facebook

Přehled safari parků v Tanzanii

Přehled parků (národních parků a chráněných území) v Tanzanii

Tanzanie má tři safari okruhy a každý z nich sám o sobě by z Tanzanie udělal špičkovou destinaci pro safari. Oblíbený severní okruh se Serengeti a kráterem Ngorongoro nabízí jedno z nejlepších klasických safari v Africe, zejména pokud je načasováno na každoroční migraci pakoňů.

 

Kdy se na safari do Tanzanie vydat?

Chcete-li vidět neuvěřitelnou podívanou velké migrace, musíte ji navštívit v období sucha (červen až říjen). V této době je také pozorování divoké zvěře v celé zemi na nejvyšší úrovni. Parky severního okruhu však nabízejí výbodrné safari i v období mokra (od listopadu do května). A leden a únor je obdobím, kdy telení pakoňů v Serengeti přitahuje spoustu predátorů.

Konzultujte s námi své plány a my vám poradíme kam se v době vaší dovolené vydat na nejlepší safari a připravíme pro vás třeba i individuální cestu.

Na mapě vidíte zřetelně již zmíněné tři safari okruhy v Tanzanii - severní, západní a jiho-východní.

 

 Národní parky v Tanzanii

Arusha National Park
Gombe Stream National park
Jozani Chwaka Bay National Park /Zanzibar
Katavi National Park
Kilimanjaro National park
Kitulo Plateau
Mahale Mountains National park
Lake Manyara National park
Mount Meru National park
Mikumi National park
Ruaha National park
Rubondo Island National park
Saadani National park
Serengeti National park
Tarangire National park
Udzundwa Mountains National park

Chráněné oblasti v Tanzanii

Mafia Island Marine park
Mnazi Bay-Ruvumba Estuary Marine park
Ngorongoro Conservation Area
Selous Game reserve
Uwanda game reserve
 

Sdílení

Poslední články

Velká příkopová propadlina

Velká příkopová propadlina – africký ráj safari

Velká příkopová propadlina (Great Rift Valley) je jedním z nejvýznamnějších geologických útvarů na světě. Táhne se od Sýrie na severu až po Mosambik na jihu Afriky a zahrnuje mnoho jezer, hor, sopek a údolí. Tento impozantní přírodní fenomén je nejen fascinující z geologického hlediska, ale také nabízí jedinečné příležitosti pro safari, díky bohaté biodiverzitě a rozmanitým ekosystémům, které v této oblasti najdete.

Keňa_Tanzanie_Velká migrace_

Velká migrace pakoňů: Úžasný přírodní jev v Serengeti a Masai Maře

Být svědkem Velké migrace pakoňů je pro milovníky přírody a cestovatele zážitek, který patří na seznam nejlepších. Samotný rozsah a dramatičnost migrace spolu s úchvatnou krajinou Serengeti a Masai Mara z ní činí jednu z nejpozoruhodnějších událostí v divoké přírodě na světě. Ať už migraci pozorujete z horkovzdušného balonu, safari vozidla nebo z břehů řeky Mara, nabízí hluboké spojení se světem přírody a připomíná trvalý rytmus života v divočině.

Tanzanie_Tarangire

10 důvodů proč navštívit národní park Tarangire v Tanzanii

Národní park Tarangire je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst pro safari v Tanzanii. Tento park nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a neopakovatelné scenérie. Přesto ho spoustu návštěvníků Tanzanie mine bez povšimnutí a co nejrychleji se vydá do kráteru Ngorongoro, nebo do Serengeti. Když připravujeme individuální cesty na safari v Tanzanii pro naše klienty, snažíme se je přesvědčit, že návštěva Tarangire opravdu stojí za to. A po návratu z cesty jsou vždy velmi rádi, že Tarangire navštívili. 

Tanzanie_Tarangire_family safari

Je vhodné cestovat na safari s dětmi?

Plánujete rodinnou dovolenou a zvažujete, zda je safari vhodné i pro děti? Safari může být nejen nezapomenutelným dobrodružstvím, ale také skvělou příležitostí k učení a poznávání přírody. Především pro děti starší 8 let může být taková cesta fascinující a obohacující zážitek. Pojďme se podívat, proč byste měli zvážit safari s dětmi a jak vám cestovní kancelář Marco Polo zajistí bezpečnou a pohodlnou cestu.

Zájezdy

loading