facebook
Ekvádor -

Ekvádor

Popis destinace

Zkuste si představit, co se Vam vybaví při slově Ekvádor. Většina z Vás si možná vzpomene, že je to země ležící kdesi v Jižní Americe. Pár z Vás si třeba vybaví, že leží na rovníku a že tam jsou krásné hory. Málokdo z Vás však asi bude vědět něco víc o této krásné zemí, ležící mezi Peru a Kolumbií. Jedna věc je jistá a nepřehlédnutelná, matka příroda byla k Ekvádoru opravdu štědrá.

Naleznete zde několik odlišných klimatických zón s naprosto rozdílnou faunou a flórou. Během několika dní můžete prozkoumat husté amazonské pralesy na východě země, zdolat některou ekvádorskou horu, ledovec nebo sopku, nebo se vyhřívat na tropických plážích omývaných Tichým oceánem. Pokaždé se dostanete do jiného světa a pokaždé bude co objevovat. A což teprve když objevíte Galapágy – ostrovy prehistorických zvířat, které jsou mimo jiné i jedno z nejlepších míst na potápění na světě.

Uchvacující přírodou, desítkami národních parků a rezervací jsme však možnosti Ekvádoru zdaleka ještě nevyčerpali. Můžete proniknout do tajů bohaté a krvavé historie země, která byla kolébkou několika slavných prastarých národů, mezi něž se řadí i Inkové. Bohatá archeologická naleziště, incké památky, které sice nejsou tak rozsáhlé jako například v Peru, jsou přesto schopné dokonale přiblížit tento národ geniálních stavitelů, zemědělců, novátorů a dobyvatelů. Můžete se potulovat historickými středy měst a prohlédnout si krásnou koloniální architekturu. V kameni je zakletá elegance, tajemství a důstojnost a to samé můžeme říci o ekvádorské koloniální architektuře.

Slyšíte tu hudbu, výkřiky, smích a ruch? Vidíte ty nádherné barevné kroje, ohňostroje, náboženské průvody nebo býčí zápasy? Ano, to jste se právě ocitli v samém srdci některého z mnoha festivalů a slavností. Právě tady máte neopakovatelnou šanci poznat pravou chuť Ekvádrou, tak ji nepromeškejte a pokud cestu spojíte i s návštěvou některého ze slavných trhů, budete mít opravdu na co vzpomínat.

Ekvádor je možná pro velkou část světa zapomenutý kout země, nenechte se ale mýlit. Nabízí snad vše, co si dychtivý cestovatel může přát. Chcete vidět incké památky? Nemusíte jezdit do Peru. Chcete objevovat amazonské pralesy? Proč jezdit do Brazílie? Chcete se poklonit před majestátností činných sopek? Můžete jet do Kostariky, ale proč vlastně? Chcete lenošit na bílých plážích, jezdit na koni, horském kole, kánoi nebo raftu?

Jednoduchá odpověď – zkuste Ekvádor a pochopíte, proč se říká, že v Ekvádoru zapomenete, že je 21. století.

Ekvádor v aleji sopek s českým průvodcem - Ekvádor -

Ekvádor v aleji sopek s českým průvodcem

7
Ekvádor v aleji sopek s českým průvodcem - Ekvádor

Ekvádor v aleji sopek s českým průvodcem

7
Více informací od 69 900
loading