

 


Sdílení

Poslední články

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Zájezdy

loading