facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Co vás čeká?

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Během expedice budete kempovat uprostřed přírody, kdy stany jsou kořením zážitků. Ubytování u Viktoriiných vodopádu na začátku a na konci je zajištěné v pohodlné lodži s bazénem a potřebným zázemím. V průběhu expedice se od vás očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, pohodlí a luxus, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd. Expediční vozidlo Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Součástí aut 4x4 je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Člověk, který vede vaši expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Informace a program cesty
Jedná se o expediční safari. Snažíme se vždy a maximálně dodržet naplánovaný program a itinerář, ale jste v Africe a vše může být jinak - nesjízdné silnice, zatopené oblasti, špatné počasí, zvěř, která nám nedovolí projet nebo projít... Prosím, věřte, že naší snahou je ukázat vám Botswanu v nejkrásnějším možném světle, objevit co nejvíc zvířat a dodržet vše z programu. Občas je to ale tak složité, že je třeba vaší trpělivosti a shovívavosti, pokud dojde ke změnám. Uděláme vše, abyste si dovolenou užili, ale program považujte spíše inspirativní než doslovně vymahatelný. Tohle je Afrika. My Afriku milujeme a přejeme si, abyste ji i vy měli rádi. Uděláme pro to maximum. Co vám Afrika vezme na "organizovanosti", to vám mnohonásobně vynahradí na zážitcích.
Cesty jsou neudržované a často hodně rozbité, takže auto po nich dost skáče a rychlost je velmi pomalá.

Vaše pomocná ruka je potřeba
Celé safari je plné zážitků a objevů. Na druhé straně, prosím, akceptujte, že pro úspěch expedice a maximum zážitků je nutné, abyste přispěli k úspěchu přidáním vašich rukou ke společnému dílu. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan a společně instalujete sprchu (máte v expedičním autě omezené množství vody a tak nemusí být sprcha k dispozici každý den) a polní toaletu (vykopat díru). Před odjezdem z kempoviště zkontrolujete, že je minimálně stejně čisté, jako bylo při vašem příjezdu a nezůstávají po vás odpadky.1. den Odlet

Po setkání na letišti odletíme s přestupem na Viktoriiny vodopády.2. den Viktoriiny vodopády - jsme v Africe

Po příletu a pasových formalitách nás řidič odveze do hotelu na Viktoriiných vodopádech, kde se ubytujeme. Odpoledne můžeme společně vyrazit do městečka na večeři (na vlastní náklady) a seznámit se s Afrikou.
Snídaně


3. den NP Chobe - safari začíná

Po snídani nás řidič odveze přes hranice do botswanského městečka Kasane. I hraniční přechod mezi Zimbabwe a Botswanou může být zážitek - africký chaos, neorganizovanost a provoz dokáží vykouzlit úsměv (nebo vztek) na našich tvářích. V Kasane přesedneme do našeho safari auta a vyrazíme na odpolední safari do NP Chobe. Odpoledne strávíme hledáním zvířat a prvními fotkami ze safari. Navečer si postavíme stany a čeká nás první noc pod hvězdnou oblohou.

NP Chobe se rozkládá na severu Botswany u hranic s Namibií. Je to úchvatná rezervace plná slonů, hrochů a buvolů. Je tu velká šance vidět koupající se slony, kteří brouzdají po břicho v řece, hrochy rozvalené na břehu nebo se i pasoucí na trávě podél řeky a spoustu ptactva. Díky celoročnímu toku tu je velké množství zvěře. Řeka představuje nekonečnou zásobu šťavnaté trávy, která láká velké množství býložravců, a ty následují kočky...
Snídaně - oběd - večeře


4. den NP Savuti - nekonečný africký prostor

Z Chobe vyrazíme po snídani směrem za dalším dobrodružstvím. Cesta do rezervace Savuti trvá 4-6 hodin. Cestou navštívíme místní vesnici. Lidé v Botswaně nejsou bohatí, ale jsou spokojení a nic jim nechybí. Možná žijí spokojenější život než mnozí Evropané. Vyrazíme naším expedičním autem 4x4 a opravdové safari začíná. Skončí civilizace a dál jsme jen v nekonečné přírodní scenérii bez lidí a ruchu. Stáváme se sami součástí okolní přírody - vstoupíme do NP Chobe Forest Reserve. Budeme cestovat po nezpevněných cestách (mnohé jsou téměř neviditelné), hledat zvířata, fotit a obdivovat místní faunu a floru. Postupně budeme postupovat dál na jihozápad k rezervaci Savuti. Během odpoledne se dostaneme ke skalám, kde můžeme vidět křovácké malby. Ve skalách Savute žije populace levhartů. Při troše štěstí uvidíme tyhle nádherné a plaché kočky někde ve skalách nebo korunách stromů. Dostaneme se k říčce Savute, která rezervací protéká a je lákadlem pro místní zvěř. Navečer se utáboříme uvnitř rezervace - bez plotů a zábran mezi námi a zvířaty.

Jaký bude typický den na safari aneb co můžete čekat v dalších dnech
Abyste si den maximálně užili, tak je obvyklý budíček brzy ráno ještě za tmy. Sbalíte si stany a své věci (tady pomůže čelovka) a naložíte vše do auta. Mezitím průvodce uvaří snídani. Posilníte se a pomůžete rychle umýt a uklidit nádobí. Není to podmínka, ale čím dříve to bude, tím dříve vyrazíte na safari. Rozednívá se a buš žije svým životem - zvířata se začnou objevovat často i velmi blízko kempu. Rychle nasednete do auta a s prvním rozbřeskem vyrážíte na safari. I když směřujete k dalšímu kempovišti, stále jste uvnitř parku, takže jakákoliv cesta znamená oči na šťopkách a safari zážitky. Cíl je dorazit do dnešního nocležiště kolem poledne. Slunce je vysoko a velká část zvířat odpočívá ve stínu. Přes poledne je čas rozložit kemp - postavit si stany, pomoci s instalací "sprchy" a polní toalety. Průvodce uvaří oběd a sejdete se u oběda. Krátký relax a po obědě znovu vyrážíte na safari, které se protáhne do západu slunce. Po návratu z odpoledního safari rozděláte oheň, průvodce uvaří večeři a společně posedíte kolem ohně a vzpomínáte na zážitky dne. Večeře se obvykle podává kolem 20 hod pod otevřenou oblohou. Po večeři můžete poslouchat zvuky buše, praskající oheň a pozorovat oblohu. Pokud pomůžete s úklidem nádobí po večeři, bude práce rychleji hotová. Podle chuti se ukládáte ke spánku a těšíte se na další den...
Snídaně - oběd - večeře


5. den Celodenní safari v NP Savuti - Moremi

Vstaneme velmi časně ráno, abychom stihli východ slunce nad buší. Sbalíme kemp a zkusíme najít ranní šelmy, které jsou aktivní v noci a po východu slunce pomalu uléhají někam do stínu. Můžeme tak potkat levharty, lvy, hyeny a další malé kočky. Dnes budeme postupovat dál na jihozápad a celý den hledat a pozorovat zvěř - slony, zebry, žirafy, hrochy, antilopy a gazely... Ze Savuti přejedeme do NP Moremi. Cesta (safari) bude trvat cca 4-5 hod, ale záleží na mnoha nepředvídatelných okolnostech (sjízdnost cest, zastávky na focení...). Odpoledne se ubytujeme v některém kempu v NP Moremi/komunitních koncesích. Po obědě vyrazíme na odpolední safari a další dávku fotografií. Večer se vrátíme do kempu, kde si uvaříme na ohni večeři. Další překrásný západ slunce, který se odehrává jako divadelní představení před námi. Po jeho skončení je krátká přestávka a pak už jen obdivujeme miliony hvězd nad námi. Málokde na světě najdete noční oblohu tak krásnou jako v Botswaně.
Snídaně - oběd - večeře


6. den Safari v Moremi a cesta do "civilizace"

Další velmi časné vstávání, abychom vyrazili na ranní safari dobrodružství. Po snídani sbalíme kemp a pojedeme rezervací směrem do Maunu. Cesta bude trvat 4 - 5 hodin. Cestou budeme pozorovat zvěř i přírodu, která se bude měnit od plání v Savute v hustší buš v Moremi s mopane "lesíky" a další volné pláně plné zvířat. Cestou do Maunu najdeme místo na piknik, dáme si oběd a odpoledne dorazíme do Maunu. Jsme zpět v civilizaci. V Maunu jsou obchody na doplnění zásob i kavárny pro zájemce o výdobytky civilizace.
Snídaně - oběd - večeře


7. den Delta řeky Okavango - safari na vodě

Maun je vstupní branou do delty řeky Okavango. Po brzké snídani tento přírodní úkaz zažijeme na vlastní kůži. Autem dojedeme do delty, kde přesedneme do kanoí mokoro (původní místní kanoe vydlabané z jednoho kmene). Pohon obstarává "bidelník", který stojí na konci loďky a dlouhým bidlem se odráží od dna řeky. Našimi průvodci jsou místní vesničané, kteří řeku znají. Znají skrytá zákoutí Okavanga i místa oblíbená hrochy. Plavba po klidné a tiché řece je úžasný zážitek. Zpět do Maunu přijedeme kolem 14 -15 hod.

Odpoledne bude volné na fakultativní aktivity: panoramatický let nad deltou Okavango (letadlo, vrtulník), vyjížďku na koních apod. Let je velký zážitek a doporučujeme z osobní zkušenosti. Stojí to za vydané peníze (od cca 200 USD). Tyto odpolední aktivity nejsou v ceně zájezdu.

Delta řeky Okavango je naprosto jedinečný přírodní úkaz, kdy se voda z řeky přitékající od severozápadu rozlije do krajiny aniž by dotekla do moře. Řeka se jednoduše vsákne na obrovské rozloze do země. Vytváří tak deltu s ostrůvky a zátokami, malé říčky, slepá ramena a rozlehlé zelené pláně. Ty jsou neodolatelným lákadlem pro množství zvířat a ptáků, kteří sem za čerstvou potravou migrují. Nekonečná rozloha, klid a ticho této části Botswany jsou jedním z největších zážitků na safari, jaké můžete zažít.
Snídaně - oběd - večeře


8. den Solná pláň Makgadikgadi - kouzlo nekonečné pustiny

Po snídani opustíme Maun směrem k solné pláni Makgadikgadi. Pojedeme po příjemné asfaltové silnici (nebude-li zaplavena vodou) a po zhruba 4-6 hodinách se dostaneme k solné pánvi - nekonečnému pustému kusu země o rozloze téměr 5.000 km2. Celá soustava okolních solných pánví má rozlohu přes 16.000 km2. Makgadikgadi to místo, které nabízí podle místa a sezony (a stavu vody) tak odlišné zážitky, jaké jen si umíte představit - od zaplavených plání od obzoru po obzor, přes zelené pastviny plné ptactva a migrujících stád zeber až po vysušenou solnou pláň, kde je naprosté ticho a slyšíte jen hučení vlastních uší. Vždy je to ale jeden z úžasných botswanských zážitků... Naším cílem a snahou bude najít zebry na březích řeky Boteti a prozkoumat pánev Nxai Pan. Poslední noc strávíme na opuštěném místě pod širým nebem.
Snídaně - oběd - večeře


9. den Návrat na Viktoriiny vodopády

Dnes se budeme vracet zpátky do Zimbabwe. Čeká nás cesta cca 350 km po silnici do Kasane. Přestože se jedná o hlavní silniční tah přes Botswanu, i zde nás mohou překvapit přecházející sloni a antilopy. Cesta vede zemědělskou krajinou - jedinou částí Botswany, kde se zemědělství provozuje. Odpoledne dorazíme zpět do Zimbabwe a ubytujeme se v lodži ve Viktoriiných vodopádech. Podvečer a večer budeme mít volný a můžeme zajít společně na večeři (na vlastní náklady).
Snídaně - oběd


10. den Viktoriiny vodopády

Dnes se podíváme na jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky. Zbytek dne se můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech...). Tyto fakultativní aktivity nejsou v ceně programu. Na večeři si zajdeme společně do restaurace (na vlastní náklady).
Snídaně


11. den Odlet

Dopoledne se ještě vykoupeme v bazénu v lodži. Pak už se jen rozloučíme s lodží a řidič nás odveze na letiště, kde se odbavíme k letu domů...
Snídaně


12. den Přílet do Prahy/Vídně

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Velké africké dobrodružství - Kapské Město - matka měst Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství

79 500 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.


Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading