facebook
Carretera Austral - 1000 km nespoutanou přírodou Chile -

Carretera Austral - 1000 km nespoutanou přírodou Chile

9 nocí
Chile, Poznávací zájezdy

Carretera Austral - 1000 km nespoutanou přírodou Chile

Carretera Austral - synonymum pro jednu z nejkrásnějších cest panenskou přírodou jižního Chile podél desítek řek, jezer, hor a národních parků.
Vydejte se na úchvatnou cestu dlouhou 1000 km a poznejte divokou a nespoutanou přírodu Chilské Patagonie. V tomto programu projedete jen menší část, této krásné části země. Na přání Vám ale připravíme i delší variantu s koncem v O´Higgins, nebo kombinaci s přejezdem do argentinské Patagonie a následně do chilské Patagonie a Torres del Paine.

Tento program nabízíme pro rok 2024 pouze jako zážitkovou cestu na míru pro uzavřené skupinky (rodiny, přátele, firmy apod.). Cena je na vyžádání po předchozí konzultaci ohledně vašich nároků na cestování. Přizpůsobení termínu, kvality ubytování i programu je samozřejmostí.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Jezerní oblast a vodopády Petrohue a sopkou Osorno.
 • Národní Park Pumalin: nádherný přírodní park obklopený modřínovými lesy s fjordy a neuvěřitelnou krajinou.
 • Národní park Queulat: s lagunami, působivými vodopády a zázrakem Ventisquero Colgante - ledovcem ve výšce a s lagunou na dně.
 • Puyuhuapi: městečko, kde si můžete odpočinout a spojit outdoorové aktivity s termálním komplexem, který je ideální pro uvolnění těla po treku.
 • Futaleufu - dokonalá příroda na argentinsko-chilském pomezí, která snoubí hory a divoké řeky plné ryb.
 • Coyahique a Puerto Aysen: ideální místa pro pěší túry národní rezervací Rio Simpson.
 • Jezero General Carrera: jedna z hlavních atrakcí, které stojí za vidění na Carretera Austral, díky kráse největšího jezera v Chile a impozantním Mramorovým jeskyním
 • ...A pokud se vydáte ještě dále:
  Řeka Baker: Pokud jste milovníci dobrodružství a adrenalinu, pak jednou z nejlepších aktivit je sjíždění mohutné řeky Baker na kajaku.
  Tortel: se svými proslulými cypřišovými plošinami a dřevěnými mosty je to jedna z nejpůvabnějších vesnic na Carretera Austral.
  Isla de Los Muertos: tajemný ostrov s velmi ponurou historií.
  Villa O'Higgins: poslední město na Carretera Austral a brána do Jižního ledového pole, kde se nachází bájný ledovec O'Higgins.

1. den: ODLET DO CHILE
Cesta do Santiaga je dlouhá a budete 1x, případně 2x přestupovat. Na detailech cesty se však společně nejdříve domluvíme - vyberete si trasu, jaká vám nejvíce vyhovuje. Možnost odletu např. z Prahy, Vídně, Mnichova, nebo třeba Berlína.

2. DEN: SANTIAGO
Vítejte v Santiagu!
Přílet na letiště Santiago. Budeme na vás čekat, abychom vás odvezli do vašeho hotelu.
Santiago je dynamické a kosmopolitní město. Je domovem mnoha akcí, které představují to nejlepší z chilské kultury, a hostí také velkolepé mezinárodní festivaly plné zvuku, chuti a barev. Rozmanitost města se projevuje v mnoha kontrastních čtvrtích. Vydejte se do ulic města a objevíte krásné a originální umělecké galerie, designové obchody a řemeslné trhy, stejně jako velký výběr restaurací, barů a kaváren. Noční ptáci si mohou užít rušný latinskoamerický noční život v Bellavistě!

3. DEN: SANTIAGO > JEZERNÍ OBLAST
Po snídani vás odvezeme zpět na letiště v Santiagu, abyste stihli let do Puerto Montt v Jezerní oblasti.
Po příletu si převezmete vůz o odjedete do hotelu v Puerto Varas, které se nachází na břehu nádherného jezera Llanquihue a je jedním z nejoblíbenějších a nejkrásnějších měst v Chile.

4. den: CARRETERA AUSTRAL - HORNOPIRÉN
Dnes se vypravíte na vaši dobrodružnou cestu po dechberoucí chilské přírodě - pravé Patagonské divočině. Vyrazíte kolem Puerto Montt na jih po silnici Carretera Austral do města Hornopirén (cca 3 hod.). Po cestě pojedete prvním trajektem z Caleta La Arena do Caleta Puelche (cca 45 minut). 

Ke konci dnes vás čeká Národní park Hornopirén - divoká hornatá oblast, součást andského horského hřebene - vysoké hory s ledovci formovanými hlubokými údolími a vulkány (Yates - 2187 m a Hornopirén - 1572 m). Na území parku lze nalézt ledovce na ploše cca 30 km2. Jezero Sargazo je obklopeno lesem asi 800 let starých cypřišů rodu Fitzroya a poblíž jezera Fría jsou další až 3000 let. Nevynechejte výlet k vodopádům Cascada Rio Blanco Hornopiren.

5. den: CARRETERA AUSTRAL - CHAITEN
Dnes se vydáte trajektem do Caleta Gonzalo. Bude to dlouhá cca 4,5 hodinová cesta, ale bude co obdivovat - nezkrotná chilská příroda bude kolem vás. Po příjezdu do Caleta Porcelana přejedete malý kousek po silnici a nasednete na další trajekt. Ten vás za cca. 45 min. dopraví do Caleta Gonzalo a pak už zbývá pár posledních kilometrů do ubytování v oblasti Chaitén u nádherného národního parku Pumalin, obklopeným modřínovými lesy s fjordy a neuvěřitelnou krajinou.

