facebook
Rio de Janeiro a vodopády Iguazu -

Rio de Janeiro a vodopády Iguazu

5 nocí od 75 900 Kč
Brazílie, Poznávací zájezdy

Rio de Janeiro a vodopády Iguazu

Nechte se zlákat návštěvou jednoho z nejkrásnějších měst světa, na které z výšky shlíží dominantní bílá socha Ježíše Vykupitele. Města, které je proslulé svými písečnými plážemi (nejznámější jsou Copacabana s nezaměnitelnou černobílou mozaikou na promenádě a Ipanema). Rej polonahých těl tanečnic samby, hloučky kluků s nezbytným kopačákem, vždyť Brazílie je svatyně fotbalu.

Vůně pokrmů místní fantastické kuchyně, lahodné aroma čerstvě upražené kávy nebo dáte přednost caipirhině s čerstvou limetkovou šťávou a vynikajícím třitnovým rumem? A co úchvatné západy slunce do vln moře? 

Když Brazílie, tak to musí být s návštěvou majestátních vodopádů Iguacu, které okouzlili i pány cestovatele Hanzelku a Zikmunda. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • výlet k novodobému divu světa k Ježíši Vykupiteli
  • úchvatný výhled na panorama Rio de Janeira z Cukrové homole
  • odpočinek na pláži Copacabana a koupání v moři
  • vodopády Iguacu - přírodní div světa
  • možnost prohlídky přehrady Itaipú
  • vynikající kuchyně a fantastická káva
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet z Prahy

Přílet do Rio de Janeira. Transfer do hotelu v blízkosti pláže Copacabana.

2. den: Rio de Janeiro

Dnes vás čekají dvě nejznámější dominanty Rio de Janeira. Na úpatí hory Corcovado nasednete do pohodlné lanovky, která vás vyveze až k novodobému divu světa – soše Krista Vykupitele (Cristo Redentor), odkud se vám naskytne fantastický pohled na město, které nikdy nespí.

Odpoledne se projížďkou kolem nejznámějších pláží Ria dostanete do čtvrti Urca, odkud kabinkovou lanovkou vyjedete na stejnojmennou horu. Můžete si na chvíli odpočinout ve stínu stromů, dát si kávu nebo ochutnat místní specialitu – zmrzlinu z plodu Açaí. Další kabinkovou lanovkou vyjedete na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se můžete kochat nádherným pohledem na jedinečné panorama Ria.

Úchvatná vyhlídka na západ slunce ukončí první den na jiném kontinentu.

3. den: Rio de Janeiro

Pěší prohlídka starého centra Ria. Procházka zahrnuje návštěvu mnoha zajímavých míst, jako je například Klášter São Bento, Candelaria, Praça XV, části "Rua do Mercado", Císařský palác, Banco do Brasil, Casa França-Brasil. Pokračovat budete po ulici Uruguaiana, přes Carioca Square až k Metropolitní katedrále. Zastavíte se i ve svatostánku fotbalu na stadionu Maracaná. Prohlídku zakončíte stylově posezením v kavárně „Confetaria Colombo“. Kromě šálku excelentní brazilské kávy můžete ochutnat i zákusky zdobené ve stylu art deco.

Odpoledne se můžete projít po nejznámější pláži Copacabana, ochutnat místní speciality včetně ďábelsky silné caipirinhy nebo si jen tak odpočívat na pláži a užít si koupání v moři.

4. den: Rio de Janeiro – Foz do Iguacu - Itaipú

Po snídani následuje transfer na letiště a přelet k vodopádům Iguazu, které představují největší systém vodopádů na Zemi, a proto se řadí mezi sedm nových přírodních divů světa.
Vodopády Iguazú s počtem 275 vodopádů, patří k nejúžasnějším na světě a svou šířkou předčí Viktoriiny a svou výškou Niagárské vodopády.

Příjemnou procházkou si vychutnáte pohledy na vodopády z brazilské strany.

Po krátkém odpočinku si pojedete prohlédnout druhou nejvýkonnější vodní elektrárnu na světě Itaipú, jejíž hráz je 7,76 km dlouhá a 196 metrů vysoká.

Nocleh ve Foz do Iguacu.

5. den: Foz do Iguacu

Dnes vás čeká prohlídka vodopádů z argentinské strany včetně majestátního Garganta do Diablo (Ďáblova chřtánu). Podle domorodců se právě zde ukrývá vstup do pekla.

Ohromující masa vody padající z výšky 90 metrů vytváří neustálý mlžný opar poskytující příjemné osvěžení. Díky důmyslnému systému lávek si můžete prohlédnout vodopády z bezprostřední blízkosti. Po pozdním obědě návrat na brazilskou stranu.

6. den: Odlet do Prahy

Transfer na letiště a odbavení a odlet zpět do Prahy.


7. den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

- letenku z Prahy ve třídě Economy v nejnižší knihovací třídě a s příručním zavazadlem (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- přelety po Brazílii ve třídě Economy v nejnižší knihovací třídě s příručním zavazadlem (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- letištní, bezpečnostní a palivové poplatky
- ubytování ve 3* hotelech se snídaní
- 1x oběd (5. den) - nápoje nejsou v ceně
- prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (minimálně 8 osob)
- zákonné pojištění pro případ úpadku

NAVÍC V CENĚ:
- prohlídka stadionu Maracaná
- prohlídka vodní elektrárny Itaipú

Poznámka: rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- osobní výdaje a fakultativní služby
- spropitné místním průvodcům a řidičům cca 5,- USD na osobu a den - není povinné


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Velká cesta za krásami Brazílie - Český průvodce Poznávací zájezdy | Brazílie

Velká cesta za krásami Brazílie

75 900 Kč 5

Putování po nejznámějších koutech Brazílie. Největší země Jižní Ameriky v sobě skrývá jedno z nejkrásnějších měst světa Rio de Janeiro s novodobým divem světa - sochou Ježíše Vykupitele, s písečnými plážemi Copacabana a Ipanema, ďábelsky silnou Caipirinhou a svatostánkem fotbalu stadion Maracaná.
Co dalšího se vám vybaví, když se řekne Brazílie? Ohromující vodopády Iguazu, tajemné nitro Amazonie s domorodými kmeny, koloniální města s památkami, které připomínají nejen nadvládu Portugalců, ale i doby mnohem starší. Kilometry nádherných pláží s jemným pískem, deštné pralesy, národní parky a neobydlené ostrůvky podél pobřeží, vždyť v Brazílii je okolo 4 milionů druhů rostlin a zvířat.
A v neposlední řadě je to ještě vynikající kuchyně, lahodná káva, rum a fotbal. Pojeďte s námi poznat tuto čarokrásnou zemi, určitě si jí zamilujete.

termín: 04.11. - 10.11.2023 - Rio + vodopády Iguazu
04.11. - 14.11.2023 - Rio + vodopády Iguazu + Amazonie
04.11. - 17.11.2023 - Rio + vodopády Iguazu + Amazonie + prodloužení u moře

termín: 14.03. - 20.03.2024 - Rio + vodopády Iguazu
14.03. - 24.03.2024 - Rio + vodopády Iguazu + Amazonie
14.03. - 27.03.2024 - Rio + vodopády Iguazu + Amazonie + prodloužení u moře

Je možná i varianta Rio + vodopády Iguazu + prodloužení u moře

Detail Termíny a ceny +
loading