facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Den 1: odlet z Prahy, přestup v Evropě (noční let)

Odlet z Prahy do Rio de Janeiro s přestupem v Evropě. Noční let.
Den 2: Rio: ranní přílet do Ria a transfer do hotelu ve čtvrti Copacabana. Odpočinek s programem.

Po příletu do Ria se pojedeme ubytovat a dle dohody všech účastníků se odvine náš denní program: můžeme si dát drink na pláži, můžeme se jít koupat nebo můžeme jít vycházkou po pláži Copacabana, přes vojenskou pevnost na pláž Ipanema, navštívit obchůdky, koupit si drink s sebou a dlouhý den uzavřít posezením na skále s výhledem na západ slunce.

Snídaně


Den 3: Rio: výlet na Cukrovou Homoli a prohlídka města.

Odpočatí a nasnídaní vyrazíme na naši první ochutnávku Ria. Pojedeme do čtvrti Urca, kde nastoupíme na lanovku na Cukrovou homoli (Sugar Loaf) – jeden z nejvýznamějších symbolů Ria. Z této skály jsou dech beroucí výhledy: na zátoku Guanabara s ostrůvky a dlouhým mostem do města Niteroi na straně jedné a pláž Vermelha a horu Corcovado se sochou Krista Spasitele na pozadí hor na straně druhé. Poté se přesuneme na prohlídku města – nakoukneme do nejstarších čtvtí Ria – Lapa a St.Theresa, navštívíme Escadaria Selarón, Olympijský boulevard s unikátními portréty (jedno z největších graffiti na světě), mrkneme na Metropolitní katedrálu a spoustu dalšího. Zbytek dne odpočinek.

Snídaně


Den 4: Rio: výlet na Corcovado se sochou Krista. Odpoledne fakultativně: Carnaval Experience.

Dnes je naším hlavním cílem symbol Ria a zároveň jeden ze sedmi nových divů světa – hora Corcovado se sochou Krista. K soše se dostaneme zubačkou z jedné z nejstarších čtvrtí Ria – Cosme Velho, jejíž trasa vede přímo skrz tropický prales. Seshora se nám otevřou nezapomenutelné rozhledy na všechny strany Ria: město, zátoku Guanabara, Cukrovou homoli, ostrůvky, rozeseté v oceánu, hory, obemykající Rio, pláže Copacabana, Ipanema i Leblon. 

Odpoledne nás čeká ve znamení odpočinku. 

Pro ty, kteří si zvolili aktivnější možnost se uskuteční fakultativní návštěva v jedné škol samby, jejíž program se nazývá „Carnaval Experience“, a kde se seznámíte s karnevalem a sambou jako takovou.

Snídaně


Den 5: Rio: den volna. Fakultativně: výlet do města Petropolis.

Den volna můžete využít k soukromému objevování Ria, k odpočinku na některé z pláží v blízkosti hotelu či vycházkou na vyhlídku Morro do Leme, která vám okryje celé panorama pláže Copacabana.

Pro ty, kteří touží po poznání, nabízíme fakultativní výlet do císařského letního sídla Petropolis, ukrytého v horách nedaleko Ria.

Snídaně


Den 6: přelet do Foz de Iguacu, ubytování, odpočinek.

Po snídani nás čeká přejezd na letiště a přelet do města Foz do Iguacu, následovaný transferem do hotelu. Zbytek dne budeme věnovat odpočinku.

Snídaně


Den 7: Foz do Iguacu: celodenní návštěva vodopádů z Argentiny. Fakultativně: člunem pod vodopád.

Po snídani nás čeká celodenní návštěva Národního parku Iguacu na argentinské straně. Překročíme státní hranice a pojedeme si prohlédnout nejen vodopády, ale i divokou bujnou vegetaci okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.

U vodopádů je možno se fakultativně zúčastnit projížďky na motorovém člunu do nitra vodopádů (s výkladem).

Snídaně


Den 8: Foz do Iguacu: prohlídka vodopádů z brazilské strany, návštěva Ptačího parku

Po snídani pojedeme na brazilskou stranu vodopádů. Při cestě zpátky se zastavíme v Ptačím parku, kde si můžete prohlédnou nepřeberné množství druhů papoušků velmi zblízka, neboť do některých voliér se smí vstoupit. Nezapomenutelný zážitek!

Snídaně


Den 9: odlet z Foz do Iguacu do Ria. Přestup na letadlo do Evropy (noční let)

Po snídani se sbalíme a pojedeme na letiště ve Foz do Iguacu, neboť započneme nabírat návratový kurz do Prahy. Přeletíme do Ria, kde nastoupíme na noční let do Evropy.

Snídaně


Den 10: přestup v Evropě, přílet do Prahy.

Po ranním přestupu v Evropě přilétneme do Prahy dle letového řádu (bude upřesněno).

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700