facebook

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost?
Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?

Odpovědi na tyto otázky velmi silně předznamenávají odpověď na otázku: Kam na safari v Tanzanii?
1. Krátký doplněk k dovolené na Zanzibaru
2. Dovolená půl na půl = safari v Tanzanii a dovolená u moře na Zanzibaru jako rovnocené součásti.
3. Safari v Tanzanii jako hlavní smysl dovolené.

1. Krátký doplněk k dovolené na Zanzibaru

Kdo letí na dovolenou na Zanzibar a „neodskočí“ si na safari, hodně ošidil sám sebe. Když jste na Zanzibaru, jste od safari opravdu hodně blízko a safari v Tanzanii je úžasný zážitek, tak proč se o něj neobohatit?

Většina lidí ale dělá fatální chybu – nechává své rozhodnutí až na Zanzibar. Pak většinou kupuje bez rozmyslu, co jim kdo nabídne. Navíc platí ubytování na Zanzibaru, ačkoliv jej nečerpá – prostě hodně neefektivní a neekonomická verze.
Mnohem lepší je naplánovat si výlet na safari už doma při plánování dovolené a vybrat si ten správný park nebo jejich kolekci, podle svých představ.

Jedete na safari poprvé? Jako výlet na safari ze Zanzibaru?
Pak doporučuji vybrat si jednu ze dvou variant – safari na dvě noci nebo na tři noci. Rozhodně se nenechte zlákat na opticky levnější variantu safari na jednu noc!!!! To jste vlastně jen na cestě a máte jen odpolední a ranní safari, ale ve strašném kalupu a na špatných místech, protože z důvodu uchování nízké ceny, bydlíte daleko od parků a safari se vám smrskne jen na několik hodin. To ve vás nakonec nezanechá zrovna fajn pocit.

Safari na dvě noci – doporučuji buď dvě noci v národním parku Tarangire nebo kombinaci jedné noci v Tarangire a jedné noci blízko kráteru Ngorongoro.

Safari na tři noci – doporučuji dvě noci v Tarangire a jednu noc v blízkosti kráteru Ngorongoro.

Rozhodně bych trval na ubytování uvnitř parku, i když to bude trochu dražší. Můžete totiž na safari vyrazit už za svítání a rovnou do míst, kde je zvěř. Pokud bydlíte mimo park, můžete vjet do parku až po 6 hodině ranní a brána je docela daleko od atraktivních míst, to samé je v podvečer, kdy ti, co bydlí mimo park musí park opustit do 18 hodin, ale pokud bydlíte v parku můžete být na safari až do tmy.

Pokud se chystáte na safari už se zkušeností, pak určitě nejezděte na dvě nebo tři noci, ale vydejte se na delší safari.

2. Dovolená půl na půl – safari v Tanzanii a pobyt na Zanzibaru harmonicky rozdělený

Záleží na vašich letenkách – pokud například cestujete charterem na 14 nocí, dejte si pár nocí u moře (3-4), abyste si odpočinuli a pak vyrazte na 4-5 nocí na safari a pak se zase vraťte k moři.

4-5 dnů na safari vám dává hodně možností kombinací parků Arusha NP, Tarangire, Ngorongoro, Serengeti.
Vždy bude záležet na tom, kdy se na safari budete chystat, protože kvalita safari v jednotlivých parcích je proměnlivá podle migrace zvířat a období sucha a dešťů. Určitě se vyplatí konzultovat takovou dovolenou s odborníky v CK.
Za mne osobně je skvělá kombinace 2 noci Tarangire, jedna noc u kráteru Ngorongoro, a dvě noci v Serengeti (let ze serengeti zpět na Zanzibar)

Pokud ale neletíte charterem, je mnohem výhodnější letět přímo na letiště Kilimanjaro (JRO) a začít se safari a po safari odletět na Zanzibar a odtud se pak vracet domů. Ušetříte jeden přelet.

3. Safari jako hlavní smysl dovolené v Tanzanii

Tady máte výběr opravdu pestrý. Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně.

Pročtěte si náš blog a rozhodněte se pro sever nebo jih a podle toho si nechte odborníky připravit cestu - PŘEHLED SAFARI PARKŮ V TANZANII

 

Sdílení

Poslední články

Velká příkopová propadlina

Velká příkopová propadlina – africký ráj safari

Velká příkopová propadlina (Great Rift Valley) je jedním z nejvýznamnějších geologických útvarů na světě. Táhne se od Sýrie na severu až po Mosambik na jihu Afriky a zahrnuje mnoho jezer, hor, sopek a údolí. Tento impozantní přírodní fenomén je nejen fascinující z geologického hlediska, ale také nabízí jedinečné příležitosti pro safari, díky bohaté biodiverzitě a rozmanitým ekosystémům, které v této oblasti najdete.

Keňa_Tanzanie_Velká migrace_

Velká migrace pakoňů: Úžasný přírodní jev v Serengeti a Masai Maře

Být svědkem Velké migrace pakoňů je pro milovníky přírody a cestovatele zážitek, který patří na seznam nejlepších. Samotný rozsah a dramatičnost migrace spolu s úchvatnou krajinou Serengeti a Masai Mara z ní činí jednu z nejpozoruhodnějších událostí v divoké přírodě na světě. Ať už migraci pozorujete z horkovzdušného balonu, safari vozidla nebo z břehů řeky Mara, nabízí hluboké spojení se světem přírody a připomíná trvalý rytmus života v divočině.

Tanzanie_Tarangire

10 důvodů proč navštívit národní park Tarangire v Tanzanii

Národní park Tarangire je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst pro safari v Tanzanii. Tento park nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a neopakovatelné scenérie. Přesto ho spoustu návštěvníků Tanzanie mine bez povšimnutí a co nejrychleji se vydá do kráteru Ngorongoro, nebo do Serengeti. Když připravujeme individuální cesty na safari v Tanzanii pro naše klienty, snažíme se je přesvědčit, že návštěva Tarangire opravdu stojí za to. A po návratu z cesty jsou vždy velmi rádi, že Tarangire navštívili. 

Tanzanie_Tarangire_family safari

Je vhodné cestovat na safari s dětmi?

Plánujete rodinnou dovolenou a zvažujete, zda je safari vhodné i pro děti? Safari může být nejen nezapomenutelným dobrodružstvím, ale také skvělou příležitostí k učení a poznávání přírody. Především pro děti starší 8 let může být taková cesta fascinující a obohacující zážitek. Pojďme se podívat, proč byste měli zvážit safari s dětmi a jak vám cestovní kancelář Marco Polo zajistí bezpečnou a pohodlnou cestu.

Zájezdy

Tanzanie: Safari v Tarangire a kráter Ngorongoro -  - Tanzanie_Ngorongoro

Tanzanie: Safari v Tarangire a kráter Ngorongoro

4  /   od 27 850
loading