facebook
Tsavo West -

Tsavo West

Popis destinace

Tsavo West je fascinujícím místem, které nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat divokou přírodu a krásy Keni. Tsavo West patří do širší skupiny známých parků a spolu se svým sousedem Tsavo East vytváří jeden z největších národních parků Východní Afriky.

Rozkládá se na ploše přibližně 9 065 km², což z něj činí jeden z největších národních parků v Africe (je větší, než náš kraj Vysočina). Nabízí pestrou paletu přírodních scenérií, od rozlehlých savan, bažiny, hory, sopečné kužele, řeky a vodopády. Tato rozmanitost prostředí vytváří úchvatné kontrasty a poskytuje nádherná místa k fotografování.

Tsavo West je domovem bohatého živočišného a rostlinného světa. Můžete zde spatřit slony, nosorožce, lvy, levharty, gepardy, zebry, gazely a mnoho dalších. Park je také známý svými vzácnými a ohroženými druhy jako je serval, žirafy Rothschildovy, dikobraz nebo oryx černý.

Jednou z největších atrakcí v Tsavu West jsou Mzima prameny. Jde o přírodní prameny, které vyvěrají ze skal a vytvářejí krásná jezírka s průzračnou vodou. Můžete pozorovat různé druhy ryb, krokodýly a hrochy. V rámci Tsavo West se nachází rezervace nosorožců, která je zaměřena na jejich ochranu a záchranu.

Tsavo West má také historický a kulturní význam. V parku se nachází starobylý hrad Grogan, který byl postaven během koloniální éry. Park je také domovem kmenů Masai a jejich tradičních sídel.


Historie

Historie národního parku Tsavo West

Historie parku se v tuto chvíli příliš do života parku neprolíná, pokud nepočítáme historii archeologickou, která tu patrná je a na život v parku má stále velký vliv.
Úspěšné archeologické výzkumy v nedaleké lokalitě Olduvai (v Tanzanii, na úpatí Ngorongoro), vyvolaly zájem archeologů i o další lokality ve Východní Africe. Některé výzkumy prokázaly osídlení na území parku pocházející z doby až před 6 000 lety. Život obyvatel z doby kamenné se logicky stahoval logicky k vodním tokům a skalním útesům, které nabízely úkryt. Je několik nádherných lokalit v Tasvo West, kde si toto osídlení dokážete velmi snadno představit.

Ománští a Swahilští obchodníci, kteří pronikali do vnitrozemí ještě před příchodem Evropanů, neměli vůbec žádný zájem o kolonizaci území. Šlo jim jen o obchod se slonovinou, kůžemi a později i s otroky. Obchod s otroky byl ale na území Tsavo West jen velmi okrajovou záležitostí.

Trvalo několik set let od příchodu Evropanů na pobřeží, než se Evropané (Britové a Němci) začali o území Tsavo West zajímat jako kolonizátoři. Přispěl k tomu především projekt železnice, která měla spojit pobřeží u Mombasy s Viktoriiným jezerem a Ugandou. Tehdy se právě lvi z Tsavo postarali o slávu parku, i když to sláva spíš negativní. Dvojice legendárních lvů – Duch a Temnota – pravidelně napadala dělníky na stavbě mostu přes řeku Tsavo. Podle historických záznamů lvi zabili 28 dělníků (většinou Indů). Mýty ovšem hovoří o mnohem větším počtu obětí. Železniční společnost si najala slavného lovce podplukovníka Johna Henryho Pattersona, který vytrval v pronásledování dvojice lvů tak dlouho, až je zabil.

V období 1. světové války probíhala v Tsavo West silná vojenská aktivita. Napětí mezi Británií a Německem se přeneslo i do jejich kolonií v Africe. Tsavo West obsadili britští vojáci a odtud vedli výpady na území Německé Východní Afriky.

Do roku 1963 bylo Tsavo West především územím, kde se lovila zvěř – v důsledku toho se ještě dnes sloni chovají mnohem méně přátelsky, než sloni v Amboseli. Od roku 1963 je Tsavo West národním parkem se zákazem lovu.

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari  (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce - Tsavo West - Safari v Keni s Marco Polo_Amboseli

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce

5
Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce. - Tsavo West -

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce.

10
Vlakem na safari - Tsavo West - Severin Safari Camp 4* - 3 noci - Tsavo West - Tsavo West_Marco Polo Int_informace o parku

Vlakem na safari - Tsavo West - Severin Safari Camp 4* - 3 noci

3
Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce. - Tsavo West -

Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce.

8
Tři národní parky - tři odlišné tváře safari  (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce - Tsavo West

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce

5
Více informací od 75 500
Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce. - Tsavo West

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce.

10
Více informací od 93 500
Vlakem na safari - Tsavo West - Severin Safari Camp 4* - 3 noci - Tsavo West

Vlakem na safari - Tsavo West - Severin Safari Camp 4* - 3 noci

3
Více informací od 16 900
Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce. - Tsavo West

Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce.

8
Více informací od 90 900
loading