facebook

Přehled safari parků v Tanzanii

Přehled parků (národních parků a chráněných území) v Tanzanii

Tanzanie má tři safari okruhy a každý z nich sám o sobě by z Tanzanie udělal špičkovou destinaci pro safari. Oblíbený severní okruh se Serengeti a kráterem Ngorongoro nabízí jedno z nejlepších klasických safari v Africe, zejména pokud je načasováno na každoroční migraci pakoňů.

 

Kdy se na safari do Tanzanie vydat?

Chcete-li vidět neuvěřitelnou podívanou velké migrace, musíte ji navštívit v období sucha (červen až říjen). V této době je také pozorování divoké zvěře v celé zemi na nejvyšší úrovni. Parky severního okruhu však nabízejí výbodrné safari i v období mokra (od listopadu do května). A leden a únor je obdobím, kdy telení pakoňů v Serengeti přitahuje spoustu predátorů.

Konzultujte s námi své plány a my vám poradíme kam se v době vaší dovolené vydat na nejlepší safari a připravíme pro vás třeba i individuální cestu.

Na mapě vidíte zřetelně již zmíněné tři safari okruhy v Tanzanii - severní, západní a jiho-východní.

 

 Národní parky v Tanzanii

Arusha National Park
Gombe Stream National park
Jozani Chwaka Bay National Park /Zanzibar
Katavi National Park
Kilimanjaro National park
Kitulo Plateau
Mahale Mountains National park
Lake Manyara National park
Mount Meru National park
Mikumi National park
Ruaha National park
Rubondo Island National park
Saadani National park
Serengeti National park
Tarangire National park
Udzundwa Mountains National park

Chráněné oblasti v Tanzanii

Mafia Island Marine park
Mnazi Bay-Ruvumba Estuary Marine park
Ngorongoro Conservation Area
Selous Game reserve
Uwanda game reserve
 

Sdílení

Poslední články

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Zájezdy

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem -  - Kráter Ngorongoro - Tanzanie -safari

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem

5  /   od 93 500
loading