facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1.- 3. den

V ranních hodinách odlet z Prahy do Paříže, kde přestoupíte mezi letišti CDG a Orly. Přílet na Martinik v pozdních odpoledních hodinách. Transfer do hotelu Diamant Beach, kde budete ubytováni na 3 noci bez stravy. Odpočinek po dlouhém letu na bílé písečné pláži.
4.den

Ráno transfer na letiště a přelet do Cayenne. Let trvá asi 2,5 hodiny. Po příletu si vyzvednete rezervované auto nebo na Vás bude čekat řidič (dle zvolené varianty). Ubytování v hotelu Guyane Hotel 2*+ na 1 noc se snídaní.

Volné odpoledne k procházkám či jenom si tak posedět v tomto ospalém městečku.
Hlavní město a největší přístav francouzského zámořského departementu se nachází na pobřeží Atlantského oceánu. Město vzniklo v roce 1643 a bylo pojmenováno po indiánském náčelníkovi.

K zajímavostem patří katedrála, ruiny pevnosti Fort Cépérou ze 17. století, radnice a muzeum místní historie. Okolí bylo vyhlášené pěstováním pálivých papriček, jimž se v češtině nepřesně říká kajenský pepř.
 
5.den

Brzy ráno (07:00) pojedete cca. dvě hodiny ke Kaw, kde se nalodíte na pirogu a poplujete do vnitrozemí.

Po desetiletí a přes otřesné životní podmínky byli do oblasti močálu Kaw posíláni otroci, aby zde pěstovali rýži. S koncem otroctví se rýžová pole vrátila do své původní podoby močálu a zbylo tu jen pár důkazů lidského odhodlání. Malý ráj, kde život proudí ve stavu dokonalé harmonie. Právě tady se někteří neuvěřitelní a vzácní obyvatelé rozhodli zabydlet: ptáci, plazi a rostliny, které jinde nenajdete.

Po obědě volné odpoledne, kde si můžete zarybařit či se projet po řece na kajaku.

Po večeři se vydáte na noční průzkum močálu, uvidíte různé druhy kajmanů. Nocování v hamace.

Snídaně - oběd - večeře


6.den

Při úsvitu slunce snídaně a poté budete pozorovat, jak se probouzí ptactvo a na piroze nebo kanoi poplujete řekou, uvidíte různé druhy orchidejí a bromélií.

Kolem 9. hodiny návrat na pevninu a převzetí auta a odjezd do města Cacao (cca. 2 hodiny cesty).

Velkou zvláštností Francouzské Guyany je přítomnost kmene hmongů, konkrétně Laosanů a Vietnamců. A to ve velkém! V menším městě Cacao, ležící asi 100km jižně od Cayenne, žijí jen a pouze hmongové. Nejlepší den na návštěvu je neděle, kdy se tam konají místní trhy, a můžete tak ochutnat třeba jihoamerické Pho, které je však stejně chutné jako to pravé asijské.

Odpoledne se pojedete do ZOO (cca. hodina cesty), kde doporučujeme vyhradit si min. 2 hodiny na procházku. V ZOO se chová více jak 450 druhů zvířat. Nocování opět v Cayenne.


 

Snídaně


7.den

Kolem 7 hodiny ranní vyrážíte směr vesmírné středisko Kourou (asi hodina cesty).

08:00 odjíždí turistický autobus od hlavní brány a prohlídka trvá cca. 3 hodiny.

Když projíždíte guayanským vesmírným střediskem připadáte si trochu jako v pověstném ztraceném světě. Z pobřežní roviny hustě porostlé tropickou vegetací tu a tam jako dinosauři vystupují věže odpalovacích ramp a obří montážní hangáry. Vesmírné středisko je pro úplný zážitek nutno navštívit dvakrát, při jediné návštěvě totiž nemůžete vidět vše – buď chcete pozorovat start rakety nebo si chcete zblízka prohlédnout odpalovací zařízení a haly, v nichž dochází k finální kompletaci raket.

Na provozu vesmírného střediska se podílejí tři společnosti - CNES (Centre national d´études spatiales; tedy francouzský Ústav pro výzkum vesmíru), ESA (European Space Agency) a Arianespace. Evropská vesmírná agentura (ESA) sdružuje národní ústavy zabývající se výzkumem vesmíru a je potěšující, že 18. členským státem ESA se 12. listopadu 2008 stala Česká republika, navíc jako první ze zemí, o něž se Evropská unie rozšířila od května 2004. Snad to tedy svědčí o tom, že česká špičková věda, průmysl a výzkum na tom ještě nejsou tak špatně a nejsme pouze „evropskou montovnou aut“. Do roku 2014 bude naše členství v tzv. přechodné fázi, během níž by se česká věda, výzkum a průmysl měly přizpůsobovat požadavkům a standardům ESA. 

Po prohlídce návrat zpět do Cayenne a večeře.
 

Snídaně


8.den

Po snídani odjezd zpět do Kourou, kde se v 08:00 nalodíte na katamarán směr ostrovy L'ile Royale + l'Ile St. Joseph a poplujete asi hodinu a půl.

Prohlídka Ile Royale trvá asi 2 hodiny. Poté budete mít chvilku volno k prozkoumání ostrova, oběd se bude podávat v restauraci Auberge des Iles. Odpoledne poté poplujete k ostrovu St. Joseph, kde si můžete vychutnat pláž plnou škebliček.

Kolem 17.hodiny návrat do Kourou a pak do hotelu.

Císař Napoleon III. dostal spásný nápad, jak tuto neprakticky vzdálenou kolonii osídlit. 30. května 1854 vydává dekret, kterým ruší věznice ve Francii a přesouvá je na zámořská území. Tropická Guyana i malý ostrovní ráj Iles du Salut se tak na téměř sto let proměnily v peklo, které oficiálně skončilo rokem 1938, kdy byl odhlasován zákon o uzavření věznic, ale neoficiálně pokračovalo až do roku 1954, kdy více než dva tisíce přeživších vězňů bylo deportováno zpět do vlasti.

Na ostrovech, které se proměnily v jedno velké vězení, nikdy nežila divoká zvířata, dokonce ani hadi. Jedině moře ukrývalo ve svých hlubinách obávané predátory, kteří byli zárukou, že žádný z vězňů se nebude pokoušet o útěk – žraloky. Ti ve dne v noci číhali na svou kořist. Na lidské maso byli zvyklí a chutnalo jim: vězňů bylo hodně, ostrovy malé, úmrtnost vysoká. Ne nadarmo se Guyaně přezdívalo „suchá gilotina“. Vypráví se, že stačilo, aby se ozvalo vyzvánění zvonů ohlašujících smrt dalšího vězně a hladina se už rozčeřila nedočkavými strávníky. Mrtví neměli ani čas zmizet pod hladinou – žraloci se o ně poprali v moři zbarveném krví. Mimochodem, v případě smrti vězně se nikdo neobtěžoval poslat zprávu rodině do Francie. Vězni byli pro své blízké ztraceni už v okamžiku, kdy nasedali na loď vezoucí je do Guyany.

Stopy po věznicích jsou na Iles du Salut patrné dodnes. Souostroví tvoří tři ostrovy, z nichž každý má svou vlastní historii. Největší z nich je ostrov Royale, kde končili méně nebezpeční odsouzenci. Ještě romantičtější a autentičtější zážitek nabízí druhý největší ostrov – Saint Joseph. Pokud budete mít štěstí, je tady téměř liduprázdno, až na základnu cizinecké legie. Ticho je skoro zlověstné, když procházíte zbytky cel, z nichž zbyly pouze ruiny, které pomalu, ale jistě zahlcuje tropická vegetace. Polorozbořené zdi propletené kořeny a liánami mají takovou atmosféru, že navzdory horkému slunci běhá mráz po zádech. Najdeme tu i malý hřbitov, na kterém pod šumícími kokosovými palmami odpočívají dozorci a jejich manželky. Děti, často oběti epidemií žluté horečky a malárie, jsou pohřbeny u majáku na ostrově Royale.

Snídaně - oběd


9.den

Po snídani (kolem 07:00) transfer pralesní cestou do městečka Regina, nalodění na motorovou pirogu a asi 2 hodiny plavby proti proudu přes peřeje do kempu Cisame. Oběd v kempu. Poté volné odpoledne, kde můžete využít aktivit kempu - procházky džunglí, plavání v řece mezi piraněmi či rýžování zlata v řece.

Spaní bude v hamaku v džungli.
 

Snídaně - oběd - večeře


10.den

07:30 snídaně v kempu, kolem 9. hodiny procházka džunglí s průvodcem (asi dvě hodiny), kde vám budou vysvětleny léčebné účinky rostlin. Oběd v kempu a kolem 15.hodiny odplutí do městečka Regina, poté dvou hodinový transfer do Cayenne a ubytování.

Volný večer.
 

Snídaně - oběd


11.den

Po snídani volné dopoledne k posledním nákupům a procházce městem. Poté odjezd na letiště a odlet do Evropy.

SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700