facebook
Tsavo East - Tsavo East

Tsavo East

Popis destinace

Tsavo East je druhou částí národního parku Tsavo (parky odděluje dálníce mezi Mombasou a Nairobi a souběžně běžící železnice). Pokud ale někdo očekává, že obě části parku jsou si podobné, tak se plete. Tsavo West je hornatou krajinou,hlubokými údolími. Krajinou porostlou lesy a divokou buší. Tsavo East je mnohem více krajinou otevřenou,velkými plochami savany. Typická červená hlína místních cest a červený prach, který často pokrývá i zvířata, jsou typickými znaky Tsavo East.


Národní park Tsavo East je nejlepším safari parkem pro kombinaci s pobytem u moře na keňském pobřeží.


Tsavo East National Park je jedním z největších a nejstarších národních parků v Keni. Nachází se východně od Nairobi, hlavního města Keni a rozkládá se na území přes 11 747 km². Park byl založen v roce 1948 a je součástí rozsáhlého komplexu Tsavo Conservation Area spolu s Tsavo West National Park.

Tsavo East je známý svou bohatou divokou přírodou a rozmanitostí živočišných druhů. Zde můžete spatřit velké stáda slonů, buvolů, žiraf, antilop a impal. Park je také domovem pro různé druhy šelem, jako jsou lvi, leopardi a hyeny. Mezi ptáky se zde vyskytují vzácné druhy jako orel bělohlavý, marabu africký a plameňák růžový.

Krajina Tsavo East je rozmanitá a zahrnuje savany, kopce, rokle, bažiny a říční toky. Nachází se zde také slavné Mzima prameny, které poskytují vodu pro oblast a lákají zvířata. Dalšími zajímavými geografickými rysy jsou Yatta Plateau, nejdelší sopečná plošina na světě a Lugardovy vodopády.

Historie

Historie národního parku Tsavo East

Historie parku sahá až do období kolonizace Keni britskými vojáky. Během stavby železnice Mombasa-Kisumu v 19. století se stalo mnoho zvířat kořistí pro lovce a kožešníky. Britský důstojník John Henry Patterson se stal jedním z nejznámějších lovců, když v roce 1898 ulovil dva lvy, kteří údajně napadli a zabili více než 135 lidí během stavby železnice.

Safari v krajině červených slonů a pobyt u moře na Malindi - Tsavo East - Kena-Tsavo-East

Safari v krajině červených slonů a pobyt u moře na Malindi

7
Tři národní parky - tři odlišné tváře safari  (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce - Tsavo East - Safari v Keni s Marco Polo_Amboseli

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce

5
Výlet od moře na safari - NP Tsavo East - 3 dny - Tsavo East -

Výlet od moře na safari - NP Tsavo East - 3 dny

2
Safari v krajině červených slonů a pobyt u moře na Malindi - Tsavo East

Safari v krajině červených slonů a pobyt u moře na Malindi

7
Více informací od 54 500
Tři národní parky - tři odlišné tváře safari  (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce - Tsavo East

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce

5
Více informací od 75 500
Výlet od moře na safari - NP Tsavo East - 3 dny - Tsavo East

Výlet od moře na safari - NP Tsavo East - 3 dny

2
Více informací od 16 500
loading