facebook
Solio Conservancy - Solio Conservancy

Solio Conservancy

Popis destinace

Solio Conservancy je soukromá rezervace nacházející se ve středním Keňském riftovém údolí, v blízkosti města Nyeri. Je to jedna z nejúspěšnějších rezervací pro chov nosorožců na světě a zároveň nabízí úchvatnou krajinu bohatou na divokou zvěř. Park se rozkládá na ploše přibližně 19 000 hektarů a je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně nosorožců bílých a nosorožců černých.

Kromě nosorožců je zde možné pozorovat také další velkou africkou zvěř, jako jsou paviáni, buvoli, zebry, žirafy, impaly a různé druhy antilop. Na nebi lze spatřit mnoho druhů ptáků, kteří střeží oblast.

Krajinu tvoří rozsáhlé travnaté planiny, kopce a jezera. Tato pestrost prostředí poskytuje návštěvníkům skvělé možnosti pro pozorování zvěře.

Rezervace se také snaží o udržitelný přístup k ochraně přírody. V rámci ochranných opatření je v parku prováděn monitoring zvířat, odstraňování invazivních druhů rostlin, prevence pytláctví a propagace osvěty o významu ochrany přírody.

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate,  Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce - Solio Conservancy - Safari v Samburu_levhart

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7
6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate,  Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce - Solio Conservancy

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7
Více informací od 104 900
loading