facebook
Chilská odysea - napříč celou zemí s českým průvodcem -

Chilská odysea - napříč celou zemí s českým průvodcem

8 nocí od 113 850 Kč
Chile, Poznávací zájezdy

Chilská odysea - napříč celou zemí s českým průvodcem

Velký okruh po Chile s českým průvodcem. Společně procestujeme zemi od severu k jihu a zase zpět. Kromě Santiaga poznáte nezkrotnou Patagonii s pohořím Torres del Paine i nejsušší poušť světa Atacama na severu této 4329 km dlouhé země. Cestujeme společně z Čech v malé skupince - pouze 6, maximálně 8 osob + průvodce.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Zažijte skutečnou nezkrotnou Latinskou Ameriku bez starostí a s českým průvodcem, který bude zároveň vaším parťákem.
  • Poznejte kosmopolitní i historické Santiago
  • Zažijte chilskou Patagonii - nezkrotnou a divokou
  • Objevte všechny tváře nejsušší pouště světa - Atacamu
  • Možnost prodloužení o Velikonoční ostrov, nebo kombinace s Argentinou, případně Bolívií
  • Malá skupinka 6 max 8 cestovatelů + průvodce

1. den: ODLET DO CHILE
Cesta do Santiaga je dlouhá a bude s přestupem. Za tu cestu na druhý konec světa to ale rozhodně stojí.

2. den: SANTIAGO
Vítejte v Santiagu!
Přílet na letiště Santiago. Odjezd do hotelu a půldenní seznamovací prohlídka Santiaga. Večer pak společně znovu vyrazíme do ulic užít si první jihoamerický večer a ochutnat skvělou místní kuchyni.
Toto krásné město má bohatou historii a kulturu, velkolepou architekturu, muzea, rušné trhy, galerie, divadla a vynikající gastronomii a noční život. Je také obklopeno úchvatnou krajinou a leží v údolí pod dramatickým pohořím And. A není to ani tak daleko od dalších krásných památek. Město je skutečně obklopeno malebnými vinicemi a za necelou hodinu můžete být u oceánu!

3. den: NA SEVER DO POUŠTĚ ATACAMA
Ráno odletíme na sever Chile do Calamy.
Po příletu se přesuneme do městečka San Pedro de Atacama. Cesta trvá 1,5 hodiny, ale celou cestu je co obdivovat. Síla pouště a její působivá kamenná barva vás přimějí k tomu, abyste si více než 1 fotografii! Přibližně 100 km od Calamy se nachází nejsušší poušť na světě, která žárlivě skrývá malou oáza zvanou San Pedro de Atacama. Vesnice s prašnými ulicemi a obydlími z nepálených cihel, které si dobyla srdce všech cestovatelů kouzlem Atacamy a jejího okolí.

MĚSÍČNÍ ÚDOLÍ 
Po příletu do Calamy, ještě cestou z letiště se vypravíme do Měsíčního údolí. Několik kilometrů od San Pedro de Atacama mezi rozeklanými skalami a neobvyklými tvary Kordiller de la Sal (Solné pohoří) se nachází Valle de la Luna (Měsíční údolí). Geologický zázrak v národním parku Los Flamencos. Prohlédnete si neobyčejné tvary údolí krajiny, které ve vás vyvolají pocit, jako byste se procházeli na Měsíci.

4. den: ATACAMA A ALTIPLANO
Dnes se vypravíme na celodenní výlet do pouště. Objevte kouzelné stíny pouště, navštívíme např. vesnice Toconao, solné pláně Salar de Atacama s lagunou Chaxa, impozantní horské laguny Miscanti a Miñiques nacházející se v národní rezervaci Los Flamencos a dalšími zajímavostmi.
Výlet začneme návštěvou laguny Chaxa, která je dějištěm velkolepé krásy, která je rozdělena na několik vodních ploch, kde se vyskytuje velké množství plameňáků (v rezervaci Flamingos National Reserve, se vyskytují 3 ze 6 druhů plameňáků na světě) a dalších ptáků. Pak se vydáme se směrem k Altiplanu, abychom se dostali do Piedras Rojas, odkud je vidět vrchol sopky, který vznikl oxidací železa obsaženého ve vulkánu. Poté navštívíme laguny Miscanti a Miñiques v nadmořské výšce více než 4 200 m n. m., obklopené impozantními skalními útvary, andskými sopkami.

5. den: ATACAMA - GEJZÍRY DEL TATIO A MESÍČNÍ ÚDOLÍ
Naše dnešní cesta na Altiplano začíná v časných ranních hodinách, abychom mohli sledovat východ slunce v jednom z nejvýznamnějších geotermálních míst na světě: u gejzírů Tatio. Nachází se zde více než 70 gejzírů s jezírky vroucí vody, z nichž tryská pára. Nejlepší je vidět je ráno, abyste mohli skutečně ocenit jejich krásu a kontrast barev. Poté si vychutnáme zaslouženou snídani v tomto úžasném prostředí ve stínu And. Pak se zastavíme ve vesnici Machuca s pouhými 20 domky postavenými z hlíny, slámy a dřeva a kaktusového dřeva.

6. den: VZHŮRU NA JIH DO PATAGONIE
Dnes přelet přes Santiago do Puerto Natales (případně Punta Arenas) v chilské Patagonii.
Puerto Natales je vstupní branou do národního parku Torres del Paine, dobrodružství v přírodě v oblasti Patagonie. Malé městečko se nachází u průlivu Seňoret podél malebného fjordu, na pozadí dramatických kulis nejjižnějších vrcholků And.

7. den: PATAGONIE - LEDOVCE BALMACEDA A SERRANO
Po snídani nás čeká výlet lodí kolem fjordu Poslední naděje k ledovci Balmaceda a Serrano. Na úvod plavby průlivem mineme národní historickou památku Frigorífico Bories, stavbu z roku 1913. Budeme pokračovat v cestě až k ostrovu Guanaco, kde lze spatřit delfíny magellanské. Cesta po vodě pokračuje až do našeho hlavního cíle u hory Balmaceda, kde budeme moci spatřit úchvatný ledovec. Po plavbě následuje vylodění v národním parku Bernardo O'Higgins, kde se vydáme na pěší túru podél břehu laguny Témpanos po snadno přístupné stezce, abychom se dostali k úpatí ledovce Serrano, projdeme původním lesem coigües (Nothofagus dombeyi), ñirres (Nothofagus antarctica) a ciruelillos (Embothrium coccineum) a budeme se kochat kontrastem mezi oblohou a mořským ledem.
Po návratu na loď si vychutnáme úchvatné panoramatické výhledy na ledovec a poté se vrátíme do Puerto Natales.

8. den: PATAGONIE A TORRES DEL PAINE
Odjezd na celodenní výlet do Národního parku Torres del Paine, který je právem považován za jedno z nejkrásnějších míst na planetě. Čeká mnoho nádherných vyhlídek, zastávek a pěších výletu - Silla del Diablo, jeskyně Milodon, Laguna Sofia, Cordillera Prat, jezero Porteño, jezero Sierra del Toro, jezero Gray, řeka Paine, vodopády Salto Grande, vyhlídka na jezero Nordenskjold, jezero Sarmiento, laguna Amarga, vodopád Paine a další.

9. den: NÁVRAT DO SANTIAGA
Odlet do Santiaga, kde strávíme poslední večer před zítřejším odletem zpět do Evropy.

10.-11. den: ODLET
Odlet zpět do Evropy a následující den přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

* Letenku Praha (na vyžádání i jiné odletové letiště) - Santiago a zpět v hodnotě 26000 Kč. Dále pak místní přeletové letenky Santiago - Patagonie - Atacama - Santiago. Včetně letištních tax, v optimální (nejlevnější) rezervační třídě a s příručním zavazadlem. Příplatek za odbavené zavazadlo do podpalubí od 6500 Kč (poplatky za přepravu účtují letecké společnosti jak na mezinárodních tak i vnitrostátních linkách, přesnou výši vám ověříme).
* Ubytování na ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) v hotelech 3* (za příplatek 4*)
* Český průvodce v Chile
* Stravování: snídaně
* Všechny transfery a dopravu
* Vstupy do národních parků
* Pojištění CK proti úpadku
* Minimální počet nutný pro realizaci zájezdu: 6 os.

Cena nezahrnuje

Volitelné zdravotní pojištění + připojištění zájezdu proti storno
* Osobní výdaje
* Doporučené spropitné pro průvodce cca. 10 USD/os a den, pro řidiče 5 USD/os a den (není ale povinné)

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading