facebook
Safari -

Safari

Popis destinace

Safari je jedinečným zážitkem, který přináší dobrodružství a příležitost pozorovat divokou přírodu v jejím přirozeném prostředí. Jeho historie sahá až do 19. století, kdy začala éra průzkumů a objevování neznámých koutů světa.

Historie vzniku safari se výrazně spojuje s kolonialismem a zájmem Evropanů o Afriku. Během 19. a začátkem 20. století se mnoho dobrodruhů, loveckých průvodců a vědců vydalo do afrických buší, aby objevili nové druhy zvířat, etnické skupiny a přírodní krásy. První evropští osadníci a lovecká expedice, která se vydala na safari, se objevila v oblasti východní Afriky.

Přelomovým momentem v historii safari byla doba, kdy se safari stalo populárním mezi bohatými a dobrodružně naladěnými jednotlivci. Na začátku 20. století se objevily první safari společnosti, které nabízely luxusní expedice po africké divočině. Tyto společnosti poskytovaly pohodlné ubytování, průvodce a kompletní organizaci výletu.

Během této éry se safari stalo symbolem elegance a exotiky. Bohatí cestovatelé a lovečtí nadšenci z celého světa se sjížděli do Afriky, aby na vlstní kůži zažili divokou přírodu a konfrontovali se s lovenou zvěří. Safari se stalo módním trendem a často bylo spojováno s expedicemi, na kterých se lovci snažili ulovit trofeje.

S postupem času se však změnila etika safari. Lovecké aktivity byly značně omezeny a důraz byl kladen spíše na pozorování a zachování přírody. Safari se začalo zaměřovat na ochranu divokého života a vzdělávání o důležitosti udržitelného cestovního ruchu.

Dnes je safari stále oblíbenou aktivitou mezi cestovateli z celého světa. Můžete si vybrat z různých typů safari, jako je game drive (jízda po divočině v otevřeném vozidle), bush walk (procházka s průvodcem v buši), lodní safari (plavba po řece nebo jezeře) nebo dokonce vzdušné safari (letecký pohled na divočinu). V národních parcích a rezervacích v Africe, ale i v jiných částech světa, můžete zažít setkání se lvem, slonem, nosorožcem, žirafou a mnoha dalšími druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Aktuálně je hlavním bodem safari udržitelnost a ekologická odpovědnost. Safari společnosti se snaží minimalizovat svůj dopad na životní prostředí a podporovat ochranu divoké přírody. Mnoho z nich spolupracuje s místními komunitami a přispívá na ochranu přírody a podporu místního rozvoje.

Krása safari spočívá v tom, že vás přenáší do fascinujícího světa divoké přírody. Můžete zažít jedinečné momenty, jak sledujete zvířata v jejich přirozeném prostředí, pozorujete jejich chování a nasáváte krásu přírodních scenérií. Safari je cestou k objevování, učení se a sdílení zážitků, které zanechávají nezapomenutelné vzpomínky.

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate,  Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce - Safari - Safari v Samburu_levhart

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7
Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře - Safari - Keňa_Ol Pajeta

Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře

12
Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie - Safari - Tanzanie_Ngorongoro

Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie

8
Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce - Safari -

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce

8
Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce. - Safari -

Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce.

8
6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate,  Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce - Safari

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7
Více informací od 104 900
Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře - Safari

Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře

12
Více informací od 129 900
Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie - Safari

Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie

8
Více informací od 106 900
Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce - Safari

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce

8
Více informací od 96 500
Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce. - Safari

Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce.

8
Více informací od 105 900
loading