Pualin je známý také jako „Pumalín Douglas Tompkins“. Je totiž pojmenován po zakladateli společnosti The North Face, milovníku Patagonie, Douglasu Tompkinsovi, který se rozhodl koupit pozemek v severní Patagonii s vizí ochrany této jedinečné oblasti. Douglas zde vybudoval síť stezek i turistický kempů. Poté zase daroval park zpět státu Chile.
Objevte i vy krásu Národního parku Pumalin a lodge Caleta Gonzalo.
Pokud budete mít zájem, rádi vám program cesty upravíme a prodloužíme, třeba o pár nocí.

6. den: CARRETERA AUSTRAL - FUTALEUFÚ 
Dnes se vypravíte odbočkou z Careterra Austral - pojedete směrem k argentinským hranicím do Futaleufú, které ukrývá se v uhrančivě nádherné přírodě s jezery, horami a divoce se klikatící řekou Rio Espolon. Cestou možnost odbočit do n.p. Pumalín Douglas Tompkins - vstup je z jeho jižní strany. Dalším místem které stojí za návštěvu je ledovec Yelcho (Sendero Ventisquero Yelcho) kam se můžete vydat na nenáročnou túru. 
Futaleufú se nachází v pohoří And a je jednou z nejlepších destinací dobrodružné turistiky v Chile. Zdejší řeka je považována za jednu ze tří nejlepších na světě pro jízdu na kajaku a zdejší stezky jsou díky blízkosti hranic s Argentinou ideální pro pěší turistiku, nebo jízdu na horských kolech.

7. den: CARRETERA AUSTRAL - POYUHUAPI
Ráno se můžete projít kolem jezera a poté pokračovat do vesnice Puyuhuapi. Cestou se můžete zastavit v národním parku Corcovado. Cestou na jih vás čeká typická krajina Carretera Austral Norte, obklopenou nádhernými horami a rychle tekoucími řekami. Ke konci cesty dorazíte k národnímu parku Queulat, kde se vydejte se na 600 metrů dlouhou mírnou túru původními lesy až k ústí laguny Témpanos. Odtud si vychutnáte působivý výhled na visutý ledovec.

8. den: CARRETERA AUSTRAL - COYHAIQUE
Pokračujte na jihovýchod do hlavního města regionu Coyhaique. Cestou se zastavte v národním parku Queulat, kde se můžete vypravit na trek pozorovat majestátní ledovec. 
Dalším místem. kde si můžete vychutnat biologickou rozmanitost chilské Patagonie je soukromý park Aikén del Sur. V této nádherné ekoturistické rezervaci o rozloze 250 hektarů najdete čtyři stezky speciálně upravené pro trekking. Jednou z aktivit, které můžete podniknout, je přibližně dvouhodinová pěší túra po přírodních stezkách, které vás zavedou za flórou a faunou regionu. Tato aktivita se provádí ve skupinách a v doprovodu specializovaných průvodců. 

9. den: CARRETERA AUSTRAL - RIO IBANEZ / PUERTO TRANQUILO
Pokračujte na jih po silnici Carretera Austral do města Puerto Tranquilo, projděte národním parkem Cerro Castillo,  odkud doporučujeme trek do sektoru Laguna Verde (7 hod.) nebo do sektoru Estero Parada (4 hod.). Ti, kteří ale preferují náročnější trasy se mohou vydat na 4 denní trek k Cerro Castillo.
Navečer dorazíte k jezeru General Carrera, kde se ubytujete. V této lokalitě je se zdržíte na 1 noc, nebo si zde můžete prodloužit pobyt - je tu toho opravdu hodně, co lze dělat. Namátkou:
- Národní park San Rafael, který v sobě ukrývá obrovské ledovce a ledovcové jeskyně, a také nejvyšší horu Patagonie – San Valentín.
- Marble Caves známé také jako Capilla de Marmol. Mramorové jeskyně staré 6000 let.
- Údolí Exploradores - procházka po ledovci, odkud spatříte nejvyšší horu Patagonie a prozkoumáte několik ledovcových jeskyní.

9. den: CARRETERA AUSTRAL - BALMECEDA A NÁVRAT DO SANTIAGA
Dnes se vydáte na na cestu do města Balmeceda, kde vrátíte vůz a odletíte zpět do Santiaga.

10. den: ODLET DOMŮ
Dopoledne volný program. Odpoledne odlet zpět domů.

11. den: PŘÍLET DO PRAHY

Cena zahrnuje

Obvykle cena zahrnuje (detaily a kalkulace na vyžádání):
* Letenku Santiago - Puerto Montt a Balmecera - Santiago vč. letištních tax, v optimální (nejlevnější) rezervační třídě a s příručním zavazadlem. Příplatek za odbavené zavazadlo do podpalubí vám ověříme na vyžádání.
* Pronájem vozu z Puerto Montt do Balmeceda včetně jednosměrného poplatku v hodnotě 850 USD!
* Ubytování ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) 
* Transfer 
* Stravování: dle programu
* Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Osobní výdaje 
* Vstupy do národních parků
* Poplatky za trajekty (3x): Caleta La Arena > Caleta Puelche: 45 min,  a Hornopirén > Leptepu > Caleta Gonzalo: 4,5 hod. Cena kolem 2500 Kč dle počtu osob a typu vozu.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading